Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


Recommended Posts

Ξερω!!

Γήπεδο ,Αγια Σοφια,μπλα,μπλα,μπλα.

Ρε μαγκες όμως δεν ξέρω τι εχω πάθει !

Βλεπω στραβα και δεν μπορω να πω τιποτα για τον Τιγρη.

Θέλω να πω το ενα το αλλο και δεν βγαινει τιποτα!

 

Σκεφτομαι οτι ο θεός εδωσε τετοιο μυαλο και δυναμη σε τετοιο ανθρωπο για να γραψει αυτην την ιστορια!Γιατι μόνο αυτος μπορούσε.

Αυτο δεν ειναι γήπεδο που θα κλωτσανε μπαλα.

Αυτο ειναι ενα μνημειο .Αυτο ειναι η ιστορια εκατονταδων χιλιάδων ανθρωπων που πόνεσαν όπως κανένας απο μας δεν μπορει να καταλαβει!

 

Ειναι οπως βλεπεις οτι μπορει να κανει κανενα λαθος η μανα σου και δεν λες τιποτα!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θέμα οπτικής αρχηγέ μου 

Με ναούς και Αρκούδες εσύ δηλώνεις κομπλέ 

Εγώ με σοβαρή / συνεχή παρουσία και κούνημα σεντονιων θα ήμουν happy και ας έπαιζα στο Νταχάου 

Για τον Φίλαθλο αυτά είναι αλληλένδετα, πιπες αλλά έτσι λέει 

Για τον υπόλοιπο πλανήτη όχι, διαφορετικά οποίος θα έμπαινε σε νέο γήπεδο θα έπαιρνε κάβα 10 κατσαρόλια  προικιο να πορεύεται 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, newtokio said:

Ξερω!!

Γήπεδο ,Αγια Σοφια,μπλα,μπλα,μπλα.

Ρε μαγκες όμως δεν ξέρω τι εχω πάθει !

Βλεπω στραβα και δεν μπορω να πω τιποτα για τον Τιγρη.

Θέλω να πω το ενα το αλλο και δεν βγαινει τιποτα!

 

Σκεφτομαι οτι ο θεός εδωσε τετοιο μυαλο και δυναμη σε τετοιο ανθρωπο για να γραψει αυτην την ιστορια!Γιατι μόνο αυτος μπορούσε.

Αυτο δεν ειναι γήπεδο που θα κλωτσανε μπαλα.

Αυτο ειναι ενα μνημειο .Αυτο ειναι η ιστορια εκατονταδων χιλιάδων ανθρωπων που πόνεσαν όπως κανένας απο μας δεν μπορει να καταλαβει!

 

Ειναι οπως βλεπεις οτι μπορει να κανει κανενα λαθος η μανα σου και δεν λες τιποτα!

Μακάρι να έχεις δίκιο Τόκιε! Προσωπικά διαφωνώ σεχδόν σε όλα, αλλά πρόβλημά μου. Δυστυχώς πολύ εύκολα ξεθωριάζουν τα λαμπερά και καινούρια πράματα όταν δεν υπάρχει ουσία από πίσω. Μακάρι να μην καταντήσει το γήπεδο η κατδίκη μας και ένα μνημείο και μια ιστορία μόνο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το γηπεδο αυτο το περιμενουμε πως και πως. Μας γκρεμισαν το δικο μας και μας ξεγελασαν. Νιωθουμε οτι θα χαμε καινουριο γήπεδο και μας το κλεψανε. Περασαμε απο 40 κύματα για να γινει το γήπεδο, και ταλαιπωρηθήκαμε χωρις αυτό. Αυτό το γήπεδο ηρθε ως οραμα όταν καταστραφήκαμε και εδωσε φως εκει που ηταν ολα μαυρα. Το πολέμησαν ολοι και εμεις πολεμησαμε για αυτό. Είναι ενα τεράστιο εργο και ένα σημειο αναφοράς για τον πλανήτη της ομάδας μας. Μολις το δουμε θα παθουμε πλακα ή θα μπήξουμε τα κλαματα της συγκίνησης. Θα ναι το καστρο της κιτρινομαυρης πολιτείας, τα τειχη που δεν θα πέσουν ποτέ, η Αγία Σοφία, η Πόλη μας, η ιστορία μας που δεν πεθαίνει ποτε.

Όλα αυτά την πρώτη χρονιά. Την δευτερη, αντε βαριά βαριά την τρίτη, θα είναι απλά η έδρα μας. Και μολις γίνει απλά η εδρα μας, ολο αυτό το κενο που θα αφησει η προσμονη και το δέος, θα πρέπει να το γεμισει η ομάδα. Γιατι αν δεν εχουμε ομάδα, 3 και ο κούκοτς θα ειναι στις κερκίδες αργά η γρήγορα, σιγα μην εχει καβλες ο αλλος να παει να χειροκροτησει ή να γιουχαρει τον παντοτινο αρχηγό ή οποια αστεια συνθεση αποφασισει ο Μελ να κατεβάσει ως ομαδα στην 12η επιστροφη του Μανολο.

Τα γηπεδα τα μπετα και τα χώματα τα έκανε και τα κανει σημαντικα η ομαδα. Οχι το αντιστροφο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Να φτιάξωμε μια ομάδα είπανε back then, όχι να φτιάξωμε ένα μνημείο.

Η ομάδα είναι το ζωντανό στοιχείο. 

Τα μνημεία καλά και χρήσιμα, αλλά θρησκεία είναι η ιστορία των αγίων της. Βίοι αγίων. 

Άλλα τα θαύματα του Γουτα και του Ρισβανη, άλλα του Θεωμά και του Τσάρτα. 

Αλλιώς... ανθ' ημών Πανιώνιος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν μέσα, στη 2. Αυτό που έζησα, αυτό το στιγμιαίο συναίσθημα παράνοιας, το έχω ζήσει μόνο μέσα στη Σκεπαστή. Καθόμουν τέρμα πάνω στη 2 και ξαφνικά μέσα στα πανηγύρια βρέθηκα στο κάγκελο. Δεν θυμάμαι πως, δεν θυμάμαι γιατί. Όταν κόπασαν οι πανηγυρισμοί, κοίταξα γύρω μου, δεν βρήκα ούτε παρέες ούτε τίποτα. Τους δικους μου τους βρήκα στο τέλος του αγώνα έξω από το γήπεδο. Απίστευτη η μαγεία της στιγμης (μιλάω για τον αγώνα με το βαζελο)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tan21 said:

η κεφαλιά του Ντέμη που κανει το 3-1 με τη Ρεάλ (νομίζω την ξανακανε με ατλετικο μετα;)

αλλά δεν ήταν μόνο εκείνη τη στιγμή, εκεί απλά ούρλιαζα έχοντας χάσει τον ελεγχο σε εκείνο το θρυλικό 20λεπτο απ' το φαουλ τσιαρτα και τη σφηνα του μαλαδενη 3-4 λεπτα πιο πριν.

Την κεφάλια ο Ντέμης την είχε δουλέψει πολύ εκείνο το χρόνο ως κομπίνα με τον Τσάρτα. Θυμάμαι σίγουρα έναν αγώνα με τον Άρη μέσα στη ΝΦ που έχει βάλει ακόμα πιο δύσκολο γκολ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγω ποτέ από το γήπεδο πριν τελειώσει το ματς. Και 3-0 να είναι το ματς και να μένει μισό λεπτό, δεν φεύγω ποτέ που να με παρακαλάνε οι φίλοι που μαστε μαζί στο γήπεδο.

Σε εκείνο το ματς για πρώτη φορά μου πέρασε 1-2 λεπτά πριν τη λήξη στιγμιαία η σκέψη να πω στον πατέρα μου να φύγουμε, αλλά αμέσως σκέφτηκα όχι θα μείνω να τα γιουχάρω και να τα βρίσω τα μαλακισμένα όσο δεν πάει. Εν τω μεταξύ το κεφάλι μου απ' την πίκρα να χει γίνει πουρές, να λέω δεν γίνεται θα μπουν μέσα θα δείρουν τον διαιτητή (είχαμε δεχτεί τρελή σφαγή εκείνο το βράδυ) και θα περάσουμε έτσι (λολ), δεν γίνεται να αποκλειστούμε.

Και ξαφνικά κερδίζουμε το φάουλ, βλέπω την μπάλα να φεύγει και ξαφνικά όλο το γήπεδο στο πόδι. Ήμουν στην 5 (οπότε είχα σκατά οπτική) και το γκολ το συνειδητοποιησα πιο πολύ από τις αντιδράσεις. Χωρίς να το καταλάβω βρίσκομαι στο τελευταίο σκαλί να ουρλιάζω γκολ στην μούρη ενός αγνώστου και αυτός στην δική μου. Μετά να τραγουδάμε τον ύμνο κανά μισάωρο πριν φύγουμε απ' το στάδιο.

Γύρισα σπίτι, άνοιξα το pc και χάζευα το γκολ τουλάχιστον καμιά ώρα. Ξανα και ξανά ριπλέι το ίδιο βίντεο. Την επόμενη στο σχολείο με κασκόλ ΑΕΚ και όταν γύρισα πίσω στο pc να ξαναβλέπω τα ριπλέι.

Εκείνο το βράδυ ήμουν ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι το Κύπελλο κλείδωσε, δεν υπήρχε περίπτωση να το χάσουμε. Πρώτος τίτλος της ΑΕΚΑΡΑΣ που έζησα (στο Κύπελλο του '02 ήμουν 7 χρονών και απλά δήλωνα ΑΕΚ χωρίς να ξέρω πολλά πολλά, άντε να ξερα τον Ντέμη και 1-2 άλλους). Άργησε αλλά το ταξίδι προς της κούπα ήταν ΜΑΓΙΚΟ (με εξαίρεση τον τελικό που έγιναν τραγικά πράγματα, αλλά τέσπα). 

Ακόμα και τώρα που το βαλα να το ξαναχαζέψω συγκινούμαι ρε πούστη μου.... Α ρε ΑΕΚ...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Skepastos said:

Την κεφάλια ο Ντέμης την είχε δουλέψει πολύ εκείνο το χρόνο ως κομπίνα με τον Τσάρτα. Θυμάμαι σίγουρα έναν αγώνα με τον Άρη μέσα στη ΝΦ που έχει βάλει ακόμα πιο δύσκολο γκολ

Και στην Τουμπα εχει βαλει το ιδιο γκολ επι Σαντος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ο γενικος γραμματεας του Παναθηναικου Παυλος Γιαννακοπουλος με τον προεδρο της  ΑΕΚ Λουκα Μπαρλο το 1976.

148200556_1333513290362169_5221967910789

Ο τότε Έφορος του ποδοσφαιρικού τμήματος της ΑΕΚ Θανάσης Τσίτος που εικονίζεται στο βάθος, σου έχει κάνει κάτι και δεν τον αναφέρεις ?

:ph34r:

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2021 at 12:37 AM, Rayo Vallecano 21 said:

Θα ταν ενδιαφέρον να γραψει ο καθένας την πλέον καυλωτικη του στιγμή ως ΑΕΚτζης, προφανώς για όσους θυμόμαστε το 89 υπάρχει μια που ξεχωρίζει. 

Δεν μπορώ να την συγκρίνω με άλλη, ακόμα avatar την βάζω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Απο τα ... περίεργα της ΑΕΚ είναι οτι έχει μαζέψει τους περισσότερους βαθούς εκτός έδρας και εντός πάει άπατη. Εκτός έχει 25 βαθμούς με 8 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες, με τον Ολυμπιακό στους 24 και τον Αρη στους 23. Ωστόσο, στο ΟΑΚΑ μετράει μόλις 5 νίκες 3 ισοπαλίες και 3 ήττες

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×