Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21

Και ο Araujo και ο κάθε Araujo για 2-3Μ;

 

Κάτσε να τελειώσει το πρωτάθλημα, γιατί ο Ponce μπορεί και να γράψει 15+ γκολ στο πρωτάθλημα, ειδικά με το επιθετικό ποδόσφαιρο του στρατηγού. Αραούχος πέρυσι 11 γκολ + 3 ασσίστ στο πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπω σε διαδικασία να γράψω θετικά-αρνητικά του Ponce. Είναι ένας decent παίκτης (σε καμία περίπτωση για συμβόλαιο 1.2Μ) αλλά μέχρι εκεί. Άλλωστε σχεδόν όλα τα γκολ του ήταν πάρε-βάλε άλλων και όλα με μικρούς (για το οποίο δεν υποτιμώ την δυσκολία να είσαι στην θέση που πρέπει, αλλά δεν θα έδινα 3 παίκτες για αυτή την ικανότητα).

 

Ο Πόνσε ΕΙΝΑΙ για 1,2m ακριβώς επειδή είναι ΑΘΛΗΤΑΡΑΣ.

Τα αθλητικά προσόντα κοστίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Araujo και ο κάθε Araujo για 2-3Μ;

 

Όχι ο Araujo δεν είναι για 2-3m.

Είναι μεν καλύτερος παίχτης ο Sergio αλλά είναι και 27 χρονών χωρίς να έχει παίξει σε τοπ επίπεδο ακόμα ενώ είναι και ολίγον προβληματικός.

Σαφέστατα και θα προτιμούσα Araujo αλλά ο Ponce στα 21 παίζει CL δανεικός από Roma ενώ ο Araujo στην Segunda για την Las Palmas στα 26.

Θεωρώ πως ο Ponce στα 26 του πχ θα ναι κάπου πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πόνσε ΕΙΝΑΙ για 1,2m ακριβώς επειδή είναι ΑΘΛΗΤΑΡΑΣ.

Τα αθλητικά προσόντα κοστίζουν.

Και ο Γιακουμής μια χαρά αθλητικά προσόντα έχει, αλλά κάνει κοντρολ με καλάμι.

Το σύνολο των χαρακτηριστικών μετράει.

Και ο Alef μια χαρά αθλητικά προσόντα έχει, αλλά σε δίδυμο στο κέντρο τακτικά είναι χειρότερος από εμένα. Αν δεν το διορθώσει αυτό, δεν θα πάρει ποτέ καλά χρήματα ή παίξει σε πιο μεγάλη ομάδα.

 

 

Όχι ο Araujo δεν είναι για 2-3m.

Είναι μεν καλύτερος παίχτης ο Sergio αλλά είναι και 27 χρονών χωρίς να έχει παίξει σε τοπ επίπεδο ακόμα ενώ είναι και ολίγον προβληματικός.

Σαφέστατα και θα προτιμούσα Araujo αλλά ο Ponce στα 21 παίζει CL δανεικός από Roma ενώ ο Araujo στην Segunda για την Las Palmas στα 26.

Θεωρώ πως ο Ponce στα 26 του πχ θα ναι κάπου πολύ καλύτερα.

Συμφωνώ ότι ο Araujo δεν είναι για 2-3m.

O Ponce δεν είναι κακός παίκτης, αλλά μέχρι τώρα δεν έχει δείξει κάποιο εξαιρετικό στοιχείο ίσως εκτός από σωματική δύναμη. Η Ρομα τον πήρε σαν prospect και με βάση τα δημοσιεύματα που έγραψε ο ζαστρο τον θεωρούν καμμένο χαρτί.

 

Θα φανεί που θα καταλήξει, imho το ταβάνι του είναι κάτι σαν την ΑΕΚ. Ο Araujo με λίγο περισσότερο μυαλό θα ήταν για αρκετά παραπάνω από την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιακουμάκης είναι 24 χρονών ενώ ο Ponce 21.

Ο ένας έχει παίξει στον Ατσαλένιο, τον Πλατανιά, την Επισκοπή και την ΑΕΚ ενώ ο άλλος σε Νιούελς, Ρόμα, Γρανάδα, Λιλ και ΑΕΚ.

Τον πρώτο τον έχει καψουρευτεί ο Μελισσανίδης τον δεύτερο ο Μπιέλσα.

Και όχι ο Γιακουμάκης ΔΕΝ είναι αθληταράς.

Δυνατός είναι αλλά αυτό δεν αρκεί.

ΑΘΛΗΤΑΡΑΔΕΣ η ΑΕΚ σήμερα που μιλάμε έχει 3 συνολικά (Πόνσε, Μπογιέ, Βίκτωρας).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα σύγκριση των 2 παικτών γενικά, είναι προφανές ότι ο Ponce είναι 5 κλάσεις πάνω από τον Γιακουμή. Αυτό που προσπαθώ να σου εξηγήσω είναι ότι αν πάρεις έναν παίκτη σαν τον Γιακουμή και τον κάνεις υπερπαίκτη από αθλητικά προσόντα, αλλά για να κάνει κοντρόλ θέλει 5 στρέμματα ή τακτικά έχει αντίληψη 5χρονου, δεν θα πάρει ποτέ καλά λεφτά.

Το 1.2Μ ο Ponce το παίρνει γιατί έχει καλά αθλητικά προσόντα, decent τεχνική και αντίληψη, και (κυρίως) για το potential που είχε το '15 που το υπέγραψε.

 

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι αν δεν πάει σε καμιά χώρα που δίνουν τρελούς μισθούς (Τουρκία, Ρωσία, Κίνα κλπ), δύσκολα θα ξαναπάρει/ξεπεράσει αυτό το ποσό στο μέλλον, εκτός αν στο υπόλοιπο της σεζόν π.χ. βγάλει μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Αργεντινός πιτσιρικάς έχει συμβόλαιο πολύ μεγαλύτερο από αυτό που αξίζει στην Ιταλία. Πρώτη φορά θα έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Πονσε Μπογιέ φέτος όπως Αραουχο Λιβαγια περισυ είναι μάλλον οι καλύτεροι ξένοι του πρωταθλήματος, αλλά οκ έχουν Μαρίνο Ουζουνιδη Ντάι Χαρντ Γκαγκναμ Σταιλ για μαέστρο.

 

Ο Μελ προφανώς μεταμορφώνεται όταν είναι να δανειστεί. Μεγάλη δύναμη το 'τζάμπα'!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Γιακουμάκης είναι 24 χρονών ενώ ο Ponce 21.

Ο ένας έχει παίξει στον Ατσαλένιο, τον Πλατανιά, την Επισκοπή και την ΑΕΚ ενώ ο άλλος σε Νιούελς, Ρόμα, Γρανάδα, Λιλ και ΑΕΚ.

Τον πρώτο τον έχει καψουρευτεί ο Μελισσανίδης τον δεύτερο ο Μπιέλσα.

Και όχι ο Γιακουμάκης ΔΕΝ είναι αθληταράς.

Δυνατός είναι αλλά αυτό δεν αρκεί.

ΑΘΛΗΤΑΡΑΔΕΣ η ΑΕΚ σήμερα που μιλάμε έχει 3 συνολικά (Πόνσε, Μπογιέ, Βίκτωρας).

Είναι ο Βικτωρας αθληταράς?

 

Εγώ με Μπογιέ Πόνσε Αλεφ έχω καραγουστάρει με την πρώτη ματιά. Μου αρέσει που είναι ωράίοι παίκτες, και απλοί. Έχουν ποιότητα, απλά δεν έχουν αυτο που σε κάνει να τους καψουρευεσαι όπως έχει ο Σερχιο την καβλιαρικη ενεργεια η ο πουστης ο Λιβάγια τα οργασμικά κοντρόλ

Link to comment
Share on other sites

Ο Κλωναριδης εχει τρομακτικο ξεπεταγμα (για Ελλαδα).

Δες τα γκολ του στην Ευρωπη ακομα και την ευκαιρια που εχασε με Μπενφικα που κανεις αλλος απο το ροστερ μας δεν θα προλαβαινε.

Απλα δεν εχει την ποιοτητα γιατι αν ειχε ΚΑΙ ποιοτητα θα επαιζε στην Σιτυ αντι του Στερλινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ την ταχύτητα/επιταχυνση. Αυτό είναι φυσικό προσόν. Αλλα συνολικά σαν αθλητής, δεν μου φαινεται και τόσο να πεις αθληταρας. Νορμάλ αθλητης με πολύ καλό ξεπεταγμα. Ετσι μου φαινεται, μπορέί να κανω και λάθος.

 

Οι άλλοι δυο είναι μπουριά.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κλωναριδης εχει τρομακτικο ξεπεταγμα (για Ελλαδα).

Δες τα γκολ του στην Ευρωπη ακομα και την ευκαιρια που εχασε με Μπενφικα που κανεις αλλος απο το ροστερ μας δεν θα προλαβαινε.

Απλα δεν εχει την ποιοτητα γιατι αν ειχε ΚΑΙ ποιοτητα θα επαιζε στην Σιτυ αντι του Στερλινγκ.

να δω τον κλωναριδη να κλωτσαει το εδαφος και να παιρνει πεναλτι οπως ο στερλινγκ προχθες και τι στον κοσμο

Link to comment
Share on other sites

Αδερφάρες

Τελικά καυγάδες αληθινοί αντρίκειοι μόνο στο ΚΜ

 

*πίνει μια γουλιά από τον βραδινό χυμό μανταρινάκι*

Link to comment
Share on other sites

Πονσε Μπογιέ φέτος όπως Αραουχο Λιβαγια περισυ είναι μάλλον οι καλύτεροι ξένοι του πρωταθλήματος, αλλά οκ έχουν Μαρίνο Ουζουνιδη Ντάι Χαρντ Γκαγκναμ Σταιλ για μαέστρο.

 

Ο Μελ προφανώς μεταμορφώνεται όταν είναι να δανειστεί. Μεγάλη δύναμη το 'τζάμπα'!

 

Ποσο μαλακας μπορει να ειναι καποιος για να στειλει τον παικτη του δανεικο στον Μαρινο τον Ουζουνιδη;Δηλαδη οκ λεμε για τους δικους μας τους καζατζιδηδες αλλα να λεγεσαι Ρομα η Τορινο και να μην κανεις μια μικρη ερευνα πρωτα;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που βελτίωσε ο ουχος είναι η αποδοση του στο αλκοόλ.

 

Ποτέ δεν πεθαίνει η ελπίδα να φορέσω μια μέρα την τιμημένη με τον Δικέφαλο. :D

Link to comment
Share on other sites

Ποια ΑΕΚ; αν με έβλεπε σκαουντ εχθές ήμουν για Ρεαλ

 

Καλά, εχθές ήμουν μία ομάδα μόνος μου.  :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αμε...

 

Θυμάσαι που είχαμε σβήσει στον καναπέ την επόμενη μέρα; Επί δύο είναι σήμερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι που είχαμε σβήσει στον καναπέ την επόμενη μέρα; Επί δύο είναι σήμερα.

αεικινητοι... :P :P :P

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Capture.jpg

 

Testimonial της Cosmote με χορηγικη αναρτηση στο ινστα. Καποια πραγματα δεν ειναι τυχαια ποτέ και εξηγουνται παντοτε εστω και εκ των υστερων.

 

cc @ReBo

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×