Jump to content

Ajax - ΑΕΚ (Champions League, Group E- 1η αγ.): 19/09, 19:55, Cosmotesport 2


AlexKR21
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

36 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Χουλτ
      2
    • Τσόσιτς
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Οικονόμου
      6
    • Μπακάκης
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      9
    • Κλωναρίδης
      1
    • Πόνσε
      14
    • Άλεφ
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      1
    • Τσόσιτς
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      22
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      1
    • Άλεφ
      3
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      1


Recommended Posts

@Bukowski: Δεν μπορώ να δω πως θα μαζέψουμε 4-5 βαθμούς. Υποθέτεις ότι θα κερδίσουμε Benfica και μετά θα πάρουμε Χ σε Πορτογαλία και με τον Ajax εντός;

 

Προσωπικά με 1-2 βαθμούς θεωρω ότι είμαστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να έχεις επαφή με την πραγματικότητα, το ματς με τη Μπενφίκα είναι μόνο για την τιμή των όπλων. Δεν ανήκεις εκεί και δεν έχεις καμία δουλειά να ονειρεύεσαι πράγματα όταν κατεβαίνεις με Κλωναριδες και Γαλανόπουλους και βαζεις Γιακουμακηδες. Είναι και λίγο προσβολή για το θεσμό από ένα σημείο και μετά.

Μπενφικα - ΤΣΣΚΑ 1:2

 

Βασιλεια - Μπενφικα 5:0

 

Μπενφικα - Μαντσεστερ Γιουναιτεντ 0:1

 

Μαντσεστερ Γιουναιτεντ - Μπενφικα 2:0

 

ΤΣΣΚΑ - Μπενφικα 2:0

 

Μπενφικα - Βασιλεια 0:2

 

Συνολικοι βαθμοι: 0

Γκολ: 1-14

Θεση: 4η

 

2017-2018 UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Group A

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να έχεις επαφή με την πραγματικότητα, το ματς με τη Μπενφίκα είναι μόνο για την τιμή των όπλων. Δεν ανήκεις εκεί και δεν έχεις καμία δουλειά να ονειρεύεσαι πράγματα όταν κατεβαίνεις με Κλωναριδες και Γαλανόπουλους και βαζεις Γιακουμακηδες. Είναι και λίγο προσβολή για το θεσμό από ένα σημείο και μετά.

Ενταξει Σταυρο προσβαλουμε τον θεσμο εμεις και οχι η Πλζεν που εφερε χ με τους Γιακουμακηδες της Τσεχιας.? Η Γιουνγκ Μπους ? Ενταξει καλη η απαξιωση και να νομιζετε οτι ειστε πραγματιστες αλλα το θεμα δεν ειναι μονο οι μοναδες αλλα η ομαδα. Περυσι ημασταν ΟΜΑΔΑ φετος ακομα ψαχνουμε να γινουμε. Ουτε εγω τρελενομαι με Ουζου αλλα μεχρι τωρα το προσπαθει. Εγω αν κανει 2πλο στις βαρβαρες την Κυριακη θα ξεχασω την τριαρα του Αιαντα και τις επελασεις του Ταλιαφικο. Γιατι την Κυριακη για μας μπορει να ειναι αλλο ενα ματς πρωταθληματος αλλα στην Κλεανθους ειναι η μιση χρονια τους . Αν κερδισεις τους βαζεις σοβαρα θεματα και τους τελειωνεις το παραμυθακι τους που εσυ γιγαντωσες με την εμφανιση σου στον τελικο περυσι 

Link to comment
Share on other sites

@Bukowski: Δεν μπορώ να δω πως θα μαζέψουμε 4-5 βαθμούς. Υποθέτεις ότι θα κερδίσουμε Benfica και μετά θα πάρουμε Χ σε Πορτογαλία και με τον Ajax εντός;

 

Προσωπικά με 1-2 βαθμούς θεωρω ότι είμαστε οκ.

Πολλα μπορουν να γινουν ομως τα δυο σημαντικα παιχνιδια ειναι αυτο με Μπενφικα αλλα και τα δυο τελευταια που θα χουμε Λιβαγια, Λοπες και ελπιζω Μπογιε. Προσωπικα θεωρω πως Αγιαξ η Μπενφικα θα τους κερδισουμε στην Αθηνα και απο εκει και περα βλεπουμε. Παντως με Μπενφικα πρωτος στοχος ειναι μινιμουμ το Χ με 0-0 για να χεις αβανταζ για ισοπαλια με γκολ εξω τελευταια αγωνιστικη.

 

Γενικα διαφωνω με αυτα τα "να βαλουμε εστω ενα γκολ και να φαμε λιγοτερα απο 18 γκολ συνολικα". Αν θες να πετυχεις κατι στοχευεις στα δυο τελευταια παιχνιδια του ομιλου και φροντιζεις με Μπενφικα να μην φασεις στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι τα μόνα παιχνίδια που μπορείς να χτυπήσεις είναι αυτά που θα παίζει ο Λιβάγια.

 

Για τον Μπογέ δεν ξέρω πότε θα παίξει ξανά σε υψηλό επίπεδο.

 

Οπότε χωρίς παίχτες με προσωπικότητα μην περιμένουμε ούτε βαθμό στη διοργάνωση.

 

Με Γιαννιώτα και Γιακουμάκη δεν γάμησε κανείς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλοι θέλουμε ευρώπη και ξέρουμε πόσο σημαντική για το κλαμπ είναι αλλά αν πούμε οτι είμαστε λίγο ρεαλιστές, με γιαννιώτα κλωναρίδη και γιακουμάκη δε κατέβαινε ούτε η ξάνθη...Ας πάρουμε το δεύτερο σερί να γίνοουμε πρώτοι στο χωριό για αρχή κ βλέπουμε για ευρώπη όταν θα φέρουμε αλλους 2-3 λιβάγια να δέσουν με το υπόλοιπο σύνολο

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλοι θέλουμε ευρώπη και ξέρουμε πόσο σημαντική για το κλαμπ είναι αλλά αν πούμε οτι είμαστε λίγο ρεαλιστές, με γιαννιώτα κλωναρίδη και γιακουμάκη δε κατέβαινε ούτε η ξάνθη...Ας πάρουμε το δεύτερο σερί να γίνοουμε πρώτοι στο χωριό για αρχή κ βλέπουμε για ευρώπη όταν θα φέρουμε αλλους 2-3 λιβάγια να δέσουν με το υπόλοιπο σύνολο

Τόση αισιοδοξία ούτε ο μπουκόφσκις. :D

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γαμήθηκε ο Δίας με αυτή την εκδρομή. Την έβγαλα όλη άρρωστος και τώρα στον γυρισμό τρώμε πακέτο. Είχαμε 3 ώρες καθυστέρηση στην κωλογερμανικη αουτομπαν με αποτέλεσμα να χάσουμε την ανταπόκριση για Βουδαπέστη στην Πράγα και να περιμένουμε ένα 3ωρο σχεδόν τώρα μέχρι το επόμενο. Έπρεπε να περπατήσουμε και νυχτιάτικα από το έναν σταθμό στον άλλο, ευτυχώς αυτή τη πόλη παίζει να την ξέρω και καλύτερα από την Αθήνα ξέρω 'γω πλέον.

Δεν μπήκε καθόλου καλά η σεζόν.

Την Πέμπτη περάσαμε πάντως καλά, είδαμε τα αξιοθέατα και τα "αξιοθέατα" της πόλης. Το κουφό, κάναμε ένα στοπ για φουλαρισμα σε μια άιρις παμπ, και ο ένας σερβιτόρος ήταν ΑΕΚτζης από Κω. Παραπονιομουνα στον Κρις-Σκοκο21 στο βάιμπερ ότι πίνω ουίσκι και Guiness και δεν αισθάνομαι ούτε μια γεύση με το συνάχι.

Εντωμεταξύ πριν φτάσουμε Πράγα κάνει στάση για τσιγάρο το πούλμαν και μας κερνάει μπύρα ο οδηγός για να πάνε κάτω τα φαρμάκια της καθυστέρησης. (Ε τόσο ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΣ που κάνουν με πούλμαν την διαδρομή Άμστερνταμ Βουδαπέστη σπάνια βλέπει ο ανθρωπας, είπε να τους τρατάρει 2 πράσινες από το ψυγειάκι)

Κάποια στιγμή θα ξαναπάω στην πόλη και στην χώρα γενικά, αξίζει μερικές μερούλες. Μέχρι εκεί όμως, εντόπισα όλα αυτά για τα οποία δεν θα μπορούσα να ζήσω σε μια βόρεια χώρα, αλλά λάτρεψα το ότι όσο μαλακας και να είσαι, δεν θα ξεχωρίσεις από το πλήθος, δεν θα σε χλευάσει κανείς, όλοι σχεδόν είναι αποδεκτοί όπως είναι. (δεν είναι πολιτικοπολιτισμικο της επικαιρότητας αυτό το σχόλιο, μιλάω γενικά για την "μαλακία" που κουβαλάει ο καθένας μας στην καθημερινότητα.)

Ο κόσμος σκασμενος ο περισσότερος μετά το ματς. Υπήρξε και το χειροκρότημα βέβαια, αλλά χωρίς ιδιαίτερη πεποίθηση.

Στη Νταμ πριν το ματς μαζεψανε 2 άτομα. Δεν ξέρω τον λόγο, δεν θέλω να μπω σε εικασίες, ελπίζω να είναι ήδη σπίτι τα παιδιά.

Επειδή έκπληκτος διαπίστωσα ότι πολύς κόσμος νόμιζε ότι ήρθε Ολλανδία και εκεί πίνει όπου θέλει, να ξεκαθαρίσουμε ότι και στην Ολλανδία απαγορεύεται εκτός από τα τα γνωστά μέρη. Άλλο το ότι στις καθημερινές μπορεί να δείχνουν μια άλφα ελαστικότητα οι μπάτσοι, τώρα εξάντλησαν την αυστηρότητά τους όπως και για την κατανάλωση αλκοόλ σε δημόσιο μέρος.

Φθηνό μέρος δεν την λες την Ολλανδία btw. Πρέπει να μου εξοικονόμησε πολλά λεφτά το κρύωμα που κουβάλαγα. Την πρώτη μέρα, του ματς, κατανάλωσα 2 (ολογραφως δύο) μπύρες.

Αυτά, σε 40 λεπτά έρχεται το πούλμαν να μας πάει σπιτάκι (12 θα φτασουμε, κλεινοντας 26 ώρες στον δρόμο).

Αυτά, δεν θυμάμαι πλέον τι έγραψα παραπάνω, την ώρα μου σκοτωνα :)

  • Δικεφαλάκι 20
Link to comment
Share on other sites

Γαμήθηκε ο Δίας με αυτή την εκδρομή. Την έβγαλα όλη άρρωστος και τώρα στον γυρισμό τρώμε πακέτο. Είχαμε 3 ώρες καθυστέρηση στην κωλογερμανικη αουτομπαν με αποτέλεσμα να χάσουμε την ανταπόκριση για Βουδαπέστη στην Πράγα και να περιμένουμε ένα 3ωρο σχεδόν τώρα μέχρι το επόμενο. Έπρεπε να περπατήσουμε και νυχτιάτικα από το έναν σταθμό στον άλλο, ευτυχώς αυτή τη πόλη παίζει να την ξέρω και καλύτερα από την Αθήνα ξέρω 'γω πλέον.

Δεν μπήκε καθόλου καλά η σεζόν.

Την Πέμπτη περάσαμε πάντως καλά, είδαμε τα αξιοθέατα και τα "αξιοθέατα" της πόλης. Το κουφό, κάναμε ένα στοπ για φουλαρισμα σε μια άιρις παμπ, και ο ένας σερβιτόρος ήταν ΑΕΚτζης από Κω. Παραπονιομουνα στον Κρις-Σκοκο21 στο βάιμπερ ότι πίνω ουίσκι και Guiness και δεν αισθάνομαι ούτε μια γεύση με το συνάχι.

Εντωμεταξύ πριν φτάσουμε Πράγα κάνει στάση για τσιγάρο το πούλμαν και μας κερνάει μπύρα ο οδηγός για να πάνε κάτω τα φαρμάκια της καθυστέρησης. (Ε τόσο ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΣ που κάνουν με πούλμαν την διαδρομή Άμστερνταμ Βουδαπέστη σπάνια βλέπει ο ανθρωπας, είπε να τους τρατάρει 2 πράσινες από το ψυγειάκι)

Κάποια στιγμή θα ξαναπάω στην πόλη και στην χώρα γενικά, αξίζει μερικές μερούλες. Μέχρι εκεί όμως, εντόπισα όλα αυτά για τα οποία δεν θα μπορούσα να ζήσω σε μια βόρεια χώρα, αλλά λάτρεψα το ότι όσο μαλακας και να είσαι, δεν θα ξεχωρίσεις από το πλήθος, δεν θα σε χλευάσει κανείς, όλοι σχεδόν είναι αποδεκτοί όπως είναι. (δεν είναι πολιτικοπολιτισμικο της επικαιρότητας αυτό το σχόλιο, μιλάω γενικά για την "μαλακία" που κουβαλάει ο καθένας μας στην καθημερινότητα.)

Ο κόσμος σκασμενος ο περισσότερος μετά το ματς. Υπήρξε και το χειροκρότημα βέβαια, αλλά χωρίς ιδιαίτερη πεποίθηση.

Στη Νταμ πριν το ματς μαζεψανε 2 άτομα. Δεν ξέρω τον λόγο, δεν θέλω να μπω σε εικασίες, ελπίζω να είναι ήδη σπίτι τα παιδιά.

Επειδή έκπληκτος διαπίστωσα ότι πολύς κόσμος νόμιζε ότι ήρθε Ολλανδία και εκεί πίνει όπου θέλει, να ξεκαθαρίσουμε ότι και στην Ολλανδία απαγορεύεται εκτός από τα τα γνωστά μέρη. Άλλο το ότι στις καθημερινές μπορεί να δείχνουν μια άλφα ελαστικότητα οι μπάτσοι, τώρα εξάντλησαν την αυστηρότητά τους όπως και για την κατανάλωση αλκοόλ σε δημόσιο μέρος.

Φθηνό μέρος δεν την λες την Ολλανδία btw. Πρέπει να μου εξοικονόμησε πολλά λεφτά το κρύωμα που κουβάλαγα. Την πρώτη μέρα, του ματς, κατανάλωσα 2 (ολογραφως δύο) μπύρες.

Αυτά, σε 40 λεπτά έρχεται το πούλμαν να μας πάει σπιτάκι (12 θα φτασουμε, κλεινοντας 26 ώρες στον δρόμο).

Αυτά, δεν θυμάμαι πλέον τι έγραψα παραπάνω, την ώρα μου σκοτωνα :)

σιγουρα μια ιστορια-εκδρομη που θα θυμασαι και θα εχεις να την λες για χρονια

αυτα μενουν 

ελπιζω να ειχες και την καταλληλη παρεα μαζι σου

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχω να την λέω γιατί τόσο νηφάλιος που ήμουνα, πρώτη φορά θυμάμαι τα πάντα. :D

Ναι, με φίλο οπαδό του Αγιαξ...

 

Σε 4 εβδομάδες ξαναγυρναμε Πράγα για το ματς της Βασίλισσας με τη Νίμπουρκ.

Link to comment
Share on other sites

Το κουφό της νύχτας στην Πράγα ξέχασα να σας πω. Στεκόμαστε στην στάση του πούλμαν με τον φίλο, τσάντα Άγιαξ αυτός, φουτεράκι Κατερίνης Α.Ε.Κ. εγώ, βλέπει ένας τυπάς τον δικέφαλο στο στήθος μου, μου λέει αρ γιου Γκρικ; Πήρα χαμπάρι αμέσως το κασκόλ της Μπενφίκα που κρεμόταν από την δικιά του τσάντα... Ένας μπαγερνίστας έλειπε μόνο από τον όμιλο 3.30 τα ξημερώματα στην Πράγα. Η έκφραση είναι μικρός ο κόσμος, πλέον έχει χάσει την σημασία του. 

 

Έφτασα σπίτι, έκανα μπάνιο, και ήρθα καρφί γραφείο για δουλειά. Χαλάλι.

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Σπυρος κυριοι. Εχει τρεξει τοσες εκδρομες και τοσα χρονια δεν κουνησε σε κανεναν το δακτυλο εδω μεσα με νουθεσιες ΑΕΚοφροσυνης.

 

Και υπαρχουν κι αλλα τετοια παιδια εδω μεσα. Ευτυχως...

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία μόνο. Γιατί σταμάτησε ο Σπύρος να ανοίγει τα topics των αγώνων;

Σας παρακολουθούσα από πέρσι που δεν μπορούσα να γραφτώ και το παλικάρι μας πήγε τραίνο.

 

Δεν είναι να παίζουμε με τέτοια πράγματα...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία μόνο. Γιατί σταμάτησε ο Σπύρος να ανοίγει τα topics των αγώνων;

Σας παρακολουθούσα από πέρσι που δεν μπορούσα να γραφτώ και το παλικάρι μας πήγε τραίνο.

 

Δεν είναι να παίζουμε με τέτοια πράγματα...

 

Δεν σταμάτησα, απλά υπάρχουν εξαιρέσεις, όπως υπήρχαν και πέρσι, δικαιωματικά ανοίγματα (όπως πολύ καλά έκανε και το άνοιξε ο Σταύρος με ποακ, αν και είναι γνωστός γκαντέμης), την επόμενη θα επανέλθει η τάξη, αν και το δίδυμο εθνάρχη/ζούζου μου προκαλεί κάποιο πρόβλημα φέτος να σου πω την αλήθεια, πρέπει να ανασυγκροτήσω τις δυνάμεις μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία μόνο. Γιατί σταμάτησε ο Σπύρος να ανοίγει τα topics των αγώνων;

Σας παρακολουθούσα από πέρσι που δεν μπορούσα να γραφτώ και το παλικάρι μας πήγε τραίνο.

 

Δεν είναι να παίζουμε με τέτοια πράγματα...

:(

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα γιατί είχε περάσει το τελευταίο ματς και δεν ανοιγόταν τοπικ.

Η φάση γαμηθηκε τελείως που δεν άνοιξε ο Σπύρος το τοπικ της πρεμιέρας.

 

Όσο για τα περί γκαντεμοσυνης δικιάς μου, να εκτιμάτε το περσινό Πανιώνιος-ΑΕΚ που μας κράτησε ζωντανούς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία μόνο. Γιατί σταμάτησε ο Σπύρος να ανοίγει τα topics των αγώνων;

Σας παρακολουθούσα από πέρσι που δεν μπορούσα να γραφτώ και το παλικάρι μας πήγε τραίνο.

 

Δεν είναι να παίζουμε με τέτοια πράγματα...

Με Άγιαξ ζήτησα εγώ άπ' τον Σπύρο να τ' ανοίξω γιατί πήγα Ολλανδία

Το κανα και πέρσι σε Βενετία (μπάσκετ) και Μιλάνο που επίσης ήμουν μέσα και πήγαμε καλά και είπα να το συνεχίσω για το γούρι

Ε, δεν έκατσε :P

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×