Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2018-19


George_D
 Share

Recommended Posts

Guest mich21
5 minutes ago, SpiRos said:

Είχε δώσει παθητικό, αλλά δεν είχες εξαντλήσει τις 6 πάσες σου, αλλά και να τις είχες εξαντλήσει, και πάλι δεν δικαιολογείται. Έπρεπε να την κρατήσει, να τριπλάρει μέχρι να του κάνουν το φάουλ, κι ας μην το δώσουν το φάουλ οι διαιτητές από τα 12 είσαι στα 5 δευτερόλεπτα και δεν προφταίνει ο άλλος.

Αφού νικήσαμε τέλος καλό όλα καλά αλλά στον τελικό αυτά δεν συγχωρούνται

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα των τελικών κόντρα στον ΟΣΦΠ-ΙΕΚ Ξυνή

 
Δείτε τις ημερομηνίες και τις ώρες των αναμετρήσεων. 
 
Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ επικράτησε στην παράταση με 30-31 στην Θεσσαλονίκη επί του ΠΑΟΚ και εξασφάλισε τη θέση της στους φετινούς τελικούς της Handball Premier για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά απέναντι στον ΟΣΦΠ-ΙΕΚ Ξυνή με την ομάδα του Νίκου Γραμματικού να ξεκινάει με μειονέκτημα έδρας. 
 
Η πρώτη αναμέτρηση έχει οριστεί για τις 17 Μαΐου και όλα τα παιχνίδι θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από την ΕΡΤ. 


Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος τελικός, Παρασκευή 17 Μαΐου 2019, 19:00
2ος τελικός, Τρίτη 21 Μαΐου 2019, 19:00
3ος τελικός, Παρασκευή 24 Μαΐου 19:00
4ος τελικός, Τρίτη 28 Μαΐου 2019, 19:00 (αν χρειαστεί)
5ος τελικός, Παρασκευή 31 Μαΐου 2019, 19:00 (αν χρειαστεί).

https://www.kitenimerosi.gr/2019/05/blog-post_922.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βάλαμε 6 ολόκληρα γκολ στο πρώτο ημίχρονο; Τώρα έβαλα να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Η ηττοπάθεια σε αυτό το τμήμα ξεπερνάει και την ηττόπαθεια της μπάλας. Κανένα νόημα να ασχολείσαι

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Η ηττοπάθεια σε αυτό το τμήμα ξεπερνάει και την ηττόπαθεια της μπάλας. Κανένα νόημα να ασχολείσαι

Η ηττοπαθεια εκπορευεται απο τον προπονητη κ τους παικτες. Φερτε καινουριο σοβαρο coach και 3 παικταραδες τυπου Γιακομπσεν και η ηττοπαθεια θα παςι περιπατο.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Δε νομίζω η διαφορά των δύο ομάδων να είναι τόσο μεγάλη για να χάνεις με 10 γκολ στον τελικό και τώρα με 8.Κάτι άλλο παίζει

 

Επίσης δεν χάθηκε και ο κόσμος να ζητήσουμε κανένα ντοπινγκ κοντρολ, λες και δεν ξέρουμε ποια ομάδα έχουμε απέναντί μας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει στο 365 περι διπλασιου μπατζετ απο το γαυρο πρεπει να ειναι μουφα παντως.Εκτος αν ειναι τοσο λαρτζ ο Παπασταματης να ακριβοπληρωνει παικτες που δεν το αξιζουν .

Link to comment
Share on other sites

O παικταράς ο Χογκας είχε πει πέρσι ότι "ξαναρχομαι με άλλο προπονητή.." 

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να χει,πρεπει να παει σε 5ο ματς.Αυτο που υπαρχει στην ΑΕΚ γενικα να παραιτουνται ολοι οταν καταλαβουν πως ειναι κατωτεροι απο τον αντιπαλο με ξεπερναει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θέμα Γραμματικού είναι όλα. Η ομάδα επιθετικά βγάζει ένα, άντε δύο συστήματα, και αμυντικά δεν είναι σκληρή. Αδούλευτη είναι η ομάδα, φάνηκε και με το λειψό ΠΑΟΚ, προχωράει λόγω ατομικού ταλέντου κάποιων παικτών. Με Αρβανίτη και αυτό το υλικό, θα είμασταν πρωταθλητές και σε ευρωπαικό τελικό φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι θέμα προϋπολογισμού όταν στη χειρότερη περίπτωση δεν δαιφέρει και χάνεις εύκολα όλα τα κρίσιμα παιχνίδια.

Γιατί το να χάνεις με 8 γκολ σε ευρωπαϊκό αγώνα και με 10 γκολ διαφορά σε τελικό κυπέλλου χωρίς να αντιμετωπίζεις εν πολλοίς μεγαθήρια, αφορά μάλλον ζήτημα αγωνιστικής ετοιμότητας αλλά δεν έχω δει λόγω ωραρίου αρκετούς αγώνες για να κρίνω ούτε γνωρίζω καλά το άθλημα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blanco21 said:

Αυτο που λεει στο 365 περι διπλασιου μπατζετ απο το γαυρο πρεπει να ειναι μουφα παντως.Εκτος αν ειναι τοσο λαρτζ ο Παπασταματης να ακριβοπληρωνει παικτες που δεν το αξιζουν .

Διαχρονικά ψεμματάκια για να μεγαλώσουμε τη νίκη μας ή να μαλακώσουμε την ήττα μας. Μία με την Παρτιζάν πριν χρόνια που σύμφωνα με τον Αγγελίδη είχε μπάτζετ 1+ μύριο και γεμάτη ξένους (έπαιζαν μόνο σέρβοι και κυρίως πιτσιρικάδες, μπάτζετ φυσικά μερικά λίγα κατοστάρικα, άλλο το ότι φυσικά η Σερβία έχει μεγαλύτερη παράδοση στο χάντμπολ από εμάς και φυσικά ήταν καλύτεροι), την άλλη φέτος με την αυστριακή και το "μπάτζετ εκατομμυρίων" που αποκλείσαμε (μαξ 350-400Κ μπάτζετ είχε), αλλά τέλος πάντων. Άμα μας αρέσει να παραμυθιαζόμαστε, δεν μου πέφτει λόγος, εγώ γνωρίζω την αλήθεια.
Δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει και βαριέμαι κιόλας να κάτσω να υπολογίσω πόσο είναι το μπάτζετ του γαύρου, μπορεί να είναι διπλάσιο, μπορεί και όχι... (χλωμό)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει και βαριέμαι κιόλας να κάτσω να υπολογίσω πόσο είναι το μπάτζετ του γαύρου, μπορεί να είναι διπλάσιο, μπορεί και όχι... (χλωμό)

Λέει ότι εμείς έχουμε διπλάσιο μπάτζετ απο το γαύρο,σαν αιχμή για τον προπονητή(εξιλαστήριο θύμα Γραμματικός και τερματοφύλακες).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο αρβανιτης που ειχαμε τι κανει ειναι στην εθνικη;Φερτε τον πισω.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×