Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

36325852_2221052884602844_82586104982751

Ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ είναι ο Μάριος Οικονόμου με συμβόλαιο ενός έτους και με δικαίωμα ανανέωσης και οψιόν απόκτησης του ποδοσφαιριστή τον Ιούνιο του 2019.

 

H πρωτη μεταγραφη ουσιαστικα του καλοκαιριου μιας και οι αλλοι δυο (αλμπανης, γιαννικογλου) ειχαν κλεισει απο τον Μαιο

 

περιμενουμε πλεον τα καλυτερα (πονσε, χαφ κι εξτρεμ)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σιδεροκεφαλος

 

Πράγματι αυτο μας λείπει...Και κανα 4 γκολ απο κόρνερ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπήκε στη ζωή μας και στη μεταγραφολογία μας η κουβέντα για κεντρικό χαφ. 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν οι συζητήσεις με Κονέ Μήτσο?

Στα ρεπορτάζ αναφέρεται ότι είναι άσχετο με το θέμα του Κονέ. 

Link to comment
Share on other sites

ασχετο ηταν παντα μαλια βγαλαμε να λεμε θα ερθει 6-8 ασχετως τι θα γινει με τον κονε γιατι ο κονε θα παει στο 8

 

στο 6 θα εχεις: σιμοες - μεταγραφη - γαλανοπουλος

στο 8 θα εχεις: μανταλο - κονε 

 

και πασπαρτου θα ειναι ο μοραν αυτος ειναι ο σχεδιασμος 

 

με τον κονε υπαρχει συμφωνια για 350 τον χρονο για 3 χρονια και μεινει να τα βρει ο κονε με την ουντινεζε συντομα η λιγο πιο αργα θα τα βρουν 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχαμε μεγαλύτερη ανάγκη για έναν πιο δημιουργικό παίχτη και Οχι τόσο για έναν πιο καθαρό κόφτη. Αν ήθελε να δώσει μπόι στο 6 ο προπονητής το καταλαβαίνω απλά ήταν αναγκαία και προσθήκη στο 8. Επειδη μαζεύονταν πολλές λύσεις το προτιμότερο ήταν να φύγει ο Μοραν

Link to comment
Share on other sites

8αρι θα ειναι ο χαφ. Δειτε τους παικτες που γραφονται, πχ οφοε που ηθελε ο τιγρης

Link to comment
Share on other sites

6-8 θα ειναι και ο αλεφ και ο ογκου ειναι πρωτα 6αρια και παιζουν και 8 

Link to comment
Share on other sites

θελω να πιστευω (απο τις δηλωσεις του Ουζουνιδη) οτι η μεταφραση ειναι αυτα που λεει η Ωρα σημερα, δλδ και χαφ και 2 εξτρεμ.

 

βεβαια ο ΚΚ χθες ειπε 1 εξτρεμ τωρα και τα υπολοιπα αργοτερα (και αναλογα και με τον Κονε κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Πλαγιο θα φερεις μεχρι 10 Ιουλιου 

 

Χαφ λογικα με την επιστροφη στην Ελλαδα

 

ο 2ος πλαγιος μετα τον 1ο προκριμματικο που θα εχεις πιο καθαρη εικονα των οικονομικων 

 

οπως τα ειπε ο ζουζου μπεπε πας για 3 + κονε (ο πονσε θεωρειται ηδη παιχτης της ΑΕΚ(

Link to comment
Share on other sites

Αρα παμε στα προκριματικά με έναν εξτρεμ + Αλμπάνη βασικό. Εγκλημα κατ' εμε

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι, ο 2ος πλαγιος θα λειψει  στα προκριματικα και αν αποκλειστεις, προφανως ειτε θα πας σε χαμηλο ραφι ειτε δεν θα παρεις καθολου παικτη.

 

επισης αν δεν  κατσει του Κονε (ΑΝ λεω), δεν θες 2 χαφ?  δεν γινεται φυγει/μεινει ενας παικτης να λες οτι πας για τους ιδιους παικτες.

 

αυτα ειναι που με μπερδευεουν εμενα, δεν βρισκω ξεκαθαρο πλανο οπως τα διαβαζω, ειδικα με το 2ο θεμα που γραφω, γιατι οκ το πρωτο ειναι καθαρα οικονομικο.

 

υγ. τα 3,5 του Βρανιες ή εστω μερος τους θα πανε σε αυτες τις μεταγραφες αραγε, ή μπα?

Link to comment
Share on other sites

αυτοι που παιξανε φετος πλαινοι θα παιξουν και στα προκριμματικα 

 

θα εχεις δηλαδη τον  αντιλαζαρο για το ενα ακρο, στο αλλο ακρο ειναι παρα πολυ πιθανο να παιξει η ο κασετας η ο μανταλος η ακομα και ο γκαλο με τον λοπες

 

δηλαδη πας σε 11αδα περσυνη ας πουμε οτι θα εχεις χαφ η κονε θα εισαι καπως ετσι

 

 

μπαρκας

μπακακης 

τσοσιτς

τσιγκρι

χουλτ

σιμοες

μεταγραφη (κονε)

μεταγραφη

μανταλος (μπακασετας, γκαλο, λοπες)

λιβαγια

πονσε

 

ετσι θα εισαι 7 αυγουστου

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το πρόβλημα δεν τόσο αυτοί που θα λείψουν όσο να παίξουν αυτοί που θα είναι παρόντες. 

Δεν νομίζω δηλαδή ότι θα αποκλειστούμε γιατί δε θα έχουμε δεύτερο ακραίο, αλλά θα κινδυνεύσουμε να αποκλειστούμε ή θα αποκλειστούμε οριακά, αν όσοι παίξουν δεν σταθούν στο ύψος τους. 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γράψουν στην πούτσα τους όλη την σεζόν, να κάνουν την πιο χαλαρή προετοιμασία που έγινε ποτέ στην ποδοσφαιρική ιστορία και να πετάμε στα 4 καλοκαιρινά ευρωπαϊκά παιχνίδια.

Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γράψουν στην πούτσα τους όλη την σεζόν, να κάνουν την πιο χαλαρή προετοιμασία που έγινε ποτέ στην ποδοσφαιρική ιστορία και να πετάμε στα 4 καλοκαιρινά ευρωπαϊκά παιχνίδια.

Γνώμη μου.

Θα το καταλαβαινα, αν η πορεια στην ευρωπη σημαινε οτι την επομενη θα ανεβουμε επιπεδο.

Απο την στιγμη που κατι τετοιο δεν γινεται οπως φανηκε φετος, η προσοχη μας μονο στο πρωταθλημα κ στην ευρωπη ας παιξουν οι γιουσηδες.

Link to comment
Share on other sites

Θα το καταλαβαινα, αν η πορεια στην ευρωπη σημαινε οτι την επομενη θα ανεβουμε επιπεδο.

Απο την στιγμη που κατι τετοιο δεν γινεται οπως φανηκε φετος, η προσοχη μας μονο στο πρωταθλημα κ στην ευρωπη ας παιξουν οι γιουσηδες.

και 30 απο τσου λου να πάρεις, το πλάνο δεν βλέπω να αλλάζει. Μάλλον θα ακριβύνουν και οι παίκτες μας πάλι και δεν θα βγαίνουν οι ανανεώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Θα το καταλαβαινα, αν η πορεια στην ευρωπη σημαινε οτι την επομενη θα ανεβουμε επιπεδο.

Απο την στιγμη που κατι τετοιο δεν γινεται οπως φανηκε φετος, η προσοχη μας μονο στο πρωταθλημα κ στην ευρωπη ας παιξουν οι γιουσηδες.

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως χωρίς Ευρώπη φέτος πρωτάθλημα δεν παίρναμε.

Οπότε πιστεύω πως η ευρωπαϊκή συμμετοχή σε ανεβάζει επίπεδο μόνο και μόνο γιατί σε κρατά σε εγρήγορση (αφήνω έξω το βαθμολογικό, οικονομικό κτλ).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καμία δεν έχω, διαβάζω τα σημάδια.

 

Βλέπεις και εσύ το "σημάδι του θανάτου" σαν την Κατερίνα (Δανδουλάκη) στον Παπαφλέσσα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πως χωρίς Ευρώπη φέτος πρωτάθλημα δεν παίρναμε.

Οπότε πιστεύω πως η ευρωπαϊκή συμμετοχή σε ανεβάζει επίπεδο μόνο και μόνο γιατί σε κρατά σε εγρήγορση (αφήνω έξω το βαθμολογικό, οικονομικό κτλ).

Η μια οψη ειναι αυτη, η αλλη λεει κοπωση τραυματισμοι κ αδιαφορια στο πρωταθλημα οταν ακολουθει ευρωπαικο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×