Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΈΡΑ !!!

Να παίζει η ΑΕΚΑΡΑ στα Φιλαδέλφεια...

Ιστορικές στιγμές, ιστορικές μέρες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αδέρφια!!! Ζήστε το με την ψυχή σας!!! Καλή επιστροφή και καλή αντάμωση στα μέρη μας! Αντε ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!!! 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τεράστια μέρα.

Να την απολαύσετε όσοι τυχεροί είστε σήμερα μέσα.

Μόνο ΑΕΚ.

Επίσης, Μελισσανίδη, μόνο εσύ μπορούσες να το φτιάξεις και το έφτιαξες ρε μπαγάσα.

Θα μείνεις στο πάνθεον της ιστορίας.

Σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελειώνει μία απίστευτη και δύσκολη ιστορία για την ΑΕΚ. Δεν πίστευε κανένας μας, τότε το μακρινό πλέον 2003 ότι θα υπέφερε τόσα πολλά αυτή η ομάδα. Πιστεύω πως αν είχαμε το γήπεδο μας ότι δεν θα είχαμε τραβήξει τόσα. Ίσως είχαμε γλιτώσει καταστάσεις. 

Η συρρίκνωση ήταν μεγάλη με τραυματικές εμπειρίες για όλους μας. Αυτά πλέον επιβάλλεται να γίνουν παρελθόν. Πρέπει να δυναμώσει η ΑΕΚ! Το γήπεδο είναι τεράστιο βήμα. Ο κόσμος την ακολουθεί πιστά πολλά χρόνια. Χρειάζεται μια δυνατή αφορμή ώστε να φτερουγισει η καρδιά του. Το γήπεδο είναι ένας λόγος.Ίσως ο μεγαλύτερος! 

ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΑΕΚΑΡΑ 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες. Υπάρχει ένα εισιτήριο της κόρης μου που δεν θα μπορέσει να κατέβει για τα εγκαίνια. Όποιος ενδιαφέρεται να το πάρει, pm. Ξαναλέω ότι γράφει γυναικείο όνομα, είναι στη θύρα 6. Δεν ξέρω αν θα τσεκαριστούν τα ονόματα όμως...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ!!!

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 19 ΧΡΟΝΙΑ ΞΕΣΠΙΤΩΜΑΤΟΣ, ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙΣ ΣΠΙΤΙ....

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΑΥΤΗ Η ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΝΕΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΑΕΚΤΖΗΔΩΝ ΠΟΥ Η ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΣΟΥΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΔΑΚΡΥΑ, Η ΑΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ!!!

 

ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΣΠΙΤΙ......................ΓΑΜΙΟΛΕΣ!!!

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Τον Μακέδο τον καλέσαμε σε μια γιορτή. Δεν θέλει γιορτες. θέλει όταν έρχεται να τρώει παντα πούτσα.

Τελευταία αγωνιστική κοντή γιορτή.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, johnny21 said:

καλημέρα παίδες. Υπάρχει ένα εισιτήριο της κόρης μου που δεν θα μπορέσει να κατέβει για τα εγκαίνια. Όποιος ενδιαφέρεται να το πάρει, pm. Ξαναλέω ότι γράφει γυναικείο όνομα, είναι στη θύρα 6. Δεν ξέρω αν θα τσεκαριστούν τα ονόματα όμως...

δόθηκε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ιστορική ημέρα σήμερα . Μεγάλη η χαρά για το σπίτι μας και για τις μεγάλες στιγμές που θα ζήσουμε μέσα .

Όσοι πάνε σήμερα εύχομαι να το χαρούν με τη ψυχή τους και αν μπορούν να περάσουν όσες περισσότερες ώρες μπορούν στη περιοχή γιατι η μέρα θα έχει πολλες ωραίες στιγμές . 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas21 said:

ΜΟΥ ΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Προλαβαίνεις το αεροπλάνο για Αθήνα αραγε;; 

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΕΡΑΣ

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΚΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙΓΟΜΑΣΤΑΙ  ΤΟ ΛΕΠΤΟ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ 3ΩΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες τις ΑΕΚΑΡΕΣ απο τα μερη των παιδιων της ορεινής Αρκαδίας.

Ας απαντήσουν με το ονομα του μέρους της φωτο…

image.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία Δευτέρα. Τι ώραια να ξυπνάς με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά... Αντε ΑΕΚΑΡΑ μου! Καλημέρα αδερφια

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Λαϊκή κερκίδα-Grada Popular 

'Ενα βιβλίο  αφιερωμένο στο οπαδικό κοινό οκτώ διαφορετικών ομάδων της Ευρώπης, μεταξύ των οποίων και της ΑΕΚ.  

-Στις 26 Οκτώβρη κυκλοφορεί η GRADA POPULAR (Λαϊκή Κερκίδα) , το νέο βιβλίο του αθλητικού περιοδικού PANENKA.  Συγγραφέας ο Ιγνάθιο Πάτο, που περνάει από κόσκινο το οπαδικό κοινό  οκτώ διαφορετικών  ομάδων,    οι οπαδοί των οποίων κάνουν  εξέδρα κόντρα στο ρεύμα.

Ποιανού είναι το ποδόσφαιρο; Αν κρίνουμε από την πορεία που έχει πάρει, κουστουμαρισμένοι άνθρωποι βρίσκονται ένα βήμα πριν «απαλλοτριώσουν» ένα άθλημα που δημιουργήθηκε από τον λαό. Σήμερα που η μπάλα απομακρύνεται από την κερκίδα, αυτό το βιβλίο εστιάζει ξανά στον οπαδό. Ο Ιγνάθιο Πατο γυρίζει οκτώ πόλεις για να γνωρίσει οκτώ συλλόγους και οκτώ οπαδικά συναισθήματα. Αυτά των οπαδών της Λίβερπουλ, της ΑΕΚ, της Νάπολι, της Βελεζ του Μόσταρ, της Ολυμπικ Μαρσεϊγ, της Ραπιντ Βιένης, της Μπεσίκτας και της Ραγιο Βαγιεκάνο. Οπαδικές κοινότητες που, χωρίς να είναι όλες τους   απαλλαγμένες από «γκρίζους»,  αποτελούν έναν φάρο αντίστασης και ρομαντισμού. Με ενθουσιώδη τρόπο, ο συγγραφέας ξεφεύγει από την νοσταλγία για να δυναμώσει μια σχέση που δεν θα διαρραγεί ποτέ. Το ποδόσφαιρο είναι το άθλημα του λαού.   

 

paneka AEK grada popular.jpg

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×