Jump to content

Αστέρας Τρίπολης - Α.Ε.Κ. (2η αγ.): 01/09, 21:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

33 members have voted

  1. 1. Μ.V.P.

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      23
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      6
    • Πόνσε
      1
    • Λόπες
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Άλεφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      7
    • Μέτριο
      12
    • Κακό
      9
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Μάνταλος
      3
    • Μπακασέτας
      24
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      0
    • Λόπες
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Άλεφ
      0


Recommended Posts

Ο Αστερας έπαιξε μια χαρά τον παοκ (εχασε οπως εχασε) και έχει καλή ομάδα ... μακάρι να βγω ψευτης αλλά δεν μας βλέπω. Και με Χ καλά θα είμαι 

Link to comment
Share on other sites

Απόψε (21:30) η Ενωση δίνει ένα πολύ κρίσιμο ματς απέναντι στον Αστέρα στην Τρίπολη. Και άπαντες στην ΑΕΚ γνωρίζουν ότι… απαγορεύεται απώλεια βαθμών, στην μάχη του τίτλου.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης αναμένεται να κάνει κάποιες (λίγες) αλλαγές στην 11αδα του. Στην άμυνα ο Τσόσιτς διεκδικεί θέση βασικού αντί Οικονόμου ή Λαμπρόπουλου, ενώ αριστερά διεκδικούν θέση ο Χουλτ με τον Λόπες και σίγουρα βασικοί είναι Μπάρκας και Μπακάκης (δεξιά). Στον άξονα δίπλα στον Σιμόες, το πιθανότερο είναι να δούμε τον Αλεφ, με τον Μπακασέτα δεξιά, τον Μάνταλο αριστερά και τους Λιβάγια – Πόνσε στην επίθεση. Αουτσάιντερ για την γραμμή κρούσης είναι ο Κλωναρίδης, ο οποίος όμως ίσως βρει… παράθυρο και ξεκινήσει βασικός στο πλάνο Ουζουνίδη.

Ο προπονητής της ΑΕΚ δεν έχει… λόγους ξεκούρασης, μιας και έρχεται διακοπή πρωταθλήματος και το αποψινό ματς είναι ένα από τα 4-5 πιο δύσκολα εκτός έδρας ματς φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Σημείο κλειδί σημερα ειναι η συνεργασία Λιβαγια-Πόνσε σε μικρούς χώρους γιατι το γήπεδο ειναι στενό. Επίσης πρέπει να στοχεύσουμε στα μπακ τους τα οποία ειναι αναξιόπιστα αμυντικά και να φέρουμε τη μπάλα μεσα στην περιοχή με συρτες πασες όπως στα προηγούμενα παιχνίδια. Δύναμη τους ο άξονας με Ιγκλεσιας, Μουναφο, έναν νέο που πήραν και Τριανταφυλλλοπουλο, Πασαλιδη που ειναι πολυ καλοί στις εναέριες μονομαχίες. Καλώς η κακώς τέτοια παιχνίδια ειναι κομμένα και ραμμένα για το Μάνταλο οποτε ας ελπίσουμε να εμφανιστεί σε καλη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Και επιτέλους νίκη γιατι αγνοείται απο το 11 και γενικότερα παίζει πολυ κακή παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

Σε μικρους χωρους θελεις και 1 με 1 το οποιο δεν το εχεις εκτος Λιβαγια. Οι υπολοιποι δεν τριπλαρουν ουτε κομοδινο 

Link to comment
Share on other sites

Ο Λυμπε πηγε με την ομαδα ή του εδωσαν αδεια να ξεκουραστει απο την υπερκοπωση;

Κραταει μουτρα που δεν του πηραν τον Αγκου και θα τον θαυμαζουμε στη μεγαλη Σετουμπαλ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πως το γήπεδο είναι πιο στενό?

Με μία πρόχειρη αναζήτηση είδα ότι έχει τις υψηλότερες δυνατές διαστάσεις.

Να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς οπτικά το γήπεδο αλλά και για την Λεωφόρο έλεγαν παλιά ότι είναι μικρή, εντούτοις δεν ίσχυε.

Ίσως να ξεγελάει η μικρή χωρητικότητα και οι μικρές αποστάσεις των εξεδρών από τον αγωνιστικό χώρο, δεν ξέρω.

 

Σε κάθε περίπτωση, αυτό δεν αλλάζει πολλά, δεν θα ήθελα Μπακασέτα δεξιά αλλά αριστερά.

Ωστόσο ξεκινώντας ο Μάνταλος, θα μετατοπιστεί ο Τάσος δεξιά αλλά εκεί σπανίως εως καθόλου δεν έχει αποδώσει δημιουργικά.

Επιπλέον να εκτελεί ΚΑΘΕ στημένη φάση.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα σήμερα θα είναι για άλλη μια φορά η συμπεριφορά της ομάδας μετά το 65' λεπτό.

Αν δε μπορείς να πάρεις τα πόδια σου κάτι δεν έχει γίνει καλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ρε πστ μου, εναν οποιονδηποτε εδω μεσα να του δινανε 4κ το μηνα να κανει τρανσφερ λιστ , θα την ειχε προετοιμασει σε ενα μηνα.

Μου αρεσει που μιλανε για δυσκολα negotiations. Λες και χαραζουν χαρτη στην Μεσοποταμια κ δεν τους αφηνει ο Πριγκηπας Σαουντ να περνανε τα συνορα οι Βεδουινοι.

Δηλαδη εχετε καταλαβει για τι IQ μιλαμε, οταν μιλαμε για Νικολα Λυμπεροπουλο ετσι?

xaxxxaxaxxaxaxax

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να παω street mode απόψε να δω κάνα λάιβ αλλα όσες φορές το έχω κάνει (δηλαδή να παίζει η ΑΕΚ και να είμαι σε συναυλία ή να παίζω εγώ συναυλία) η ΑΕΚ δεν κερδίζει ποτέ. Σπίτι ΑΕΚ και διπλό γαμω τα καβούρια σου πουστη

Link to comment
Share on other sites

νικη με μισο μηδεν.....κοντρα σε παραδοσεις, σε μεταγραφες, σε ζουζουνιδηδες, σε μελ.

κοντρα σε ολους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ουτε τηλεοραση δεν θα κατσω να το δω γαμω την μανουλα σας

Ατζγκόνια κανα λινκ σε μένα δωστε που δεν κανω αποχη απο τον δεκτη μου

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×