Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


Recommended Posts

6 minutes ago, 1989 generation said:

Ο Ναλιτζής ήταν ΑΕΚτζης και άρρωστος. Έπαιζε στον Πανιώνιο και ερχότανε σκεπαστή με χίλιες προφυλάξεις για να μην τον πάρει κανένα μάτι και τον καρφώσει στους γατόπαρδους του Παπαδάκου, που άκουγαν ΑΕΚ και διαολίζονταν. Τώρα αν πανηγύρισε στον τελικό, ή αν απλά βγήκε ένας μαλάκας φωτογραφία μαζί του και έβγαλε μετά στόρυ ότι και καλά πανηγύρισαν παρέα, δεν το ξέρω. Τα τελευταία χρόνια πάντως, δήλωνε επαγγελματίας. Τίμιο, αν φερθεί και επαγγελματικά τώρα. Δε θέλουμε οπαδούς, επαγγελματίες που να κάνουν δουλειά θέλουμε.

Οκ πέρα από τα (για εμένα σημαντικά) υπόλοιπα . τι έχει να επιδείξει επαγγελματικά που έκανε την ΑΕΚ να τον θεωρήσει την ιδανική λύση για τη θέση ; 
 

Προφανως δεν πάει σε εσένα η ερώτηση . Ρητορική μάλλον 

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Οκ πέρα από τα (για εμένα σημαντικά) υπόλοιπα . τι έχει να επιδείξει επαγγελματικά που έκανε την ΑΕΚ να τον θεωρήσει την ιδανική λύση για τη θέση ; 
 

Προφανως δεν πάει σε εσένα η ερώτηση . Ρητορική μάλλον 

Ότι έκανε την ίδια δουλειά 4-5 χρόνια στον Πανιωνιο μέχρι που υποβιβάστηκε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, JOSS said:

Οκ πέρα από τα (για εμένα σημαντικά) υπόλοιπα . τι έχει να επιδείξει επαγγελματικά που έκανε την ΑΕΚ να τον θεωρήσει την ιδανική λύση για τη θέση ; 
 

Προφανως δεν πάει σε εσένα η ερώτηση . Ρητορική μάλλον 

Απλά έκανε το ίδιο στον Πανιώνιο. Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν αμφιβάλλω ότι κάποια στιγμή δηλωνε ΑΕΚτζης αλλά αυτά τα «άρρωστος» και «σύχναζε στη Σκεπαστή» όταν τον βλέπω με οπαδική φανέλα θύρα 4, με κάνουν να βάζω τα γέλια. Άρρωστοι είμαστε εμείς που πληρώνουμε την αρρώστια μας όχι αυτοί που τα παίρνουν για να αρρωσταίνουν μια στο Βορρά και μια στο Νότο. Θέλω να πω ότι εγώ δεν ξέρω κανέναν άρρωστο ΑΕΚτζη που θα φόραγε μπλούζα Θύρα 7, Θύρα 13, Θύρα 4 οποιαδήποτε στιγμή στη ζωή του, ακόμα και στις αποκριες. Εκτός και αν πιάνεται για μερικούς γαυρικο οπαδικό παρελθον, όταν ντύνονταν πορνες στο Τριώδιο, λογω Τρούμπας. 

CCB05E78-1B62-440B-8CC5-AF50A109F518.jpeg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Οκ πέρα από τα (για εμένα σημαντικά) υπόλοιπα . τι έχει να επιδείξει επαγγελματικά που έκανε την ΑΕΚ να τον θεωρήσει την ιδανική λύση για τη θέση ; 
 

Προφανως δεν πάει σε εσένα η ερώτηση . Ρητορική μάλλον 

Αυτό ναι.

Αλλη κουβέντα ομως. 

Διοτι στην ΑΕΚ έχουν φορεθεί προχειρα προχειρα 

ο Κλαρινος σαν προπονητης, ο Λυμπε ως ΑΕΚαρα, ο Ίβιτς το ίδιο, ενώ 

η ΠΑΕ δουλεύει με υποταγή στον Ιβαν και με Γιαννακη Παπαδόπουλο και Θωμά Μητροπουλο παλιοτερα

κι έχει επιστρέψει ως συνιδριτης ΠΑΕ ο Ντούσαν 

και μας πειράζει οπαδικά η πρόσληψη  Ναλιτζη που μικρος ήταν ΑΕΚ κι επαιξε και στην ΑΕΚ στην τελική.

 

υγ. Αυτόν έχει ο ΟΣΦΠ αν και δεν ξερω αν είναι ιδιες οι αρμοδιότητες κι αν κάθεται παγκο. Για να κατανοήσουμε ΓΙΑ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΕΣ που ειναι τα μονα πραγματικα σοβαρά.

(ειδηση 2018, συνεχίζει μέχρι τώρα) 

Τον Θοδωρή Κοκκινάκη, που εκτελούσε χρέη διευθυντή στην ΠΑΕ Πανιώνιος, προσέλαβε ως τιμ μάνατζερ ο Ολυμπιακός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Αυτό ναι.

Αλλη κουβέντα ομως. 

Διοτι στην ΑΕΚ έχουν φορεθεί προχειρα προχειρα 

ο Κλαρινος σαν προπονητης, ο Λυμπε ως ΑΕΚαρα, ο Ίβιτς το ίδιο, ενώ 

η ΠΑΕ δουλεύει με υποταγή στον Ιβαν και με Γιαννακη Παπαδόπουλο και Θωμά Μητροπουλο παλιοτερα

κι έχει επιστρέψει ως συνιδριτης ΠΑΕ ο Ντούσαν 

και μας πειράζει οπαδικά η πρόσληψη  Ναλιτζη που μικρος ήταν ΑΕΚ κι επαιξε και στην ΑΕΚ στην τελική.

 

υγ. Αυτόν έχει ο ΟΣΦΠ αν και δεν ξερω αν είναι ιδιες οι αρμοδιότητες κι αν κάθεται παγκο. Για να κατανοήσουμε ΓΙΑ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΕΣ που ειναι τα μονα πραγματικα σοβαρά.

(ειδηση 2018, συνεχίζει μέχρι τώρα) 

Τον Θοδωρή Κοκκινάκη, που εκτελούσε χρέη διευθυντή στην ΠΑΕ Πανιώνιος, προσέλαβε ως τιμ μάνατζερ ο Ολυμπιακός.

Έχει και Μανιατη - Τοροσίδη 

Link to comment
Share on other sites

Άλλη προσωπικότητα εδώ (2019)

 

Ο Σερραίος αμυντικός Χρήστος Καρυπίδης αναλαμβάνει τον ρόλο του υπευθύνου του αγωνιστικού τμήματος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και ουσιαστικά είναι ο αντικαταστάτης του Παντελή Κωνσταντινίδη στους πρωταθλητές Ελλάδος.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για βαζελο δεν συζηταω που δουλεύουν Γιοβανοβιτς, Κόντης και Κολομπουρδας.

Και είχε τον Νταμπίζα τόσα χρονια.

Παίζει να είμαστε οι μόνοι που ασχολουμαστε με τετοιες παπαριες, δλδ τα οπαδικά φρονήματα και τα προσόντα αυτού που κυριως θα κλεινει ξενοδοχεία.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Επίσης δεν αμφιβάλλω ότι κάποια στιγμή δηλωνε ΑΕΚτζης αλλά αυτά τα «άρρωστος» και «σύχναζε στη Σκεπαστή» όταν τον βλέπω με οπαδική φανέλα θύρα 4, με κάνουν να βάζω τα γέλια. Άρρωστοι είμαστε εμείς που πληρώνουμε την αρρώστια μας όχι αυτοί που τα παίρνουν για να αρρωσταίνουν μια στο Βορρά και μια στο Νότο. Θέλω να πω ότι εγώ δεν ξέρω κανέναν άρρωστο ΑΕΚτζη που θα φόραγε μπλούζα Θύρα 7, Θύρα 13, Θύρα 4 οποιαδήποτε στιγμή στη ζωή του, ακόμα και στις αποκριες. Εκτός και αν πιάνεται για μερικούς γαυρικο οπαδικό παρελθον, όταν ντύνονταν πορνες στο Τριώδιο, λογω Τρούμπας. 

CCB05E78-1B62-440B-8CC5-AF50A109F518.jpeg

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου. Οι πάικτες είναι καλώς ή κακώς επαγγελματίες, όταν πέφτει το χρήμα ξεχνάνε τα πάντα. Ήταν όντως ΑΕΚτζής, όντως ερχότανε, αλλά μετά μπήκαν προφανώς άλλοι παράμετροι στη μέση. Άλλη κλασσική περίπτωση ήταν ο Πάντος, άρρωστος επίσης δικός μας, παρακάλαγε να έρθει, πήγε τελικά στο γάβρο και έγινε φουλ γάβρος. Δε μου φαίνεται παράλογο από την πλευρά τους, πάνε κάπου, δένονται με τον κόσμο, θέλουν να είναι αποδεκτοί εκεί, οκ. Αυτό που θέλω είναι όταν είναι σε εμάς να είναι επαγγελματίες και να μην πουλάνε οπαδιλίκια. Και ο κόσμος να μη δένεται με επαγγελματίες παίκτες, που είναι περαστικοί, αλλά μόνο με το σύλλογο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέγαμε για στελέχωση δεν θα μας σώσει ο Ναλιτζης τώρα, ούτε ο αντικαταστάτης του Μητσι. Βοηθητικοί είναι αυτοί και αλλάζουν κσι παρα πολύ ευκολα.

Στελεχωση είναι 2-3 σοβαροί επαγγελματίες στα γραφεία (αμφιβαλλω και μονο λόγω Κοσμα)

προπονητης και σταφ μαζί του (θα δείξει)

τεχνικος διευθυντής (θα δείξει, το πάλεψες)

σκαουτ (δεν ξερω αν είναι επαρκεις οι υπάρχοντες, αμφιβαλλω)

αντε και κσμια προσωπικότητα ακόμα να κυκλοφορεί και να σηκώνει κανα τηλέφωνο (το πάλεψες με Άλβες)

Και πάλι τα Βασικα είναι πρόεδρος προπονητης και παικτες, στον γαυρο οι περισσότεροι γυρω-γυρω απέτυχαν παταγωδώς ειδικά φετος και τους αλλάζει, αλλά για πλάκα το πήρε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου. Οι πάικτες είναι καλώς ή κακώς επαγγελματίες, όταν πέφτει το χρήμα ξεχνάνε τα πάντα. Ήταν όντως ΑΕΚτζής, όντως ερχότανε, αλλά μετά μπήκαν προφανώς άλλοι παράμετροι στη μέση. Άλλη κλασσική περίπτωση ήταν ο Πάντος, άρρωστος επίσης δικός μας, παρακάλαγε να έρθει, πήγε τελικά στο γάβρο και έγινε φουλ γάβρος. Δε μου φαίνεται παράλογο από την πλευρά τους, πάνε κάπου, δένονται με τον κόσμο, θέλουν να είναι αποδεκτοί εκεί, οκ. Αυτό που θέλω είναι όταν είναι σε εμάς να είναι επαγγελματίες και να μην πουλάνε οπαδιλίκια. Και ο κόσμος να μη δένεται με επαγγελματίες παίκτες, που είναι περαστικοί, αλλά μόνο με το σύλλογο.

Άρα συμφωνούμε. Γιατί λέω οτι δεν έχω θέμα με τους επαγγελματίες. Όταν βλέπω όμως το Ναλιτζή από το 18 και μετά παρόντα σε κάθε τελικό κυπέλλου πχ και πάντα υπέρ ΠΑΟΚ, να δέχεται σε συζητήσεις του με δημοσιογράφους και συνεντεύξεις, ενα πιο ΠΑΟΚτζηδικο προφίλ, τότε σορρυ δεν μου κάνει. Πιο καλά θα μου καθόταν πχ ο Γεωργάτος που στην τελική ούτε αυτόν τον ήθελα. 
 

Φερε τον Μπλάνκο, είναι κίνηση που ξυπνάει τον ΑΕΚτζη. Αγαπητός, Αργεντινός να συνεννοείται με Αλμειδα. Φέρε Μαντούκα, Βραζιλιανοπορτογαλος, να τη βρει με τον Αλβες. Φέρε Ζούλιο Σεζαρ, φέρε Σκοκο ( @CHⓇIS )….Αλλά όχι. Έλληνα ρουφιάνο και μη ΑΕΚτζη, στην πρώτη στραβή να είναι ευκολο να τον σφουγγαρίσει 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλάβω, νε ωαση και την ως τώρα πολιτική της ΠΑΕ με τα ονοματα, πως γινεται με προπονητη Αλμέιδα, να μην φέρνεις team manager Αλμέιδα(Ουγκο)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πέρα από το αν μας αρέσει ο Ναλιτζης, τι ακριβώς είναι ο team manager; θα κλείνει τα δωμάτια των ξενοδοχείων και τα αεροπορικά εισιτήρια  όταν θα παίζουμε εκτός έδρας; Θα εμψυχώνει τους παίκτες πριν τους αγώνες; 

 

8 hours ago, Araujo21 said:

Αν ξεχασει τα δελτια σε κανενα ματς να του μαμησουμε οτι εχει. Μεχρι τοτε αδικα ασχολουμαστε 

Κονε λεει για νεος εκτελεστικος διευθυντης..... χαασαμε το μετρημα στους διευθυνταδες στην ΠΑΕ ΑΕΚ

Μιλάμε για ένα τμήμα με κάποια 40αρια άτομα που το μόνο που πρέπει να σκέφτονται και να κάνουν είναι προπονήσεις άρα χρειάζεται κάποιος που να συνεργάζεται με προπονητή φροντιστες, φυσιοθεραπευτες και να ακούει τους παίκτες στη καθημερινότητα του ώστε να δουλεύουν όλα ρολόι. Εκτός αυτού πρέπει να ετοιμάζει δελτία και ότι χρειάζεται αλλο για αποστολές αγώνες μέχρι και τα δωμάτια στα ξενοδοχεία και να γνωρίζει τις ιδιεταιροτητες  . Αυτό είναι ο τιμ μάνατζερ και δεν έχει σχέση ούτε με το τεχνικό διευθυντή που δεν ασχολείται με τη καθημερινότητα ούτε με το αθλητικό που είναι στη διοίκηση κτλ Δεν είναι μόνος του φυσικά σε αυτό έχει βοήθεια και ίσως η πρόσληψη του έχει να κάνει και με τα στεγανά Σπάτων Μαρουσιού. 

Όσο για το κονε και εκτελεστικός διευθυντής δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται περίεργο γιατί εκτελεστικός διευθυντής και αθλητικός διευθυντής είναι το ίδιο άρα θα υπάρχει μπλεξιμο με κονε αλβες. Η διαφορά είναι το βάζουν το τίτλο εκτελεστικό διευθυντή για παράγοντα ενώ αθλητικό διευθυντή για ποδοσφαιρανθρωπο. Εγω θα έβλεπα το κονε μόνο διευθυντή ποδοφαιρικου τμήματος ( αλβες - > Πολωνός - > κονε - > Ναλιντζης) δλδ να συνεργάζεται με υπεύθυνους τιμ μάνατζερ σε ομάδες Α Β και ακαδημίες μόνο και μόνο για να μην ασχολείται ο Πολωνός με την καθημερινή επίβλεψη. Τεσπα θα δούμε πολλή κόσμος πάλι μαζεύτηκε. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 1989 generation said:

Απλά έκανε το ίδιο στον Πανιώνιο. Τίποτα άλλο.

Το αυτό. Μεν είχε άλλο τίτλο ( Γενικός αρχηγός) αλλά ουσιαστικά λόγο μεγέθους του νιονιου έκανε την ίδια δουλειά με αυτή που το βάζουμε εμείς. 

Link to comment
Share on other sites

Ψήφιζα ως αντίστιξη Λάζαρο, που ήταν και Θύρα 7 μικρός και αντίδοτο στον Μανταλισμό στην ΑΕΚ. 

Από Ναλιτζη σίγουρα καλύτερος ο Βάιος Βασίλης Καρράς, που όπως είδαμε στη πρόσφατη συνέντευξή του, και μπίζνες μανατζάρει στην επαρχία και βασιλομπιλαρίζει στο παρουσιαστικό φουλ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

υπ'οψιν για κατι ξενους που λετε οτι παιζει  η πιθανοτητα να θελει ελληναρα για να μιλανε ευκολα τηλεφωνο και να υπογραφει φυλλα αγωνα κλπ κλπ.

 

γενικα το κριτηριο ηταν το κλασικο:  πρωην παικτης ελληνας, ακομα καλυτερα να το εχει ξανακανει (εστω στον νιονιο).

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, υπεραναλύετε έναν ρόλο που αν του αποδιδόταν ο πραγματικός του τίτλος θα ήταν, "Υπεύθυνος συνδέσμου Διοίκησης και Ποδοσφιαρικού Τμήματος και Διασφάλισης διεξαγωγής αγωνιστικών δραστηριοτήτων". 

Κοινώς, ρουφιάνος του προέδρου και μανιαμούνιας την ώρα του αγώνα. 

Τι θέλετε δλδ να σας βάλει εκεί; 

Τώρα ποακτζης, πρώην ΑΕΚτζης, παγωτατζής ή ότι άλλο ξέρω εγώ ήταν, λίγη σημασία έχει. 

Αν ξέρει να μιλήσει στη γαλλική με τους συναδέλφους του των άλλων ομάδων και να προσεγγίζει διευκρινιστικά... τον άρχοντα του αγώνα, κάνει και περισσεύει. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ρε σεις, υπεραναλύετε έναν ρόλο που αν του αποδιδόταν ο πραγματικός του τίτλος θα ήταν, "Υπεύθυνος συνδέσμου Διοίκησης και Ποδοσφιαρικού Τμήματος και Διασφάλισης διεξαγωγής αγωνιστικών δραστηριοτήτων". 

Κοινώς, ρουφιάνος του προέδρου και μανιαμούνιας την ώρα του αγώνα. 

Τι θέλετε δλδ να σας βάλει εκεί; 

Τώρα ποακτζης, πρώην ΑΕΚτζης, παγωτατζής ή ότι άλλο ξέρω εγώ ήταν, λίγη σημασία έχει. 

Αν ξέρει να μιλήσει στη γαλλική με τους συναδέλφους του των άλλων ομάδων και να προσεγγίζει διευκρινιστικά... τον άρχοντα του αγώνα, κάνει και περισσεύει. 

Δεν τον θυμάμαι και πολύ δυναμικό πάντως το Δημητράκη. Περισσότερο σε Αβερελ μου έφερνε πάντα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Skepastos said:

Δεν τον θυμάμαι και πολύ δυναμικό πάντως το Δημητράκη. Περισσότερο σε Αβερελ μου έφερνε πάντα. 

Ναι, τέτοια θέματα δλδ πρέπει να μας απασχολούν και όχι τι ομάδα ήταν, είναι ή θα είναι μεθαύριο. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ναι, τέτοια θέματα δλδ πρέπει να μας απασχολούν και όχι τι ομάδα ήταν, είναι ή θα είναι μεθαύριο. 

Εντάξει έχουμε και μια αλλεργία στα μουνόπανα. Τουλάχιστον τα δικά μας μουνόπανα τα ξέρουμε και τα κουλαντρίζουμε. Και στην τελική δικά μας μουνόπανα είναι ότι θέλουμε τα κάνουμε. Τη μια τα καντηλιάζουμε και την άλλη τα κερνάμε και κανένα ουίσκι σε κανά ξενοδοχείο αμα τα βρούμε. Ετσι Μπίλαρε;

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×