Jump to content

Α.Ε.Κ. - Vidi (P.O. Champions League, ρεβάνς): 28/08, 22:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

38 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      33
    • Χουλτ
      1
    • Μπακάκης
      2
    • Οικονόμου
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      1
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Λόπες
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Άλεφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      28
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Οικονόμου
      2
    • Λαμπρόπουλος
      3
    • Σιμόες
      8
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Λόπες
      9
    • Μάνταλος
      5
    • Λιβάγια
      2
    • Κλωναρίδης
      6
    • Πόνσε
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Άλεφ
      0


Recommended Posts

θα κρατησω μονο το δακρυ που εφυγε απο το ματι οταν ακουσα το σφυριγμα της ληξης του αγωνα...

 

συγκινηθηκα ρε μαλακες...

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ σημερα την γκρινια για ΜΙΑ μερα...

 

 

απολαυστε τις στιγμες...

 

κουναμε σεντονι...

 

τους γαμαμε με Μπακακη, Κλωναριδη και Ουζουνιδη...

 

 

 

ΑΕΚ

 

 

etsi ,

 

 

ki egw koimithika anaskela

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνο μου,

 

Συγχαρητήρια τρελό επίτευγμα και σε ευχαριστούμε που έχεις φέρει την Α.Ε.Κ. στα αστέρια. Σου δίνω το γεγονός ότι δουλεύεις 18ωρα την ημέρα και αυτό φάνηκε στις αναλύσεις των αντιπάλων. Πάντα η Α.Ε.Κ. μπήκε με προπονητικό πλεονέκτημα στα ματς γιατί ξέρεις να διαβάζεις τα παιχνίδια. Μόνο με την Σέλτικ στην αρχή πήγε χι αλλά μετά έστρωσε η ομάδα.

 

Αλλά ρε φίλε με την Βίντι και στα 2 ματς ήσουν ανεκδιήγητος. Χθες, στο γκολ του Μάνταλου, θα έπρεπε να βγάλεις Κλωναρίδη και να το κλειδώσεις με Άλεφ και μετά να κάτσεις ήσυχος να δεις το ματς. Μετά το γκολ, τρικυμία. Διορθωτικές αλλαγές μηδέν, θύμισες Μπάγεβιτς των φτωχών αφήνοντας στην ομάδα με ένα 4-2-ότιναναι.

 

Φυσικά έμεινες και αβοήθητος. Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι, Μπογιέ, Μπακασέτας, Γκάλο εκτός που θα μπορούσαν να δώσουν πολύτιμα λεπτά χθες.

 

Μελισσανίδη,

 

Εν κατακλείδι, έχουμε και λέμε:

 

Έσοδα Τσάμπιονς Λιγκ:

Πρόκριση Πλει Οφ: 5,000,000

Πρόκριση ΤΣ: 15,250,000

10ετής κατάταξη μπόνους: 1,108,000

Μάρκετ Πουλ: Από 5,500,000 - 10,000,000 (απόψε θα δούμε πόσο θα είναι)

Τικέτια για τα ματς: 2,500,000

ΟΠΑΠ: 3,000,000

Νόβα: 6,000,000

Καπέλλι: 2,000,000

Διαρκείας: 3,000,000

Πώληση Βράνιες

 

Άρα έχουμε από 46,000,000-50,000,000 στα πρόχειρα. Για την οικονομία του θέματος να πω ότι 11,000,000 θα πάνε σε μισθά και πριμ σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο. Μετά έχουμε ακόμα 6-7μ σε διοικητικά έξοδα. Βγάζω και το στέγαστρο των 10,000,000 και επειδή είμαι λαρτζ πάμε σε 30,000,000 έξοδα.

 

Κάνε 2 κινήσεις ρε φιλε, δώσε 2 εκ σε μεταγραφή και 2 σε μισθά. Αν θέλεις φέρε μόνο Ραντόνια και μετά ότι θέλεις σε εξτρέμ. Αλλά βοήθησε και τον προπονητή στον πάγκο σου.

Δεν ειναι ακριβώς τοσα πχ οταν περνεις τα 15 του τσουλου δεν πέρνεις τα 5 του πλει οφ και το μαρκετ πουλ ακουσα οτι ειναι γυρο στα 4-5 αλλα δεν αλλάζει πολλα και τα εσοδα ειναι πανω απο 35εκ .

Απο αυτά δεν θα μάθουμε ποτε ποσα θα πανε γήπεδο επέκταση σπάτα και ποσα στην ομάδα . + οτι έχουμε και τα περσινα 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβώς τοσα πχ οταν περνεις τα 15 του τσουλου δεν πέρνεις τα 5 του πλει οφ και το μαρκετ πουλ ακουσα οτι ειναι γυρο στα 4-5 αλλα δεν αλλάζει πολλα και τα εσοδα ειναι πανω απο 35εκ .

Απο αυτά δεν θα μάθουμε ποτε ποσα θα πανε γήπεδο επέκταση σπάτα και ποσα στην ομάδα . + οτι έχουμε και τα περσινα 10

 

Μάρκετ πουλ θα είναι κανένα δεκάρι περίπου από τα 18 εκατομμύρια του 2016-2017. Μειώθηκε ήδη αλλά είναι σεβαστό ποσό. 

Για τα 5 το έψαξα έχεις δίκαιο, θα πάρει το 5αρι η Βίντι. Γενικώς τα έσοδα είναι αρκετά φέτος, οπόταν θα πρέπει να ρίξει 2-3 εκ για ενδυνάμωση της ομάδας. 

 

Αν το σκεφτείς μια νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ είναι απόσβεση της επένδυσης = 2.7εκ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνο μου, 

 

Συγχαρητήρια τρελό επίτευγμα και σε ευχαριστούμε που έχεις φέρει την Α.Ε.Κ. στα αστέρια. Σου δίνω το γεγονός ότι δουλεύεις 18ωρα την ημέρα και αυτό φάνηκε στις αναλύσεις των αντιπάλων. Πάντα η Α.Ε.Κ. μπήκε με προπονητικό πλεονέκτημα στα ματς γιατί ξέρεις να διαβάζεις τα παιχνίδια. Μόνο με την Σέλτικ στην αρχή πήγε χι αλλά μετά έστρωσε η ομάδα. 

 

Αλλά ρε φίλε με την Βίντι και στα 2 ματς ήσουν ανεκδιήγητος. Χθες, στο γκολ του Μάνταλου, θα έπρεπε να βγάλεις Κλωναρίδη και να το κλειδώσεις με Άλεφ και μετά να κάτσεις ήσυχος να δεις το ματς. Μετά το γκολ, τρικυμία. Διορθωτικές αλλαγές μηδέν, θύμισες Μπάγεβιτς των φτωχών αφήνοντας στην ομάδα με ένα 4-2-ότιναναι.

 

Φυσικά έμεινες και αβοήθητος. Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι, Μπογιέ, Μπακασέτας, Γκάλο εκτός που θα μπορούσαν να δώσουν πολύτιμα λεπτά χθες. 

 

Μελισσανίδη,

 

Εν κατακλείδι, έχουμε και λέμε:

 

Έσοδα Τσάμπιονς Λιγκ:

Πρόκριση Πλει Οφ: 5,000,000

Πρόκριση ΤΣ: 15,250,000

10ετής κατάταξη μπόνους: 1,108,000

Μάρκετ Πουλ: Από 5,500,000 - 10,000,000 (απόψε θα δούμε πόσο θα είναι)

Τικέτια για τα ματς: 2,500,000

ΟΠΑΠ: 3,000,000

Νόβα: 6,000,000

Καπέλλι: 2,000,000

Διαρκείας: 3,000,000

Πώληση Βράνιες

 

Άρα έχουμε από 46,000,000-50,000,000 στα πρόχειρα. Για την οικονομία του θέματος να πω ότι 11,000,000 θα πάνε σε μισθά και πριμ σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο. Μετά έχουμε ακόμα 6-7μ σε διοικητικά έξοδα. Βγάζω και το στέγαστρο των 10,000,000 και επειδή είμαι λαρτζ πάμε σε 30,000,000 έξοδα. 

 

Κάνε 2 κινήσεις ρε φιλε, δώσε 2 εκ σε μεταγραφή και 2 σε μισθά. Αν θέλεις φέρε μόνο Ραντόνια και μετά ότι θέλεις σε εξτρέμ. Αλλά βοήθησε και τον προπονητή στον πάγκο σου. 

εξαιρετικο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με ηρεμία μετα τον χθεσινό εκνευρισμό . Είμαστε στο Τσαμπιο Λι. Ότι και να πούνε οι αλλόθρησκοι εμείς είμαστε στους ομίλους . Ας το απολαύσουμε τουλάχιστον αυτο. Καλύτερα άθλια εμφάνιση και στο Τσαμπιο Λι παρά εξαιρετική και αποκλεισμός

 

Αλλα ρε Ούζου που πας ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ, αλλά εγώ δεν θα κάτσω να πανηγυρίζω αν βγούμε τρίτοι στο πρωτάθλημα, δεν πάρουμε κύπελλο και κάνουμε 0-1 πόντους στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η είσοδος στους ομίλους είναι μια επιτυχία. Προσωρινή. Το γεγονός αυτό απ μόνο του δε μου λέει κάτι για όλη τη χρονιά.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ, αλλά εγώ δεν θα κάτσω να πανηγυρίζω αν βγούμε τρίτοι στο πρωτάθλημα, δεν πάρουμε κύπελλο και κάνουμε 0-1 πόντους στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η είσοδος στους ομίλους είναι μια επιτυχία. Προσωρινή. Το γεγονός αυτό απ μόνο του δε μου λέει κάτι για όλη τη χρονιά.

Σε συνδυασμο με το πρωταθληματικο  ριπίτ ομως, θα σημαινει ακόμα μια χρονιά καλύτερη απο την προηγούμενη, οπως συνηθιζει πλεον η ΑΕΚ.   

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ, αλλά εγώ δεν θα κάτσω να πανηγυρίζω αν βγούμε τρίτοι στο πρωτάθλημα, δεν πάρουμε κύπελλο και κάνουμε 0-1 πόντους στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η είσοδος στους ομίλους είναι μια επιτυχία. Προσωρινή. Το γεγονός αυτό απ μόνο του δε μου λέει κάτι για όλη τη χρονιά.

Ε αν γινει αυτο ποιος θα πανηγυριζει?Οπρωτος στοχος πετυχε.Εχουμε αλλους τρεις .Πορεια,Πρωταθλημα,κυπελλο

Link to comment
Share on other sites

για μενα ο πρωτος στοχος πλεον πρεπει να ειναι το Πρωταθλημα, ουτως ωστε να μπορεσεις να εχεις και του χρονου κληρωση με ομαδα δυναμικοτητας Vidi και οχι Benfica, αυξανοντας τις πιθανοτητες να ξαναπαρεις 30 μυρια και να εχεις τσεπωσει 60 σε δυο χρονια... το μισο γηπεδο δηλαδη...

 

για τους Ομιλους, αξιοπρεπεια εκτος και πιεση για βαθμους με τιγκα ΟΑΚΑ εντος...

 

ολα ομως ειναι σχετικα αυτη την στιγμη... γιατι με Ναρσινγκ, Ραντογια και Μπεργκ ας πουμε, αλλαζει το στορυ...

 

δυο μερες εμειναν... ελπιζουμε τα καλυτερα και προετοιμαζομαστε για τα χειροτερα...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα τώρα που συνέρχομαι στην παραλία με ένα φρέντο μετά το χθεσινό σοκ.

Δεν περιμένω ούτε θέαμα ούτε μπαλάρα. Τα αποτελέσματα να έρχονται. Αλλά το να κλάνεις μέντες επανειλημμένα όταν ζορίζεσαι είναι ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ! Δεν μπορώ να βλέπω την ομάδα με τέτοια νοοτροπία.

 

Επίσης. Οι έξαλλοι πανηγυρισμοί των παιχτών στο τέλος. Όχι ότι με εκπλήσσει, αλλά αποδεικνύει ότι το παν είναι το μπόνους που θα καπαρώσουν, ποιος γαμάει την εικόνα που βγάζουμε προς τα έξω.

 

Καλά τα αποτελέσματα μέχρι τώρα, αλλά οι οιωνοί δεν είναι καλοί. Μακάρι να ξαναμπουκωθώ για τα καλά στο τέλος της χρονιάς και να σοβαντίσει ο Ζούζου τη μάπα μου.

 

Δεν ξέρω για μεταγραφές, τώρα θα κοιτάξω τι γίνεται, με 2 παιχταράδες με προσωπικότητα ίσως σώζεται η παρτίδα, αλλά πολύ δύσκολο να φτιάξεις σωστή νοοτροπία όταν τα έχεις χαμένα από την αρχή.

 

Νίκη πάνω απ' όλα στην Τρίπολη, αλλά δεν το βλέπω όπως πέρσι στα Γιάννενα. Η ομάδα αντί να πάρει στο ρελαντί την πρόκριση, το μετέτρεψε σε υπέρ πάντων αγώνα.

 

Καλημέρες, ούτε ο ήλιος και η θάλασσα δεν με βοηθάνε να τα δω αισιόδοξα.

 

Υγ. Το είδα στο κλαμπ της Κατερίνης εχθές, τα μοτοκρίστος έφευγαν σύννεφο, στο τέλος ξαλαφρωμένοι, αλλά τσαντισμένοι όλοι σχεδόν. Περνάς ομίλους και είσαι έτσι. Καλό από μια άποψη, είδα ότι ο κόσμος της Α.Ε.Κ. έχει ακόμα απαιτήσεις.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

στον Γεωργίου πριν λίγο, ξεκινάει λέγοντας ότι η Βιντι ήταν ομάδα Β εθνικής ελλάδος...κι ουτε καν απ' τις δυνατές. Δλδ κι εγώ πασ γιαννενα την είπα, αλλά η φαντασία μου σταμάτησε εκει.

και μπαινει κ αεκτζης τωρα να πεί ότι η αεκ δεν κρεμάει μετά το 60.

γι'αυτό και δεν έχει νοήμα να συζητάς οτιδήποτε με οποιονδήποτε τη σημερον ημέρα, ο καθένας είναι σε αλλο συμπαν.

Ομαδα γ εθνικης συγκεκριμενα .Σιγα και αυτες καθε μερα περνανε ομιλους europa l.Ο γεωργιου περυσι μετα το τριμπαλο στηνπριζ βγηκε και ειπε οτι η μπριζ ηταν διαλυμενη και ομαδιτσα και μετα πηρε πρωταθλημα βελγιου...

Link to comment
Share on other sites

Οι πανηγυρισμοι είναι για το μπονους?

Κατά την γνώμη μου 100%. Επαγγελματίες ποδοσφαιριστές είναι. Μπόνους, διάκριση, καλύτερα μελλοντικά συμβόλαια. Δεν είναι κακό, αλλά μου φάνηκε κάπως.

 

Καλά το ομάδα Β εθνικής είναι υπερβολή, κάπου Ατρόμητος καλύτερα.

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου 100%. Επαγγελματίες ποδοσφαιριστές είναι. Μπόνους, διάκριση, καλύτερα μελλοντικά συμβόλαια. Δεν είναι κακό, αλλά μου φάνηκε κάπως.

 

Καλά το ομάδα Β εθνικής είναι υπερβολή, κάπου Ατρόμητος καλύτερα.

ama petyxoun kana voulgaro sto europa kai ton ksemouniasoun opos n esterstount pos tin lene , tha doume ti einai n vidi

Link to comment
Share on other sites

ama petyxoun kana voulgaro sto europa kai ton ksemouniasoun opos n esterstount pos tin lene , tha doume ti einai n vidi

Το απεύχομαι αυτό το σενάριο να σου πω την αλήθεια.

Αν πάντως, τουλάχιστον αυτή τη φορά θα είμαι σουΐτα και θα βρίζω τους Βου. :)

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω εδω για να δείξω για πολλοστή φορά ότι τίποτα δεν είναι αυτονόητο το καλοκαίρι.

 

 

 

Λειψία-Ζόρια Λουχάνσκ: 3-2 (0-0)

(Κούνια 7’, Ογουστέν 69’, Φόρζμπεργκ 90’ πεν.-Ρατάο 35’, Καραβάεβ 48’)

Ένα ανεπανάληπτο σοκ γλίτωσε η Λειψία, που κέρδισε με 3-2 τη Ζ¨ορια μες γκολ στο 90’ κι ενώ το πρώτο ματς είχε λήξει ισόπαλο χωρίς σκορ.

Η Λειψία άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Κούνια αλλά στο 35’ ο Ρατάο έκανε το 1-1. Μάλιστα στο 48’ η Ζόρια πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Καραβάεβ αλλά ο Ογουστέν έκανε το 2-2 στο 69’. Από εκεί και πέρα οι Γερμανοί πίεσαν και στο90ο λεπτό ο Φόρζμπεργκ με πέναλτι έκανε το 3-2 και γλίτωσε την ομάδα του.

Link to comment
Share on other sites

Ουκρανοι είναι Μπλουζ της Ζορια, δεν είναι εντελως αμελητεα ποσοτητα.

Link to comment
Share on other sites

E πως δεν είναι, χρηματιστηριακή αξία δέκα εκατομμυρίων ευρώ.

Επειδή ακριβώς μιλάμε για ουκρανικό πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×