Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

Η ΑΕΚ ήρθε σε συμφωνία με τον Ράντοσλαβ Κουχάρσκι για την θέση του Τεχνικού Διευθυντή στην ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Λεγκια ε?

Καλή επιλογή φαίνεται.

ειχε ακουστει και για τον παοκ πριν 2 χρονια, πριν πάρουν τον Ρεμπε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ 9 χρονια στη Λεγκια και μισο χρονο στη Γιουναιτεντ, δε νομιζω να ειχαμε ή και να μπορουσαμε να φερουμε καποιον καλυτερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Το βάζω εδώ να υπαρχει 

η στελέχωση των ομάδων Ολυμπιακού και ΑΕΚ  σήμερα 28/5/22

Αθλητικός Διευθυντής Καρεμπε / ? (θεση Παπαδημητριου)

Τεχνικος Διευθυντής Τοροσιδης / Κονέ 

Συνεργάτες προπονητη Μαρτινς  9 άτομα (4 ξένοι 5 Έλληνες) / Αλμέιδα 10 άτομα (6 ξένοι 4 Έλληνες) 

Τεχνικό επιτελείο-Προσωπικό (τημ μανατζερ, φροντιστές, διερμηνέας κλπ) 7 άτομα (1 ξενος 6 Έλληνες)  /  3 άτομα  (3 Έλληνες) 

Ιατρικο επιτελείο 7 άτομα (1 ξενος 6 Έλληνες) / 7 άτομα (7 Έλληνες) 

Σκαουτ 3 άτομα (Μοντεστο, Ντε Μπαρτολο, Χάβος) / 2 άτομα (Ταυλαρίδης, Γουνδουλάκης) 

Είναι διαφορετικά δοδιμένες οι ομάδες και υπάρχουν διαφορετικοί τίτλοι άλλα οκ σαν συμπέρασμα ειναι σωστό δλδ χρειάζεται η ομάδα ενίσχυση σε φροντιστή και διερμηνέα άντε και ενα team manager αν και η δουλειά του βγαίνει λογικά απο κάποιον μέσα στην ομάδα όπως παλιότερα . 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, δεν έχει σχέση με την Α.Ε.Κ. μέχρι τώρα. Καλή του επιτυχία.

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

Καλή προσθήκη φαίνεται ο Κουχαρσκι. Αρκετά με τους μαθητευόμενους μάγους 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Μια χαρά, δεν έχει σχέση με την Α.Ε.Κ. μέχρι τώρα. Καλή του επιτυχία.

Και μια χαρά αγορά ή Πολωνία, από την οποία φαντάζομαι θα προτείνει παίκτες.

Ποιος μπορεί να έκανε τέτοια εισήγηση?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και με εμπειρία στις ακαδημίες και στις μικρές ηλικίες ώστε να πάμε ενα επίπεδο παραπάνω .

Η ΑΕΚ έχει έρθει σε συμφωνία με τον 41χρονο Πολωνό Ράντοσλαβ Κουχάρσκι για τη θέση του τεχνικού διευθυντή. Αυτή την περίοδο και συγκεκριμένα από τον Σεπτέμβριο του 2021 έως σήμερα ήταν μέλος της τεχνικής επιτροπής της πολωνικής ομοσπονδίας για την ανάπτυξη του πολωνικού ποδοσφαίρου και της Εθνικής Πολωνίας. Νωρίτερα από τον Σεπτέμβριο του 2018 έως τον Δεκέμβριο 2021 ήταν αθλητικός διευθυντής της Λέγκια.

Έχει διατελέσει επικεφαλής στο σκάουτινγκ της Λέγκια σε δύο περιόδους, μέλος του τμήματος σκάουτινγκ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ στη Λέγκια στην οποία ξεκίνησε την καριέρα του ως προπονητής στην Κ17 και Κ19 έχει διατελέσει και σκαουτ και επικεφαλής της Ακαδημίας

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Είναι διαφορετικά δοδιμένες οι ομάδες και υπάρχουν διαφορετικοί τίτλοι άλλα οκ σαν συμπέρασμα ειναι σωστό δλδ χρειάζεται η ομάδα ενίσχυση σε φροντιστή και διερμηνέα άντε και ενα team manager αν και η δουλειά του βγαίνει λογικά απο κάποιον μέσα στην ομάδα όπως παλιότερα . 

Κάποια στιγμή, όταν ολοκληρωθούν οι αλλαγές στην ΠΑΕ, θα ήταν πολύ καλό κάποιος με μεράκι να γράψει από ποιούς αποτελείται το ποδοσφαιρικό τμήμα και τι αρμοδιότητες έχει, γιατί στο κεφάλι μου είναι ένα τεράστιο χάος και δεν έχω ιδέα ποιος τι κάνει, φοβάμαι ούτε κι αυτοί ξέρουν. Το αγαπημένο μου είναι "σε ρόλο Δημητριάδη". Ναι... και τι είναι αυτό ακριβώς; Από ουΐσκι ξέρω κι εγώ, παρακάτω;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους νεο αιμα . Ελπιζουμε να μη του αρεσει η σαουνα .

Σιδεροκεφαλος ευχομαι να πετυχει

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

Και μια χαρά αγορά ή Πολωνία, από την οποία φαντάζομαι θα προτείνει παίκτες.

Ποιος μπορεί να έκανε τέτοια εισήγηση?

Ο Παπαδημητριου???  :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SpiRos said:

Κάποια στιγμή, όταν ολοκληρωθούν οι αλλαγές στην ΠΑΕ, θα ήταν πολύ καλό κάποιος με μεράκι να γράψει από ποιούς αποτελείται το ποδοσφαιρικό τμήμα και τι αρμοδιότητες έχει, γιατί στο κεφάλι μου είναι ένα τεράστιο χάος και δεν έχω ιδέα ποιος τι κάνει, φοβάμαι ούτε κι αυτοί ξέρουν. Το αγαπημένο μου είναι "σε ρόλο Δημητριάδη". Ναι... και τι είναι αυτό ακριβώς; Από ουΐσκι ξέρω κι εγώ, παρακάτω;

Δημητριάδης είναι ενας ρόλος απο μόνο του . Θεωρητικά ήταν αρχηγός αποστολής όπως ήταν ο σάββας παλιότερα στο γαύρο ( αμισθη τιμής ένεκεν ο Σάββας )  . Ένας ρόλος ελληνική πατέντα αφού δεν κάνει τπτ γι'άυτο και απο μόνοι τους ανακάλυπταν αρμοδιότητες όπως τραμπούκο διαιτητών ,  υπεύθυνο αγιασμού , τηλεοπτικός μαιντανος ο συγχωρεμένος , γελωτοποιοί κτλ

Εμείς είχαμε δημητριάδη και μαζί και υπεύθυνο ασφαλείας χωρίς πάλι ουσιαστικά ρόλο στην ομάδα αλλα όχι τιμ μανατζερ που μέχρι και η Β ομάδα της ΑΕΚ είχε . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Καλά μαντάτα κ γι παραμονή Πολωνού στο κέντρο;

Σιγουρα θα επαιξε ρολο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Καλά μαντάτα κ γι παραμονή Πολωνού στο κέντρο;

Αυτο σκεφτηκα και γω/ Αποκλειεται να μην εχουν σχεση οι 2 περιπτωσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Δημητριάδης είναι ενας ρόλος απο μόνο του . Θεωρητικά ήταν αρχηγός αποστολής όπως ήταν ο σάββας παλιότερα στο γαύρο . Ένας ρόλος ελληνική πατέντα αφού δεν κάνει τπτ γι'άυτο και απο μόνοι τους ανακάλυπταν αρμοδιότητες όπως τραμπούκο διαιτητών ,  υπεύθυνο αγιασμού κτλ

Εμείς είχαμε δημητριάδη και μαζί και υπεύθυνο ασφαλείας χωρίς πάλι ουσιαστικά ρόλο στην ομάδα αλλα όχι τιμ μανατζερ που μέχρι και η Β ομάδα της ΑΕΚ είχε . 

Ο ρόλος του Δημητριαδη θα πρεπε να είναι να ενθαρρύνει και να πωρώνει τους παίκτες, να βοηθάει στην αφομοίωση των νέων παικτών, να τους δίνει όλους να καταλάβουν "σε ποια ομάδα παίζουν" να δινειβκαμια πορωτική ομιλία στα μεγάλα ματς, να εμψυχώνει, να κοιτάει τεχνικές λεπτομέρειες για εκτός έδρας ματς, να μέτριαζει κόντρες εκτός ομάδας και να ενημερώνει τον προπονητή για θέματα που προκύπτουν με τους παίκτες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια κίνηση προς την σωστή κατεύθυνση. Ευτυχώς τα περι Μάριτς δεν βγήκαν αληθινά. Καλή επιτυχία να έχει κ μακάρι να συνεργαστέι άψογα με τον Ματίας. 

Link to comment
Share on other sites

Άνθρωπος από μια χώρα που παραδοσιακά βγάζει καλούς και τίμιους παίχτες και μια ομάδα που φημίζεται για τις πολύ εύστοχες μεταγραφικές επιλογές της και τις καλές πωλήσεις της στο σωστό χρόνο. Νέος σε ηλικία και όχι γκρανκασα. Γενικά καλό φιλινγκ. Αυτός ξέρει που μπλέκει όμως; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SpiRos said:

Κάποια στιγμή, όταν ολοκληρωθούν οι αλλαγές στην ΠΑΕ, θα ήταν πολύ καλό κάποιος με μεράκι να γράψει από ποιούς αποτελείται το ποδοσφαιρικό τμήμα και τι αρμοδιότητες έχει, γιατί στο κεφάλι μου είναι ένα τεράστιο χάος και δεν έχω ιδέα ποιος τι κάνει, φοβάμαι ούτε κι αυτοί ξέρουν. Το αγαπημένο μου είναι "σε ρόλο Δημητριάδη". Ναι... και τι είναι αυτό ακριβώς; Από ουΐσκι ξέρω κι εγώ, παρακάτω;

Τα έχει το σαιτ. Χοντρικα τα εγραψα πιο πριν 

edit. Δεν έχουν κωλοκατσει ακόμα Άλβες Κονε πχ 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • Stylianopoulos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×