Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Και για να το πουμε και αλλιως δεν νομιζω οτι τα επομενα 2 3 χρονια θα μας ξαναπαρουσιαστει τετοια μεγαλη ευκαιρια για να κουνησουμε σεντονι..

Μια χαρα ευκαιρια θα εχεις ξανα αν παρεις πρωταθλημα.

Ειδικα αν φτιαξεις σιγα σιγα την βαθμολογια σου (απο δω και περα βγαζεις μηδενικες σεζον).

Link to comment
Share on other sites

Και στο γηπεδο να πανε το ιδιο ειναι να χεις να πληρωνεις δανειο(20μυρια)και το ιδιο ειναι να μην χρειαστει δανειο?

Δεν ξερω τι λεφτα εχει μαζεψει ο κουμπαρας ολα ειναι θολα.Ουτε τι ακριβως παιζει με το δανεισμο,πως θα ειναι οι δοσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που οι παίκτες και γενικότερα η ομάδα έχουν δείξει και έχουν δηλώσει που έχουν τα καρύδια να παίξουν.

Link to comment
Share on other sites

Το οικονομικο ειναι το λιγοτερο...Το πρεστιζ του συλλογου ανεβαινει 2 σκαλια ...Σε συζηταει ολη η ευρωπη ...με τους 32 του γιουροπα πχ δεν ασχολειται κανεις...αολοι οι παιχτες ονειρευονται να παιξου εστω 6 ματς εκει

Και ο γαύρος έβγαινε κάθε χρόνο στο τσουλού αλλά το πρεστίζ του το περιέγραψε με ακρίβεια πριν κάποια χρόνια ο σερ άλεξ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η Τοτεναμ φετος επειδη ολοκληρωνει το γηπεδο ξοδεψε για μεταγραφες 0£ συνολικα.

Δεν παρατηρησα ιδιαιτερη γκρινια εκει.

Φανταστειτε να μας ελεγε η ΠΑΕ του χρονου πως δεν θα παρουμε παιχτη αφου στοχος ειναι η ολοκληρωση του γηπεδου.

Το θεμα ειναι πως ο ΑΕΚτζης τσιμπα στην βουλγαρο-γαυροπροπαγανδα περι τζαμπα Μελισσανιδη αντι να εστιασει στα ΑΛΜΑΤΑ προοδου που κανει το κλαμπ χρονο με τον χρονο ειτε αγωνιστικα ειτε οικονομικα ειτε εμπορικα ειτε τηλεοπτικα ειτε σε θεμα υποδομων.

Οταν τα βαλει κατω θα σταματησει να τσιμπαει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ευκαιρια θα εχεις ξανα αν παρεις πρωταθλημα.

Ειδικα αν φτιαξεις σιγα σιγα την βαθμολογια σου (απο δω και περα βγαζεις μηδενικες σεζον).

Θες 2-3 χρονια για να φτασεις εκει..

Για αυτο λεω πλευ οφ τσαμπιονς με ομαδα τυπου βιντι δυσκολα ξαναβρισκεις προσεχως.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα οικονομικά οφέλη, τους πόντους στην κατάταξη της ΟΥΕΦΑ κτλπ εγώ θέλω να δω την ομάδα μου να κουνάει σεντόνι για πρώτη φορά μετά από 12 χρόνια και να πάω για πρώτη φορά γήπεδο σε ματς ομίλων Τσλ (έχω πάει μόνο στα προκριματικά με Χαρτς και Σεβίλλη). Τόσο απλό. Η ΑΕΚ αν μπει ομίλους και δεν θέλει να διασυρθεί ας κάνει αυτό που πρέπει στις μεταγραφές και τότε θα αυξήσει τις πιθανότητές της για μια αξιοπρεπή πορεία.

 

Από εκεί και πέρα στις αρχές του καλοκαιριού το δίλλημα του γκλαμουράτου, αλλά πολύ δυσκολότερου CL σε σχέση με το πιο βατό, αλλά με λιγότερη λάμψη EL το χα και γω, αλλά όταν μιλούσα με φίλους μου από το εξωτερικό μετά τα συγχαρίκια για το πρωτάθλημα μου λέγανε «τα λέμε στο ΤΣΛ του χρόνου». Εκεί κατάλαβα ότι σαν ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ η θέση μας είναι εκεί. Στα αστέρια

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μαγκια θα ειναι να ανεβασεις επιπεδο την ομαδα,να παρεις τα παραρτηματα του τσετσενου και να μπεις του χρονου παλι σαν πρωτσθλητης στα προκριματικα με σαφως μεγαλυτερες πιθανοτητες προκρισης σε ομιλο.Η τους πατας στο κεφαλι οταν εχεις το πανω χερι η σε πατανε με την πρωτη ευκαιρια.Ετσι πανε αυτα.

Η απόλυτη προτεραιότητα του οργανισμού είναι το γήπεδο.

Οτιδήποτε άλλο έρθει είναι καλοδεχούμενο,αν δεν έρθει δεν θα σκάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και ο γαύρος έβγαινε κάθε χρόνο στο τσουλού αλλά το πρεστίζ του το περιέγραψε με ακρίβεια πριν κάποια χρόνια ο σερ άλεξ.

Αυτο ειναι καποια χρονια πριν ....αλλα τουλαχιστον τον ανεφερε και ο σερ αλεξ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ζω για την στιγμη που θα παιζω Τεταρτη με Γιουβε, ο παοκ Πεμπτη με Λουντογκορετς, ο Γαυρος καναπε και ο Βαζελος θα προετοιμαζεται για κομβικο για την σωτηρια κυριακατικο ματς με Κομποτη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θες 2-3 χρονια για να φτασεις εκει..

Για αυτο λεω πλευ οφ τσαμπιονς με ομαδα τυπου βιντι δυσκολα ξαναβρισκεις προσεχως.

Δεν θες 2-3 χρονια.

Επισης με το τωρινο συστημα δεν αποκλειεται να ξαναβρεις ομαδα επιπεδου Βιντι/Μαλμο αν αποκλεισεις αρχες Αυγουστου ομαδα τυπου Σελτικ/Μπριζ/Σαλτζμπουργκ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ε να μην παιξουμε ποτε με τον φοβο αυτο τοτε γιατι 4αρες μαζευουν και ομαδες με 5πλασιο μπατζετ

δεν βλεπω καποια λογικη

Ρε αγάπες, αφού καταλαβαινόμαστε γιατί με βάζετε να εξηγάω ?

Αυτοί στους οποίους αναφέρεστε τρώνε τεσσάρες αλλά ΡΙΧΝΟΥΝ και τεσάρες.

Οταν μιλαμε για ξεφτιλίκια εννοούμε να μη μαζέψεις τον άμπακο χωρίς να αρτυθείς.

Κι αυτά περί "γράφεις Ιστορία" και πρεστίζ όταν κουνάς σεντόνια τα ακούω ελαφρώς βερεσέ.

Τα λέγαμε και το 94 με την Εθνική, τα λεγε κι ο Αλκετας και στην ιστορία γραφτηκε το "σύστημα 4-4-2" που, ε, δεν το καυχιόμαστε κιόλας ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θες 2-3 χρονια.

Επισης με το τωρινο συστημα δεν αποκλειεται να ξαναβρεις ομαδα επιπεδου Βιντι/Μαλμο αν αποκλεισεις αρχες Αυγουστου ομαδα τυπου Σελτικ/Μπριζ/Σαλτζμπουργκ κτλ.

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν καθε χρονο θα μπορεις να αποκλειεις σελτικ μπρυζ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε τον ΠΑΟΚ να πάρει την τριαντάρα να κάνει μεταγραφές και εμείς να του την λένε επειδή έφαγε πέντε από την Ατλέτικο...

 

Όχι... Προτιμώ να είμαι εγώ εκεί...

 

Ας παίζουν τις Πέμπτες αυτοί...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν καθε χρονο θα μπορεις να αποκλειεις σελτικ μπρυζ κτλ.

Προς το παρον παντως δειχνεις οτι το παλευεις.

Και με Ντιναμο πχ περσι αποκλειστηκες οριακα.

Και με Μιλαν εμεινες αηττητος μεσα εξω.

Οποτε δεν σε λες και καρναβαλο τα τελευταια χρονια αφου ακομα και οι ηττες σου στην ευρωπη, αξιοπρεπεις ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Η Τοτεναμ φετος επειδη ολοκληρωνει το γηπεδο ξοδεψε για μεταγραφες 0£ συνολικα.

Δεν παρατηρησα ιδιαιτερη γκρινια εκει.

Φανταστειτε να μας ελεγε η ΠΑΕ του χρονου πως δεν θα παρουμε παιχτη αφου στοχος ειναι η ολοκληρωση του γηπεδου.

Το θεμα ειναι πως ο ΑΕΚτζης τσιμπα στην βουλγαρο-γαυροπροπαγανδα περι τζαμπα Μελισσανιδη αντι να εστιασει στα ΑΛΜΑΤΑ προοδου που κανει το κλαμπ χρονο με τον χρονο ειτε αγωνιστικα ειτε οικονομικα ειτε εμπορικα ειτε τηλεοπτικα ειτε σε θεμα υποδομων.

Οταν τα βαλει κατω θα σταματησει να τσιμπαει.

Ο αεκτζής στο μόνο που τσιμπά είναι με τους αρδ που του φουσκώνει τα μυαλά.

Τώρα αν υπάρχουν δικοί μας φελοί που μπαίνουν στην πράβντα και παρασύρονται από το τι γράφει ο κόλκας ξέρω γω τότε καλύτερα να πανε να αυτοκτονήσουν να γλυτώσει η ψυχούλα τους.

Edited by Gorgar21
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παρακολουθησει εντελως απ την αρχη, αλλα, σοβαρα συζηταμε για το που προτιμαμε να παιζουμε?

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι καποια χρονια πριν ....αλλα τουλαχιστον τον ανεφερε και ο σερ αλεξ...

Εσύ έχεις την αίσθηση ότι το πρεστίζ του γαύρου ανέβηκε όλα αυτά τα χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον παντως δειχνεις οτι το παλευεις.

Και με Ντιναμο πχ περσι αποκλειστηκες οριακα.

Και με Μιλαν εμεινες αηττητος μεσα εξω.

Οποτε δεν σε λες και καρναβαλο τα τελευταια χρονια αφου ακομα και οι ηττες σου στην ευρωπη, αξιοπρεπεις ηταν.

Όλα αυτά στο γιουρόπα.

Τώρα μιλάμε για εντελώς άλλο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Η απόλυτη προτεραιότητα του οργανισμού είναι το γήπεδο.

Οτιδήποτε άλλο έρθει είναι καλοδεχούμενο,αν δεν έρθει δεν θα σκάσουμε.

Εγω παντως στο λεω απο τωρα.Αν με το καλο μπουμε ομιλους και δεν ριξουμε ρευστο για να διαλυσουμε αυτο που φτιαχνει ο τσετσενος παρασκηνιακα ειναι πολυ πιθανο να εχουμε εκπληξεις στο μελλον και να κλαιμε τη μοιρα μας.Εχω πραγματικα ασχημο προαισθημα γι αυτον τον πουστη.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο εύκολο στο Τσάμπιονς Λιγκ είναι να μην ξεφτιλιστείς, αν αυτός είναι ο αποκλειστικός στόχος σου. Κανένας δεν θα λιώσει το κορμάκι του για να σε νικήσει πάνω από 2, 3-0. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο περσινός γαύρος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο εύκολο στο Τσάμπιονς Λιγκ είναι να μην ξεφτιλιστείς, αν αυτός είναι ο αποκλειστικός στόχος σου. Κανένας δεν θα λιώσει το κορμάκι του για να σε νικήσει πάνω από 2, 3-0. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο περσινός γαύρος.

 

E ναι.Τους ριχνεις 2 κλωτσιες καλες στα γονατα εκει στο 2-0 και ληγει με πασουλες στο κεντρο.Σιγα μην κατσει ο Αζαρ να κανει τον ηρωα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά στο γιουρόπα.

Τώρα μιλάμε για εντελώς άλλο επίπεδο.

Η τριτη ομαδα στον ομιλο σου ισως να ναι ομαδα δυναμικοτητας Σεντ Ετιεν, Ντιναμο, Σελτικ.

Εγω πιστευω πως το σεναριο των 5 βαθμων ειναι μια χαρα εφικτο σε ομιλο CL.

Τωρα ενταξει στα Καμπ Νου, Αλιανζ και Ολντ Τραφορντ αυτου του κοσμου θα τον πιεις αλυγιστο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στο λεω απο τωρα.Αν με το καλο μπουμε ομιλους και δεν ριξουμε ρευστο για να διαλυσουμε αυτο που φτιαχνει ο τσετσενος παρασκηνιακα ειναι πολυ πιθανο να εχουμε εκπληξεις στο μελλον και να κλαιμε τη μοιρα μας.Εχω πραγματικα ασχημο προαισθημα γι αυτον τον πουστη.

Να ρίξεις ρευστό παρασκηνιακά έχει τόσες πιθανότητες όσες ο βασιλάκης από το καματερό να καταλάβει κβαντική μηχανική.

Δεν ξέρω πως τα έχει στο μυαλό του ο εθνάρχης αλλά για την ώρα δεν μου δείχνει προσωπικά ότι αγχώνεται ιδιαίτερα με τον τσετσένο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×