Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Just now, George_D said:

71203499_3270628026311986_12803703512634

Τσιαρτας, Κατσουρανης, Ντεμης, Καψης, Ζαγορακης, Κασαπης, Ivic...............και διηγώντας τα να κλαις....

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αλιευσα εξαιρετική φωτογραφία του γηπέδου μας απο το φμπ..

Λοιπόν πλημμυρισμένο το ιστορικό γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια σε φωτογραφία του 1955: εδώ η εξέδρα επί της οδού Καππαδοκίας (η μετέπειτα θύρα 18). Στο βάθος η νότια πλευρά του γηπέδου,ακόμα άκτιστη. 25,περίπου,χρόνια μετά ανεγέρθηκε η περιβόητη «σκεπαστή» εξέδρα.

71084070_2437530839617082_84468569305839

 

  Πάρτε τα τηλέφωνα σας τωρα και ρωτήστε που καθόταν ο μπάρμπας σας τότε.

 

   ΥΓ.Το κάτω διάζωμα της Αγιάς Σοφιάς είναι το ιδιο κοντό με τότε ε..

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Stylianopoulos said:

Αλιευσα εξαιρετική φωτογραφία του γηπέδου μας απο το φμπ..

Λοιπόν πλημμυρισμένο το ιστορικό γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια σε φωτογραφία του 1955: εδώ η εξέδρα επί της οδού Καππαδοκίας (η μετέπειτα θύρα 18). Στο βάθος η νότια πλευρά του γηπέδου,ακόμα άκτιστη. 25,περίπου,χρόνια μετά ανεγέρθηκε η περιβόητη «σκεπαστή» εξέδρα.

71084070_2437530839617082_84468569305839

 

  Πάρτε τα τηλέφωνα σας τωρα και ρωτήστε που καθόταν ο μπάρμπας σας τότε.

 

   ΥΓ.Το κάτω διάζωμα της Αγιάς Σοφιάς είναι το ιδιο κοντό με τότε ε..

Ελπίζω στο καιινούριο, να μην δούμε τέτοια πλημμύρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Stylianopoulos said:

Αλιευσα εξαιρετική φωτογραφία του γηπέδου μας απο το φμπ..

Λοιπόν πλημμυρισμένο το ιστορικό γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια σε φωτογραφία του 1955: εδώ η εξέδρα επί της οδού Καππαδοκίας (η μετέπειτα θύρα 18). Στο βάθος η νότια πλευρά του γηπέδου,ακόμα άκτιστη. 25,περίπου,χρόνια μετά ανεγέρθηκε η περιβόητη «σκεπαστή» εξέδρα.

71084070_2437530839617082_84468569305839

 

  Πάρτε τα τηλέφωνα σας τωρα και ρωτήστε που καθόταν ο μπάρμπας σας τότε.

 

   ΥΓ.Το κάτω διάζωμα της Αγιάς Σοφιάς είναι το ιδιο κοντό με τότε ε..

Αυτήν πρέπει να την έχουμε ανεβάσει στο αγαπημένο μου τοπικ για το παλιό μας γήπεδο. Έχει δημοσιευθεί και στο εφημεριδακι παλιότερα. 

Link to comment
Share on other sites

 Μπραβο 

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
 

Τιμητική εκδήλωση στην μνήμη του ιστορικού ηγέτη της ΑΕΚ και τέκνο του Διστόμου, Λουκά Μπάρλου, συνδιοργανώνουν η Λέσχη Ιστορίας και Πολιτισμού του Δικεφάλου και ο Δήμος Διστόμου Αράχωβας Αντίκυρας με αφορμή την συμπλήρωση 20 χρόνων από τον θάνατό του,  το Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 11:30 π.μ. στο Νεκροταφείο Διστόμου.
 

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί, παρουσία της συζύγου του κ. Νόνης Μπάρλου και  με την συμβολή της ΠΑΕ ΑΕΚ.
 

Πρόγραμμα εκδήλωσης : 

Τρισάγιο στον Τάφο του Λουκά Μπάρλου στο Νεκροταφείο Διστόμου.

Ειδική Εκδήλωση στο Ενοριακό Πνευματικό Κέντρο  Διστόμου όπου θα απευθύνουν χαιρετισμό παράγοντες της Ένωσης, ο Δήμαρχος Διστόμου Αράχωβας Αντίκυρας κ. Γιάννης Σταθάς και προσωπικότητες που βίωσαν την πορεία της ΑΕΚ επί της Προεδρίας του.
 

Παράλληλα θα λειτουργεί φωτογραφική έκθεση  με σχετικό υλικό που παραχώρησε η κ. Αγγελική Αρκάδη, ενώ τον γενικό συντονισμό  της εκδήλωσης  θα έχει ο διευθυντής επικοινωνίας της ΠΑΕ ΑΕΚ κ. Ανδρέας Δημάτος .

 

     Ο Δήμαρχος

Διστόμου Αράχωβας Αντίκυρας
 

    Ιωάννης Σταθάς

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

"Κλεμμένο" από τον τοίχο του Παύλου Παπαϊωάννου. Μάλλον από το 1ο λύκειο νέας φιλαδελφειας. 

FB_IMG_1571420411608.jpg

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2019 at 12:43 PM, CHⓇIS said:

San shmera

Scoccogoal

 

Εκείνη τη μέρα έπαιξαν οι: Σάχα, Καφές, Μανωλάς, Δέλλας, Γιάχιτς (Νασούτι 61'), Λεονάρντο (Μπερνς 64'), Τζεμπούρ, Μάκος, Λαγός, Ντιόπ(Γκερέιρο 81'), Σκόκο.

Ποιός απο αυτούς που σήμερα παίζει βασικός χώραγε σε αυτή την ενδεκάδα; Ο Μάρκο μόνο. Γνώμη μου.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Janjanin said:

Εκείνη τη μέρα έπαιξαν οι: Σάχα, Καφές, Μανωλάς, Δέλλας, Γιάχιτς (Νασούτι 61'), Λεονάρντο (Μπερνς 64'), Τζεμπούρ, Μάκος, Λαγός, Ντιόπ(Γκερέιρο 81'), Σκόκο.

Ποιός απο αυτούς που σήμερα παίζει βασικός χώραγε σε αυτή την ενδεκάδα; Ο Μάρκο μόνο. Γνώμη μου.

 

Mhn anoigeis tetoies syzhthseis gt me scocco dn thelame oute aristero extrem oute dexi oute paixth pisoo ap to for. Scocco kernaei scoocco pinei

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Janjanin said:

Εκείνη τη μέρα έπαιξαν οι: Σάχα, Καφές, Μανωλάς, Δέλλας, Γιάχιτς (Νασούτι 61'), Λεονάρντο (Μπερνς 64'), Τζεμπούρ, Μάκος, Λαγός, Ντιόπ(Γκερέιρο 81'), Σκόκο.

Ποιός απο αυτούς που σήμερα παίζει βασικός χώραγε σε αυτή την ενδεκάδα; Ο Μάρκο μόνο. Γνώμη μου.

 

 Νομίζω υπερβάλεις λίγο! Εγώ πιστεύω: 

Μπακακης ή Παουλινιο  καλύτεροι από Γιαχιτς

Χουλτ ή Λόπεζ καλύτεροι από Λαγο

Και περίπου ίδιοι είναι:

Καφές με Μάνταλο

Μάκος με Σιμοες

Απλά είχες πολύ καλούς παίχτες σε όλες τις γραμμές. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Janjanin said:

Εκείνη τη μέρα έπαιξαν οι: Σάχα, Καφές, Μανωλάς, Δέλλας, Γιάχιτς (Νασούτι 61'), Λεονάρντο (Μπερνς 64'), Τζεμπούρ, Μάκος, Λαγός, Ντιόπ(Γκερέιρο 81'), Σκόκο.

Ποιός απο αυτούς που σήμερα παίζει βασικός χώραγε σε αυτή την ενδεκάδα; Ο Μάρκο μόνο. Γνώμη μου.

 

Μπαρκας,  τσιγκρι, βρανιες, λοπες η χουλτ,  μπακακης η παολινιο επαιζαν ανετα.

Σιμοες ειναι 10 φορες καλυτερος του μακου , μανταλος με καφε δεν εχουν τεραστια διαφορα, ντιοπ δεν εχεις τωρα, 

Λεοναρντο τζεμπουρ σκοκο δεν εχεις τωρα.

Ο λιβαγια ειναι καλυτερος και απο τους τρεις για μενα αλλα ολιβειρα χειροτερος τζεμπουρ και ολα τα εκτρεμ μας ουτε μισο λεοναρντο δεν βγαζουν...

Link to comment
Share on other sites

Μακος το ιδιο με σιμοες ειναι σαν να λεω βερντε ιδιος με λεοναρντο και ζεραλδες ιδιος με σκοκο

Link to comment
Share on other sites

Και μιλάμε για κακή χρονιά της ΑΕΚ έτσι; Εκτός τίτλου από Οκτώβρη ήταν και 190 βαθμούς πίσω απ' τον πρώτο.

Δηλαδή η φετινή ομάδα πχ άνετα έπεφτε σ' εκείνο το πρωτάθλημα. Εκείνη με Κετσπάγια και Μοράις θα είχε πέσει μαθηματικά από Σεπτέμβρη

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×