Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


Recommended Posts

On 12/9/2018 at 9:59 AM, SpiRos said:

Καλώς ήλθες! ASYLO;

Ίδρυμα, Άσυλο, Ψυχιατρείο...πάρε ο,τι θες φίλε. Τρόφιμος χρόνια. Νευρικός σε καταστολή τις καθημερινές. Τα Σαββατοκύριακα είμαι σε έξαρση.

Link to comment
Share on other sites

  Ο Θ(ε)ωμάς  με τη σύζυγο του Αγγελική  και την μπάλα δώρο απο τον "Τσικ"-Ζλάτκο Τσαικόφσκι με τις υπογραφές των μεγαλύτερων αστεριών που είχε προπονήσει. Μεγάλη αδυναμία του ο Θωμάς, για αυτό και του χάρισε κάτι που ειχε τόση συναισθηματική αξία, για τον ίδιο.

 

image.png.69c7795937c62b7edd5d32eb10ec5a34.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφεραμε τον Τσικ. Μαζι με τον Βαγγελακη Βλαχο που με δυο δικα του γκολ στην Λεωφορο, χαρισε την νικη στην ΑΕΚ στο 2-1 επι του παναθηναικου, το 82-83. Τρια χρονια αργοτερα ο βλαχος θα φορουσε την πρασινη φανελα.

image.thumb.png.da2a0277144b4e5c89629e205c14ee0d.png

 

 

image.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2018 at 8:06 PM, ASYLO said:

Ίδρυμα, Άσυλο, Ψυχιατρείο...πάρε ο,τι θες φίλε. Τρόφιμος χρόνια. Νευρικός σε καταστολή τις καθημερινές. Τα Σαββατοκύριακα είμαι σε έξαρση.

"Δικός μου" είσαι ! Τάβλι, παίζεις φίλε ? ?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Νονός said:

"Δικός μου" είσαι ! Τάβλι, παίζεις φίλε ? ?

Τις καθημερινές που πίνω τα χάπια μου κι είμαι ήσυχος, μπορώ να παίξω φίλε μου. Τα ΣΚ δεν υπάρχει εγγύηση ότι θα λήξει το ματς.☺️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ASYLO said:

Τις καθημερινές που πίνω τα χάπια μου κι είμαι ήσυχος, μπορώ να παίξω φίλε μου. Τα ΣΚ δεν υπάρχει εγγύηση ότι θα λήξει το ματς.☺️

Αυτός είσαι ! Να το κανονίσουμε για ΣΚ τότε. ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ο επιθετικος δημητρης Γκεσιος με την φανελα της ΑΕΚ. Με ενα ψαξιμο στην ΑΕΚpedia, βρηκα οτι προερχοταν απο τον ηρακλή του οποιου ηταν πρωτος σκορερ ολων των εποχων ενω ειχε ξεκινησει την καριερα του στην Κοζάνη. Σε εμας επαιξε το 80-81, την δευτερη χρονια της Σκεπαστης και τελευταια του θειου Λουκά, πετυχε 7 γκολ σε 22 αγωνες πρωταθληματος και την επομενη χρονια πηγε στην βεροια στην οποια εκλεισε την καριερα του.

image.png.1e988ddb2af01c6c792398d65a653d73.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, CHRIS said:

σαν σημερα 2 σουτ μπανανα

απ τον μαγο( το αληθινο) νατσο σκοκκο

cf1a287d2fade8018d69cd6ba1174680_632508.

1bb5a1dcd69df53076150065eb0ff55f_632508.

 

Δυο πραγματα...

1) Επρεπε να τους ειχαμε ριξει 4 εκεινη την ημερα.

2) Βλεπεις Σκοκο, Μαιστοροβιτς, ακομα και Μπλανκο και νοσταλγεις..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο, απο το 1960 και μετα η ΑΕΚ εχει 20 φορες τον πρωτο σκορερ στην Α Εθνικη, superleague και εχει παρει 10 πρωταθληματα σε αυτο το διαστημα. Αυτο φανερωνει ποσο η ιδια η ΑΕΚ εχει αδικησει τον εαυτο της και ποσο διαχρονικα την αδικουν.

Πιστεψαμε σε κατι καλυτερο σε αυτον που ηρθε και αγωνιστικα....αλλα ασε το τωρα χρονιαρες μερες που ειναι...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

"Σαν σημερα" επειδη ηταν κυριακη, αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι παιξαμε 10 Γεναρη.

Τρεις απ' αυτους, τους κέρδισε η ΑΕΚ με το Νάτσο Σκόκο να πετυχαίνει δύο γκολ στο 2-1 της 6ης Γενάρη του 2010.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, CHRIS said:

Τρεις απ' αυτους, τους κέρδισε η ΑΕΚ με το Νάτσο Σκόκο να πετυχαίνει δύο γκολ στο 2-1 της 6ης Γενάρη του 2010.

Οντως. Δεν ξερω πως μου κολλησε το 10 γεναρη, και οτι παιξαμε μια βδομαδα μετα απο αγωνα μπασκετ στο ελληνικο παλι με τον γαυρο στις 3 γεναρη.

Link to comment
Share on other sites

Στέλιος Σκευοφύλακας, Μίμης Παπαιωάννου στα 60ς. Χειμωνιάτικη προπόνηση άλλων εποχών, στο χωμάτινο γηπεδάκι πίσω από το πέταλο της 21, το οποίο για πολλά χρόνια ακόμα και μέχρι και τα 80ς φιλοξένησε τα "τσικό" όπως έλεγαν τα παιδικά και εφηβικά τμήματα της Ένωσης.

 

image.png.c8db4c37b11e273a6cb81bbe76f7a1a8.png

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτες καταστασεις....θυμαμαι σε αυτη την ημερα. Θυμαμαι τουλουμια το νερο κ ο κοσμος γυρω απο το γηπεδο 4 ωρες πριν. Ανεβαινα τοτε απο Ομονοια με κολλητο φιλο με μηχανακι κ εκεινη την ημερα ειχε ξεχειλισει ο Ποδονιφτης. Προσπαθωντας οι μαλακες να αποφυγουμε την απιστευτη κινηση κοντα στην Ριζουπολη στο ανεβασμα, πεσαμε σε στενο που ειχε ξεχειλισει ο χειμαρρος κ για κανα 10λεπτο το νερο εφτανε μεχρι την κοιλια κ προσπαθουσαμε να ξεκολλησουμε το μηχανακι απο τα νερα...Ολοι γυρω κ μεσα στο γηπεδο ηταν απο την κορυφη μεχρι τα νυχια λουτσα....αλλα με πουτσα μεχρι τα αυτια για το κοκκινο σιχαμα! Ας ειναι, αναβληθηκε το ξεκωλιασμα μια ημερα.

 

PS1: Δειτε στο βιντεο την σκηνη που βγαινουν οι παικτες με τον διαιτητη να δουν τι θα γινει...κ πισω ακριβως ενας τυπας σκορπαει πλαστα χαρτονομισματα στον αερα

 

PS2: Δειτε ποσο χεσμεντεν κατεβαινουν απο το πουλμαν του γαυρου στην Καππαδοκιας ο Δαρρας, ο ευθυτενης και ο Περσιας....Αραγε θα ξανανοιωσιυν στο μελλον τετοια Φιλαδελφεια;;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nestoridis21 said:

Αραγε θα ξανανοιωσιυν στο μελλον τετοια Φιλαδελφεια;;

Πως ? Με τις ράμπες και τις υπόγειες διαδρομές που τους φΚιάνουνε να πηγαίνουνε τα πούλμαντα μέχρι κάτω από το μανουάλι του Οσίου Λουκά ?

Άστους στον ... περιβάλλοντα χώρο να πορπατήξουνε κανιά διακοσαριά μέτρα να σου πω ΤΙ Φιλαδέλφεια θα νιώσουνε.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×