Jump to content

Αστέρας Τρίπολης - Α.Ε.Κ. (2η αγ.): 01/09, 21:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

33 members have voted

  1. 1. Μ.V.P.

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      23
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      6
    • Πόνσε
      1
    • Λόπες
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Άλεφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      7
    • Μέτριο
      12
    • Κακό
      9
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Μάνταλος
      3
    • Μπακασέτας
      24
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      0
    • Λόπες
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Άλεφ
      0


Recommended Posts

Καλούτσικο ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να κινδυνεύσουμε συνολικά.

Πρώτο κόρνερ ο Αστέρας Τρίπολης στο 78ο λεπτό και πρώτη ευκαιρία στο 88ο λεπτό.

Λογικό να σου έβγαζε μία φάση η ομάδα που έβγαλε αρκετές φάσεις και μετά το 1-0 στον ΠΑΟΚ.

Επίσης λογικό να πέσει ο ρυθμός.

Εξαιρετικός ο Μαρίνος πλήν της μίας αλλαγής.

Ωστόσο εκτελεστής στα στημένα πρέπει να είναι άλλος και επιπλέον όπως γράφω επί μήνες ο Μπακασέτας όποτε έχει παίξει καλά είναι από τα αριστερά ή πρός τα μέσα.

Δεξιά ποτέ.

Το μόνο που πετυχαίνει από δεξιά είναι μία στο τόσο σύγκλιση και σούτ είτε καλό είτε κακό.

Πρακτικά είναι ο αντιμάνταλος από μία άποψη.

Καταλαβαίνω όμως ότι ο προπονητής δεν είχε επιλογές

Πολύ καλός ο Πόνσε, εμένα δεν με πείραξε το δύσκοιλο τελείωμα αλλά το ότι δεν έκανε καλύτερη ενέργεια σε μία κάθετη πάσα που έβγαλε ωραία ο Μάνταλος και πήγε να περάσει από δεξιά.

Ωστόσο όπως είχα γράψει και φαίνεται από το γήπεδο καλύτερα, έχει καλές κινήσεις και τοποθετήσεις, καλή τεχνική κατάρτιση και μπορεί να μην έχει το ξεπέταγμα του Αραούχο αλλά δεν είναι πολύ αργός.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λιγο χαζοβιόλης ο Λαμπρόπουλος, και γω δεν τον παρεξηγώ, σε καποια φάση τον έπιασε η καμερα να κλείνει το μάτι και καλα χαλαρος στον Μπαρκα που έχει σκεπάσει την μπάλα, και ήταν το πιο αγχωμένο νευμα που έχω δει μετα από Ρακιντζή στη Γιουροβίζιον.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το sdna ειναι του Ιβαν Σαββιδη.

 

Ειλικρινα δεν εχω καταλαβει γιατι ασχολειστε ακομα τοσο πολυ με το συγκεκριμενο site.

Γιατί υπήρξε η ναυαρχίδα στον αγώνα εναντίον του γαύρου και για το λόγο αυτό τράβηξε πολύ δικό μας κόσμο.

 

Είναι επιβεβλημένη η κόντρα της ΑΕΚ με αυτό το σάιτ γιατί είναι ο,τι πιο πουστικο υπήρξε

Link to comment
Share on other sites

Οι Βουλγαροι πονανε σημερα με το πεναλτι του Μακεδονα ρεφερι περισσοτερο και απο την προκριση μας στο CL.

Ειναι προφανες ποσο πονταραν σε σημερινη γκελα μας που θα μας εριχνε στα ταρταρα για 2 βδομαδες.

Οποιος ομως λεει σκαβει τον λακο του αλλου στο τελος πεφτει μεσα. 1Χ αυριο στην Σμυρνη και παμε σε ηρεμο 15ημερο πριν αρχισουν οι πουτσ... ε συγγνωμη οι αγωνες του CL.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πονσε δεν ειναι τοσο αερινος και τοσο τεχνιτης σε κοντρολ με τα ποδια και σε καποια σουτ οσο ο Αραουχο. Γενικα δεν ειναι Αραουχο.

Ειναι ομως σχεδον εξισου γρηγορος (λιγο πιο αργος) και πολυ πιο δυνατος, εχει καλες κινησεις, ειναι εξισου τρεχαλατζης και εργατικος σε αμυνα, εχει κι αυτος το 1-2 με συμπαικτες.

Θεωρω οτι μαλλον ειναι αξιοπρεπης αντικαταστατης, δεδομενου οτι εξισου καλο δυσκολο να εβρισκες.

Δεν ειναι εκει το προβλημα μπροστα, αλλα οτι στον παγκο βλεπω Γιακουμη και με πιανει κλαυσιγελος.

 

 

Επισης ο Οικονομου.

Δεν εχει καμια σχεση σε στυλ με Βρανιες. Δεν εχει την ταχυτητα, το γρηγορο κλεισιμο κενων χωρων, την μυικη δυναμη και την βρωμικη δουλεια του σε προσωπικες μονομαχιες.

Απο την αλλη ειναι εξαιρετικα εγκεφαλικος, καταπληκτικες τοποθετησεις, τρομερη ψυχραιμια, δινει βαθος στην αμυνα οποτε χρειαζεται, ειναι πιο καθαρος και πιο τεχνιτης απο τον Βρανιες, δεν χανει την αυτοσυγκεντρωση του για ολοκληρα δεκαλεπτα, δεν φλερταρει με κοκκινες απο το πρωτο λεπτο, δεν κανει τις χαζες καμιναδες απο αμυνα σε επιθεση που εκανε ο τρελος. Και κυριως αυτο. Δεν ειναι τρελος εντος κι εκτος αγωνιστικου χωρου. Εχει κανει ενα κακο ματς και πολλα πολυ καλα ως τωρα.

Στην τελικη ατομικα τον θεωρω πολυ σωστη επιλογη, αλλα δυστυχως εχει το ιδιο στυλ με τον Τσιγκρινσκι, εκει φαινεται να ειναι το θεμα και οχι στην αξια του.

 

Γενικα δινω ποντο στον Ουζουνιδη για αυτες τις 2 επιλογες ως τωρα, ενω και ο Μπογε σε πρωτη φαση φανηκε πολυ καλος παικτης. Επισης μην ξεχναμε οτι κι ο Αλεφ εχει κανει ενα σημαντικο καταπληκτικο ματς ως τωρα.

 

Να τα λεμε ολα, εγω τις μεταγραφες που εγιναν τις βλεπω με αρκετα θετικο ματι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα κλιματιστικο

Ανοιξα ανεμιστηρα

Εμεινα με το βρακι στα σκοταδια

Και μπαινω να διαβασω παραληρημα Κολκα στο sdna.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπήρξε η ναυαρχίδα στον αγώνα εναντίον του γαύρου και για το λόγο αυτό τράβηξε πολύ δικό μας κόσμο.

Είναι επιβεβλημένη η κόντρα της ΑΕΚ με αυτό το σάιτ γιατί είναι ο,τι πιο πουστικο υπήρξε

Παιζει να εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε και το site εξαγοραστηκε. Οποιος παραμενει λοιπον, να το κοιταξει. Και να κοψει και το "επσιλον" γιατι κι εκει το ιδιο θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λιγο χαζοβιόλης ο Λαμπρόπουλος, και γω δεν τον παρεξηγώ, σε καποια φάση τον έπιασε η καμερα να κλείνει το μάτι και καλα χαλαρος στον Μπαρκα που έχει σκεπάσει την μπάλα, και ήταν το πιο αγχωμένο νευμα που έχω δει μετα από Ρακιντζή στη Γιουροβίζιον.

Το φιλι στον Λιβαγια στην αρχη δεν το ειδατε?

 

Το παιδι χανει λαδια, αλλα εχει θετικη ενεργεια. Εγω τον συμπαθω, παιζει στο 100% και ηταν μαγκας περισυ.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην ομαδα για τη μεγαλη νικη και την πολυ καλη εμφανιση του πρωτου ημιχρονου κυριως. Εσωσε την ψυχολογικη μας κατασταση για το διαστημα της διακοπης.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησαν τα "η εμεις η κανεις".Εχω καλο προαισθημα,τιγρη μη με απογοητευσεις αυτη τη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Γαυροι του βορρα ως συνηθως. Αν εμας θεωρει καποιος οτι δεν ηταν πεναλτυ μια φορα, αυτων δεν ηταν εκατο.

Link to comment
Share on other sites

Gazzetta που καποιοι για καποιον λογο το λετε και γαυρογκαζετα ενω εγω δεν εχω δει να ειναι και τοσο γαυρικο

 

 

Το στραγάλι: Αν ο Κώτσιρας έβαζε έτσι το χέρι του στο πρόσωπο του Μάνταλου εκτός περιοχής θα ήταν φάουλ. Αφού το έκανε εντός περιοχής είναι πέναλτι. Σωστή η απόφαση του διαιτητή επομένως.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

ρε σεις ,ο κολκας παντρευτηκε η παλι θα τον γλυτώσουμε από την απνεννοημενη πραξη?

Link to comment
Share on other sites

Η Γαβρετα ειναι επιστημονικο σαητ στο τρυπημα.

Εχουν τεχνογνωσια 25ετιας.

Οταν χρειαστει πχ θα βαλει τον... Σαμπρακο να γραψει αρθρο "και πως να χασει αυτο το πρωταθλημα ο ΠΑΟΚ" κτλ.

Οι αλλοι στο sdna ειναι ουρακοταγκοι ακομα, μαο μαο στα δεντρα.

Link to comment
Share on other sites

sport-fm, gazzetta, sport24, Σπυρόπουλος.

 

Ακόμα και ο προπονητής του Αστέρα Τρίπολης το πήγε σε συμψηφισμό περισσότερο και όχι στο ότι δεν ήταν πέναλτι, δεν ήταν απόλυτος όπως την προηγούμενη Κυριακή.

 

«Όταν θα μου δοθεί εμένα τέτοιο πέναλτι δεν θα πανηγυρίσω. Να το θυμηθείτε αυτό που λέω τώρα. Αλήθεια, εμείς θα το παίρναμε αυτό το πέναλτι που πήρε η ΑΕΚ;».

Link to comment
Share on other sites

Μπουγατσοφορουμ ωρα 01:43..

 

Σχολιο προς Σαββιδη Γιωργη με αφορμη την νικη της ΑΕΚαρας:

"Νιώστε μας λίγο γαμαω την πουτανα μου. Πέρσυ μόλις είδα τον Κομινη να σηκώνει το χέρι κ να αλλάζει απόφαση και τον Μπάρκα και Δημητριάδη να σφίγγουν γροθιές έπεσα στα τσιμέντα της 3 και έκλαιγα σαν μωρό παιδί 30 χρονών μ@λ@κ@ς με παιδί.

Δεν θέλω να ξαναζήσω τα ίδια. Δεν το αντέχω...ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΑΜΕΣΑ!!!!"

 

ΠΟΝΟΣ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνα ελεύθερο - εκτός του Κολκα- κοιτάμε η παπάρια τελικά;

εμεις δεν παιρνουμε καποιον απλα για να παρουμε

Link to comment
Share on other sites

Κάνα ελεύθερο - εκτός του Κολκα- κοιτάμε η παπάρια τελικά;

ΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

 

 

ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×