Jump to content

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21

Γενικά το football manager είναι αξιόπιστο, δεν ξέρω αν τα ποσά είναι ακριβείς 100%, αλλά άν έχουν τον Γιαννιώτα να παίρνεις σχεδόν 1.4 φορές τα λεφτά του Μπακασέτα, ε μάλλον και στην πραγματικότητα θα παίρνει παραπάνω ή τουλάχιστον τα ίδια, το οποίο είναι ξεφτίλα για τον Μπακασέτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα παιδιά από το FM που τα περνάνε ξέρω ότι χρησιμοποίησαν (και) την λίστα του Ζάστρο.

Link to comment
Share on other sites

Δε σταματαμε να λεμε παπαριες για FFP? Oπως θελει τα μαγειρευει ο καθενας αυτα κι οποτε θελει ο καθενας τα επικαλειται για να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα.

 

Οπως τοτε που ειχαμε το μπατζετ που εχουμε τωρα γιατι θελαμε να μπουμε στο Χρηματιστηριο του Λονδινου ενα πραγμα.

 

Μη μας κατσει καμια φολα με την Ευρωπη κ επιστρεψουμε σε εποχες 2014 λεω εγω.

 

Καλα το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει θεμα με ffp σε τετοια μεγεθη.Αυτο για την ευρωπη εγω το εχω σιγουρο.Χτες κυνηγησε η ομαδα την τιμωρια με οποιο τροπο μπορουσε.Αν δεν μας κατσει ετσι,θα ερθει αγωνιστικα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα παιδιά από το FM που τα περνάνε ξέρω ότι χρησιμοποίησαν (και) την λίστα του Ζάστρο.

 

Εγώ την είχα ποστάρει εκεί  :)

Link to comment
Share on other sites

Δε σταματαμε να λεμε παπαριες για FFP? Oπως θελει τα μαγειρευει ο καθενας αυτα κι οποτε θελει ο καθενας τα επικαλειται για να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα.

 

Οπως τοτε που ειχαμε το μπατζετ που εχουμε τωρα γιατι θελαμε να μπουμε στο Χρηματιστηριο του Λονδινου ενα πραγμα.

 

Μη μας κατσει καμια φολα με την Ευρωπη κ επιστρεψουμε σε εποχες 2014 λεω εγω.

 

Καμία σχέση, δεν μιλάω για εμάς αλλά για τον παοκ που φέτος θα μπει άλλα 15 μύρια μέσα.Αν γραφτούν στον ισολογισμό τον αγγίζει μια χαρά το ffp.Εμείς φέτος και το διπλάσιο μπάτζετ να είχαμε πάλι στο + θα είμασταν.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, δεν μιλάω για εμάς αλλά για τον παοκ που φέτος θα μπει άλλα 15 μύρια μέσα.Αν γραφτούν στον ισολογισμό τον αγγίζει μια χαρά το ffp.Εμείς φέτος και το διπλάσιο μπάτζετ να είχαμε πάλι στο + θα είμασταν.

 

Ρε συ δεν εχει προβλημα η φιφα αν ξοδευει λεφτα μια ομαδα.Θεμα εχει οταν αφηνει απληρωτους παικτες η αλλες ομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Και τα νουμερα της παοκαρας ειναι της πλακας εντελως ουτε που θα ασχοληθουν.Στην αναγκη θα πουλησει ο αλλος τον Πελκα σε καμια ρωσικη 15εκ και τελος

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ αυτά είναι να είχαμε να λέγαμε, το θέμα αφορά βασικά την τσέπη του αχυράνθρωπου και πότε θα τον πονέσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τον πονέσει ποτέ γιατί δεν είναι δικά του λεφτά. Ο Σαββίδης έχει ένα διαθέσιμο μπάτζετ για να επενδύσει στο γιδοτοπο της Β. Ελλάδας. Μέσα σε αυτό το μπάτζετ ανήκουν και κάποια (πολλά όπως προκύπτει) εκατομμύρια ευρώ για τον παοκ.

 

Όσο επεκτείνεται, θα έχει τον παοκ με λεφτά. Όταν σταματήσει, τότε θα αφήσει και τον παοκ ξεκρεμαστο.

 

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι σκοπεύει να αποχωρήσει στα επόμενα χρόνια επομένως αυτό που μπορεί να γίνει είναι να τον μπλοκάρουν αντίπαλα συμφέροντα.

 

Αντίπαλα συμφέροντα γι αυτούς είναι τα αμερικανά. Με δεδομένη την πολιτική κατάσταση στην Ελλάδα, αυτό που δεν θα ήθελε με τίποτα ο Σαββίδης είναι να ξαναβγεί ο ΣΥΡΙΖΑ. Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ είναι κάτι σαν εντολοδόχος των Αμερικανών στην περιοχή.

 

Επομένως ψηφίζουμε Αλέξη Τσίπρα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι περιπου,καπως ετσι τα λεγε και ο ματζισιαν.12 χαρτια μεικτα.Με αστερισκο βεβαια γιατι δεν ξερουμε τι και πως με την εφορια.

Ρωτησαμε και μαθαμε τι γινεται με την εφορια και καταλαβαμε και τι συμβαινει φετος στην ομαδα.

 

Λοιπον κυριοι, ο Μαγος θα ριξει τη βομπα του αποψε. Απο Γ, βου και μεχρι να λιωσουν καποια συμβολαια στην Α παιζανε ιδιωτικα συμφωνητικα και καποια ομορφα τρικ για την εφορια κλπ, μετα το deal της ΑΕΚ ΠΑΕ με καποιους απο τους ποδοσφαιριστας εγινε "καθαρά τόσα και εφορία μιση-μιση". Φετος για καποιο λογο ο εθναρχης (συμφωνα με τας γραφας αλλαξε τακτικη επειδη εδωσε ενα σκασμο λεφτα σε πριμ) αποφασισε οτι η εφορια πρεπει να παει ολοκληρη στον παικτη και αποχαιρέτα το 50/50 που αγαπησες.

 

Ετσι εξηγουνται παρα πολλα και εγω προσωπικα καταλαβα ακομα περισσοτερα. Αρα, αγκιναρα.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Τον βασικο του συνεργατη δε θελει να βγει ο Σαμπιντι? Μια χαρα αυτον θελει. Απλα επειδη πηρε χρονο οτι ειναι τελειωμενος, ανοιξε πορτες σε αυτον που τον ελεγε δημοσια "Μαλακα".

Κώστας όταν ακούει Τσίπρα τινάζεται πιο γρήγορα κ απ τον Αδωνη σε πρωινό πάνελ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τον πονέσει ποτέ γιατί δεν είναι δικά του λεφτά. Ο Σαββίδης έχει ένα διαθέσιμο μπάτζετ για να επενδύσει στο γιδοτοπο της Β. Ελλάδας. Μέσα σε αυτό το μπάτζετ ανήκουν και κάποια (πολλά όπως προκύπτει) εκατομμύρια ευρώ για τον παοκ.

 

Όσο επεκτείνεται, θα έχει τον παοκ με λεφτά. Όταν σταματήσει, τότε θα αφήσει και τον παοκ ξεκρεμαστο.

 

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι σκοπεύει να αποχωρήσει στα επόμενα χρόνια επομένως αυτό που μπορεί να γίνει είναι να τον μπλοκάρουν αντίπαλα συμφέροντα.

 

Αντίπαλα συμφέροντα γι αυτούς είναι τα αμερικανά. Με δεδομένη την πολιτική κατάσταση στην Ελλάδα, αυτό που δεν θα ήθελε με τίποτα ο Σαββίδης είναι να ξαναβγεί ο ΣΥΡΙΖΑ. Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ είναι κάτι σαν εντολοδόχος των Αμερικανών στην περιοχή.

 

Επομένως ψηφίζουμε Αλέξη Τσίπρα

Κ ο Κουλης εντολοδοχος των Αμερικανων ειναι, οπως παραδοσιακα κ η οικογενεια του.

Link to comment
Share on other sites

Κ ο Κουλης εντολοδοχος των Αμερικανων ειναι, οπως παραδοσιακα κ η οικογενεια του.

Ο Κούλης ειναι πρώτα και κύρια εντολοδόχος του Βαγγέλη. Ούτε μια ψήφος ΑΕΚτζη στον Κούλη. Επίσης δεν είμαι σίγουρος ότι οι Αμερικάνοι θέλουν τον Κούλη αυτή τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησαμε και μαθαμε τι γινεται με την εφορια και καταλαβαμε και τι συμβαινει φετος στην ομαδα.

 

Λοιπον κυριοι, ο Μαγος θα ριξει τη βομπα του αποψε. Απο Γ, βου και μεχρι να λιωσουν καποια συμβολαια στην Α παιζανε ιδιωτικα συμφωνητικα και καποια ομορφα τρικ για την εφορια κλπ, μετα το deal της ΑΕΚ ΠΑΕ με καποιους απο τους ποδοσφαιριστας εγινε "καθαρά τόσα και εφορία μιση-μιση". Φετος για καποιο λογο ο εθναρχης (συμφωνα με τας γραφας αλλαξε τακτικη επειδη εδωσε ενα σκασμο λεφτα σε πριμ) αποφασισε οτι η εφορια πρεπει να παει ολοκληρη στον παικτη και αποχαιρέτα το 50/50 που αγαπησες.

 

Ετσι εξηγουνται παρα πολλα και εγω προσωπικα καταλαβα ακομα περισσοτερα. Αρα, αγκιναρα.

 

Έπος.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησαμε και μαθαμε τι γινεται με την εφορια και καταλαβαμε και τι συμβαινει φετος στην ομαδα.

 

Λοιπον κυριοι, ο Μαγος θα ριξει τη βομπα του αποψε. Απο Γ, βου και μεχρι να λιωσουν καποια συμβολαια στην Α παιζανε ιδιωτικα συμφωνητικα και καποια ομορφα τρικ για την εφορια κλπ, μετα το deal της ΑΕΚ ΠΑΕ με καποιους απο τους ποδοσφαιριστας εγινε "καθαρά τόσα και εφορία μιση-μιση". Φετος για καποιο λογο ο εθναρχης (συμφωνα με τας γραφας αλλαξε τακτικη επειδη εδωσε ενα σκασμο λεφτα σε πριμ) αποφασισε οτι η εφορια πρεπει να παει ολοκληρη στον παικτη και αποχαιρέτα το 50/50 που αγαπησες.

 

Ετσι εξηγουνται παρα πολλα και εγω προσωπικα καταλαβα ακομα περισσοτερα. Αρα, αγκιναρα.

 

Αυτό αφορά τα καινούργια συμβόλαια που προσφέρουμε ή και τα τρέχοντα?Δηλαδή τι, πήγαμε στο Λιβάγια και του είπαμε θα πληρώνεις εσύ την εφορία και από τα 750 που έπαιρνες καθαρά θα παίρνεις τώρα 450? Εκτός άμα εννοείς ότι γιαυτό οι Μπακασέτας,Σιμόες ζητάνε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ασθενη νομιζω οτι στα εξηγω ωραια. Οποιος ηντονε απο παλια δεν πλερωνε εφορια γιατι δηλωνοντανε χιλιαεφτακοσα ευρω συμβολαιο και εκατονενενηνταοχτωτρακοσα στη μαρτυρικη μεγαλονησο. Μετα να πουμε καναμε αντρικιες συμφωνιες και σπασαμε το σαρανταδυομισι της κωλοεφοριας στη μεση. 300 καθαρα και 130 η εφορια ξερω γω; 65 εγω 65 εσυ και φιλοι για παντα εχουμε ζησει τιποτα δε θα μας χωρισει. Φετο ομως που εχουμε κατι θεματα με τις Λεσκιρες και το ψαχνει το Αι το Αρ το Ες, προκυπτουν οι τρελες διαφορες και η πλευρα του καθε Σιμοε διαρρεει 450 ταιγκερ και η πλευρα ταιγκερ 800 το κωλοπαιδι ο Σιμοε. Σεημ σιτ γουιθ Μανολο "κλαιει η μανα μου" Χιμενεζ που κυκλοφοραγε η σουπερ προταση ταιγκερ με 600 αλλα ο Κετς κουναγε απαιτησεις Μανουελ στο εκατομμυριο πλας. Λαμπροπουλας πχ πηγε να ανανεωσει με το "παλιο" καθεστως (καθεστως Λιβαγια που ρωτας) με εφορια σολομωντα και ακουσε "αδερφε Βασιλη 250 δε βγαινω μανα μου". Με σημειωση οτι ο Λαμπρο εχει και +1 αλλα τελικα τα +1 στην ΑΕΚαρα ειναι τοσο ισχυρα οσο η μωβ πλαστικη καρεκλα του Καραπαππα που του κανε δωρο ο Καρσελα απο την Παχη.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν φταίνε και τα παλιόπαιδα τόσα πολύ που υπερκοστολογούν τον εαυτό τους.

Ζαστρο ξέρεις τι κάνουν στα συμβόλαιά τους γαυρομπαοκια;

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω.Ο τιγρης θελει να φτασει το μπατζετ μαζι με την εφορια στα 8εκ;Αν βαλουμε και τα αεροπορικα στην οικονομικη θεση,την προετοιμασια σε ενα προπονητικο κεντρο που παμε μονο εμεις και κατι μπυραριες,τα 700 ευρω που δινει στους υπαλληλους,καθως και τις αγορες μεταχειρισμενων πουλμαν,μπορω να πω με σιγουρια οτι μιλαμε για το μεγαλυτερο γιουφτολαμογιο που εχει περασει απο το ελληνικο ποδοσφαιρο.Κατι ηξερε ο 30λεπτος που τραγουδαγε για να του παρει και το χιλιαρικο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ασθενη νομιζω οτι στα εξηγω ωραια. Οποιος ηντονε απο παλια δεν πλερωνε εφορια γιατι δηλωνοντανε χιλιαεφτακοσα ευρω συμβολαιο και εκατονενενηνταοχτωτρακοσα στη μαρτυρικη μεγαλονησο. Μετα να πουμε καναμε αντρικιες συμφωνιες και σπασαμε το σαρανταδυομισι της κωλοεφοριας στη μεση. 300 καθαρα και 130 η εφορια ξερω γω; 65 εγω 65 εσυ και φιλοι για παντα εχουμε ζησει τιποτα δε θα μας χωρισει. Φετο ομως που εχουμε κατι θεματα με τις Λεσκιρες και το ψαχνει το Αι το Αρ το Ες, προκυπτουν οι τρελες διαφορες και η πλευρα του καθε Σιμοε διαρρεει 450 ταιγκερ και η πλευρα ταιγκερ 800 το κωλοπαιδι ο Σιμοε. Σεημ σιτ γουιθ Μανολο "κλαιει η μανα μου" Χιμενεζ που κυκλοφοραγε η σουπερ προταση ταιγκερ με 600 αλλα ο Κετς κουναγε απαιτησεις Μανουελ στο εκατομμυριο πλας. Λαμπροπουλας πχ πηγε να ανανεωσει με το "παλιο" καθεστως (καθεστως Λιβαγια που ρωτας) με εφορια σολομωντα και ακουσε "αδερφε Βασιλη 250 δε βγαινω μανα μου". Με σημειωση οτι ο Λαμπρο εχει και +1 αλλα τελικα τα +1 στην ΑΕΚαρα ειναι τοσο ισχυρα οσο η μωβ πλαστικη καρεκλα του Καραπαππα που του κανε δωρο ο Καρσελα απο την Παχη.

 

Άρα αν κατάλαβα καλά ο Σιμόες όχι τα λεφτά του Λιβάγια δεν ζητάει που λέει ο Κέτσε αλλά ούτε καν αυτά του Μάνταλου.Σε ρώτησα απλά επειδή τα ποσά μία αναφέρονται χωρίς την εφορία μία με την εφορία και γίνεται λίγο μύλος η κατάσταση.Με λίγα λόγια προσπαθούμε να ρίξουμε και άλλο το μπάτζετ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Με εφορία ή χωρίς εφορία ένας παίκτης ζητάει να μπουν στην τσέπη του Χ euros καθαρά (όπως κι ο καθένας μας βασικά). Τώρα εσύ αν έκανες πατέντες (να χαμηλώσεις το tax bracket ή κι εγώ δεν ξέρω τι παίζει στην Ελλάδα πλέον) για να γλιτώσεις από την εφορία είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Ε αυτό το Χ ανεβαίνει πλέον στις ανανεώσεις λόγω της υπεραξίας που σου κάνει το CL (να βράσω) και το πρωτάθλημα και φυσικά λόγω άνισης μεταχείρησης των αληθινών key players και μαιμού ones.
Ε ο τίγρης δεν θέλει να βάλει λεφτά στην ομάδα, όλα για αυτά γίνονται. Θέλει να δώσει ένα ή όλο το μερίδιο του CL στο γήπεδο για να μην βάλει κι εκεί αυτά που υποσχέθηκε. Θέλει να είναι απλά, κυριολεκτικά όμως, τσάμπα μάγκας.

Link to comment
Share on other sites

https://www.sport24.gr/Files/poso-aksizei-pragmatika-o-paikths-toy-ekatommyrioy.4799523.html

 

εγώ με βάση αυτό καταλαβα ότι ο Σιμοες ζητάει 450 καθαρα και ο Δημήτρης του δίνει 275.

 

Aυτό ακριβώς. Η πρόταση της ΑΕΚ στον Σιμόες που συζητάγαμε τόσον καιρό,

ήταν 275χιλ. καθαρές αποδοχές,,, τόσο τον "αξιολόγησε" :P

τα επιβεβαίωνε αυτά και ο Τσακίρης προχθές στο fb...

μιλάμε για απίστευτα πράγματα

47125762_2292715574096331_4486565117059646856867_2292715640762991_5177940030059946881357_2292715707429651_87507081758056

Edited by vamos bien
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

το ερωτημα δεν ειναι αν θελει να βαλει. Αλλα αν μπορει να βαλει.

Σου λεει οτι τα λεφτα (απο ΟΥΕΦΑ) θα πανε στο γηπεδο. Το ειπε φορα παρτιδα. Τωρα αν αυτο δεν μπορει να χωνευτει ευκολα ειναι αλλο καπελο.

Τι εννοείς να μην μπορεί; Δεν έχει λεφτά (Αδαμίδης φάση) ή νομικά να μην μπορεί;

Link to comment
Share on other sites

E ok περσι ο αλλος πουλησε ολοκληρη την βιομηχανια καπνου της Ρωσιας για 1 δις.

Προσφατα ο παραλλος εκανε ντηλ μισο δις εφοπλιστικο.

κ διαβαζουμε φετος για αι αρ ες κ τα συναφη κ κυνηγητα κ audit. Δε νομιζω να ειναι στην ωραια θεση να αρχισει να πεταει εκατομμυρια για να δειξει οτι ειναι φραγκατος σε 10κ νοματαιους.

Ε καλα τωρα, και ο αλλος εδω και ποσα χρονια στο κυνηγι ειναι, μεχρι και απαγορευση εξοδου εφαγε αλλα δεν σταματησε να βαζει.Μπορει να μειωσε το μπατζετ εβαλε ομως.Ο δικος μας αυτος ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×