Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

"Σήμερα εγώ θέλω να σταθώ στον κόσμο και στο μεγαλείο του. 70.000 φίλαθλοι ήρθαν στο γήπεδο, δεν έχει ξαναγίνει αυτό. Είμαστε όλοι συγκλονισμένοι γιατί μας έκλεψαν αυτό που αξίζαμε. Βρέθηκε κάποιος εξωαγωνιστικός παράγοντας και μας πήρε την πρόκριση. Έχουμε μάθει πλέον στον ελληνικό ποδόσφαιρο να κερδίζονται τίτλοι εκτός γηπέδων. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου γιατί παλέψαμε. Ειλικρινά στη φάση του γκολ δεν είδα τίποτα, δεν είδα τον διαιτητή να δείχνει σέντρα. Δεν καταλάβαμε τι έγινε μετά. Ξαφνικά είδαμε τους παίκτες του Ολυμπιακού στα αποδυτήρια, οι οπαδοί δεν μπήκαν μέσα στο γήπεδο, είναι κρίμα, εμείς συνεχίζουμε. Χάθηκε μια μάχη όχι ο πόλεμος.Εγώ θα το πω και δεν είναι φόρτιση της στιγμής είμαστε η καλύτερη ομάδα αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα και οι συμπαίκτες μου είναι πολύ μεγάλοι μάγκες".

 

Βασιλης Ροβας

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα απο τις καμερες. Μετα τερματοφυλακα. Γηπεδο ξεχασα να πω. Αλλα τι ψαχνω, μαλλον βαρεθηκες ή δεν σου βγαινουν τα κουκια...

Link to comment
Share on other sites

Ντροπιαστικές οι δηλώσεις Μελισσανίδη με διάφορους φαιδρούς κρετίνους να φωνάζουν για "ταλιμπάν". Μηδέν επαφή με την πραγματικότητα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία σε αυτή την ομάδα διαχέεται οριζοντίως και καθέτως.

Δεν υπάρχει ούτε ένας άνθρωπος με καθαρό μυαλό να υπηρετήσει ακόμα και μια λανθασμένη τακτική όπως αυτή που επέλεξε ο Μελισσανίδης.

Δηλαδή ρε Μήτσο, επιλέγεις να το ρίξεις στο τσάμικο και δεν έχεις έναν άνθρωπο δίπλα σου με καθαρό μυαλό να σου πει να τα φορτώσεις στον Περέιρα και να μιλάει σήμερα η μισή Ελλάδα ότι μόνο ο γαύρος μπορεί να κάνει αγώνα χωρίς βία και η άλλη μισή ότι όλα τα προκάλεσε ο προκλητικός Πορτογάλος και χάλασε το πιο ήσυχο ντέρμπι της τελευταίας δεκαετίας με οικογένειες μέσα και παιδιά που τους προκαλούσε με κωλοδάχτυλα και χειρονομίες.

Link to comment
Share on other sites

Μητσαρα...ή Μιμικο....

1) Οπως ειδες, η ομαδα αυτη για να ειναι ανταγωνιστικη θελει 4-5 παικτες πρωτοκλασατους και οχι τυπου Ροβα, Κρισαντους, Ντακολ και Πλατελλα

 

2) Σκεψου παρα πολυ καλα οτι σε 60000 κοσμο, 30-40 μαλακες οδηγησαν σε τιμωρια την ΑΕΚ. Βρες τους και κανε τα κουμαντα σου τα σουλατσα τους να κοπουν οριστικα!!!

 

3) Σκεψου αντικειμενικα και δες οτι οι εμμονες του Μπαγιεβιτς μεσω Δελλα ζημιωνουν και δεν οφελουν την ΑΕΚ. Αν δεν θελεις να αποκαλθηλωσεις τον Μπαγιεβιτς, κοψε του αρμοδιοτητες και δωσε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αρμοδιοτητες στον προπονητη

 

4) Σκεψου για ποιο λογο ο Κορδερο 3 μηνες τωρα ειναι εκτος δρασης και γιατι ο Μπρεσεβιτς πηγε ξανα για χειρουργειο. Μηπως καποια πραγματα στο ιατρικο επιτελειο θελουν αλλαγη?

 

5) Ο,τι ειναι να κανεις με τα εξωαγωνιστικα, καντα χωρις τυμπανοκρουσιες και φανφαρες. Επικεντρωσε στα αδυνατα σημεια των αντιπαλων σου...ειναι τοσο μα τοσο πολλα!

 

6) Δυνατα για το νεο γηπεδο!

Link to comment
Share on other sites

να πω κι εγω μερικα πραγματα για τον Μελισσανιδη.

 

οκ, ειμαι απο τους κλασικους που παντα τον περιμενα, παντα τον ηθελα πισω, παντα τον πιστευα και τον πιστευω, γιατι στην ΑΕΚ ειναι ο μοναδικος ακομα μεχρι σημερα που μπορει να δωσει το κατι παραπανω.

 

Ηρθε λοιπον, εστω και με τον τροπο που ηρθε.

 

και παμε

 

- στο γηπεδο εχουμε μεινει στην αρχικη αισιοδοξια αφου εχουν πεσει πολλες φαπες και δεν φαινεται να αλλαζει ευκολα κατι. εγω λεω αν πραγματι δεν αλλαζει ευκολα το πραγμα προχωρα σε plan b μακρυα απο το οακα (εσυ ο ιδιος το ελεγες "Νταχαου").

- στο ιδιοκτησιακο αυτο το οτι δεν εχεις επισημη σχεση με την ΠΑΕ, οσο ειναι βολικο (ως προς τον ΟΠΑΠ), αλλα τοσο ειναι βολικο για να το παιζεις απλα διαχειριστης και μανατζερ και να μην αναλαμβανεις στο 100% τις ευθυνες

-αν συνεχιστει το στυλ Γιωργου Βαρδινογιαννη των τελευταιων χρονων ("ειμαι καβουριας και δεν ελεγχω και το παρασκηνιο") οχι απλα θα συνεχισει να σε γλενταει ο Μαρινακης, αλλα θα σε ξεφτυλισει για παντα. ελπιζω να σε ενοχλει αυτο.

 

Η ΑΕΚ θελει τουλαχιστον ισονομια στο παρασκηνιο και επενδυση στο αγωνιστικο.

Ξυπνα οσο ειναι νωρις, δωσε λεφτα, ασχολησου σοβαρα και προσαρμοσου στο 2015. δεν ειμαστε στην δεκαετια του 90.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

ελα μην τα παραλεμε 2 οφσαιντ που πας να βγεις 2 με 1 σου εκοψε στο 1ο που δεν υπηρχανε αυτοι. μια χαρα σε τακτοποιησε και χθες

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, μετά από τόσα χρόνια με ανελέητο γαμήσι, την βλέπουμε μια χαρά την χθεσινή διαιτησία.

το μέτρο σύγκρισης είναι το θέμα, βέβαια... μια χαρά, ως προς τι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε πλάκα κάνουμε;

Για 2 off side που αν κλπ κλπ κλπ.

 

Εδώ έχουμε ζήσει άλλα κι άλλα, μας πείραξαν τα 2 offside στο κέντρο;

O.K., αν το λέτε σφαγή αυτό ή χειρουργείο, πάω πάσο.

 

Εγώ την είδα μια χαρά με τα λογικά λάθη που μπορεί να γίνουν σε ένα παιχνίδι.

Τί να πει και η P.S.G. δηλαδή χθες...

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Το φύλλο αγώνα ποιος το συνέταξε ρε Αβραάμ ? Εγώ ή εσύ ?

Πλάκα μας κάνετε ? Τα 2 οφσαιντ είναι μόνο ?

Link to comment
Share on other sites

ρε μαλάκα, δες τις κάρτες στον γαύρο.

πριν την κίτρινη, ο Κασάμι, πρέπει να πάρει άλλη μια.

το αυτό και ο Μιλιβόγεβιτς, που έχει μάθει να χτυπάει ύπουλα και να μένει ατιμώρητος.

και ναι, τα 2 οφσαϊντ, σου δείχνουν πρόθεση, ειδικά όταν ο ίδιος επόπτης, στο 2ο ημίχονο βλέπει "σωστά"

Link to comment
Share on other sites

Το φύλλο αγώνα ποιος το συνέταξε ρε Αβραάμ ? Εγώ ή εσύ ?

Πλάκα μας κάνετε ? Τα 2 οφσαιντ είναι μόνο ?

 

Γιατί τί έγινε με το φύλλο αγώνα;

 

Με την ίδια λογική, και ο Ολυμπιακός μπορεί να λέει οτι δεν έδωσε penalty στον Botia στο πρώτο ημίχρονο.

Μην κλαιγόμαστε για μαλακίες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Γιατί τί έγινε με το φύλλο αγώνα;

 

Με την ίδια λογική, και ο Ολυμπιακός μπορεί να λέει οτι δεν έδωσε penalty στον Botia στο πρώτο ημίχρονο.

Μην κλαιγόμαστε για μαλακίες.

 

Ρε δεν κλαιγόμαστε και ξέρεις ότι καυτηριάζουμε πιο πολύ όλα τα υπόλοιπα. Αλλά να υπάρχει στο φύλλο αγώνα όλο το στόρυ εκτός Χάρα και Περέιρα .... εεεε ξέρω κι εγώ ? Μόνο τα οφσαιντ είναι ρε φίλε ?

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

"Στο 88 διέκοψα οριστικά το παιχνίδι, διότι μετά την επίτευξη του γκολ από τον Ολυμπιακό, και κατά τον πανηγυρισμό των παικτών,περίπου 30 οπαδοί της ΑΕΚ εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, φθάνοντας μέχρι το κόρνερ. με απειλητικές διαθέσεις προς τους παίκτες του Ολυμπιακού. Η άμεση επέμβαση της αστυνομίας απέτρεψε τα χειρότερα, όμως είχαμε τραυματισμό δύο αστυνομικών όπως τόνισε και ο ταξίαρχος κ. Κονσταντής",

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω οτι στον πανικό πάνω είδε ο διαιτητής τα κωλόχερα του προπονητή ή του Αλβανού ή τις μαγκιές του Σιόβα.

Θα μου πεις, γιατί είδε τους ηλίθιους που μπήκαν μέσα.

Κι εγώ, στην live μετάδοση, δεν πήρα χαμπάρι τί έκανε ο Πορτογάλος ούτε τα κωλόχετα του Αλβανού.

Μετά τα είδα στο replay.

Αυτά, είναι βασικά δουλειά του ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ του αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

"Στο 88 διέκοψα οριστικά το παιχνίδι, διότι μετά την επίτευξη του γκολ από τον Ολυμπιακό, και κατά τον πανηγυρισμό των παικτών,περίπου 30 οπαδοί της ΑΕΚ εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, φθάνοντας μέχρι το κόρνερ. με απειλητικές διαθέσεις προς τους παίκτες του Ολυμπιακού. Η άμεση επέμβαση της αστυνομίας απέτρεψε τα χειρότερα, όμως είχαμε τραυματισμό δύο αστυνομικών όπως τόνισε και ο ταξίαρχος κ. Κονσταντής",

 

έτσι. κουβέντα για τις χειρονομίες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ο ρέφερι Καλογερόπουλος αποχωρώντας από το ΟΑΚΑ επιβεβαίωσε πως έκανε λόγο για τραυματισμούς αστυνομικών και ανδρών ασφαλείας κατά την εισβολή των οπαδών της «Ένωσης», αλλά ερωτηθείς αν αναφέρει στο φύλλο αγώνα τίποτα μεμπτό για τη συμπεριφορά του Πορτογάλου προπονητή απάντησε αρνητικά

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Δεν πιστεύω οτι στον πανικό πάνω είδε ο διαιτητής τα κωλόχερα του προπονητή ή του Αλβανού ή τις μαγκιές του Σιόβα.

Θα μου πεις, γιατί είδε τους ηλίθιους που μπήκαν μέσα.

Κι εγώ, στην live μετάδοση, δεν πήρα χαμπάρι τί έκανε ο Πορτογάλος ούτε τα κωλόχετα του Αλβανού.

Μετά τα είδα στο replay.

Αυτά, είναι βασικά δουλειά του ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ του αγώνα.

 

Δηλαδή χθες ο διαιτητής που ήταν και δεν είδε οοοοοοοτι έχει να κάνει με το γαύρο ?

Link to comment
Share on other sites

Ο ρέφερι Καλογερόπουλος αποχωρώντας από το ΟΑΚΑ επιβεβαίωσε πως έκανε λόγο για τραυματισμούς αστυνομικών και ανδρών ασφαλείας κατά την εισβολή των οπαδών της «Ένωσης», αλλά ερωτηθείς αν αναφέρει στο φύλλο αγώνα τίποτα μεμπτό για τη συμπεριφορά του Πορτογάλου προπονητή απάντησε αρνητικά

 

δεν είχε καλή οπτική γωνία.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Για ευθύνες του Βίτορ Περέιρα για τα επεισόδια που οδήγησαν στη διακοπή του αγώνα της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό κάνει λόγο η πορτογαλική Record.

 

«Η επιστροφή στην ποδοσφαιρική δράση στην Ελλάδα δεν έγινε με τον καλύτερο τρόπο και γι’ αυτό φέρει αρκετές ευθύνες ο Βίτορ Περέιρα. Μετά την παρουσία του στα επεισόδια που σημάδευσαν τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό στις 22 Φεβρουαρίου, ο Πορτογάλος ήταν και πάλι στο επίκεντρο για τον τρόπο που πανηγύρισε την Τετάρτη. Στο 89ο λεπτό του προημιτελικού και με την ομάδα του να αναζητεί ένα γκολ για να προκριθεί, ο πρώην άσος της Μπενφίκα Φράνκο Χάρα σκόραρε, φέρνοντας την ευφορία σε όλους, ανάμεσά τους και στον Βίτορ Περέιρα. Ο Πορτογάλος έχασε τον έλεγχο και απευθυνόμενος στους οπαδούς των γηπεδούχων έκανε προκλητικές χειρονομίες. Αμέσως οπαδοί της ΑΕΚ εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο αναγκάζοντας τον Πορτογάλο προπονητή να αποχωρήσει, όπως και οι παίκτες του. Ο αγώνας διακόπηκε λίγο μετά οριστικά από τον διαιτητή. Η αστυνομία επενέβη γρήγορα και ηρέμησαν τα πνεύματα, αλλά αυτό δεν εμπόδισε αρκετές φωτοβολίδες να πέσουν στο γήπεδο. Οι παίκτες και από τις δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για να αποφύγουν πιθανή επίθεση των οργισμένων οπαδών».

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos featured and unfeatured this topic
  • George_D featured this topic
  • Stylianopoulos locked this topic
  • Stylianopoulos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×