Jump to content

Recommended Posts

Αργησα να γυρισω λιγο αλλα μπηκαν οπως πρεπει - ολα στην πρωτη σελιδα - πρωτο post

 

8.142.000 τα wages μαζι με τους καινουριους και 8.692.000 μαζι με το επιτελειο.

 

Μιλαμε για ενα 12αρι με την εφορια + το 3αρι που εφυγε σε μεταγραφες/δανεισμους, παμε στο 15.742.000

 

Αυτα ειναι τα λεφτα για το τμημα του 2018/19 (θερινη περιοδος)

 

Συν ενα δεκαρικο (λογω τσουλου) τα λειτουργικα, παμε στα 25.742.000

 

Δεν δινεις για ακαδημιες - εδωσες 3.550.000 για το Σπατο, κουμπωνεις στα 29.322.000

 

Αυτα ειναι τα εξοδα της σεζον χωρις εκτακτα και ασφαλως χωρις τις πιθανες προσθαφαιρεσεις Ιανουαριου που θα τις δουμε τοτε.

 

Τα εσοδα ειναι 42.300.000 με μ.ο. 40k τικετα στο Ch.L. και χωρις βαθμο. Καθε βαθμος ειναι εξτρα λεφτα.

 

Αυτη τη στιγμη που μιλαμε, ειμαστε στο + 13 εκατ.

 

Οι αλλοι:

  • ΠΑΟΚ: wages 18.900.000 / με εφορια 26.700.000 / τμημα: 32.450.000 / ολα: 52 με 55 εκατ. ευρω
  • Ολυμπιακος: wages 18.580.000 / με εφορια 26.550.000 / τμημα: 31.970.000 / ολα: 45 με 48 εκατ. ευρω
  • Παναθηναϊκος: wages 3.450.000 / με εφορια 4.650.000 / τμημα: 7.900.000 / ολα: 20 με 24 εκατ. ευρω (πολλοι διακανονισμοι με παικτες και δοσεις προς εφορια, τριτους)

Καποια στιγμη οταν βρω χρονο θα τα βαλω και αναλυτικα ή θα κανω το γενικο το Φεβρουαριο που θα κλεισει οριστικα η ιστορια.

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!! 2 μικρά πραγματάκια μόνο

 

1ον πρέπει να ξέχασες την ανανέωση του Μπακάκη γιατί έχεις το παλιό συμβόλαιο

2ον είσαι σίγουρος ότι για τον δανεισμό και την οψιόν του Άλεφ το σύνολο είναι 2 μύρια; Γιατί εγώ είχα στο μυαλό μου ότι είναι 1

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  1. το συμβολαιο Μπακακη ηταν αυτο που υπεγραψε το 2017. To διορθωσα - εχεις δικιο. 
  2. Αλεφ κι εγω ηξερα 1, αλλα τελικα ειναι 2. Κελεπουρι  :P

 

Επισης δεν εχω βαλει τα εξης:

  • Οικονομου - Αλεφ και Μπογε εχουν υπογραψει ηδη 3ετη συμβολαια σε περιπτωση που η ΑΕΚ ενεργοποιησει τις options αγορας
  • Ο Πονσε δεν εχει υπογραψει τιποτα, η option ειναι σαν να μην υπαρχει. Ζηταει 1.2 εκατ. (οσα παιρνει απο ΑΕΚ και Ρομα μαζι) προσφερεις 3ετες με 600 - 650 - 700
  • Το πιο παραδοξο της φετινης λιγκας, ηταν οτι μεχρι να ερθει ο Τουρε ο καλυτερα αμειβομενος ποδοσφαιριστης στην Ελλαδα ηταν ο Εβγκεν Χατσεριντι του ΠΑΟΚ με 1.550.000 ευρω το χρονο με κλειστο τριετες! Ακομα πιο παραδοξο οτι ο Ολυμπιακος για πρωτη φορα στην ιστορια πλην Τουρε δεν εχει ποδοσφαιριστη στο top5 των υψηλα αμειβομενων. Τουρε με 2.2 και μετα ολοι του ΠΑΟΚ: Χατσεριντι - Βερνμπλουμ - Μαουρισιο - Βιερινια.
  • Τελος, η ΑΕΚ σε σχεση με περσι ειναι 400 χιλιαδες κατω στο προπονητικο τιμ (μαζι με πριμ) και 1 εκατομμυριο στα συμβολαια διοτι δοθηκαν παρα πολλα bonus εξ αιτιας της εισοδου στους ομιλους του Γιουροπα και ασφαλως λογω της κατακτησης του πρωταθληματος. Περσι τα τελικα νουμερα ηταν 9.235.000 και 14.980.000 με την εφορια.
  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι εχουμε παραπανω εξοδα στα λειτουργικα απο τους αλλους δυο. Ο λογος ειναι το ΟΑΚΑ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε παραπανω. Ο ΠΑΟΚ εχει τεραστια εξοδα, ξεπερναει τα 52 σε συνολικα εξοδα οταν εσυ εισαι στα 28. Ο Ολυμπιακος τα μειωσε αλλα και παλι ειναι πολυ πανω απο μας, κοντα στα 45 εκατομμυρια.

 

 

Το ΟΑΚΑ ειναι 220 χιλιαρικα ενοικιο + τα εξοδα των αγωνων. Για να παρεις μια ιδεα, το 2016 και το 2017, τα λειτουργικα αναλυονται ως εξης:

 

opzde1.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως έχεις και προπονητές?

  • Παναθηναϊκος 500 χιλιαδες (Δωνης 300) - του χρονου 1 εκατ. με νταμπλ αποδοχων ολο το επιτελειο
  • Ολυμπιακος 650 χιλιαδες (Μαρτινς 350)
  • ΠΑΟΚ 800 χιλιαδες (Λουτσεσκου 450 - νεο συμβολαιο)
Link to comment
Share on other sites

Τα μπόνους εισόδου στους ομίλους μετράνε ή θα πονέσουν την τσέπη του Εθνάρχη μας αργότερα?

 

στα περσινα εξοδα βάλε και τα χιλιάρικα για τους τραγουδιαρηδες

Link to comment
Share on other sites

Τον 6/2019 προβλέπεται εκτεταμένη έλλειψη σε Ντεπόν, Πονστάν, αναβράζοντα και μη στο γνωστό φαρμακείο Ακτή Κονδύλη και ΑιγαλέΟΥ.

Πονοκέφαλε πούστη .....

Link to comment
Share on other sites

Το δεκαρικο λογω τσλ στα εξοδα τι ακριβως ειναι;

Αυξημενα τα λειτουργικα λογω Τσ.Λ. 

Το γραφω κιολας. Εχεις υψηλοτερο κοστος στους εντος εδρας αγωνες + μεγαλυτερα κοστη μετακινησεων, υπηρεσιων ασφαλειας κλπ. Δεν μπορεις να κανεις ψαλιδια εκει και λογω restrictions UEFA. Αν λοιπον το '17 ειχες 7+, φετος θα πας σιγουρα στο 10ρικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το 17 βεβαια επαιξες κ ενα ματς παραπανω απο οτι θα παιξεις φετος (με το εκτος αφου βαζουμε κ εξοδα μετακινησης 2 παραπανω)

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

απίστευτο ότι κάνουμε ακόμα τους λογιστές σε μια χρονιά με τόσα έσοδα...αλλά ξέχασα, "πρέπει να μαθαίνουμε από το παρελθόν"

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ξερω οτι του αρεσουν τα στοιχηματα.Αν κερδισουμε Μπενφικα ας τα τσεπωσει.Με Χ2 ομως να πληρωσει την αποζημιωση του Μοραν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μικραινει και η μερα εντωμεταξυ,oποτε ακομα και στα ματς που αρχιζουν 8 πρεπει να εχεις αναμμενα φωτα.

 

 

Γη,αντε και γαμησου και κατσε σε ενα σημειο.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διαβαζα την ομορφη 1η Μαγιστροσελιδα.

 

3 αποριες για τον φιλο μου

 

1) ο Γιακουμακης λεγεται ΓιωργΗς ή προκειται περι τυπογραφικου λαθους;

 

2) Ο Μπογε εχει τοσο υψηλο loan fee, απλα για εναν χρονο;

 

3) ο Παναγιωταρας πραγματι στο ενδιαμεσο ξαναπηγε ΔΕΗ;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μου και κουμπαρε μου Μπγεκο, διασημε "Νικο" της Ρεηντζερς φχαριστω για τα καλα σου λογια.

 

Να λυσω τις αποριες στο μετρο που μπορω:

 

1. Απ τη λεβεντογεννα. Γιωργης δικαιωματικα.

 

2. Αυτο δωσανε τα Ιταλα. Κι εγω πιστευω οτι ειναι πολλα και πιθανολογω οτι ειναι μεσα και μανατζερικα.

 

3. Δεν το ξερω. Το εκανα γιατι μου το ζητησε ο Τολης  :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτοι οι δανεισμοι ειναι για φτυσιμο. Νοιωθουμε ομαδα feeder πλεον.

 

Αυτά λέγαμε όλο το καλοκαίρι, αλλά λίγη σημασία έχει τι λέμε εμείς. Ας ελπίσουμε του χρόνου να είμαστε καλύτερα και σοφότερα και όχι χειρότερα ξανά.

Link to comment
Share on other sites

τον μπαουγκ λεμε ομαδα μιας χρησης αλλα και εμεις δεν παμε πισω με τετοιον προγραμματισμο

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×