Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Θα το κάψουμε το σκέπαστρο στο τέλος κ θα πάθει κάνα εγκεφαλικό ο κυρ Μήτσος.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα στη μεγαλύτερη αγάπη της ζωής μας. 

Ιδρυθηκε πριν 99 χρόνια και ακόμα καταφέρνει να μαγεύει και να ταξιδεύει τους ανθρώπους που τη συνοδεύουν .

Μας ενώνει ΑΕΚ μια αόρατη κλωστή,δε λέει να σπάσει.

ΑΕΚ δε μπορω να σε ακουμπήσω,ούτε να σε δω. Είμαι όμως τόσο δεμένος μαζί σου που εξαρτάται η ψυχοσύνθεση μου από σενα. Είσαι παντού στην καθημερινότητα μου. Ξυπνάω και κοιμάμαι με τη σκέψη σου.

Ένας μήνας έμεινε ΑΕΚάρα μου για να γίνουμε όλοι όσοι ζούμε δίπλα σου λίγο πιο ευτυχισμένοι. Θα κάνουμε τα πάντα για να βγεις πρωταθλήτρια . Αλλά και να μην τα καταφέρουμε,πάλι δω θα μαι να σου φωνάζω ΑΕΚ σ'αγαπώ ΑΕΚ σ'αγαπώ ΑΕΚ σ'αγαπώ .

Χρόνια πολλά στη μεγαλύτερη αγάπη της ζωής μας.

ΑΕΚ συγκινούμαι .

ΑΕΚ σ'αγαπώ.

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 10
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Stylianopoulos said:

Χρόνια πολλα στη μεγαλύτερη αγάπη της ζωής μας. 

Ιδρυθηκε πριν 99 χρόνια και ακόμα καταφέρνει να μαγεύει και να ταξιδεύει τους ανθρώπους που τη συνοδεύουν .

Μας ενώνει ΑΕΚ μια αόρατη κλωστή,δε λέει να σπάσει.

ΑΕΚ δε μπορω να σε ακουμπήσω,ούτε να σε δω. Είμαι όμως τόσο δεμένος μαζί σου που εξαρτάται η ψυχοσύνθεση μου από σενα. Είσαι παντού στην καθημερινότητα μου. Ξυπνάω και κοιμάμαι με τη σκέψη σου.

Ένας μήνας έμεινε ΑΕΚάρα μου για να γίνουμε όλοι όσοι ζούμε δίπλα σου λίγο πιο ευτυχισμένοι. Θα κάνουμε τα πάντα για να βγεις πρωταθλήτρια . Αλλά και να μην τα καταφέρουμε,πάλι δω θα μαι να σου φωνάζω ΑΕΚ σ'αγαπώ ΑΕΚ σ'αγαπώ ΑΕΚ σ'αγαπώ .

Χρόνια πολλά στη μεγαλύτερη αγάπη της ζωής μας.

ΑΕΚ συγκινούμαι .

ΑΕΚ σ'αγαπώ.

Πολυ καπνογονο. Θα παθει κανενας τπτ....... 

 

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ο Στέλιος Μανωλάς, στο ξεκίνημα της καριέρας του, έπαιζε δεξιος οπισθοφυλαξ. 

 

IMG_20230416_143403.jpg

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΑΕΚάρα μου

Από το γνωστό περιοδικό εποχής Μπλεκ ,ΑΕΚ 1984

 

 

FB_IMG_1681978283684.jpg

FB_IMG_1681978307062.jpg

FB_IMG_1681978300779.jpg

FB_IMG_1681978296082.jpg

FB_IMG_1681978291525.jpg

  • Δικεφαλάκι 27
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!!! πάμε μωρή αρρώστια!!!!! Γαμηστε τους ρουφιάνους!!!! 

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα σε όλους! Καλημέρα ΑΕΚάρα μου!

Ό,τι και να γίνει σήμερα, αυτό που ζήσαμε φέτος είναι από μόνο του ικανό να ορίσει νέα σημεία αναφοράς για το τί σημαίνει πρωταθλητισμός, τί σημαίνει ομάδα, τί σημαίνει έδρα, τί σημαίνει να γυρίζει το χαμόγελο στα χείλη σου, τί σημαίνει να ερωτεύεσαι ξανά τις Κυριακές, τί σημαίνει ποδόσφαιρο.

Έχοντας ζήσει απερίγραπτη χαρά και μεγάλη πίκρα φέτος, αυτό που μου έχει μείνει είναι ότι έχουμε πλέον μια ομάδα που θέλεις να την δεις ξανά. Ό,τι και να γίνει έχουμε ένα γήπεδο που δεν βλέπουμε την ώρα να το δούμε ξανά, έναν προπονητή που έφτιαξε μια ομάδα μέσα σε χρόνο μηδέν, που μαθαίνει από τα λάθη του και η νοοτροπία του είναι κάτι που δίνει προστιθέμενη αξία τόσο στο πρωτάθλημα όσο και σε εμάς τους ίδιους. 

Το πλάνο έχει μόλις ξεκινήσει και του χρόνου στα 100 χρόνια της ΑΕΚ θα είμαστε ξανά περήφανοι για όλα όσα πρεσβεύει αυτή η ομάδα. 

Μια ομάδα που δεν καταλαβαίνεις πότε απουσιάζουν κομβικοί παίχτες γιατί όλοι είναι σημαντικοί. Μια χρονιά που με πήγε πίσω μερικές δεκαετίες και με έκανε να νιώσω ξανά όλα αυτά που ένιωθα όταν παιδί τότε πηγαίναμε στην Σκεπαστή.

Οι βάσεις έχουν μπει. Το όνειρο για την Νέα Φιλαδέλφεια έχει πραγματοποιηθεί. Ποιός να το πίστευε μερικά χρόνια πίσω. Το όνειρο μιας ομάδας επιθετικής έχει πάρει σάρκα και οστά. Αυτό που μένει είναι να σηκώσουμε τους τίτλους που μας ανήκουν.

Σήμερα η ΑΕΚ θα νικήσει. Φέτος το νταμπλ είναι δικό μας. Φέτος ξαναγίναμε παιδιά. Φέτος έχουμε πάρει πίσω πολλά από αυτά που δεν ζήσαμε για δύο δεκαετίες στην κερκίδα. Είναι στιγμή να σηκώσουμε το ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Έχοντας κερδίσει όλους μέσα στην έδρα τους.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ και ΚΥΠΕΛΛΟ Δικέφαλε Αητέ!

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 16
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ 1982-83.
Απο αριστερα:
Νικολαιδης, Αρδίζογλου, Γεωργαμλής, Κοφινάς, Αγγελίδης, Τατιδης, Γ. Νεστορίδης,  Χατζηιωαννίδης,  Νικολούδης, Καραγκιοζοπουλος, Δύντσικος, Ραβούσης, Ράντονιτς, Πέτροβιτς(διερμηνέας), Βλάχος, Οικονομόπουλος, Παραπραστανίτης, Μαύρος, Στεριούδας.
 

Γεια σου ΑΕΚάρα μου που αυτή τη στιγμή διαβάζεις ΚΜ . 

 

 

FB_IMG_1683046980939.jpg

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 9
Link to comment
Share on other sites

Ο Θεωμας για την εποχή του, αλλά και τη σημερινή, ήταν τέρας δύναμης.

Που να τον μαρκάρουν οι γιδοβοσκοι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Ο Θεωμας για την εποχή του, αλλά και τη σημερινή, ήταν τέρας δύναμης.

 

Σε ΕΝΑ καλοκαίρι έγινε αυτό !!!!

Τον αφήσαμε "παιδάκι" τον Ιούνιο και τον είδαμε "ντουλάπα" τον Σεπτέμβρη.

Τρέξιμο βρεγμένη και στεγνή άμμο Σαρωνίδα και βάρη του κερατά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

ΑΕΚ 1982-83.
Απο αριστερα:
Νικολαιδης, Αρδίζογλου, Γεωργαμλής, Κοφινάς, Αγγελίδης, Τατιδης, Γ. Νεστορίδης,  Χατζηιωαννίδης,  Νικολούδης, Καραγκιοζοπουλος, Δύντσικος, Ραβούσης, Ράντονιτς, Πέτροβιτς(διερμηνέας), Βλάχος, Οικονομόπουλος, Παραπραστανίτης, Μαύρος, Στεριούδας.FB_IMG_1683046980939.jpg

Με φβ και ίντερνετ γινόσαντε όλοι "ειδικοί" ....

Για πέ ρε, ο Νικολαΐδης πάνω αριστερά τι θέση έπαιζε κι από που ήρθε ?

Link to comment
Share on other sites

Ενω εσύ προικοθήρα ανεβάζεις τις ΑΕΚοφωτό από κάποιο ντουλάπι της γιαγιάς που τις είχατε φυλαγμένες εδω και 50 χρόνια. 

Ρε κάτσ καλά λέμε 

Ρε κάνε απωσον ρε μαγκίτη

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@Νονός αν ξέρεις εγώ θα ήθελα να μάθω για τον Νικολαϊδη του 1982. Προσωπικά δεν ξέρω τίποτα και στο ιντερνετ δεν βρήκα κάτι (στα γρήγορα...)

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ενω εσύ προικοθήρα ανεβάζεις τις ΑΕΚοφωτό από κάποιο ντουλάπι της γιαγιάς που τις είχατε φυλαγμένες εδω και 50 χρόνια. 

Ρε κάτσ καλά λέμε 

Ρε κάνε απωσον ρε μαγκίτη

 

:lol::lol::lol:

Θα μας πεις για τον Νικολαΐδη, τώρα ?

Περιμένει κι ο φίλος @panos42.

Άιντε, να σε βοηθήσω, το μικρό του είναι Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, panos42 said:

@Νονός αν ξέρεις εγώ θα ήθελα να μάθω για τον Νικολαϊδη του 1982. Προσωπικά δεν ξέρω τίποτα και στο ιντερνετ δεν βρήκα κάτι (στα γρήγορα...)

Και μάλλον δεν πρόκειται να βρεις, φίλε μου.

Κάτσε να δούμε μήπως μας "διαφωτίσει" ο σουρουκλεμές από πάνω, και αν όχι, τα λέμε ....

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου @panos42, καταρχάς ζητώ συγγνώμη για την καθυστέρηση.

Αρχικά περίμενα μπας και έγραφε τίποτα η "ηρωική μπουκαπόρτα" από πάνω, αλλά -όπως ήμουν βέβαιος- "δεν" ....

Μετά είχαμενε και το ντέρμπι, πήγαμε πίσω χρονικά.

Ο Γιώργος Νικολαΐδης, λοιπόν. ήταν τερματοφύλακας. Έλληνας ομογενής από την Σουηδία.

Ήρθε με συστάσεις ότι εντάσσεται στην κατηγορία "ελπιδοφόρος" αλλά σύντομα μεταπήδησε στην κατηγορία "πέρασε και δεν ακούμπησε".

Δεν μπήκε τελικά στο ρόστερ της ομάδας και τού 'μεινε μόνο η ομαδική φωτό να έχει κάτι να θυμάται από την ΑΕΚ πριν χαθεί στο σκοτάδι ......

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×