Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Guest dikoudis63

Καλημέρα ΑΕΚΑΡΑ μου-μας! Είπα να επιστρέψω στο φόρουμ μιας και έχω και χρόνο τώρα στις γιορτές. Χθες πήγα γήπεδο με τον πατέρα μου. Εντάξει, καλούτσικα τα πήγαμε. Πολλά μπράβο στον κόσμο μας που έρχεται ακόμα και στηρίζει σε αυτές τις δύσκολες στιγμές. Αυτό όμως που με στεναχώρησε ήταν ότι άκουγα παιδιά νέα της ηλικίας μου να ψιλοτσακώνοται μεταξύ τους στον ηλεκτρικό για την ΑΕΚ μας. Ένα άλλο παιδί έλεγε ότι στόχος και στην Σούπερ Λιγκ θα είναι η 5η θέση και αν την κατακτήσουμε θα είναι ευχαριστημένος. Παιδιά, στόχοι της ΑΕΚΑΡΑΣ μας πάντα θα είναι το πρωτάθλημα και πρέπει να είναι το πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως αν το κερδίσουμε ποτέ σύντομα ξανά ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63
Εχθές είχα πάει στο sportdirect στο Manchester. Kαι...μόνο τις δικές μας παρακαλώ από Ελλάδα

[ATTACH=CONFIG]281[/ATTACH]

 

Τυχερέ, εμείς δεν έχουμε στο Birmingham της ΑΕΚ, μόνο της ριμαδόβίλας....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ποιος θα περίμενε τόση παρακμή στα 90 χρόνια του συλλόγου...

 

Διότι αύριο έχουμε 14/04 για όσους θυμούνται ακόμα.

Edited by stavros 9-11
Link to comment
Share on other sites

Mια κηλίδα στον ωκεανό της. Τα καλύτερα έρχονται όσο μένουμε εδώ, επιμένουμε και τραγουδάμε.

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚΑΡΑ μου σύντομα θα βαδίσεις εκεί που το πεπρωμένο σου ορίζει.

Link to comment
Share on other sites

Mια κηλίδα στον ωκεανό της. Τα καλύτερα έρχονται όσο μένουμε εδώ, επιμένουμε και τραγουδάμε.

 

+21

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην θυμαται οτι η ΑΕΚ υποβιβαστηκε την περιοδο 2012/2013.

Δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην θυμαται οτι την συγκεκριμενη περιοδο (κι ανεξαρτητα απο το τελικο αποτελεσμα) η ΑΕΚ εφτασε στο σημειο να μην κανει μεταγραφες, να μην σφραγιζει εισιτηρια, να μην βγαζει ενημεροτητες, να χρωσταει παντου και τελικα να κανει πρωταθλητισμο αν γυρισεις την βαθμολογια απο την αναποδη.

 

Το οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν προσωποποιησαν τις ευθυνες για τον υποβιβασμο σε ενα μονο προσωπο (της αρεσκειας τους) για να νιωσουν καλυτερα οτι βρεθηκε ο φταιχτης που εριξε την ομαδα, ειναι μαλλον το πιο φυσιολογικο για μενα. Παντως ακομα και διαφοροι γραφικοι που ολα τα βλεπουν καλα, δεν εχουν ξεχασει ουτε τι συνεβη, ουτε πού βρισκομαστε.

 

Για το καταντημα που μας βρισκουν τα 90α γεννεθλια φταιει ολος ο οργανισμος και καλο ειναι ολοι μας να κανουμε την αυτοκριτικη μας, γιατι η ομαδα εχει τεραστια ιστορια και παρα πολυ κοσμο για να φτανει σε τετοιο σημειο, ειδικα στο ποδοσφαιρο.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω ξαναγράψει παλιότερα... για μένα η μεγάλη κατάντια της ΑΕΚ είναι η πλέον αποδεδειγμένα απόλυτη εξάρτηση της από τον Μελισανίδη... Έχεις σήμερα Μελισανίδη και ονειρέυεσαι γήπεδα, τίτλους και ευρώπες, φεύγει αυριο ο Μελισανίδης και είσαι Φωστήρας... μα μπακ-απ προέδρους τον Αδαμίδη και το Χατζηχρήστο...

 

Αυτό το κατάντημα επισκιάζει τον υποβιβασμό... η ΑΕΚ περίγελος των Δημητρέλων και των Κασνακιδηδων, καρπαζοεισπράκτωρας των κομπότηδων, χωρίς την παραμικρή προοπτική ανάκαμψης, μου προκαλούσε απείρως μεγαλύτερη θλίψη από την ΑΕΚ της Γ εθνικής...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω ξαναγράψει παλιότερα... για μένα η μεγάλη κατάντια της ΑΕΚ είναι η πλέον αποδεδειγμένα απόλυτη εξάρτηση της από τον Μελισανίδη... Έχεις σήμερα Μελισανίδη και ονειρέυεσαι γήπεδα, τίτλους και ευρώπες, φεύγει αυριο ο Μελισανίδης και είσαι Φωστήρας... μα μπακ-απ προέδρους τον Αδαμίδη και το Χατζηχρήστο...

 

Αυτό το κατάντημα επισκιάζει τον υποβιβασμό... η ΑΕΚ περίγελος των Δημητρέλων και των Κασνακιδηδων, καρπαζοεισπράκτωρας των κομπότηδων, χωρίς την παραμικρή προοπτική ανάκαμψης, μου προκαλούσε απείρως μεγαλύτερη θλίψη από την ΑΕΚ της Γ εθνικής...

 

Συμπύκνωσες σε δύο παραγράφους ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Εν ολίγοις ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ.

ΜΠΡΑΒΟ !!!:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Υπερβαλλεις τωρα , οκ .

 

 

Υπαρχει και ο xxxαμποζ που μπορει να την ξανακανει μεγαλη .

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναπεί. Θα είναι η πρώτη ελληνική ομάδα που θα σηκώσει ευρωπαϊκό.

Μη με ρωτάτε γιατί, το ξέρω, το νιώθω!

ΑΕΚ στην Α

ΑΕΚ στην Β

ΑΕΚ σε ολόκληρη στην Αλφαβητα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!!!!ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!

Ισως μπαινουμε στο πιο σημαντικο μηνα μετα απο τη πτωση...και οι μερες δεν περνανε δεν περνανε......

ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερες! Παρασκευη στις 7 ολοι Ν.Φιλαδελφεια. Ηρεμα κ ωραια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες! Παρασκευη στις 7 ολοι Ν.Φιλαδελφεια. Ηρεμα κ ωραια.

 

Γεια σου Μπιλάκο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Δύσκολες στιγμές περνάει μια από τις διαχρονικά αγαπημένες φυσιογνωμίες της ομάδας της ΑΕΚ.

 

Ο φροντιστής Κώστας Καρυδόπουλος, γνωστός ως «πασάς» στους εκατοντάδες ποδοσφαιριστές που έχει συνεργαστεί από το 1978, νοσηλεύεται σε σοβαρή κατάσταση στο «Ωνάσειο».

 

Εξαιτίας επιπλοκών στη βαλβίδα που έχει στην καρδιά, ο πάντα ευδιάθετος κυρ-Κώστας έχει υποβληθεί σε τρεις χειρουργικές επεμβάσεις κι έπεσε κατόπιν σε κώμα.

 

Στη μεγάλη μάχη που δίνει, λοιπόν, έχει δίπλα του το σύλλογο παλαιμάχων της ΑΕΚ, ο οποίος μαζί με τη σύντροφό του Σοφία κάνουν έκκληση για αίμα και αιμοπετάλια, που έχει άμεση ανάγκη. Έχει εκφραστεί, δε, η ελπίδα των γιατρών ότι εφόσον βρεθούν σύντομα (με τη βοήθεια οποιουδήποτε θέλει να συνδράμει) θα καταφέρει να ξεπεράσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Πολυ φοβαμαι μηπως το σκηνικο της Τεταρτης μας γυρισει σε εποχες εσωστρεφειας. Λιγο η επιστροφη, λιγο η εστω κι ετσι προοπτικη κατασκευης γηπεδου, λιγο το οτι δεν εχουμε χρεη, λιγο το μπασκετ φετος, ολα αυτα εφτιαξαν μια κατασταση συσπειρωσης, σχετικου ενθουσιασμου και γηπεδικης υγειας. Ή κατι τετοιο.

 

Ελπιζω να το κρατησουμε ετσι και να τελειωσουμε τη χρονια καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα φταιει κανενας αλλος εκτος απο μας αν το γυρισουμε στην εσωστρεφεια. Γινονται προσπαθειες σε ποδοσφαιρο και μπασκετ για κατι καλο και αν μη τι αλλο πρεπει να δειξουμε την αγαπη μας στην ΑΕΚ μας.

Καλημερα ΑΕΚΑΡΑ μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η συσπειρωση δεν πρεπει να χαθει με ΤΙΠΟΤΑ και για ΚΑΝΕΝΑ πουστη.

ΨΟΦΟΣ στους 20 αλλα αν μεινουμε εκει θα ειναι ενα ακομα τραγικο λαθος.Ας κανουν αυτοι που πρεπει αυτα που πρεπει και προχωραμε δε μας παιρνει αλλιως.ΜΟΝΟ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΕΝΟΤΗΤΑ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ

ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΤΕΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΑΕΚ ΓΑΜΑ ΤΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως εχει η κατασταση,ολα εξαρτωνται απο τη διοικηση.

Αν κοψει τις καγκουριες,ξεκινησει να βλεπει τον φιλαθλο ως πελατη και οχι ως μαλακα,και στο χορταρι υπαρχει ομαδα,τοτε κανενα προβλημα ουτε για συσπειρωση ουτε για τιποτα.

Με Κρισαντους και σουλατσα,το αποτελεσμα θα ειναι ενα εργο που το εχουμε ξαναδει.

 

Προσωπικα,ειμαι ψιλοσιγουρος ποιο σεναριο θα επικρατησει.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×