Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

On 10/17/2022 at 2:30 PM, AG21 said:

Πάρτε ανίψια παιδιά εγγόνια γειτονάκια ότι εχει ο καθένας και αφήστε τις ανέσεις.  Ακόμα και στο πεταλο δεν έχουν πρόβλημα είναι ανθεκτικα τα παιδιά και να μην ακούτε της μανάδες που θέλουν να τα φλωρεψουν.  

Ετσι. Τα χουν κανει τρυφερα ποδια

Link to comment
Share on other sites

Τίγρης έξαλλος

 Δεν ξέρω αν είναι από τις ζημιές ή γιατί δεν πληρωσαν τικετο. Δεν ξέρω τι τον εκνευρίζει πιο πολυ 

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανει η ΠΑΕ. Οχι για την απωλεια εσοδων απο τους τζαμπατζηδες, αυτο με μια σωστη διαχειριση δεν αποτελει θεμα. Αφηνεις 500 θεσεις κενες στο πεταλο χωρις να πουληθουν τικετια και εισαι κομπλε.

Αυτο που με ενοχλει απεριγραπτα ειναι η μαλακια που δερνει μερικους που φερονται στο γηπεδο λες και ειναι το καραιταβλι. Δεν μιλαω για το σκουπιδαριο, τα λερωμενα η ακομα και σπασμενα καθισματα απο τα χοροπηδητα η τα τουρνικε που χαλασανε. Ολοι μας υπαρξαμε πιτσιρικαδες και τα καναμε ολα αυτα.

Αναφερομαι στις καταστροφες χωρις λογο σε πορτες, τοιχους, τουαλετες κλπ. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες αλλα 2 συγκεκριμενες πορτες διαδρομου απο το πεταλο προς τις 16-18 κατεδαφιστηκαν χωρις λογο ενω ηδη οι τουαλετες στο πεταλο εχουν σπασμενες λεκανες και βρυσες.

Γιατι ρε μαλακισμενο να σπας το σπιτι σου, πες μου εναν λογο. Οπως επισης περιμενω εναν να μου πει ενα λογο αν οι φατσουλες που ειδαν οι καμερες δεν πρεπει να κληθουν να πληρωσουν (το λιγοτερο) τις φθορες.

Πρεπει να κοπει η λασκα και να μπει φρενο στην μαλακια. Απο την στιγμη που δεν γινεται απο εκει που ..πρεπει, τοτε να γινει απο την ΠΑΕ.

Η οποια ΠΑΕ για εμενα εχει φανει ηδη πολυ ελαστικη και αυτο ηδη εκμεταλευονται καποιοι.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panther-21- said:

Καλα κανει η ΠΑΕ. Οχι για την απωλεια εσοδων απο τους τζαμπατζηδες, αυτο με μια σωστη διαχειριση δεν αποτελει θεμα. Αφηνεις 500 θεσεις κενες στο πεταλο χωρις να πουληθουν τικετια και εισαι κομπλε.

Αυτο που με ενοχλει απεριγραπτα ειναι η μαλακια που δερνει μερικους που φερονται στο γηπεδο λες και ειναι το καραιταβλι. Δεν μιλαω για το σκουπιδαριο, τα λερωμενα η ακομα και σπασμενα καθισματα απο τα χοροπηδητα η τα τουρνικε που χαλασανε. Ολοι μας υπαρξαμε πιτσιρικαδες και τα καναμε ολα αυτα.

Αναφερομαι στις καταστροφες χωρις λογο σε πορτες, τοιχους, τουαλετες κλπ. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες αλλα 2 συγκεκριμενες πορτες διαδρομου απο το πεταλο προς τις 16-18 κατεδαφιστηκαν χωρις λογο ενω ηδη οι τουαλετες στο πεταλο εχουν σπασμενες λεκανες και βρυσες.

Γιατι ρε μαλακισμενο να σπας το σπιτι σου, πες μου εναν λογο. Οπως επισης περιμενω εναν να μου πει ενα λογο αν οι φατσουλες που ειδαν οι καμερες δεν πρεπει να κληθουν να πληρωσουν (το λιγοτερο) τις φθορες.

Πρεπει να κοπει η λασκα και να μπει φρενο στην μαλακια. Απο την στιγμη που δεν γινεται απο εκει που ..πρεπει, τοτε να γινει απο την ΠΑΕ.

Η οποια ΠΑΕ για εμενα εχει φανει ηδη πολυ ελαστικη και αυτο ηδη εκμεταλευονται καποιοι.

Συνφωνω 100%. Εδώ ο άλλος κατούραγε στις γωνιές στο πέταλο τον έπαιρναν βίντεο για χαβαλέ και το ανέβασαν στο τικ τοκ. Η πόρτα της τουαλέτας ήταν δίπλα. Ξεκάθαρα κωλοπαιδισμος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος ειναι οτι η ενασχοληση με το ελληνικο ποδοσφαιρο (και ισως λιγο παραπανω να ισχυει αυτο για την ΑΕΚ) γινεται για το χαβαλε, τη "μαγκια" και την καφριλα 

Οπως εχει πει και ο Χατζηχρηστος, πλεον η αγαπη για την ομαδα μπαινει σε 2η και 3η μοιρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αμα παρεις 30,000 τυχαιους ανθρωπους και τους βαλεις σε μισο στρεμα χωρο, θα δεις καθε λογης ανθρωπο απ' ολες τις αποψεις. Δεν ειναι ουτε θεμα της ΑΕΚ ουτε θεμα του ποδοσφαιρου. Εδω μπαινει και το κλισε "το ποδοσφαιρο ειναι καθρεφτης της κοινωνιας." Εμεις παρατηρουμε αυτο το φαινομενο στην ΑΕΚ γιατι με την ΑΕΚ ασχολιομαστε.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε αυτή τη χώρα υπάρχει ασυλία σε αυτά τα θέματα και κάποια στιγμή θα πρέπει να τελειώσει. Ο καθένας κάνει ο, τι του καυλωσει. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να γίνονται βανδαλισμοί σε φάση επεισοδίων άντε να το καταλάβω.

Αλλά να γίνονται σε νορμάλ καταστάσεις, σε ένα μέρος το οποίο είναι κάτι παραπάνω από γήπεδο για το 99% του κόσμου της ΑΕΚ, είναι σημάδι συλλογικής κοινωνικής παρακμής.

Και δυστυχώς άσχημες συμπεριφορές εμφανίζονται και σε ανύποπτες θύρες, με ανθρώπους μη προβληματικού προφίλ να το πούμε κομψά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε στο ματς του κυπέλλου είχε έρθει ο άλλος, πάνω από 40 ετών, μόνος του στο πάνω διάζωμα και είχε ανέβει πάνω στο τσιμέντο, τον κρατούσε μόνο το κάγκελο που έφτανε λίγο πάνω από τον αστράγαλο. Λιγο να παραπατουσε, θα ερχόταν καπέλο σε κανέναν καψερό από κάτω. Τι διαολο εχουν στο κεφάλι, σκατα; 

Link to comment
Share on other sites

εχου μια παραδοση στους φασαιους . στο πεταλο θα επρεπε να ηταν η μονη θυρα που δεν θα τολμουσαν . γνωμη μου 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά γίνονται παντού και με τη πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φώτο από αντιστοιχες καταστάσεις σε τουρνικιε στο εξωτερικό.  

Για μένα είναι χιουμοριστικο ( Μπένι Χιλ μουσική λείπει) και λυπηρό γιατί δείχνει τη απόγνωση κάποιον ανθρώπων να μπουν όπως έκαναν για χρόνια ενώ το γήπεδο έχει σφραγίσει πλέον.  

 

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι για τους τσαμπατζιδες που πιθανών οι περισσότεροι γνωρίζουν.  Τις περισσότερες φορές δεν είναι θέμα χρημάτων ( υπάρχει και αυτό φυσικά)  αλλά είναι κάποιοι άνθρωποι που έχουν τέτοιο βίτσιο και τη βρίσκουν με το να μπαίνουν χωρίς να πληρώσουν ενώ μπορεί οικονομικά να είναι καλύτερα από πολλούς.  

Δεν αφορά μια ομάδα μόνο η μία εθνικότητα κτλ απλά όπως υπάρχουν άλλα βίτσια υπάρχει και αυτό.  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Να πω κάτι για τους τσαμπατζιδες που πιθανών οι περισσότεροι γνωρίζουν.  Τις περισσότερες φορές δεν είναι θέμα χρημάτων ( υπάρχει και αυτό φυσικά)  αλλά είναι κάποιοι άνθρωποι που έχουν τέτοιο βίτσιο και τη βρίσκουν με το να μπαίνουν χωρίς να πληρώσουν ενώ μπορεί οικονομικά να είναι καλύτερα από πολλούς.  

Δεν αφορά μια ομάδα μόνο η μία εθνικότητα κτλ απλά όπως υπάρχουν άλλα βίτσια υπάρχει και αυτό.  

Το έχει κι ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ αυτό το βίτσιο 😆

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να ναι το λυνεις εκ των εσω. 

Δν δημοσιοποιεις βιντεο λες κ εισαι ρουφ. Πρωτα απ ολα ρεζιλι γινεσαι εσυ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

Να πω κάτι για τους τσαμπατζιδες που πιθανών οι περισσότεροι γνωρίζουν.  Τις περισσότερες φορές δεν είναι θέμα χρημάτων ( υπάρχει και αυτό φυσικά)  αλλά είναι κάποιοι άνθρωποι που έχουν τέτοιο βίτσιο και τη βρίσκουν με το να μπαίνουν χωρίς να πληρώσουν ενώ μπορεί οικονομικά να είναι καλύτερα από πολλούς.  

Δεν αφορά μια ομάδα μόνο η μία εθνικότητα κτλ απλά όπως υπάρχουν άλλα βίτσια υπάρχει και αυτό.  

 

Κάτι σαν τους κλεπτομανεις δηλαδή που κλέβουν από παθολογική ανάγκη χωρίς να υπάρχει άλλος λόγος ή τους μυθομανεις που λένε ψέμματα χωρίς να έχουν να κερδίσουν κάτι συγκεκριμένο από αυτά.

Αν το... ντου από παντού είναι μια εμπειρία θα μπορούσε ο Μελ. να βρει τρόπο να κόβει εισιτήριο και για αυτήν, αφού μπορούν και να πληρώσουν :)

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, nikos said:

Το έχει κι ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ αυτό το βίτσιο 😆

Αρα τους καταλαβαίνει καλύτερα απο όλους . χαχαχαχα 

Πάντως ο τσιγκούνης τρελαίνεται με την τσιγκουνιά των άλλων γιατί αναγκάζεται να πληρώσει . :P 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

 

Κάτι σαν τους κλεπτομανεις δηλαδή που κλέβουν από παθολογική ανάγκη χωρίς να υπάρχει άλλος λόγος ή τους μυθομανεις που λένε ψέμματα χωρίς να έχουν να κερδίσουν κάτι συγκεκριμένο από αυτά.

Αν το... ντου από παντού είναι μια εμπειρία θα μπορούσε ο Μελ. να βρει τρόπο να κόβει εισιτήριο και για αυτήν, αφού μπορούν και να πληρώσουν :)

Πραγματικά θα ήθελε να δώ ποιος ειχε την ιδέα του βίντεο . Τσάταλης ? Κοσμάς ? Καραλής ? άλλος Όντως αχρείαστο αφού πλέον το γήπεδο ειναι ερμητικά κλειστό και προφανώς το έχουν καταλάβει και όσοι θέλουν να μπαίνουν τσάμπα .  

 

11 hours ago, CHⓇIS said:

Οτι και να ναι το λυνεις εκ των εσω. 

Δν δημοσιοποιεις βιντεο λες κ εισαι ρουφ. Πρωτα απ ολα ρεζιλι γινεσαι εσυ

Έτσι έχω καταλάβει και συνήθως είναι παρέες αλλα προσωπικά δεν είχα ποτέ γνωστό η φίλο που να μπαίνει τσάμπα αλλα τους έβλεπα στο ΟΑΚΑ να πηδάνε το φράκτη και να μπαίνουν αέρα που το εισιτήριο ήταν του 5ευρω ενώ και στην Αγια Σοφιά τα πουλάει η R σε μικρότερα ματς στο περισσό άρα δεν υπάρχει περίπτωση έλλειψης .  

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, AG21 said:

 Όντως αχρείαστο αφού πλέον το γήπεδο ειναι ερμητικά κλειστό και προφανώς το έχουν καταλάβει και όσοι θέλουν να μπαίνουν τσάμπα .  

 

 

 

Πάντως με τον Ιωνικο η ίδια η ΠΑΕ είχε ανοίξει τις θύρες της 21 από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου και το πέταλο ειχε γεμίσει  τζαμπατζηδες. Οπότε αν άνοιξαν αργότερα στα επόμενα παιχνίδια, λογικό που προσπάθησαν να μπουν τζάμπα νωρίτερα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Έτσι έχω καταλάβει και συνήθως είναι παρέες αλλα προσωπικά δεν είχα ποτέ γνωστό η φίλο που να μπαίνει τσάμπα αλλα τους έβλεπα στο ΟΑΚΑ να πηδάνε το φράκτη και να μπαίνουν αέρα που το εισιτήριο ήταν του 5ευρω ενώ και στην Αγια Σοφιά τα πουλάει η R σε μικρότερα ματς στο περισσό άρα δεν υπάρχει περίπτωση έλλειψης .  

 

Τι γνωστό να έχεις ρε συ. Στην ηλικία μας ποιος θα πηδουσε φράχτες για να μπει τζάμπα;  Εγώ το έκανα κάποιες φορές  στην ΝΦ στην εφηβεία μου  από την πλευρά της 24 ή από το μόσχος όταν ήταν ακόμα γιαπι και από κάποια σημεία ήταν και επικίνδυνο. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τι γνωστό να έχεις ρε συ. Στην ηλικία μας ποιος θα πηδουσε φράχτες για να μπει τζάμπα; Εγώ το έκανα κάποιες φορές  στην ΝΦ στην εφηβεία μου  από την πλευρά της 24 ή από το μόσχους όταν ήταν ακόμα γιαπι και από κάποια σημεία ήταν και επικίνδυνο. 

Εντάξει άλλες εποχές . Ξέρεις τι μου θύμησε τώρα για την ηλικία ? Φέτος στη ριζούπολη εκεί στο πέταλο τέρμα αριστερά πολλοί έφευγαν για τα επίσημα και ήταν μια παρέα 3-4 άτομα περίππου 40+άριδες . ο ένας ήθελε να πηδήξουν τα κάγκελα να πάνε δίπλα στα VIP άλλα είχε σεκουριτά αλλα οι άλλοι δύο του έλεγες << Ρε μαλάκα 40αρίσαμε για τέτοια >> .  Τελικά ο ένας έφυγε και πήγε να την κάνει άλλα εκει τον περίμενε ένας σεκούριτι που δεν το άφησε όσο και αν προσπάθησε και τελικά γύρισε και αυτός πίσω στους άλλους . χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό να μπαίνει κόσμος χωρίς εισιτήριο, ακόμα πιο τραγικό να μπαίνει βανδαλίζοντας. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά όταν στο ΟΑΚΑ η είσοδος στην 1-35 ήταν ελεύθερη για όλους, δεν φταίει ο τζαμπατζης που ξαφνικά δεν συμμορφώνεται. Δεν γίνεται ένα τριμπουρδελο να γίνει σοβαρή κατάσταση ξαφνικά.

Κάτι ακόμα. Δεν γίνεται να έχεις πληρώσει ένα πανάκριβο εισιτήριο και να μη μπορείς να βγεις στο ημίχρονο. Απλά δεν γίνεται. Δεν ξέρω τι γίνεται στις άλλες θύρες, αλλά στο πέταλο σου λένε ότι δεν βγαίνεις και επειδή εγινε ένα σχετικό μπραφ, είπαν ότι αν είναι κάτι επείγον βγειτε, αλλά μετα δεν θα μπείτε ξανά.

Υπάρχουν θεματακια και σε κάθε περίπτωση, ε στο πέταλο κάποιοι θα μπούνε τζάμπα. Αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, stavros 9-11 said:

 

Κάτι ακόμα. Δεν γίνεται να έχεις πληρώσει ένα πανάκριβο εισιτήριο και να μη μπορείς να βγεις στο ημίχρονο. Απλά δεν γίνεται. Δεν ξέρω τι γίνεται στις άλλες θύρες, αλλά στο πέταλο σου λένε ότι δεν βγαίνεις και επειδή εγινε ένα σχετικό μπραφ, είπαν ότι αν είναι κάτι επείγον βγειτε, αλλά μετα δεν θα μπείτε ξανά

Στο μπερναμπεου οποίος θέλει βγαίνει, μερικοί πάνε πίσω από το πέταλο σε ένα burger king, ψωνίζουν κανα σάντουιτς και μετά ξαναμπαίνουν με το διαρκειας τους, με απλό εισιτήριο δεν ξέρω. Η ΑΕΚ όμως είναι πιο αυστηρή ακόμα και από την μεγάλη Ρεαλ. 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • Stylianopoulos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×