Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


Recommended Posts

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Θυμαμαι το 3 1 με βαζελα κ ενα ακομα με γαυρο που μπηκαν 5 λεπτα πριν το ματς κ αρχισαν κρεμαγαν πανια του γκαιη

Στο 3-1 με βαζέλα ήμουν εντωμεταξύ, εποχή που ούτως ή άλλως πολλοί μπαιναν με φορακια δηλαδή τζάμπα και κάποιοι με την παρέα του Χατζηχρήστου ή του αρχηγού της 21  που ξεχνάω το όνομα του, χωρίς καν εισιτήριο. Μπορεί να είχα μπει νωρίς και να μην πήρα πρέφα το ντου. 

Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ στο πεταλο για αυτή την ομάδα, χωρίς Ευρώπη, σε αυτό το πρωτάθλημα, σε αυτή την χώρα με αυτούς τους μισθούς κ αυτή την ακρίβεια δεν είναι απλά πολλα, είναι εξωπραγματικά.

Μακάρι να υπήρχε σοβαρή οργάνωση κ όταν βγει οριστικά η τιμή, να του πουν "οκ ευχαριστούμε, καλά να περάσετε στο νέο σας γήπεδο".

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι με τον Άρη το 98-99 που ήρθαν πρώτη φορά σκουλήκια μετά από την ιστορία του  Ξηροκωστα, που στο ημίχρονο κάποιοι από μέσα προσπαθούσαν να ανοίξουν-σπάσουν την μεγάλη πόρτα της 10 για να κάνουν ντου στα ματ, που νόμιζαν ότι θα ήταν έξω αλλά τελικά  αντί να βρουν αστυνομία  βρήκαν ένα πλήθος  τζαμπατζηδες που περίμεναν ποτε θα τα καταφέρουν οι από μέσα να την ανοίξουν,για να μπουν και εκείνοι. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, BillR21 said:

Μπααα κ πολύ νωρίτερα. Μιλάμε για εποχές που πηγαίναμε γήπεδο 2 και 3 ώρες πριν.

Τα καπνογόνα θυμάμαι, κωλογεροι γίναμε με αναμνήσεις :)  που τα περνουσαμε με τα πανια πριν το παιχνίδι, όταν μας άφηναν να μπούμε και να τα απλώσουμε πριν ανοίξουν οι θύρες. Εποχές 92 με 95.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Θυμάσαι καθόλου αγώνες; Μου κάνει εντύπωση γιατί πήγαινα σκεπαστή από το 89-90 και δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο, αν και κάποιες χρονιές αργότερα είτε ήμουν εκτός Ελλάδος είτε για κάποιους λόγους είχα ξεκόψει και δεν πήγαινα συνεχεια.

Αυτό που θυμάμαι πιο έντονα ήταν το ματς που δεν είχα τικέτο και ήμουν με το σκατό στον κώλο. Αγώνας πρωταθλήματος με μικρομεσαία ομάδα (στυλ Απόλλωνα, Ξάνθη), δεν θυμάμαι ακριβώς. Με γαύρο στάνταρ είχε γίνει επί εποχή βατράχου πριν γίνει βάτραχος, αυτά θυμάμαι τώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αλλά θυμάται ο ένας και άλλα ο άλλος προφανώς. Νομίζω πάντως ότι μιλάγαμε για είσοδο στις εξέδρες  χωρίς εισιτήρια με ντου. Εγώ θυμάμαι αρκετές φορές .. έξοδο από την σκεπαστή  με ντου στα ματ, στο ημίχρονο. 

Εννοώ ντου για είσοδο στις εξέδρες. 

Θυμάμαι χαρακτηριστικά στο ματς με Χιμπερνιαν 2001 να μου βγάζουν μέχρι και τα παπούτσια και παράλληλα δίπλα μου να γίνεται ένα μεγαλοπρεπες ντου και να με κοιτάει με απορία ο ελεγκτής ότι "τώρα εσένα γιατί σε έλεγξα? ". 😂

Και όντως αυτά τα ντου γινόταν λίγο πριν αρχίσει το ματς. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Navas said:

Εννοώ ντου για είσοδο στις εξέδρες. 

Θυμάμαι χαρακτηριστικά στο ματς με Χιμπερνιαν 2001 να μου βγάζουν μέχρι και τα παπούτσια και παράλληλα δίπλα μου να γίνεται ένα μεγαλοπρεπες ντου και να με κοιτάει με απορία ο ελεγκτής ότι "τώρα εσένα γιατί σε έλεγξα? ". 😂

Και όντως αυτά τα ντου γινόταν λίγο πριν αρχίσει το ματς. 

 Μάλλον ατύχησα, οπότε έμπαινα δεν συνέβαινε τίποτα. Αν και η αλήθεια είναι ότι στην πρώτη πενταετία των 90ς ήταν που  είχα ολόκληρες ή σχεδόν ολόκληρες , χρονιές στην Σκεπαστη. 

Link to comment
Share on other sites

To διαρκείας στην 9 του αντιτουριστικού ΟΑΚΑ, με μηδενική πιθανότητα να μη βρεις διαθέσιμο εισιτήριο οποτεδήποτε και με ομάδα τσίρκο ήταν 500ευρώ...

Δηλαδή στα εγκαίνια της Αγια-σοφιάς τι ακριβώς αναμένουμε...? Εγώ για την αντίστοιχη 9 προβλέπω χιλιαρούμπα.

Κι αν έχει 1000 το κέντρο, το πεταλο θα έχει 500 και το κόρνερ 700...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, επειδή τον έχω ικανό για οποιαδήποτε μλκια μπορεί να υπάρξει σε αυτόν τον κόσμο, το πολύ πολύ να μην κάνει sold out ούτε την πρώτη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Καλά, επειδή τον έχω ικανό για οποιαδήποτε μλκια μπορεί να υπάρξει σε αυτόν τον κόσμο, το πολύ πολύ να μην κάνει sold out ούτε την πρώτη χρονια.

Κάνει ο,τι χρειάζεται για να το καταφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Καλά, επειδή τον έχω ικανό για οποιαδήποτε μλκια μπορεί να υπάρξει σε αυτόν τον κόσμο, το πολύ πολύ να μην κάνει sold out ούτε την πρώτη χρονια.

Καλα αυτο δεν παιζει την πρωτη χρονια. Μην βλεπετε μονο απο εδω μεσα τι παιζει. Εδω υπαρχει κοσμος που γουσταρει ακομα Μανταλο και δεν θα παρουν διαρκειας την πρωτη χρονια σε νεο γηπεδο?

Ασε που πολλοι επαιρναν τα πρηγουμενα χροια για να εχουν προτεραιότητα

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tzav said:

 

Δηλαδή στα εγκαίνια της Αγια-σοφιάς τι ακριβώς αναμένουμε...? Εγώ για την αντίστοιχη 9 προβλέπω χιλιαρούμπα.

Κι αν έχει 1000 το κέντρο, το πεταλο θα έχει 500 και το κόρνερ 700...

Για την θύρα την 9 στην Αγιά σοφΚιά θα πουλήσεις αριστερό νεφρί και ίσως και δεξί ριπαπά σαν άλλος Στέφος ( Διονύσης Ξανθός) με μουστάκι κρεμάστρα 3,5 cm στο επικό φιλμ της νιότης μου "Ο γύρος του θανάτου".

 Μακάρι σου εύχομαι να βρεις και μια Ρόζα να σε συνοδεύει.. 

Να ξέρεις όμως ότι ο Στέφος είχε & τραγικό τέλος ..

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Καλα αυτο δεν παιζει την πρωτη χρονια. Μην βλεπετε μονο απο εδω μεσα τι παιζει. Εδω υπαρχει κοσμος που γουσταρει ακομα Μανταλο και δεν θα παρουν διαρκειας την πρωτη χρονια σε νεο γηπεδο?

Ασε που πολλοι επαιρναν τα πρηγουμενα χροια για να εχουν προτεραιότητα

Καλα την χρόνια Ριβαλντο ο αριθμός των  διάρκειας ήταν μεγαλύτερος  από τον ΜΟ εισιτηρίων μας. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα μαθαίνω πως ο ΓΠ είναι εξαφανισμένος  από την ΠΑΕ.

Τον έβαλε στο ντουλάπι ο κυρ Μήτσος ή είναι αυτό που είχε πει ο ηρωικός οπαδός?

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, gybe21 said:

Τον έβαλε στο ντουλάπι ο κυρ Μήτσος

Από τον σπορτμπίλυ τα πήρε τα έπιπλα ο πουστης ο τίγρης και χωράνε τέτοια πράγματα τα συρτάρια και τα ντουλάπια?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, gybe21 said:

Σε άλλα νέα μαθαίνω πως ο ΓΠ είναι εξαφανισμένος  από την ΠΑΕ.

Τον έβαλε στο ντουλάπι ο κυρ Μήτσος ή είναι αυτό που είχε πει ο ηρωικός οπαδός?

 

 

Κανονιζει απο μυκονο ρε.... 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×