Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Η μια οψη ειναι αυτη, η αλλη λεει κοπωση τραυματισμοι κ αδιαφορια στο πρωταθλημα οταν ακολουθει ευρωπαικο.

 

Πάντως φέτος στο πρωτάθλημα όταν αποκλειστήκαμε από Ευρώπη άρχισε το ξεφούσκωμα. Μέχρι τότε πηγαίναμε τρένο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η μια οψη ειναι αυτη, η αλλη λεει κοπωση τραυματισμοι κ αδιαφορια στο πρωταθλημα οταν ακολουθει ευρωπαικο.

 

Αδιαφορία πάντως δεν υπήρξε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Αδιαφορία πάντως δεν υπήρξε ποτέ.

 

Φαντάσου να μην είχες το κίνητρο της Ευρώπης φέτος το φθινόπωρο όταν έκανες κοιλιά και έσκασαν οι τραυματισμοί.

15 βαθμούς πίσω από τον παοκ θα χαμε τερματίσει φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Αδιαφορία πάντως δεν υπήρξε ποτέ.

Γενικα μιλαμε. Οχι για την φετινη ΑΕΚ. Κ η κοπωση οπως λεει σωστα ο μπουκο μετα την ευρωπη εμφανιστηκε.

Link to comment
Share on other sites

όταν θες να μεγιστοποιήσεις τις πιθανότητες να κάνεις την υπέρβαση στην ευρώπη και να πάρεις ταυτόχρονα πολύ και ζεστό χρήμα, κάνεις μεταγραφές με σκοπό να είσαι πλήρης σε όλες τις θέσεις.

εμείς την έχουμε δει αλλιώς την φάση, περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στην ευρώπη κι αναλόγως θα καλύψουμε τα όποια κενά.

 

αμ δεν πάει έτσι κυρ μήτσο μου.

Edited by agelos
Link to comment
Share on other sites

όταν θες να μεγιστοποιήσεις τις πιθανότητες να κάνεις την υπέρβαση στην ευρώπη και να πάρεις ταυτόχρονα πολύ και ζεστό χρήμα, κάνεις μεταγραφές με σκοπό να είσαι πλήρης σε όλες τις θέσεις.

εμείς την έχουμε δει αλλιώς την φάση, περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στην ευρώπη κι αναλόγως θα καλύψουμε τα όποια κενά.

 

αμ δεν πάει έτσι κυρ μήτσο μου.

Επένδυση τεράστιου ρίσκου. 

Link to comment
Share on other sites

όταν θες να μεγιστοποιήσεις τις πιθανότητες να κάνεις την υπέρβαση στην ευρώπη και να πάρεις ταυτόχρονα πολύ και ζεστό χρήμα, κάνεις μεταγραφές με σκοπό να είσαι πλήρης σε όλες τις θέσεις.

εμείς την έχουμε δει αλλιώς την φάση, περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στην ευρώπη κι αναλόγως θα καλύψουμε τα όποια κενά.

 

αμ δεν πάει έτσι κυρ μήτσο μου.

 

Το πάθημα της ΑΙΚ βλέπω δεν μας έγινε μάθημα.

Ευτυχώς έγινε στον κυρ Μήτσο.

Όπως και να χει την όποια στραβή, δεν θα κληθεί να την πληρώσει ο κυρ Μήτσος αλλά η ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

όταν θες να μεγιστοποιήσεις τις πιθανότητες να κάνεις την υπέρβαση στην ευρώπη και να πάρεις ταυτόχρονα πολύ και ζεστό χρήμα, κάνεις μεταγραφές με σκοπό να είσαι πλήρης σε όλες τις θέσεις.

εμείς την έχουμε δει αλλιώς την φάση, περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στην ευρώπη κι αναλόγως θα καλύψουμε τα όποια κενά.

 

αμ δεν πάει έτσι κυρ μήτσο μου.

 

Όπως σε όλους τους τομείς της ζωής και της καθημερινότητας, έτσι και στο ποδόσφαιρο υπάρχει το "our own way" ή καλύτερα το "greek way" για το "τρέξιμο" ομάδων - επιχειρήσεων.

Απανταχού της γης το πράγμα πάει "πάρτε για να μου φέρετε", εδώ στον "Ομφαλό της Γης" παίζουμε το έργο "φέρτε μου για να πάρετε".

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

καλα κανει και αφηνει τον ενα πλαγιο για μετα 

 

1ον γιατι η αγορα η ιδια θα ειναι διαφορετικη 

2ον γιατι σε περιπτωση προκρισης θα πας σε αλλο μπαζτετ

 

προσωπικα αμα ειναι να φερει πλαινο απλα για να φερει δεν τον θελω οτι ερθει στο πλαι πρεπει να ειναι καλο γρηγορο και να παταει περιοχη 

 

επισης καποιοι μαλλον δεν καταλαβενεται το στατους των ελληνικων ομαδων

 

το ελληνικο ποδοσφαιρο ειναι για τον πεο 

 

για μια ακομα φορα 

 

παιχτες που δεν ειναι τιποτα τρομερο αρνουνται καν να μιλησουν με ελληνικη ομαδα

 

ο 32 χρονος βερνμπλουμ του δινουν κλειστο 3ετες δηλαδη μεχρι τα 35 του 4.5 μυρρια ζεστα και το σκεφτεται 1,5 μηνα περιμενωντας κατι αλλο

ο πουκις απο την μπροντμπι ειπε ασε δεν θα παρω ελλαδα θα περιμενω

ο ανριαν λοπες που ειναι σε πτωση ειπε καλη καρδια δεν μιλαω με ελλαδα

ο καλερι που του εδινες τα λεφτα που ηθελε σου ειπε δεν θελω περιμενω κατι αλλο

ο λεμα ενα στοπερ της μπελγκρανο πηγε με λιγοτερα λεφτα στην μπενφικα

ο  πρισιτς δεν εχει βρει ακομα ομαδα γιατι ηρθε ειδε και απηλθε 

ο λισαντρο του ειπανε θα πας ελλαδα και ειπε δεν το κοβω καλυτερα το ποδοσφαιρο

και ακομα 15 περιπτωσεις που ακουνε ελληνικο συλλογο και την κανουν με ελαφρα 

 

τι μπορει να φερει η Ελλαδα παιχτες που για καποιο λογο ατύχησαν η εχουν προβληματα η θελουν να ξαναφτιαξουν την καριερα τους, ξενος παιχτης που ειναι σε πικ ηλικια και εχει κανει καλη χρονια δεν παταει το ποδι του στην Ελλαδα 

 

ειτε μας αρεσει ειτε οχι. 

Link to comment
Share on other sites

σιγά παιδιά, σιγά, με τις λογιστικές σας πράξεις.

 

το να έχουμε τα 2 εξτρεμ και το ένα κεντρικό χαφ, αντί του ενός εξτρεμ - όπως φαίνεται ότι θα γίνει - διαθέσιμους για τηα ευρωπαϊκά παιχνίδια, θεωρείται οικονομική υπέρβαση;

θα μπει η ομάδα μέσα δλδ, αν αποκτηθούν;

 

γιατί αν θυμάμαι καλά, αυτό συζητούσαμε εδω μέσα ότι χρειαζόμαστε, πριν καν ολοκληρωθεί το περσινό πρωτάθλημα και πριν, μάλιστα, προκύψει η απώλεια βασικών μονάδων μας.

 

μιλάμε για 1εκ€ χοντρικά για τους 2 έξτρα παίκτες, που θα καθιστούσαν το ρόστερ πλήρες και πιο ανταγωνιστικό έναντι δυνατών ευρωπαϊκών αντιπάλων.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

σιγά παιδιά, σιγά, με τις λογιστικές σας πράξεις.

 

το να έχουμε τα 2 εξτρεμ και το ένα κεντρικό χαφ, αντί του ενός εξτρεμ - όπως φαίνεται ότι θα γίνει - διαθέσιμους για τηα ευρωπαϊκά παιχνίδια, θεωρείται οικονομική υπέρβαση;

θα μπει η ομάδα μέσα δλδ, αν αποκτηθούν;

 

γιατί αν θυμάμαι καλά, αυτό συζητούσαμε εδω μέσα ότι χρειαζόμαστε, πριν καν ολοκληρωθεί το περσινό πρωτάθλημα και πριν, μάλιστα, προκύψει η απώλεια βασικών μονάδων μας.

 

μιλάμε για 1εκ€ χοντρικά για τους 2 έξτρα παίκτες, που θα καθιστούσαν το ρόστερ πλήρες και πιο ανταγωνιστικό έναντι δυνατών ευρωπαϊκών αντιπάλων.

 

Άγγελε εδώ μέσα έχει γραφτεί ότι ο μπάτζετ φέτος θα είναι 8,5m.

Δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω αφού όσοι το τοποθετούν εκεί, τρία χρόνια τώρα είναι απόλυτα ακριβείς.

8,5m λοιπόν χωρίς να είναι σίγουρη καν η ευρωπαϊκή συμμετοχή στο Europa.

Θεωρείς ότι μας παίρνει και για παραπάνω αυτή την στιγμή που μιλάμε;

Δεν λέω για τέλη Αυγούστου εάν και εφόσον έχουμε εξασφαλίσει ευρωπαϊκή συμμετοχή.

Link to comment
Share on other sites

Ολόσωστος ο Μήτσος από πάνω !

Μα είναι απλούστατο.

Ο ποδοσφαιριστής τι θέλει ? Λεφτά και Δόξα.

Για τα πρώτα πάει Κίνες, Εμιράτα κλπ.

Για τη δεύτερη πάει σε Ιταλίες, Αγγλίες, Ισπανίες κλπ.

Εδώ θα έρθει το σαπάκι (τραυματισμοί), ο ημίτρελλος που δεν τον θέλει κανείς λόγω χαρακτήρα ή ο "ποτενσιαλής" να κάνει μια καλή χρονιά και να την κάνει γι άλλες πολιτείες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οκ ρε παιδιά πρώτη φορά φέτος έγινε τόσο χάλια το ελληνικό πρωτάθλημα, παίρνουμε οποιαδήποτε υπαρκτή ή μη περίπτωση 

κ λέμε ορίστε κανείς δεν έρχεται, τι να κάνει και ο κακομοίρης ο Μήτσος

 

Μπορείς να πας στο βίντεο με την μπούκα του Ιβάν με το κουμπούρι στο youtube να διαβάσεις μερικά από τα δεκάδες χιλιάδες σχόλια από όλο τον κόσμο.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τα πλήρη οικομικά στοιχεία της παε μπουκο μου, όπως θαρρώ όλοι εδώ μέσα.

το μόνο που γνωρίζω είναι ότι πέρσι η ομάδα είχε 10+ έσοδα σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές.

επίσης, φέτος έχει καλύτερο τηλεοπτικό συμβόλαιο. το ίδιο και ως προς την φανέλα.

 

και συ τώρα θες να με πείσεις ότι "υπέρβαση" 1εκ €, θα ρίξει το καράβι στα βράχια.

 

αμ δεν το αγοράζω, σορυ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να είμαστε χειρότερα από πέρσι στους προκριματικούς, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Το μπατζετ νομιζω θα ειναι καπου στα 7,5 εκ, 1 εκ παραπανω σε σχεση με περσι δηλ κι ετσι θα πηγαινει καθε χρονο μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να είμαστε χειρότερα από πέρσι στους προκριματικούς, έτσι;

Σε σχέση με τα περσινά προκριματικά είμαστε μείον τον Λάζαρο και τον Βράνιες. 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τα πλήρη οικομικά στοιχεία της παε μπουκο μου, όπως θαρρώ όλοι εδώ μέσα.

το μόνο που γνωρίζω είναι ότι πέρσι η ομάδα είχε 10+ έσοδα σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές.

επίσης, φέτος έχει καλύτερο τηλεοπτικό συμβόλαιο. το ίδιο και ως προς την φανέλα.

 

και συ τώρα θες να με πείσεις ότι "υπέρβαση" 1εκ €, θα ρίξει το καράβι στα βράχια.

 

αμ δεν το αγοράζω, σορυ.

 

+10 είχε πέρσι.

Τις προηγούμενες τρεις σεζόν ήταν -12 (νομίζω) συνολικά σύμφωνα με τον Ματζίσαν.

Το θέμα είναι πως η ομάδα ανεβαίνει σταθερά +1,5 κάθε χρόνο στο μπάτζετ γεγονός που εμένα προσωπικά δεν με ικανοποιεί μεν, με καλύπτει δε εφόσον γίνεται σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να είμαστε χειρότερα από πέρσι στους προκριματικούς, έτσι;

 

Καλά πέρσι προκρίθηκες με Κλωναρίδη-Αλμέιδα βασικούρες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να είμαστε χειρότερα από πέρσι στους προκριματικούς, έτσι;

 

Δλδ θα πρέπει να μπεις στους προκριματικούς το λιγότερο καλύπτοντας τους 4 παίχτες που σου φύγανε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λοιπόν δεν έρχονται εύκολα παίκτες στην Ελλάδα:

 

  • Κάνεις σωστά τις ανανεώσεις για να μην χάνεις και αυτούς που έχεις βρει   
  • Έχεις καλό τμήμα σκαουτινγκ για να βρίσκεις ευκαιρίες 
  • Βάζεις πρωταρχικό στόχο το Τσ λου για να ακούγεσαι ανάμεσα στους κορυφαίους
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα περσινά προκριματικά είμαστε μείον τον Λάζαρο και τον Βράνιες. 

 

Όχι Μήτσο μου, δεν λέω για τα περσινά προκριματικά, λέω για τα φετινά και το πως τελείωσες την σεζόν πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι Μήτσο μου, δεν λέω για τα περσινά προκριματικά, λέω για τα φετινά και το πως τελείωσες την σεζόν πέρσι.

Αυτή τη στιγμή σου λείπει ο αντικαταστάτης του Λάζαρου. 

Κάλυψες τα κενά του Βράνιες και του Αραούχο. 

Τώρα αν τα κάλυψες επαρκώς εγώ λέω θα φανεί στο χορτάρι, άλλοι λένε πήγες σε υποβάθμιση, δε βγάζεις άκρη. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω έγκλημα γιατι δεδομένα τα 2 εξτρεμ σου πρέπει να είναι μέσα στους 4-5 καλύτερους της ομάδας. Τους θελω λοιπον για να αυξησω τις πιθανοτητες μου για ομιλους. Εδώ όπως λένε πολλοί παιρνει πρωταθλημα και ο Μανταλος ως εξτρεμ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×