Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Και γω αυτο πιστευω.... δεν γινεται να σου λεει ο αλλος οτι το ταβανι μας ειναι 700 βαρια 800 και να προτεινεις Ναρσινγκ που παιρνει 1,4 στο νησι.

Δεν γινεται να μην ξερεις οτι ο ραντογια δεν θελει να φυγει. 

Και ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι δεν πηραμε τον Πιρες ...και τον ξερουν και εφικτος ηταν ο δανεισμος και σιγουρα δεν επαιρνε πολλα. Εκτος αν δεν τον ηθελε ο Ζουζου 

ΔΕν εξηγουνται καποια πραγματα μονο με το φταιει ο μελ... Και  οι Λεμιτς που ηταν που μας το διαφημιζαν τοσο καιρο.... ???

Στην εταιρια που δουλευω υπαρχει παντα ενα το μεχρι ποσα μπορουμε να δωσουμε . Ολοι θελουμε γαματα αυτοκινητα για να κανουμε την δουλεια μας αλλα μεχρι ενα μπατζετ μπορει να καλυψει η εταιρια....δεν μας βαζει να ψαχνουμε GLA και μετα μας λεει βολευτειτε με το C3

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εγινε ηταν το επιστεγασμα του τι συμβαινει στην ποδοσφαιρικη ΑΕΚ απο την χρονια της επιστροφης και ειναι ντροπη.

 

Η ΑΕΚ εκανε βηματα μπροστα καθε χρονο απο την ρημαδομερα πριν 5 χρονια. Δυστυχως ομως εχει για ιδιοκτητη εναν ανθρωπο που δεν θελει να ξοδευει και απο την αλλη ελαχιστους ανθρωπους που ξερουν να οργανωσουν ενα σωστο τμημα σκαουτινγκ, ακαδημιες και παραγωγη παιχτων κλπ. Μακαρι να κανω λαθος ή με καποιο μαγικο τροπο να αλλαξουν τα δεδομενα αλλα αυτος θα ειναι και ο λογος που δεν θα αλλαξει επιπεδο.

 

Παιχτες υπαρχουν εκει εξω που θα σου εκαναν και φθηνοτεροι και πιο ακριβοι απο το βαλαντιο σου, αλλα υπαρχουν. Η ανικανοτητα ομως των ανθρωπων σε συνδιασμο με την καβουριαση του τιγρη μετεβαλαν την πρωτη πρωταθληματικη μετα απο χρονια αλλα και καβλας χρονια σε ενα απιστευτο ξενερωμα. Ελπιζω για το καλο της ομαδας να μην τους γυρισει μπουμερανγκ ολο αυτο γιατι θα εχουμε αλλα..

 

Το χειροτερο ειναι πως ο κοσμος, η τεραστια πλειψηφια του, τους γαμωσταυριζει ανοιχτα και παντου. Ραδιοφωνα, ιντερνετ, σαιτ, φορουμ. Παντου. Και ειναι χειροτερο οχι γιατι τους γαμωσταυριζει, αλλα γιατι δειχνουν ανικανοι να αντιληφθουν τι μαλακια επραξαν και ποσο εσωστρεφεια αυτο θα φερει στην ομαδα. Και επειδη σημερα διερευσαν απιστευτα πραγματα απο τα γραφεια του στυλ "εχουμε την μιση εθνικης Ελλαδος στο ροστερ", "αυτη η ομαδα πηρε πρωταθλημα και μας εβαλε στους ομιλους" και αλλα αστεια με Μοραν και Γιακουμακηδες με Αλμπανηδες, ευχομαι να ειναι τουλαχιστον η ομαδα μια γροθια και να μας βουλωσει στο τεραιν.

 

Διαφορετικα η χρονια.. εληξε σημερα. Βαρυ, χοντρο, πρωιμο? Μπορει. Η εσωστρεφεια ομως στην ΑΕΚ ειναι ο χειροτερος εχθρος της. Καλα την κρυψαμε κατω απο τα σκεπασματα μετα την πτωση και για αυτο φτασαμε εκει που φτασαμε. Ομως ο ασκος του Αιολου ανοιξε. και δυστυχως εκ των εσω. Κριμα.

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη φάση που παίζει είναι να ξέρει ότι θα αρχινίσει κάνας παγκόσμιος πόλεμος μέσα στο χειμώνα,οπότε σου λέει κλάιν μάιν.Δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η ταπείνωση όχι μόνο για εμάς αλλά και για αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

εδω η Θελτα ηθελε 5εκ ευρω για την πωληση του Ραντογια. Δεν υπηρχε περιπτωση επομενως

Ακριβως αυτό λεω. Ότι δεν πας σαν επαγγελματιας σε περιπτωση που σου καθεται μια στις χιλιες ή πας και εχεις ετοιμες 5 κανονικες εναλλακτικες από πισω.

 

Τον Καρέλη δηλαδή που του άρεσε κιόλας ποιος τον έχασε για φραγκοδίφραγκα; Ο Λύμπε; Η ο Ματιασεβιτς; Περισσότερο και απο τον μη ερχομο 2 πρωτοκλασσατων εμένα με πονάει περισσότερο αυτό. Οχι σαν παικτική αξία τόσο όσο για όλο το υπόλοιπο πακέτο και κυρίως το μηνυμα οτι έχουμε ταβανι σε οικονομικα....Χασαμε δλδ παιχτη για 1 κατοστάρικο και θελαμε παιχτη με 14 εκατοστάρικα; Σοβαροί να είμαστε...

Ρε σκεπαστε ειχες αμεση αναγκη στα φορ; Όχι. Το μεγαλο πρόβλημα είναι στα χαφ. Που εχεις μεινει με Σιμοες και τους δυο μικρους και ενεργοποιείς αναγκαστικα το Μοραν και σε λιγο θα βαλεις και τον Αινταρεβιτς που "αφου υπαρχει στο ροστερ γιατι να μην χρησιμοποιηθεί". Δεν ηταν προτεραιοτητα ο Καρελης. Το ταβανι στα οικονομικα σημερα το εμαθες; Εχω πεθανει να τα γραφω και μονο ο Τολης θυμαται ότι από Ιουνιο μηνα εχω πει ότι η ομαδα παικτη με συμβολαιο μεγαλυτερο του Κροατη δεν πρόκειται να φερει. Λες να τα γραφω απ την κοιλια μου ή να θελω το κακο της ομαδας; Τα ξερω λοιπον εγω και δεν τα ξερει ο Λυμπερόπουλος και ο Ματιασεβιτς; Σε κάθε περιπτωση, εάν ο Καρελης ηταν χαφ, θα ειχε καταληξει στην ΑΕΚ και όχι στον ΠΑΟΚ. Αλλα με τα αν δεν κανουμε δουλεια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το βασικο προβλημα με τον Μελισσανιδη ειναι οτι θεωρει τον εαυτο του πιο εξυπνο απο τους παντες..

Πραγμα που φανηκε και απο τα προσφατα στην Αμερικη.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινο ειναι μερα ντροπης γενικοτερα για τους ΑΕΚτζηδες.

Φανηκε ξεκαθαρα ποσο μυγες θεωρει τον κοσμο της ομαδας ο Μελισσανιδης.

Λογικο βεβαια αφου οταν εριξε την ομαδα στην Γ δεν αντεδρασε κανεις (σχεδον) αντιθετως ολοι πανηγυριζαν.

Αμα δεν εχεις αντιδρασει οταν σε ριχνουν στην Γ για να ξεχρεωσεις θα αντιδρασεις επειδη δεν πηρες χαφ; Οχι βεβαια..

Ειναι ξερω γω σαν να χεις δωσει την γυναικα σου παρτουζα σε κοινη θεα για να ξεχρεωσεις και να περιμενεις πως θα φανει λογικο να αντιδρασεις επειδη μια μερα δεν μαγειρεψε καλους γιγαντες.

Ελεγα χτες πως εχουμε δρομο ως κλαμπ να φτασουμε καποτε να εχουμε την δυνατοτητα να παιρνουμε απο τον γαυρο οτι καλυτερο εχει οποτε το θελουμε οπως κανει αυτος ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ.

Ε πλεον λεω πως εχουμε δρομο ως κοσμος να φτασουμε στο σημειο να μας υπολογιζει η διοικηση της ομαδας.

Γιατι αν το σημερινο αισχος το ειχε κανει ο Κοκκαλης η ο Βαγγελης θα χαμε αστεια σκηνικα.

Βασικα αποκλειεται να το εκαναν αυτοι. ΤΕΛΟΣ.

Ε σε εμας το εκανε και ειναι 1η Σεπτεμβρη.

 

Το σημερινο ειναι μερα ντροπης γενικοτερα για τους ΑΕΚτζηδες.

Φανηκε ξεκαθαρα ποσο μυγες θεωρει τον κοσμο της ομαδας ο Μελισσανιδης.

Λογικο βεβαια αφου οταν εριξε την ομαδα στην Γ δεν αντεδρασε κανεις (σχεδον) αντιθετως ολοι πανηγυριζαν.

Αμα δεν εχεις αντιδρασει οταν σε ριχνουν στην Γ για να ξεχρεωσεις θα αντιδρασεις επειδη δεν πηρες χαφ; Οχι βεβαια..

Ειναι ξερω γω σαν να χεις δωσει την γυναικα σου παρτουζα σε κοινη θεα για να ξεχρεωσεις και να περιμενεις πως θα φανει λογικο να αντιδρασεις επειδη μια μερα δεν μαγειρεψε καλους γιγαντες.

Ελεγα χτες πως εχουμε δρομο ως κλαμπ να φτασουμε καποτε να εχουμε την δυνατοτητα να παιρνουμε απο τον γαυρο οτι καλυτερο εχει οποτε το θελουμε οπως κανει αυτος ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ.

Ε πλεον λεω πως εχουμε δρομο ως κοσμος να φτασουμε στο σημειο να μας υπολογιζει η διοικηση της ομαδας.

Γιατι αν το σημερινο αισχος το ειχε κανει ο Κοκκαλης η ο Βαγγελης θα χαμε αστεια σκηνικα.

Βασικα αποκλειεται να το εκαναν αυτοι. ΤΕΛΟΣ.

Ε σε εμας το εκανε και ειναι 1η Σεπτεμβρη.

 

 

Ο Κόκκαλης το έχει κάνει π.χ. το καλοκαίρι του 2003 και για αυτό έχασε το πρωτάθλημα, το καλοκαίρι του 2005, το καλοκαίρι του 2010 πριν εμφανιστεί ο Μαρινάκης όταν πήρε προπονητή τον Λίνεν κλπ.

Το 2003 έφερε Τάτση, Πάντο από Προοδευτική κλπ.

Δεν έγινε τίποτα.

Επιπλέον ο Κόκκαλης ήταν ο εθνικός προμηθευτής.

Τέλος, οι μεταγραφές Ζάχοβι και Τζιοβάνι ήταν με τραπεζικό δανεισμό και μάλιστα όταν ήταν να αναλάβει ο Μαρινάκης είχαν προεισπραχθεί τηλεοπτικά και άλλα έσοδα επόμενων ετών.

 

Ο κόσμος με τον Μελισσαν γκρινιάζει για αυτό δεν πατάει εύκολα στο γήπεδο και για αυτό πέφτει κράξιμο σήμερα παντού.

Link to comment
Share on other sites

εδω η Θελτα ηθελε 5εκ ευρω για την πωληση του Ραντογια. Δεν υπηρχε περιπτωση επομενως

Με την Θελτα τα βρηκε στα 2 μυρια λενε ...με συνιδιοκτησια(νεα κολπα Μελ) αλλα ειναι και ο παικτης που ζητησε πανω απο 1 ...οταν του το δωσαμε ηταν αργα..παντα με βαση τα ρεπορταζ.Γιατι δεν μπορει να μην ξερεις οτι αυτος που θελεις δεν ερχεται Ελλαδα πχ...αρα ζητησε χ εδωσες Χ- και μετα οταν ανεβασες σου ειπε  Χαιρετισματα 

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ξαναεφερε τον Λυμπεροπουλο και εμας μας ειχε ανεβει η πιεση.

 

Αυτος εχει μαζεψει τους Μπαρμπαλιαδες και τους Ματιασεβιτς για να του φερνουν παικτες.

 

Αυτος δινει μεχρι 700, ακομα και τωρα που εχει τα περισσοτερα εσοδα.

 

Αυτος δεν φροντισε να τους τριξει τα δοντια ολων, ωστε να υπαρχουν ετοιμες εναλλακτικες επιλογες.

 

Αυτος γαμιεται για μια παστα. Κανενας αλλος. Οι αλλοι ειναι υπαλληλοι του και επιλογες του. Τελος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ να φτιαξει το γηπεδο και να πουλησει.

Να βγαλει και αυτος χρημα, να παμε και εμεις παρακατω.

Καποτε (2004) βρεθηκαν καποιοι ανθρωποι με την επιφανεια του Μελισσανιδη και κυριως με το κουτελο που ποτε δεν ειχε ουτε θα εχει ο Μελισσανιδης να αγορασουν την ομαδα.

Οχι ενας. Ομαδα ανθρωπων.

Ουρλιαζαν τοτε ο Καραλης και ο Καζατζογλου που πηγαιναν τα λεφτα, γιατι αργει η παρουσιαση ισολογισμων και που παμε μονο με δανεικους παιχτες. Τωρα 25 ζεστα στον κουμπαρα και ειναι Παρασκευη.

Ελεγα λοιπον πως μαζευτηκε ομαδα ανθρωπων τοτε και εγιναν διαφορα πραγματα για να φτασουμε στο σημερα που μονο ο Μελισσανιδης ενδιαφερεται..

Γηπεδο χτες λοιπον και πωληση σε καποιον που προφανως για να κανει τετοια αγορα θα χει οικονομικη επιφανεια..

Το γήπεδο θα φτιαχτεί σε 2 χρόνια μίνιμουμ. Τότε βλέπεις πως θα σαι σαν ΑΕΚ, πως θα ναι τα πράγματα στην Ελλάδα και το συζητάμε. Τώρα που μιλάμε, 1/9/18 σου βαράει τα νταούλια και χορεύεις που έλεγε για κάποιους και ο Αλέξης (μόνο που ο Μελ το κάνει και πράξη :D ). Και τον Μπάρκα να πουλούσε όπως έλεγε και ο Στυλ πιστεύεις θα γινόταν τίποτα; Παπάρια λέω εγώ.

 

Τώρα σε ό,τι αφορά την ομάδα του 2004 αυτοί δεν ήρθαν, γιατί το θυμήθηκαν ένα πρωί, κάποιος συγκεκριμένος άνθρωπος τους έφερε. Και τον άνθρωπο αυτόν, σαν οργανισμό ΑΕΚ τον έχεις κάψει. Το ποιοι τον κάψανε και γιατί, είναι άλλη κουβέντα, αλλά τον έκαψες. Θα μου πεις ότι εδώ δέχτηκες 4 φορές τον Μπάγεβιτς, αλλά για Ντέμη το βλέπω πολύ δύσκολο να ξαναγυρίσει. Και είδες επίσης που κατέληξες με την ομάδα του 2004. Το παρόν λέει «Μελισσανίδης ή τέφρα», αυτό ξέρω εγώ. Σε 2-3 χρόνια που (θέλω να ελπίζω ότι) θα χω γήπεδο, θα χω προπονητικό αναβαθμισμένο δικό μου, θα χω (θέλω να πιστεύω) zero χρεη ίσως το ξανασυζητήσουμε. Όσο και να με εκνευρίζει και μένα, όσα μπινελίκια και να του ρίχνω και γω μέσα στο χειμώνα, όταν θα τρώμε τις σφαλιάρες στην Ευρώπη, δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πιστευω και γω οτι το ξενερωμα του κοσμου ειναι μεγαλυτερο κακο απο το οτι η ομαδα δεν ενισχυθηκε.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Κόκκαλης το έχει κάνει π.χ. το καλοκαίρι του 2003 και για αυτό έχασε το πρωτάθλημα, το καλοκαίρι του 2005, το καλοκαίρι του 2010 πριν εμφανιστεί ο Μαρινάκης όταν πήρε προπονητή τον Λίνεν κλπ.

Το 2003 έφερε Τάτση, Πάντο από Προοδευτική κλπ.

Δεν έγινε τίποτα.

Επιπλέον ο Κόκκαλης ήταν ο εθνικός προμηθευτής.

Τέλος, οι μεταγραφές Ζάχοβι και Τζιοβάνι ήταν με τραπεζικό δανεισμό και μάλιστα όταν ήταν να αναλάβει ο Μαρινάκης είχαν προεισπραχθεί τηλεοπτικά και άλλα έσοδα επόμενων ετών.

 

Ο κόσμος με τον Μελισσαν γκρινιάζει για αυτό δεν πατάει εύκολα στο γήπεδο και για αυτό πέφτει κράξιμο σήμερα παντού.

Καλα ας φερει 7 σερι ο Μελισσανιδης, ας μας παει στους 8 του Champions League, ας γλεντησει με καθε τροπο τους αντιπαλους του (τεσσαρες, εξαρες, πενταρες), ας ολοκληρωσει το γηπεδο, ας παρει κανα νταμπλ και ε ΟΚ μετα θα δεχτω να μου φερει και μια χρονια Παντο και Τατση απο Προοδευτικη. Βεβαια απο την αλλη ο Κοκκαλης δεν αφησε και την ομαδα να διαλυθει οταν χρωσταγε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ξαναεφερε τον Λυμπεροπουλο και εμας μας ειχε ανεβει η πιεση.

 

Αυτος εχει μαζεψει τους Μπαρμπαλιαδες και τους Ματιασεβιτς για να του φερνουν παικτες.

 

Αυτος δινει μεχρι 700, ακομα και τωρα που εχει τα περισσοτερα εσοδα.

 

Αυτος δεν φροντισε να τους τριξει τα δοντια ολων, ωστε να υπαρχουν ετοιμες εναλλακτικες επιλογες.

 

Αυτος γαμιεται για μια παστα. Κανενας αλλος. Οι αλλοι ειναι υπαλληλοι του και επιλογες του. Τελος.

 

Δεν ειναι τοσο απλο Νικο. Βαριεμαι να αναλυσω, βασικα ειμαι τοσο φορτισμενος με την μαλακια που δεν εχω κουραγιο. Αλλα δεν ειναι αυτος το μονο προβλημα. Ουτε βεβαια ο Λυμπεροπουλος η ο Μπαρμπαλιας. Τεσπα, γαμησε το.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ματζισαν σε ρωταω για 15η φορα.

Γιατι δεν φερνει σοβαρα στελεχη που με το μπατζετ που διαθετει θα φερουν αξιολογους παιχτες και ασχολειται με Λυμπε;

Θελω να μου πεις ρε παιδι μου για αυτο, αυτο και αυτο τον λογο θελει τον Λυμπεροπουλο να ψαχνει για παιχτες 700k.

 

Διοτι σαν καλος βασιλευς θελει να περιστοιχίζεται από αρλεκίνους. Τις ελαχιστες φορες που πηγε εξω απ τα νερα του, ηρθε σε ρηξη. Ειδικα με τον Πογετ ασχημη κιολας. Με τους αλλους πιο ομαλα, αλλα ρηξη. Και ο Μαιστοροβιτς ειπε φορα παρτιδα ότι η ομαδα δεν μπορει οικονομικα και ο Μπρανκο και με τον τροπο του και ο αγαπημενος σας Χιμένεθ. Ο Μοντανιε δεν συμφωνησε καν όταν ακουσε τα παλαβα για "οποιους θελουμε παιρνουμε αλλα δεν εχουμε μπατζετ". Ο ανθρωπο λειτουργει με τον τροπο του, είναι παλια καραβανα, ακουει μονο έναν συγκεκριμενο περιγυρο και δεν εμπιστευεται ουτε τον κωλο του. Και εννοείται ότι δεν πληρωνει ουτε τον αδερφο του. Για διαχειριση μιλαμε αυτή τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτό λεω. Ότι δεν πας σαν επαγγελματιας σε περιπτωση που σου καθεται μια στις χιλιες ή πας και εχεις ετοιμες 5 κανονικες εναλλακτικες από πισω.

 

Ρε σκεπαστε ειχες αμεση αναγκη στα φορ; Όχι. Το μεγαλο πρόβλημα είναι στα χαφ. Που εχεις μεινει με Σιμοες και τους δυο μικρους και ενεργοποιείς αναγκαστικα το Μοραν και σε λιγο θα βαλεις και τον Αινταρεβιτς που "αφου υπαρχει στο ροστερ γιατι να μην χρησιμοποιηθεί". Δεν ηταν προτεραιοτητα ο Καρελης. Το ταβανι στα οικονομικα σημερα το εμαθες; Εχω πεθανει να τα γραφω και μονο ο Τολης θυμαται ότι από Ιουνιο μηνα εχω πει ότι η ομαδα παικτη με συμβολαιο μεγαλυτερο του Κροατη δεν πρόκειται να φερει. Λες να τα γραφω απ την κοιλια μου ή να θελω το κακο της ομαδας; Τα ξερω λοιπον εγω και δεν τα ξερει ο Λυμπερόπουλος και ο Ματιασεβιτς; Σε κάθε περιπτωση, εάν ο Καρελης ηταν χαφ, θα ειχε καταληξει στην ΑΕΚ και όχι στον ΠΑΟΚ. Αλλα με τα αν δεν κανουμε δουλεια.

 

Δεν με κατάλαβες. Εγώ το ταβάνι το ξέρω και αν δεν το ξέρω δεν είναι και δουλειά μου. Εκείνοι που πληρώνονται είναι το ζήτημα και στην τελική εγώ μπορεί να είμαι άμπαλος και να ζητάω και τερματοφύλακα. Εκείνοι που ξέρουν τις ανάγκες της ομάδας γιατί τον συζήταγαν 3 μέρες ακριβώς; Αφού ήμασταν κομπλε...Χεστηκα για τον Καρέλη σαν Καρέλη άσχετα αν μου αρέσει σαν παίχτης. Στην υπόθεση Καρέλη όμως συνοψίζεται ο ερασιτεχνικός χειρισμός των μεταγραφών και το οικονομικό ταβάνι. Η υπόθεση Καρέλη λοιπόν είναι το αντιπροσωπευτικό παράδειγμα του τι συμβαίνει στην ομάδα, όχι οτι δεν σου έκατσε ο παίχτης του 1,4. Αυτό λέω εγώ....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πιστευω και γω οτι το ξενερωμα του κοσμου ειναι μεγαλυτερο κακο απο το οτι η ομαδα δεν ενισχυθηκε.

Το κακο ειναι οτι αν γινει το μπαμ δεν θα μαζευεται γιατι ειναι πολλα κατω απο το χαλακι και πλσον δεν υπαρχει και το βατραχι να βριζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Διοτι σαν καλος βασιλευς θελει να περιστοιχίζεται από αρλεκίνους. Τις ελαχιστες φορες που πηγε εξω απ τα νερα του, ηρθε σε ρηξη. Ειδικα με τον Πογετ ασχημη κιολας. Με τους αλλους πιο ομαλα, αλλα ρηξη. Και ο Μαιστοροβιτς ειπε φορα παρτιδα ότι η ομαδα δεν μπορει οικονομικα και ο Μπρανκο και με τον τροπο του και ο αγαπημενος σας Χιμένεθ. Ο Μοντανιε δεν συμφωνησε καν όταν ακουσε τα παλαβα για "οποιους θελουμε παιρνουμε αλλα δεν εχουμε μπατζετ". Ο ανθρωπο λειτουργει με τον τροπο του, είναι παλια καραβανα, ακουει μονο έναν συγκεκριμενο περιγυρο και δεν εμπιστευεται ουτε τον κωλο του. Και εννοείται ότι δεν πληρωνει ουτε τον αδερφο του. Για διαχειριση μιλαμε αυτή τη στιγμη.

Ε ωραια ας βλεπει την ομαδα με 5,000 κοσμο φετος και ας κοψει 25,000 εισιτηρια με Μπαγερν.

Link to comment
Share on other sites

Διοτι σαν καλος βασιλευς θελει να περιστοιχίζεται από αρλεκίνους. Τις ελαχιστες φορες που πηγε εξω απ τα νερα του, ηρθε σε ρηξη. Ειδικα με τον Πογετ ασχημη κιολας. Με τους αλλους πιο ομαλα, αλλα ρηξη. Και ο Μαιστοροβιτς ειπε φορα παρτιδα ότι η ομαδα δεν μπορει οικονομικα και ο Μπρανκο και με τον τροπο του και ο αγαπημενος σας Χιμένεθ. Ο Μοντανιε δεν συμφωνησε καν όταν ακουσε τα παλαβα για "οποιους θελουμε παιρνουμε αλλα δεν εχουμε μπατζετ". Ο ανθρωπο λειτουργει με τον τροπο του, είναι παλια καραβανα, ακουει μονο έναν συγκεκριμενο περιγυρο και δεν εμπιστευεται ουτε τον κωλο του. Και εννοείται ότι δεν πληρωνει ουτε τον αδερφο του. Για διαχειριση μιλαμε αυτή τη στιγμη.

Δεν μιλαμε για διαχειριση μιλαμε για παντελονιασμα...θελω να ελπιζω οτι τα 25 δεν θα εξαφανηστουν αλλα θα πανε εστω στο γηπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Ε ωραια ας βλεπει την ομαδα με 5,000 κοσμο φετος και ας κοψει 25,000 εισιτηρια με Μπαγερν.

Στα παπάρια του

 

Από την πολιτική του με τα εισιτήρια έχεις καταλάβει ότι τον ενδιαφέρει να μαζέψει κόσμο;

Link to comment
Share on other sites

Αρα ας βαρέσουμε τους Αρλεκίνους για να μην παραδεχθούμε οτι κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας και δεν είναι είναι τα δόντια του βασιλιά...Για να βοηθήσω λίγο, κάτι έχει σαπίσει στις τσέπες του

Link to comment
Share on other sites

Στα παπάρια του

 

Από την πολιτική του με τα εισιτήρια έχεις καταλάβει ότι τον ενδιαφέρει να μαζέψει κόσμο;

Δεν τον ενδιαφερει να κοψει διαρκειας.

Αν αντι για 150,000 εισιτηρια σε τρια ματς CL κοψει 70,000 μια χαρα θα τον νοιαξει.

Εδω σου πε ο Ματζισαν τους φανηκαν λιγα οσα πηραμε απο την προκριση σε ομιλους.

Λες να μην εχουν θεμα με 2εκ λιγοτερα απο εισιτηρια;

Link to comment
Share on other sites

Αρα ας βαρέσουμε τους Αρλεκίνους για να μην παραδεχθούμε οτι κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας και δεν είναι είναι τα δόντια του βασιλιά...Για να βοηθήσω λίγο, κάτι έχει σαπίσει στις τσέπες του

Το μεγαλο θεμα ειναι οτι δεν ζηταμε μεταγραφες απο την τσεπη του..απο τα 25 της παε τα 5 ζηταγαμε να πανε για μεταγραφες

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πιστευω και γω οτι το ξενερωμα του κοσμου ειναι μεγαλυτερο κακο απο το οτι η ομαδα δεν ενισχυθηκε.

 

Εβαλες σε μια προταση αυτο που προσπαθουσα να εξηγησω σε 3 παραγραφους πανω. Και μιλαμε για ενα υπερκαβλμενο κοσμο ετσι?

 

Το χειροτερο ξερεις ποιο ειναι ρε συ? Οτι ο ιδιος πιστευει οτι αυτη η ΑΕΚ με αυτο το ροστερ και αυτον τον προπονητη μπορει. Και μετα σκεφτεται σοβαρα πως αν στραβωσει η φαση, εεε θα τους φερω μια παιχταρα σαν τον Σκοκο τον Δεκεμβρη και θα σκασουν. Μας ξερει και τον ξερουμε. Αλλα δυστυχως δεν ειμαστε στο 1993 και ο κοσμος δεν μπορει να κανει τα στραβα ματια σε εξοφθαλμα πραγματα επειδη χτιζεις ναο. Τα καθρεφτακια και οι χρωματιστοι σβολοι τελειωσαν.

 

Ξαναλεω, μακαρι να μας βουλωσει παλι και οπως και τον Μαη θα μπω και θα το ξαναγραψω, με μπουκωσες ρε πουστη. Αλλα η πουτανα η εσωστρεφεια εχει παραφουσκωσει και ψαχνει σπιθα να αναψει..

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ενδιαφερει να κοψει διαρκειας.

Αν αντι για 150,000 εισιτηρια σε τρια ματς CL κοψει 70,000 μια χαρα θα τον νοιαξει.

Εδω σου πε ο Ματζισαν τους φανηκαν λιγα οσα πηραμε απο την προκριση σε ομιλους.

Λες να μην εχουν θεμα με 2εκ λιγοτερα απο εισιτηρια;

 

 

Καλά, όλοι οι πανηγυρτζήδες θα φανούν στα 3 ματς. Αντε να μην γεμίσει με Μπενφίκα και Αγιαξ και να παμε απο ενα 40αρι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο απλο Νικο. Βαριεμαι να αναλυσω, βασικα ειμαι τοσο φορτισμενος με την μαλακια που δεν εχω κουραγιο. Αλλα δεν ειναι αυτος το μονο προβλημα. Ουτε βεβαια ο Λυμπεροπουλος η ο Μπαρμπαλιας. Τεσπα, γαμησε το.

Δεν ξερω τι εννοεις.

 

Η γνωμη μου παντα ειναι οτι ολα ξεκινανε απο το αφεντικο. Σε ολες τις ομαδες. Το γηπεδο ειναι καθαρα δικη του μαγκια. Αλλα και στην ΠΑΕ: Το πρωταθλημα ειναι πρωτα απο ολα δικη του μαγκια, οπως και το κυπελλο που πηρε.

 

Ετσι και οι χοντρομαλακιες, οπως οι φετινες, ειναι δικες του πρωτα και μετα οποιουδηποτε αλλου. Και τουτη την φορα τις βρισκω τοσο χοντρες που σε γυριζουν παρα πολυ πισω, γιατι απλουστατα δεν μπορει να οργανωσει ενα μαγαζι που εμενα να βαλεις θα τους ειχα σουζα ολους με 10 παικτες ετοιμους για μεταγραφη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×