Jump to content

A.E.K. - Celtic | 14/08/2018 | 21:00 | ΝovaSports 2


The Magician
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

34 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Χουλτ
      2
    • Οικονόμου
      3
    • Λαμπρόπουλος
      12
    • Σιμόες
      1
    • Άλεφ
      12
    • Γκάλο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Λιβάγια
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Τσόσιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      17
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      5
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Χουλτ
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Άλεφ
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακασέτας
      30
    • Κλωναρίδης
      4
    • Λιβάγια
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Τσόσιτς
      0


Recommended Posts

Με Μπρουζ 

 

Προσκυνω

Πιο κοντα στην σωστη προφορά ειναι το Μπρουζ από το Μπρυζ. Καλα το γραφει ο Ματζισιαν. 

Link to comment
Share on other sites

60 40 υπερ τους εγω τοσο το δινω

50-50 είναι αν τους πιέσεις μπροστά και ψάξεις το γκολ θα το πετύχεις πανολεθρια πίσω οι ξυλοκόποι

Link to comment
Share on other sites

Πιο κοντα στην σωστη προφορά ειναι το Μπρουζ από το Μπρυζ. Καλα το γραφει ο Ματζισιαν.

 

Γι αυτο προσκυνησα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Άμα ο ΒίΧτωρας σκοράρει σε δύο σερί ματς και μάλιστα Οβρωπαϊκά, να βάλουνε μαύρες πλερέζες όλοι οι .... καλοπροαίρετοι που τονε γουστάρουνε γιατί δεν πρόκειται να τονε ξαναδούνε. Μη μπορώντας να διαχειριστεί το μέγεθος της επιτυχίας, θα απαρνηθεί τα εγκόσμια και θα μονάσει στη Μονή Κουτλουμουσίου.

Τον γουσταρει κανεις στο ΚΜ και δεν το λεει;;

Link to comment
Share on other sites

Φαβορι ειμαστε.

49-51% οι πιθανοτητες δεδομενου πως απο την στιγμη της σεντρας ειμαστε στην επομενη φαση με το μεχρι τοτε σκορ.

Θα ελεγα πως οι πιθανοτητες ειναι ακομα παραπανω υπερ μας δεδομενης της αθλιοτητας που βγαζουν οι Κελτες εκτος εδρας στην Ευρωπη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2% πιθανοτητες προκρισης, αν χαναμε θα ηταν 1%.

Ας ειμαστε ρεαλιστες, κυριοι.

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι πολύ σύντομος γιατί ντάξει δεν μπορώ να περιγράψω το τι έζησα. Ιδιαίτερη μέρα για μένα. Στο ΗΒ πήγα το 2012 με την χαρά ότι θα έκανα ταξίδια στο εξωτερικό για την Α.Ε.Κ. Η καταραμένη η μέρα που υποβίβαστήκαμε τα γκρέμισε όλα, αλλά πάλι εδώ είμαστε. 

 

Έφθασα σήμερα το πρωί μετά από 16 ώρες λεωφορείου. 

 

Πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό και πρώτο οργανωμένο. Η δίψα του κόσμου για Την ομάδα δεν περιγράφεται. Ανθρώποι από Ελλάδα να έρχονται με στάση από Φρανκφούρτη, μετά Λονδίνο και λεωφορείο και στα καπάκια να φεύγουνε να πάνε πίσω σπίτια τους. Ο πατέρας με το μικρό του το Φώτη 4 χρονών φορώντας μπλουζίτσα Αραούχο (Γαμώ το σπίτι σου μαλάκα). Ο Φώτης μετά το τέλος του ματς να ρωτά τον πατέρα του πότε ξαναπαίζει η Α.Ε.Κ. για να πάνε να την δούνε. 

 

Ξεκινήσαμε η ώρα 6 το πρωί από Λονδίνο, φτάσαμε κατά τις 3 Γλασκώβη. Μόλις μας είδαν οι οπαδοί της Ρέιντζερς ζητωκραυγάζανε περισσότερο και από μας. Όλοι μας έλεγαν ότι περιμένουμε να τους αποκλείσετε και ότι μόνο μια ομάδα υπάρχει στην πόλη. Πήγαμε πορεία στο γήπεδο κάνα σαρανταπεντάλεπτο και μπήκαμε μια ώρα πριν στο γήπεδο. Κερκίδα καλή αλλά και οι Κέλτες με εντυπωσίασαν. Στο γκολ του Κλωναρίδη δεν ξέρω που βρέθηκα. Όταν τέλειωσε το ματς μας χειροκρότησαν όλοι οι φιλάθλοι της Σέλτικ. Γενικώς διδάξανε ποδοσφαιρική κουλτούρα και όχι από τις φλώρικες. 

 

Από τα χάιλαιτ του ματς ένας δικός μας να πηγαίνει απέναντι και να δίνει σε ένα παιδάκι στο αναπηρικό φανελίτσα της Α.Ε.Κ. και αυτό να βάζει τα κλάματα από χαρά με όλο το γήπεδο να τον χειροκροτά. 

 

Γνώρισα πολύ κόσμο και έχω να πω ότι ήταν εμπειρία ζωής. 

 

Η ΑΕΚάρα να είναι καλά να μας δίνει χαρές γιατί μέσα από αυτήν ξαναζούμε και εμείς. 

 

Α.Ε.Κ. 

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

Nai.

Pisteuo einai h eukaireia mas k dn prepei na xathei m tpt

Mpaineis omilous k ola tha ginoun meta

Edited by CHRIS
Link to comment
Share on other sites

αλλο τι πρεπει αλλο τι θα γινει

 

ειναι η πρώτη φορα που σκοραρεις εκτος εδρας σε νοκ αουτ

 

0-0 με σεντ ετιεν

1-0 με τσσκα

0-0 με μπριζ

0-0 με ντιναμο

Link to comment
Share on other sites

ειναι η πρώτη φορα που σκοραρεις εκτος εδρας σε νοκ αουτ

 

0-0 με σεντ ετιεν

1-0 με τσσκα

0-0 με μπριζ

0-0 με ντιναμο

 

Και ποιος ητανε στον παγκο και εκανες γκολ Μητσο μου; Να τα γραφουμε και αυτά, όχι μονο τις ανορθογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Oσον αφορα την 11αδα η λογικη λεει θα ειναι η ιδια που ηταν στο πρωτο ματς με αλλαγη τον Αλεφ στη θεση του Γαλανοπουλου. Μπογιε δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση να ξεκινησει σε τετοιας σημασιας ματς αν δεν ειναι 100% ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος ητανε στον παγκο και εκανες γκολ Μητσο μου; 

Λείπει ο Αβραάμ, λείπει πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ξανάζήσω τη βραδιά με τη πριζ . Αυτό το 3-0 μου έχει μείνει αξέχαστο και δεν μπορώ να το συγκρινω με καμιά χαρά φέτος η παλιότερα εντός η εκτός . Αυτη η χαρά οτι μπαίνοντας ομίλους θα εξασφαλίσουμε την αρχή για την αποκατασταση της Ευρωπαϊκής μας θέσης . Τώρα η χαρά θα είναι οτι σχεδόν θα ξαναγυρίσουμε τσουλου και οτι η πλέον θα γίνει η αρχή της Τεράστιας ΑΕΚ .

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ρε θα σας γαμησει ο μαρινος,με 1-0 και να τσουζει πουστρακια σελτικακια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Σέλτικ πέρυσι κέρδισε την Ρόζενμπορκ αλλά και την έστω τωρινή Άντερλεχτ εκτός έδρας.

Link to comment
Share on other sites

Σύνδρομο κοιλιακών έδειξε η μαγνητική στην οποία υποβλήθηκε ο Λούκας Μπογέ. Χάνει τη ρεβάνς με τη Σέλτικ και η κατάστασή του θα επανεκτιμηθεί το επόμενο διάστημα.

Κατι τετοιο δεν ειχε και ο Τσοσιτς περυσι ? Τον βλεπουμε τον Μπογιε εκτος για κανα 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×