Jump to content

Recommended Posts

To θέμα δεν είναι η φετινή χρονιά αφού τελειώσει , κάηκε η μάλλον έγινε παρανάλωμα απο τα λίγα όπως καίμε το καρνάβαλο . 

Το θέμα είναι να σωσουμε ότι μπορούμε για του χρόνου ΑΠΟ ΤΩΡΑ και να να μπουν οι βάσεις για μια αξιοπρεπείς ομάδα στην άγια σοφιά . 

Ας γίνει γενναία εκκαθάριση αν όντως χρειάζεται και ας πάρουν τη σωστή απόφαση για προπονητή τδ κτλ και να ηρεμίσουμε ότι υπάρχει τουλάχιστον ΠΛΑΝΟ .

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Μια απο τα ιδια,ξεφορτωνομαστε τα δηθεν μεγαλα συμβολαια,για να περισσεψει κανα φραγκο και να πουλησουμε παπα στο κοσμακη οτι ξοδεψαμε λεφτα το γεναρη και το καλοκαιρι.?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Το προβλημα ειναι οτι οσα λεφτα κερδιζει τοσους βαθμους χανει αλλα δεν εχει σημασια.......πανε για ιερο σκοπο.....να μην βαλει το χερι στην τσεπη?

Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2018 at 2:05 PM, AG21 said:

To θέμα δεν είναι η φετινή χρονιά αφού τελειώσει , κάηκε η μάλλον έγινε παρανάλωμα απο τα λίγα όπως καίμε το καρνάβαλο . 

Το θέμα είναι να σωσουμε ότι μπορούμε για του χρόνου ΑΠΟ ΤΩΡΑ και να να μπουν οι βάσεις για μια αξιοπρεπείς ομάδα στην άγια σοφιά . 

Ας γίνει γενναία εκκαθάριση αν όντως χρειάζεται και ας πάρουν τη σωστή απόφαση για προπονητή τδ κτλ και να ηρεμίσουμε ότι υπάρχει τουλάχιστον ΠΛΑΝΟ .

 

Νίκο, μην κάνουμε φαύλους κύκλους κι εμείς σαν οπαδοί/φίλαθλοι/μαλάκες. Κανένα πλάνο δεν υπάρχει, μόνο στα όνειρά μας, το έχουμε γράψει πόσες φορές τέτοιο καιρό να ετοιμάσουμε ομάδα για του χρόνου και μπλα μπλα μπλα διάφορα τέτοια αφελή χαριτωμένα πράματα. ΔΕΝ Υ-ΠΑΡ-ΧΕΙ. Πώς νας μα το δείξει ακόμα ότι δεν έχει κάποιο αγωνιστικό πλάνο στο μυαλό του; Τόσα χρόνια περάσανε. Ξαφνικά θα πει, α το μαλάκισα λίγο μέχρι τώρα, βαριόμουνα μωρέ να φτιάξω πλάνο, αλλά τώρα θα το πάω σωστά;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τωρα φετος που θα παρει ο τσετσενος το πρωταθλημα με 18 βαθμους διαφορα και θα βγαινει ο λουτσεσκου να στο τριβει στη μαπα και να σε φτυνει ως ψευτοπρωταθλητη και ο χοντροκωλης βιερινια να αραδιαζει πιπες,τοτε θα δουμε πως θα το διαχειριστει επικοινωνιακα ο μελισσανιδης.Γιατι οτι εχτισες περυσι με κοπο και θυσιες,φετος το κλωτσησες για να το χαρισεις στον τσετσενο με τις παντοφλες,για να μην ξοδεψει 2-3 εκ ευρω,ουτε καν απο την τσεπη του,απο τα ευρωπαικα λεφτα που κονομησαμε.Αυτο μονο ως τρυπημα μπορω να το εκλαβω και δεν του εδωσε κανενας το δικαιωμα να διαλυει ετσι πρωταθληματικη ομαδα,αντε μπραβο.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν η ΑΕΚ αντιλαμβανόταν ως πρόβλημα τη φετινή σεζόν θα έκανε ριζικές αλλαγές σε παίκτες αλλά και προπονητή τώρα το χειμώνα. 

Προπερσι για παράδειγμα που πήγαινες βούρ για Β αποφάσισαν να παρέμβουν. Φέτος, είσαι κοντά στην έξοδο για Ευρώπη, δεν κινδυνεύεις σοβαρά με υποβιβασμό, οπότε με Μαρίνο θα μείνεις και θα φέρεις παντελως άγνωστους παίχτες που θα μπορούσε να τους φέρει και η Λαμία.

Η ΑΕΚ αντιλαμβάνεται ως φυσιολογικό αυτό που γίνεται φέτος, κάθε χρόνο το ίδιο γίνεται απ' όταν επιστρέψαμε, μόνο πέρυσι έγινε αλλιώς η φάση οπότε η ΑΕΚ προσπάθησε να το επαναφέρει στα φυσιολογικά (μέσω της μη ενίσχυσης της ομάδας το χειμώνα που ήταν αναγκαία) και στο τέλος αφού ο Χιμένεθ τους έχυσε στη μάπα, ο Μελισσανίδης σχεδόν ζήτησε συγνώμη που πήρε το πρωτάθλημα.

 

Δεν ξέρω αν είναι το γήπεδο ή αν τόσος είναι ο Μελισσανίδης γενικώς. Πάντως και του χρόνου έτσι θα είναι, μην έχετε ιδιαίτερες αμφιβολίες

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ε ναι ετσι θα ειναι μεχρι το 2021 να μπουμε στο γηπεδο,αν εχει τελειωσει ως τοτε και να αναγκαστει να ξοδεψει τπτ για να παρουσιασει ομαδα της προκοπης.5 χρονια τρωγαμε το παραμυθακι οτι χτιζουμε πανω στους ελληνες ταλαντουχους παικτες,λογω financial fair play.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζει και μαθαινει και ο προεδρος. Καντε λιγο υπομονη και δωστε το μπενεφιτ. Δεν ειναι κακο να κανουμε λιγο υπομονη εχοντας παρει πρωταθλημα/κυπελλο/παιξει σε τσαμπιονς λιγκ ενω ο συλλογος μεγαλωνει εξωαγωνιστικα με συγκεκριμενο αναπτυξιακο σχεδιο. Κι εγω θα ηθελα αλλα πραγματα αγωνιστικα και σε πολλες λειτουργιες της ΠΑΕ αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, The Magician said:

Αλλαζει και μαθαινει και ο προεδρος. Καντε λιγο υπομονη και δωστε το μπενεφιτ. Δεν ειναι κακο να κανουμε λιγο υπομονη εχοντας παρει πρωταθλημα/κυπελλο/παιξει σε τσαμπιονς λιγκ ενω ο συλλογος μεγαλωνει εξωαγωνιστικα με συγκεκριμενο αναπτυξιακο σχεδιο. Κι εγω θα ηθελα αλλα πραγματα αγωνιστικα και σε πολλες λειτουργιες της ΠΑΕ αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.

Την αληθινή απάντηση την ξέρεις. arxeidia. :D

Η μη σοβαρή απάντησή μου λέει, ότι διαφωνώ με το όλο σκεπτικό. Έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αλλά διαφωνώ στην βάση τους.

Δεν μπορεί το χρήμα που φέρνει το αγωνιστικό να πηγαίνει στο γήπεδο. Δεν ήταν το (φανερό) ντιλ αυτό και κάνει πολύ κακό στο αγωνιστικό. Γιατί το αγωνιστικό, κατά την κοσμοθεωρία μου πάντα, είναι αυτό που μας καίει, μας τσουρουφλάει. Πάμε για πολύ άσχημα νούμερα αν περιμένουμε να μπούμε στο γήπεδο κάποια στιγμή, αν περιμένουμε το τότε να φτιάξουμε πλάνο, αν περιμένουμε τότε ξαφνικά από το πουθενά να μας φέρει έσοδα η ομάδα όπως φέτος. 

Για να μην πάμε σε απλές εικασίες του τύπου φτιάχνει το γήπεδο ο Μελ και μετά σιγά σιγά ψάχνεται για διάδοχο και όχι πλάνο, ούτε σκίτσο δεν φτιάχνει για την επόμενη μέρα.

Όπως είπε ο Κώστας, το κλαμπ που αρνείται να μεγαλώσει. Ξαναλέω, σύμφωνα με την δική μου κοσμοθεωρία, με τις δικές μου προτεραιότητες και με τις δικές μου μαντικές ικανότητες. :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δώσει κανένα δείγμα ότι αλλάζει, ούτε ότι μαθαίνει. Από την πρώτη χρονιά στην Α εθνική διαρρέουν περί αντίληψης των λαθών και κάθε χρόνο κάνει τα ίδια με μόνη εξαίρεση τη δεύτερη χρονιά που κόντεψε να πέσει κατηγορία και συμμάζεψε την ομάδα εντελώς στην τύχη και την τρίτη χρονιά που απλώς αποφάσισε να μη γαμήσει τα πρέκια της ομάδας που χτίστηκε τυχαία τον προηγούμενο χειμώνα. Όπου πήρε πρωτοβουλίες ο ίδιος τα έκανε πουτάνα, συνεπώς όχι, ούτε μαθαίνει, ούτε θέλει να μάθει. Σου ξαναείπα ότι η ιστορία έχει 2 αναγνώσεις. 4 χρονιές στην Α εθνική, 3 για τον πούτσο καβάλα και μία πρωταθληματική κατά τύχη και πάντως όχι από ενέργειες και επιλογές του Μελισσανίδη. Ε και η πέμπτη αν δεν γίνει κάτι εντελώς στην τύχη για τον πούτσο θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το γηπεδο δεν μπορει να κρυψει κατω απο το χαλακι την αγωνιστικη γυμνια,καταντησαμε να εχουμε αρχηγο εναν μανταλο και οταν ειναι τραυματιας ο μπακασετας να μην μπορουμε να βαλουμε γκολ ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, SpiRos said:

Την αληθινή απάντηση την ξέρεις. arxeidia. :D

Η μη σοβαρή απάντησή μου λέει, ότι διαφωνώ με το όλο σκεπτικό. Έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αλλά διαφωνώ στην βάση τους.

Δεν μπορεί το χρήμα που φέρνει το αγωνιστικό να πηγαίνει στο γήπεδο. Δεν ήταν το (φανερό) ντιλ αυτό και κάνει πολύ κακό στο αγωνιστικό. Γιατί το αγωνιστικό, κατά την κοσμοθεωρία μου πάντα, είναι αυτό που μας καίει, μας τσουρουφλάει. Πάμε για πολύ άσχημα νούμερα αν περιμένουμε να μπούμε στο γήπεδο κάποια στιγμή, αν περιμένουμε το τότε να φτιάξουμε πλάνο, αν περιμένουμε τότε ξαφνικά από το πουθενά να μας φέρει έσοδα η ομάδα όπως φέτος. 

Για να μην πάμε σε απλές εικασίες του τύπου φτιάχνει το γήπεδο ο Μελ και μετά σιγά σιγά ψάχνεται για διάδοχο και όχι πλάνο, ούτε σκίτσο δεν φτιάχνει για την επόμενη μέρα.

Όπως είπε ο Κώστας, το κλαμπ που αρνείται να μεγαλώσει. Ξαναλέω, σύμφωνα με την δική μου κοσμοθεωρία, με τις δικές μου προτεραιότητες και με τις δικές μου μαντικές ικανότητες. :D

Old school ο τιγρης. Φαινεται να δουλευει DOS, ενα πραγμα τη φορα, δεν εχει προχωρησει σε μουλτιτασκινγκ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, SpiRos said:

Την αληθινή απάντηση την ξέρεις. arxeidia. :D

Η μη σοβαρή απάντησή μου λέει, ότι διαφωνώ με το όλο σκεπτικό. Έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αλλά διαφωνώ στην βάση τους.

Δεν μπορεί το χρήμα που φέρνει το αγωνιστικό να πηγαίνει στο γήπεδο. Δεν ήταν το (φανερό) ντιλ αυτό και κάνει πολύ κακό στο αγωνιστικό. Γιατί το αγωνιστικό, κατά την κοσμοθεωρία μου πάντα, είναι αυτό που μας καίει, μας τσουρουφλάει. Πάμε για πολύ άσχημα νούμερα αν περιμένουμε να μπούμε στο γήπεδο κάποια στιγμή, αν περιμένουμε το τότε να φτιάξουμε πλάνο, αν περιμένουμε τότε ξαφνικά από το πουθενά να μας φέρει έσοδα η ομάδα όπως φέτος. 

Για να μην πάμε σε απλές εικασίες του τύπου φτιάχνει το γήπεδο ο Μελ και μετά σιγά σιγά ψάχνεται για διάδοχο και όχι πλάνο, ούτε σκίτσο δεν φτιάχνει για την επόμενη μέρα.

Όπως είπε ο Κώστας, το κλαμπ που αρνείται να μεγαλώσει. Ξαναλέω, σύμφωνα με την δική μου κοσμοθεωρία, με τις δικές μου προτεραιότητες και με τις δικές μου μαντικές ικανότητες. :D

 

Σωστά αυτά αλλα παρατηρώντας τα πεπραγμενα και τις λογικές του Μελισσαν, ο ίδιος πιστεύει ότι μπορεί να έχει ανταγωνιστική ομάδα  με λίγα χρήματα καθώς θεωρεί ότι υπάρχουν φούσκες στην ποδοσφαιρική χρηματιστηριακή αγορά.

Έτσι και αλλιώς πιστεύω δηλαδή ότι δεν θα έδινε από τα  έσοδα λογικά ποσά ακόμα και αν είχαμε βιώσιμο γήπεδο. Στην λογική ότι είναι και καλά κοροϊδία να πάρουμε παίκτη με 1,5 εκατομμύριο ευρώ αφού τα ίδια θα κάνει και ένας με 800 χιλιάδες ευρώ. Δεν είναι άλλοθι, άλλωστε ο Μελισσαν δεν δικαιολογείται αλλα δρα χωρίς να ενδιαφέρεται για τους κραδασμούς. Είναι η φιλοσοφία του, ομάδα μπορεί να πληρώσει αδρά υπό συνθήκες, το έκανε μερικώς με τον Λιβάγια, αλλά παίκτη όχι.

Και θα πω και το εξής, αν ο Λάζαρος ήταν 27 πιθανώς να είχε πάρει τα ίδια χρήματα με τον Μάνταλο. Προφανώς ο Μελισσανίδης θεώρησε ότι δεν αξίζει λόγω ηλικίας τόσα χρήματα.

Γενικότερα εκτιμώ ότι δεν είναι μόνο θέμα τσιγκουνιάς ή εναλλακτικής διαχείρισης εσόδων αλλά ότι έχει ένα άλλο σκεπτικό ανεξάρτητα από την ευχέρεια σε χρήματα. Και αυτό είναι θέμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Η λογικη ειναι το ταβανιασμα στα συμβολαια,τοσα δινω και τελος,δεν σ'αρεσει παικταρα μου,πανε βρες τα αλλου και γω θα βρω τον επομενο με τα μισα λεφτα οπως ειχα βρει και σενα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει δύο αναγνώσεις .

1. Η μελισσανική που λέει ότι απο τη μία αν αυξάνω συνέχεια τα συμβόλαιο νομοτελιακά μετά θα ξεφύγει το πράγμα ( δεν εδώ https://www.thepressroom.gr/sports/paok-dyskolies-stis-ananeoseis ) και ήδη μετανιώσει για τα 600 του πετρουμάνταλου και απο την άλλη κανένας δεν εγγυάται ότι αν αυξήσεις συμβόλαια ή δώσεις συμβόλαια θα παίξει ο παίκτης ( πάλι περίπτωση πετρομάνταλου ή μόραν κτλ) .

2. Η οπαδική που λέει ότι σαν ΑΕΚ θα πρέπει να χτυπάς στα ίσια το πρωτάθλημα και αυτό γίνεται μόνο με παίκτες αξίας δλδ ακριβούς και δεν υπάρχει ,και λογικά , υπομονή .

Εγώ είμαι στη μέση δλδ οκ δέχομαι την πρώτη άποψη δεν θεωρώ απαραίτητο να έχουμε 22 παίκτες με 200+ συμβόλαια π.χ. και μου αρέσει σαν ιδέα η εξέλιξη παικτών μέσα στην ομάδα άλλα θεωρώ ότι τουλάχιστον σε καίριες θέσεις στην 11 (τουλάχιστον ενάς άμυνα , ένα-δύο κέντρο , επίθεση και ένας πλάγιος) χρειάζονται και γεναίες υπερβάσεις και κανείς δεν θα γκρινιάζει αν ο παίκτης τα αξίζει βλέπε λιβάγια . 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Οταν οι γκρανκασες,τα μαο μαο,τα τελειωσατε,φετος εγιναν απλα "αποτυχαμε" και οκ,αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το πουλησε το πρωταθλημα,το που-λη-σε,φαινοταν απο περυσι γεναρη,φετος καλοκαιρι,το βλεπαμε ολοι,αλλα ποιος ακουγε,μονο τα λεφτα απο διαρκειας θελανε.

Link to comment
Share on other sites

Το πούλησε γιατί ήθελε τα φετινά λεφτά. Τα επόμενα δεν τα θέλει. Δε θα ξέρει τι να τα κάνει οπότε λέει "ας τα πάρει αυτός που δεν έχει".

 

20181215_145959-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Επικοινωνειται οτι η ΠΑΕ στηριζει Λυμπε,δηλαδη καμια προθεση να διορθωθουν τα λαθη,μια μουτζα ολοι στο τιγρη και πανο στο γηπεδο,μετοχε αμετοχε φτιαξε γηπεδο και μπουλο απο δω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Και ομως,μετα απο ολα αυτα που περιγραφεις,εχει τον κοσμο απογοητευμενο και ξενερωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Εγωιστικά μάλλον (γιατί πρόκειται για τον Μελισσανίδη) δεν ξεκαθάρισε ότι κατασκευή γηπέδου και ταυτόχρονα πρωταθλητισμός είναι πολύ δύσκολο για το σύνολο πολλών ομάδων στον πλανήτη.

Αν είχαμε και 20000 διαρκείας ίσως κάτι περισσότερο να κάναμε.

Πήραμε πρωτάθλημα με τη συμβολή Διοίκησης προπονητών παικτών και οπαδών, παραμερίσαμε και ξεχάσαμε τις δυσκολίες που υπάρχουν σε τέτοια εγχειρήματα κι αυτό βγήκε μπροστά μας, όντας ανώριμοι να το διαχειριστούμε.

Δείτε εδώ ένα παράδειγμα :

""Ενόψει της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου, ο Αργεντινός προπονητής της Τότεναμ, Μαουρίτσιο Ποκετίνο, τόνισε: "Δεν έχω χρήματα να διαθέσω για μεταγραφές... Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος αλλά και εσείς οι δημοσιογράφοι ότι η Τότεναμ έφτιαξε το προπονητικό της κέντρο και δημιούργησε ένα από τα καλύτερα γήπεδα στον κόσμο με δικά της χρήματα. Δεν ήρθε κανείς... ουρανοκατέβατος και μας είπε 'πόσα θέλετε για το γήπεδο; Πάρτε τα... Και τι θέλει ο προπονητής;""

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Εδω δεν εκανε με 30εκ εσοδα απο τσλ και θα εκανε με 10000 παραπανω διαρκειας?

Ολα αυτα που αγορασε πουλμαν χωραφια γραφεια κτλ τα πληρωσε ο ιδιος απο την τσεπη του η τα πληρωσε η ΠΑΕ απο το ταμειο εσοδων της που δεν εχει βαλει ουτε μισο ευρω αλλα αντιθετως θα ελεγα παιρνει τα εσοδα για τον κουμπαρα του γηπεδου?

Φταιω μετα εγω που επαναλαμβανομαι?

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×