Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

Ο κασέτας εντωμεταξύ βγήκε 1 ή 2 μήνες mvp στο ΚΜ φέτος?

Και 1 μήνα τραυματίας.

Μπούκο τρολάρεις? Μπούκαρε ο Μαγος σπίτι σου?

 

Να το ξαναγράψω τελευταία φορά.

Ενθουσιασμένα ήταν τα καμάρια μας το καλοκαίρι με τον Μαρίνο σε σχέση με Χιμένεθ.

Ολοι το έλεγαν άλλωστε σε κάθε ευκαιρία.

Ε ας λουστούν τώρα το ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οσο μπορουν παιζουν και οι 3, δεν θα τρελαθουμε τωρα επειδη το θελει ο τζαμπατζης.

σωστος

αν ηθελε παικτες με περισσοτερη ποιοτητα που θα επαιζαν για 8 με αριστα το 10 ας εφερνε παικτες επιπεδου αραουχο, ναρσινχ, ραντογια, χολτσχαουζερ ( που φανταζει μοντρις μπροστα στα χαφ μας )

και εαν αυτοι δεν απεδιδαν τοτε ας τους εκραζες, θα ειχες ολο το δικαιο

 

τωρα ειναι σαν να τρεχεις μαραθωνιο φορωντας μονο καλτσες απο την λαικη και επειδη δεν αντεχουν τα ποδια σου να τα ριχνεις στις καλτσες και οχι επειδη δεν εδωσες ενα Χ ποσο να αγορασεις ενα καλο ζευγαρι παπουτσια

ε εχεις αδικο οπως και να το κανουμε

Edited by Aussie
Link to comment
Share on other sites

δεν τους αφηνει εκτος ο ουζουνιδης. η διοικηση τους αφηνει επειδη δεν ανανεωνουν

ο μαρινος ειναι τοσο ρουφιανος και τραγικος που αν ειχε τα αρχιδια μετα απο αυτη την αποφαση θα παραιτουνταν. και θα του ελεγες και ενα μπραβο

σπιουνε πουτανας γιε

 

Αυτά όλα είναι βαζελοδουλειές.

Λυμποκλαρίνικες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα μου πει καποιος γιατι το μουνοπανο δεν κανει επεκταση συμβολαιου στο Χουλτ;Θα φερει καλυτερο;Περιμενει κανα χιαστο;Τι περιμενει ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Ρε ένας πούστης από το ποδοσφαιρικό τμήμα έξι μήνες τώρα δεν βγήκε να πει μισή καλή κουβέντα για τον Χιμένεθ πέρσι. Μόνο ο Τσιγκρίνσκι είπε το καλοκαίρι καλά λόγια και για τον προηγούμενο προπονητή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

σωστος

αν ηθελε παικτες με περισσοτερη ποιοτητα που θα επαιζαν για 8 με αριστα το 10 ας εφερνε παικτες επιπεδου αραουχο, ναρσινχ, ραντογια, χολτσχαουζερ ( που φανταζει μοντρις μπροστα στα χαφ μας )

και εαν αυτοι δεν απεδιδαν τοτε ας τους εκραζες, θα ειχες ολο το δικαιο

 

τωρα ειναι σαν να τρεχεις μαραθωνιο φορωντας μονο καλτσες απο την λαικη και επειδη δεν αντεχουν τα ποδια σου να τα ριχνεις στις καλτσες

ε εχεις αδικο οπως και να το κανουμε

Βρηκε ευκαιρια να τους «διωξει» γιατι αλλιως θα τους εχανε.

 

Τωρα αν θεμε με το ζορι να πουμε οτι ειναι πιο αδιαφοροι απο τους αλλους οκ.

 

Προφανως θελει να μας πει οτι δεν βγαζουν το φιλοτιμο του Λιβαγια και του Τσοσιτς ή την ποιοτητα του Μανταλου που παιρνει πολλαπλασια λεφτα. Οκ γελαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα μου πει καποιος γιατι το μουνοπανο δεν κανει επεκταση συμβολαιου στο Χουλτ;Θα φερει καλυτερο;Περιμενει κανα χιαστο;Τι περιμενει ακριβως;

 

Το ερώτημα είναι γιατί δεν τον έβαλε και αυτόν στον πάγο ας πούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα μου πει καποιος γιατι το μουνοπανο δεν κανει επεκταση συμβολαιου στο Χουλτ;Θα φερει καλυτερο;Περιμενει κανα χιαστο;Τι περιμενει ακριβως;

 

γιατι ζηταει και αυτος λεφτα μαλλον

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα πως είναι καλύτερος του Μάνταλου και έχει δουλέψει τρομερά σωματοδομή κτλ.

Θυμάμαι λάθος;

Όχι, αλλά μου λεγες ότι έχει εξελιχθεί σε σημαντική φυσιογνωμία για την ΑΕΚ και ότι θέλεις να μείνει. Και δικαίωμά σου, αλλά αυτό δεν συνάδει με αυτό που λες τώρα ότι έπαιζε παιχνιδάκια με διαρροές και μειωμένη απόδοση για να εκβιάσει για καλύτερο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκε ευκαιρια να τους «διωξει» γιατι αλλιως θα τους εχανε.

 

Τωρα αν θεμε με το ζορι να πουμε οτι ειναι πιο αδιαφοροι απο τους αλλους οκ.

 

Προφανως θελει να μας πει οτι δεν βγαζουν το φιλοτιμο του Λιβαγια και του Τσοσιτς ή την ποιοτητα του Μανταλου που παιρνει πολλαπλασια λεφτα. Οκ γελαμε.

ναι, τους διωχνει στην λογικη του ''οποιον θελουμε τον κραταμε''

οταν θα φυγουν λοιπον αυτοι ως ελευθεροι θα σου πει ''εγω τον Νοεμβριο τους εθεσα εκτος ομαδας δεν τους ηθελα απο τοτε, θα βρουμε καλυτερους'' κλπ. κλπ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

γιατι ζηταει και αυτος λεφτα μαλλον

 

Εγω πιστευω δεν εχει γινει καν κρουση.Τοσο στον πουτσο του η ομαδα.Και θα παει 6 μηνες πριν τελειωσει το συμβολαιο να του δωσει αυξηση 40 χιλιαρικα και θα παρει τ αρχιδια μου.Και θα φταιει ο κακος Σουηδος που καθοταν να του τραβανε την κοτσιδα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά μου λεγες ότι έχει εξελιχθεί σε σημαντική φυσιογνωμία για την ΑΕΚ και ότι θέλεις να μείνει. Και δικαίωμά σου, αλλά αυτό δεν συνάδει με αυτό που λες τώρα ότι έπαιζε παιχνιδάκια με διαρροές και μειωμένη απόδοση για να εκβιάσει για καλύτερο συμβόλαιο.

 

Προφανώς και έχει ξεκλειδώσει παιχνίδια με τα γκολ του τα οποία ήταν και κρίσιμα.

Και προφανώς είναι σημαντικότερος από πέρσι κιόλας από τον Μάνταλο (πάντα σε σχέση με αυτόν έλεγα).

Εσύ πως εξηγείς ότι από το καλοκαίρι συζητάει όλη η Ελλάδα για το συμβόλαιο του Τάσου που θέλει να πάει Γερμανία και όχι του Μαουρίτσιο πχ που επίσης δεν τα βρίσκουν.

Απλή ερώτηση κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζει λιγο το 1990 που ο Γιδοπουλος ειχε ξεμεινει απο φραγκα και τα ειχε κανει ολα πουτανα. Απο πρωταθλητες ειχαν γινει ολοι κωλοπαιδα κι ετσι.

 

Η φτωχια φερνει γκρινια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω δεν εχει γινει καν κρουση.Τοσο στον πουτσο του η ομαδα.Και θα παει 6 μηνες πριν τελειωσει το συμβολαιο να του δωσει αυξηση 40 χιλιαρικα και θα παρει τ αρχιδια μου.Και θα φταιει ο κακος Σουηδος που καθοταν να του τραβανε την κοτσιδα.

 

Κι εγώ πιστεύω πως όντως έτσι θα γίνει αλλά ο Σουηδός θα παίζει μια χαρά βασικός μέχρι τέλους.

Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχει ξεκλειδώσει παιχνίδια με τα γκολ του τα οποία ήταν και κρίσιμα.

Και προφανώς είναι σημαντικότερος από πέρσι κιόλας από τον Μάνταλο (πάντα σε σχέση με αυτόν έλεγα).

Εσύ πως εξηγείς ότι από το καλοκαίρι συζητάει όλη η Ελλάδα για το συμβόλαιο του Τάσου που θέλει να πάει Γερμανία και όχι του Μαουρίτσιο πχ που επίσης δεν τα βρίσκουν.

Απλή ερώτηση κάνω.

 

Μετρο πιεσης απο τον τζαμπατζη προφανως.

Link to comment
Share on other sites

Μετρο πιεσης απο τον τζαμπατζη προφανως.

 

Κάνει θέμα τις ανανεώσεις στα ΜΜΕ δηλαδή ο Τζαμπατζής.

Link to comment
Share on other sites

Ότι αποζημιώνεται για να λυθεί το συμβόλαιο ενός παίχτη που δεν υπολογίζεται πριν τον Γενάρη είναι καραγκιοζιλίκι;

Ελα μωρε Μπουκο τωρα,που ο αλλος σερνει την κωλαρα του ενα διμηνο τωρα και εχει γινει τοτεμ λες και ειναι ο Μαυρος.Και παιρνει τα λεφτα ενος Μπεργκ ξερω γω.

 

Ο αστριτακος εφταιξε τωρα με τα 1000 ευρω το μηνα που παιρνει χωρις να εχει παιξει λεπτο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνει θέμα τις ανανεώσεις στα ΜΜΕ δηλαδή ο Τζαμπατζής.

 

Ανετα.Πρωτος ο κεφτες τα βγαζει παντα

Link to comment
Share on other sites

Ανετα.Πρωτος ο κεφτες τα βγαζει παντα

 

Ο Κεφτές βγάζει πρώτος θέματα ανανεώσεων παιχτών της ΑΕΚ;

Link to comment
Share on other sites

Btw είχα ξαναγράψει για το πως μεταχειρίστηκαν τον Μπεργκ στον Παναθηναϊκό επί ημερών Ουζουνίδη-Λύμπε.

Όποιος δεν ξέρει ας διαβάσει την συνέντευξη του.

Αλλά καλά να πάθουν οι ενθουσιασμένοι το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

τον Πογετ του πουλησαν εναν παιχτη στη μπορντο η διοικηση και τα εκανε πουτανα και εφυγε ο δικος μας ο σπιουνος ειναι Yes man σε ολα. δεν τον νοιαζει να ξεφτυλιστει αρκει να μην χασει τη θεση του, αντε να παρει και αποζημιωση στην χειροτερη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχει ξεκλειδώσει παιχνίδια με τα γκολ του τα οποία ήταν και κρίσιμα.

Και προφανώς είναι σημαντικότερος από πέρσι κιόλας από τον Μάνταλο (πάντα σε σχέση με αυτόν έλεγα).

Εσύ πως εξηγείς ότι από το καλοκαίρι συζητάει όλη η Ελλάδα για το συμβόλαιο του Τάσου που θέλει να πάει Γερμανία και όχι του Μαουρίτσιο πχ που επίσης δεν τα βρίσκουν.

Απλή ερώτηση κάνω.

ισως επειδη ο Μαουριτσιο παιρνει ηδη πολλα περισσοτερα απο αυτα που μπορει να αποδωσει και το να του δοθει ακομη πιο υψηλο συμβολαιο ειναι παραλογο. 1,5εκ παιρνει αν δεν κανω λαθος, που θα παει; στα 2εκ; φυσιολογικο να μην ασχολουνται εκτενεστερα με κατι τετοιο μιας και δεν μπορεις να φορτωσεις λαθος στην διοικηση αν δεν ανανεωσει ο παικτης

αντιθετως η λογικη λεει οτι ο σιμοες δεν θα ελεγε οχι σε ενα συμβολαιο 500-600κ ( και ας ζηταει 800κ ), χρηματα τα οποια αξιζει με βαση την προσφορα του στην ομαδα, εσυ ομως του προσφερεις 450κ ''και ουτε ευρω παραπανω''

ισως παιζει ρολο και η παραπανω δημοσια τοποθετηση του προεδρου, που λογικο ειναι να προκαλεσει αντιδρασεις

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχει ξεκλειδώσει παιχνίδια με τα γκολ του τα οποία ήταν και κρίσιμα.

Και προφανώς είναι σημαντικότερος από πέρσι κιόλας από τον Μάνταλο (πάντα σε σχέση με αυτόν έλεγα).

Εσύ πως εξηγείς ότι από το καλοκαίρι συζητάει όλη η Ελλάδα για το συμβόλαιο του Τάσου που θέλει να πάει Γερμανία και όχι του Μαουρίτσιο πχ που επίσης δεν τα βρίσκουν.

Απλή ερώτηση κάνω.

Επειδή λοιπόν μόνο στην ΑΕΚ γίνονται αυτά και επειδή δεν είναι η 1η φορα (να πεις ότι πέσαμε στο μαλάκα) αρχίζω να πιστεύω ότι όλο αυτό είναι κυρίως, μην σου πω αποκλειστικά, ευθύνη της ΠΑΕ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η κατάσταση ξέφυγε. Δεν βλέπω πως μπορεί να σωθεί η χρονιά φέτος με την ομάδα υπο διάλυση σε όλα τα επίπεδα.

 

Προφανώς την ευθύνη πρώτα από όλα την έχει η διοίκηση και ο Μελ. Επιλέγει λοιπόν να διορθώσει μια κατάσταση για την οποία έχει το 100% της ευθύνης, μέσα από μια στρατηγική ''σοκ''. Θεωρεί ότι η γκρίνια για τα συμβόλαια και η νοοτροπία του ''αφού δεν μου δίνεις αυτά που θέλω, δεν ανανεώνω και πάω στο ρελαντί'' είναι η βασική αιτία της κατάρρευσης και τους καθαρίζει από τώρα, πιστεύοντας οτι μπορεί να τους καλύψει είτε εσωτερικά είτε με ελευθερους/ δανεικούς τον Γενάρη, ενώ παράλληλα δείχνει ότι δεν μασάει. Το αν κρίνει σωστά την κατάσταση θα φανεί σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×