Jump to content

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Ρε τον κακομοιρη θα μεινει ανεργος Χριστουγεννιατικα. Δεν θα τον ξαναδειτε το βαζω εδω ως συλλεκτικο.  Πανο Λουπο σε ευχαριστουμε για ολα οσα προσφερες στην δημοσιογραφια. Καλη τυχη στην νεα σου δουλεια.

 

Screenshot_1.png

Link to comment
Share on other sites

Ο διουδης ειναι καλυτερος του μπαρκα.....δεν κανουμε καμια κινηση; Αν και μας πηραν πρεφα τι μαλακες ειμαστε, δε θα θελουν να ερχονται σαυτο το ρδελομπου

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tarasfw said:

Ο διουδης ειναι καλυτερος του μπαρκα.....δεν κανουμε καμια κινηση; Αν και μας πηραν πρεφα τι μαλακες ειμαστε, δε θα θελουν να ερχονται σαυτο το ρδελομπου

Ο Διούδης φέτος παίζει καλύτερα από τον Μπάρκα

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα άλλα ο Τσατάλης γράφει και το εξής φοβερό:

" Μιλάμε για έναν οργανισμό, στον οποίο στα σοβαρά ακούστηκε μέσα στο καλοκαίρι, ακόμη και σκέψη πως θα έπρεπε να δοθεί η ευκαιρία στον Γιακουμάκη και να μην πάρει φορ. Δεν κάνω πλάκα, είχε ακουστεί κι αυτό. Να ήταν οι φορ της ΑΕΚ Γιακουμάκης και Λιβάγια.  Και δεν έπεσαν τοίχοι, ταβάνια, κτίρια, δεν γκρεμίστηκαν γέφυρες… "

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bluesman said:

Ανάμεσα στα άλλα ο Τσατάλης γράφει και το εξής φοβερό:

" Μιλάμε για έναν οργανισμό, στον οποίο στα σοβαρά ακούστηκε μέσα στο καλοκαίρι, ακόμη και σκέψη πως θα έπρεπε να δοθεί η ευκαιρία στον Γιακουμάκη και να μην πάρει φορ. Δεν κάνω πλάκα, είχε ακουστεί κι αυτό. Να ήταν οι φορ της ΑΕΚ Γιακουμάκης και Λιβάγια.  Και δεν έπεσαν τοίχοι, ταβάνια, κτίρια, δεν γκρεμίστηκαν γέφυρες… "

Εγω θυμαμαι το εχει γραψει ο Στυλιανοπουλος απο Ιουλιο μηνα αυτο. "Να δωσουμε μια ευκαιρια στο Γιακουμακη" καπως ετσι το εγραψε.

Στυλιανοπουλος = εγγυηση

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι προτάσεις του Λυμπερόπουλου ήταν είτε στόχοι, προτάσεις του Μαϊστο ή του Μιλοβάνοβιτς είτε αφορούσαν παίκτες που τους ξέραμε από την Ελλάδα (Ερνάνι) ή τους είχαμε αντιπάλους(Πιρές).

Και αν δεν είχε ενεργοποιηθεί ο Μελισσαν δεν θα είχαν έρθει ούτε όσοι ήρθαν.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

Ειναι εκπληκτικο οτι δε θελει κανενα Σκαουτ να καταλαβει τι εστι Γιακουμακης. Οπως κ δεν θελει κανενα σκαουτ να καταλαβει οτι ο Μοραν ειναι ενας Ιγκλεσιας χωρις work ethic/rate.

Ενας καλος σκαουτ κοιταει εκτος απο τα προσοντα ενος παικτη , τον χαρακτηρα, το work ethic/rate, την σταθεροτητα του κλπ

Αν παιρνεις παικτες απο email , fm 2019, κ yt videos, ε ...ενταξει. Καταλαβαινετε με τι εχουμε να κανουμε.

 

Ποιο σκαουτ ρε, 1 1/2 χρονο ειναι ο παιχτης στην ομαδα, σκαουτινγκ θελει? Μπηκε σημερα και σενα τεταρτο εκανε νταμπλ-νταμπλ σε φαουλ και λαθος κοντρολ, τι να λεμε.

Ειχε λογικη παντως να παρει μια ευκαιρια το καλοκαιρι (ως 3ος βεβαια). Την εχασε, κ δεν εχει καμια λογικη να ειναι εδω και του χρονου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τον πηρες γιατι εβαλε πολλα γκολ και ηταν φτηνος κ νεος αρα ευκαιρια. Βεβαια ηταν φτηνος ακριβως γι'αυτο το λογο, γιατι αρκετοι παιχτες που ειναι σκορερ σε μικρες ομαδες, δεν κανουν για μεγαλυτερες. Ειναι ο λογος που ο Ηλιας Καμπας κι ο Γιωργος Ζαχαροπουλος περασαν ολη τους την καριερα του στον Ηλυσιακο και τη Χαλκηδονα. Το σκαουτινκ που λες το εκανε ας πουμε ο ΟΣΦΠ και δεν ασχοληθηκε με τον παιχτη παρα τα βαρυγδουπα για 1ο Ελληνα σκορερ. Ε, σου λεει ο Μελ, πως καποτε εκανα το μπετατζη το Δημητριαδη 1ο σκορερ, γιατι οχι ξανα?

Κι οπως με το Δημητριαδη, αν δεν υπαρχουν χαφ να τροφοδοτησουν και σγκεκριμενο σχεδιο αξιοποιησης του παιχτου, η φαση εξελιχθηκε σε τραγωδια (μιλαω για τα τελευταια χρονια του Δημητριαδη, οταν η χρησιμοτητα του ξεπεραστηκε απο τις εξελιξεις)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Ο Μελ φταιει γιατι δεν ειναι διατεθειμενος να βαλει εστω ενα πλαφον 5 εκ δικη του ενεση χρηματος για καθε χρονο στην ομαδα.

Και αυτο διοτι γνωριζει το παρασκηνιο. Κ οταν ξερεις οτι πχ φετος παει καρφωτο στον μπαογκ για ΧΨΖ λογους, δεν ειναι διατεθειμενος να κανει ανοιγμα οπως κ αυτος το ορισε σαν "επιδειξη πλουτου". 
Επισης δε πιστευε οτι 2 παικτες εστω αυτου του βεληνεκους θα του φερνανε αποτελεσματα στο ΤΣΛ. Αλλοιως παλι θα τους τσιμπουσε. Αλλωστε εαν εκανε 1 νικη, 1 Χ, θα τα βγαζε τα συμβολαια.

 

Το ξεπερασαμε αυτο με τις ενεσεις, πλεον δεν μπαινουν ουτε τα εσοδα στην ομαδα.

 

Παιχτες δεν μπορουμε να φερουμε γιατι σε καθε μεταγραφικη περιοδο προσπαθουμε να παιξουμε moneyball με παικτες καλυτερους κ ακριβοτερους απ'οσο μπορουμε να αντεξουμε, τους οποιους προσπαθουμε να τους πεισουμε να ερθουν γιατι αεκφαμιλυ, αγια σοφια, προσφυγια, δικεφαλος αετος. Δεν πιανει και ποτε, γι'αυτο το 'χουμε ριξει στους δανεικους μ την προοπτικη να καλυφθει η εκαστοτη θεση, εστω κ προσωρινα, με παιχταρα, χωρις να χρεωθει η ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Αιχμηρός Αρναούτογλου:

 

Ασφαλώς η μη αποτελεσματική (να μην πω κακή) δουλειά, φαίνεται πλέον πολυεπίπεδα. Ο Λυμπερόπουλος "φαγώθηκε" να απομακρύνει τον (προπονητή τερματοφυλάκων) Καμπόλη, με τον οποίο ο Μπάρκας είχε παρουσιάσει αλματώδη εξέλιξη στο περυσινό δεύτερο μισό της σεζόν, για να δώσει τη δουλειά στον Μιχαϊλίδη. Από τότε, οι τερματοφύλακες της ΑΕΚ, αντί να κάνουν βήματα εμπρός, παρουσιάζονται ολοένα και πιο προβληματικοί. Η εικόνα έχει μιλήσει από μόνη της σε κάμποσα παιχνίδια. Ακόμα και στη μία εμφάνιση του Τσιντώτα στο πρωτάθλημα, μπορούσες να δεις ότι είχε κακές αποφάσεις.

Ευτυχώς για την ΑΕΚ, απέναντί της ήταν ο Μπαργκάν, αυτός που ο νυν τεχνικός διευθυντής Λυμπερόπουλος προσπαθούσε να φέρει στην ομάδα την περίοδο της Β' Εθνικής, έχοντας μάλιστα την εντύπωση ότι μέσα από την Ένωση, θα πάρει μεταγραφή για ομάδα του εξωτερικού. Ότι να' ναι… Ένας παίκτης με κλάση και υποφερτή αποτελεσματικότητα, θα είχε στείλει την απερχόμενη πρωταθλήτρια για "τσάι" και τον Ουζουνίδη, πιθανότατα εκτός ΑΕΚ. Ας θυμηθούμε τι ίσχυε και πέρυσι, τέτοιο καιρό… Όταν ο Χιμένεθ σήκωνε όλο το βάρος στις αποτυχίες. Τώρα για όλα, πρέπει να φταίει ο Μελισσανίδης. Δεν είναι έτσι κύριοι…

Ο καλός, ικανός, καταφερτζής προπονητής, στα δύσκολα φαίνεται. Όταν εμφανίζει νέους τρόπους δράσης, αλλάζει τις διατάξεις αποτελεσματικά, προσπερνά τις απώλειες και εμφανίζει νέους ήρωες. Όταν η δουλειά πήγε να χαλάσει, ο Χιμένεθ είχε την προσωπικότητα να "ξεσηκώσει" τα αποδυτήρια, να "κουκουλώσει" τις απώλειες των Μάνταλου, Γιόχανσον και Τσόσιτς και να χτίσει ομάδα που πέραν του πρωταθλήματος, κατέγραψε ρεκόρ ευρωπαϊκό που ουδείς φανταζόταν.

Σε τι έχει σφάλει ο Μελισσανίδης; Στις επιλογές του. Η σεζόν 2017-18, εκκίνησε με τεχνικό διευθυντή τον Μαϊστόροβιτς, τεχνικό τον Χιμένεθ, προπονητή τερματοφυλάκων τον Καμπόλη, να μην πιάσουμε θέματα σκάουτινγκ και χαρακτηριστούμε εμπαθείς, παρόλο που και εκεί έχουν παρθεί αποφάσεις με λάθος κριτήριο και κόμπλεξ. Το έχω γράψει ξανά, όταν έχεις σφιχτή οικονομική πολιτική, πρέπει να διαθέτεις επίσης, πρόσωπα ευέλικτα και αποτελεσματικά. Ικανά και ανοιχτόμυαλα. Να μη φοβούνται τα ρίσκα και τις αποφάσεις. Να έχουν έτοιμες λύσεις όταν ο ίδιος διαθέτει 2 εκατ. ευρώ, αλλά δεν τα θέλει ο Ραντόγια που μας τον είπε ένας μάνατζερ.

Να ακούν τους ανθρώπους που υπάρχουν στο τμήμα σκάουτινγκ, για να μην χάνονται περιπτώσεις όπως αυτή του Εντομπελέ. Η ΑΕΚ υστερεί τρομερά σε αυτό το κομμάτι και αν δεν αλλάξει άμεσα το οργανόγραμμα και την κατεύθυνσή της, θα συνεχίσει να το βρίσκει διαρκώς μπροστά της.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες το θεμα δεν ειναι ποιος ειναι καλυτερος του Μπαρκα

το θεμα ειναι οτι τα μυαλα του παιρνουν πολυ ευκολα αερα

εχει πολυ ταλεντο το παλικαρι

αλλα οταν την ψωνιζει και οταν ειναι ντεφορμε πρεπει να παιζει ο 2ος κατα σειρα τερματοφυλακος

εμεις ευτυχως εχουμε τον Τσιντωτα που ειναι ενας πολυ καλος γκολκιπερ ο οποιος ωστοσο δεν εχει παρει τα λεπτα συμμετοχης που του αναλογουν

τα ιδια ισχυουν και για την θεση του δεξιου μπακ μεταξυ Μπακακη-Γκαλο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100% με τον Aussie

Ο Μπάρκας έχει σπουδαία προσόντα, πλην του παιχνιδιού με τα πόδια και του μυαλού του που παίρνει εύκολα αέρα. Το πρώτο λύνεται με δουλειά, αρκεί να βρεθεί κάποιος να τον δουλέψει, το δεύτερο ελπίζω να λυθεί με πάγκο για κάποιο διάστημα. 

Δεν πρέπει με τίποτα όμως να καεί, γιατί μιλάμε για τον καλύτερο Έλληνα τερματοφύλακα. Και να μην έχουμε κοντή μνήμη, γιατί χωρίς τον Μπάρκα ομίλους Τσου Λου δεν βλέπαμε με τίποτα φέτος...

 

Με το άρθρο του Αρναούτογλου γενικά συμφωνώ, πλην την πρώτης παραγράφου. Δεν θα ξεχάσουμε τώρα τι χτικιό είχαμε βγάλει τόσα χρόνια με τον Καμπόλη απλά επειδή (δικαίως) θέλουμε να ρίξουμε ευθύνες στον Λυμπερόπουλο. Ίσως η αντικατάσταση του προπονητή τερματοφυλάκων να ήταν η μοναδική σωστή επιλογή του Λυμπερόπουλου στην ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
2 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν πρέπει με τίποτα όμως να καεί, γιατί μιλάμε για τον καλύτερο Έλληνα τερματοφύλακα

Ο Βλαχοδήμος έχει τεράστια βελτίωση και είναι και στην ίδια ηλικία με Μπάρκα. Για μένα ο καλύτερος Έλληνας τερμας. Προσωπικά τον Μπάρκα δεν τον έχω (ακόμα τουλάχιστον) για καλύτερο και του Τσιτώντα ο οποίος είναι τρομερά αδικημένος, ειδικά φέτος. (ναι οκ έκανε ο Μπάρκας 2-3 καλές εμφανίσεις, αλλά από διάρκεια δεν. Τα ίδια έκανε κι ο Ανέστης ώρες ώρες)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Ο Βλαχοδήμος έχει τεράστια βελτίωση και είναι και στην ίδια ηλικία με Μπάρκα. Για μένα ο καλύτερος Έλληνας τερμας. Προσωπικά τον Μπάρκα δεν τον έχω (ακόμα τουλάχιστον) για καλύτερο και του Τσιτώντα ο οποίος είναι τρομερά αδικημένος, ειδικά φέτος. (ναι οκ έκανε ο Μπάρκας 2-3 καλές εμφανίσεις, αλλά από διάρκεια δεν. Τα ίδια έκανε κι ο Ανέστης ώρες ώρες)

Έχεις δίκιο για τον Βλαχοδήμο, αλλά επειδή δεν έπαιζε Εθνική τον ξέχασα. Καταλαβαίνεις και συ ότι είναι σε απλησίαστα επίπεδα πλέον. Ο Τσιντώντας δεν είναι κάτι τρομερό, ένας νορμάλ τερματοφύλακας είναι με συγκεκριμένο ταβάνι. Δεν έχει κάνει και κανά μεγάλο ματς ο Τσιντώντας το μόνο θετικό για το οποίο τον θυμόμαστε είναι μια έξοδος με την Αούστρια, ένα βολέ στην Λιβαδειά και κυρίως επειδή αντικατέστησε τον Ανέστη που μας προκαλούσε εφιάλτες. Πολύ καλός για 2ος για να παίζει σε κάνα Κύπελλο ή που και που στο πρωτάθλημα αν υπάρχει θέμα με τον 1ο, αλλά μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπάρκας είναι για τον πούτσο καβάλα και καλό θα ήταν να πάψουμε κάποτε να τους βαφτίζουμε όλους καλύτερους γιατί έτσι.

 

Όλα αυτά τα χρόνια έχουμε χαρακτηρίσει:

Καλύτερο ποδοσφαιριστή όλων των εποχών τον Μάνταλο (ασχολίαστο)

Καλύτερο ελληνα προπονητή τον Ουζουνίδη (δεν υπάρχουν καλοί Έλληνες προπονητές και δεν είναι ο καλύτερος, δεν είναι καν προπονητής)

Καλύτερο ελληνα τερματοφύλακα το Μπάρκα ο οποίος δεν έχει πόδια και ο,τι πάει μέσα γράφει. Στο πρωτάθλημα είμαι βέβαιος ότι υπάρχουν πολλοι καλύτεροι του Μπάρκα (πρόχειρα μου έρχεται στο μυαλό η αδερφή με το πλατινε μαλλί που έχουν οι Βούλγαροι και ο Τσιντωτας) και βασικά δεν είναι καν καλός. Είναι για τον πούτσο.

Καλύτερο ανερχόμενο ποδοσφαιριστή τον Γαλανόπουλο, έναν παίχτη που είναι για Λεβαδειακό.

Δεν θα προσαρμοστεί η πραγματικότητα στα θέλω μας, εμείς θα προσαρμοστούμε στην πραγματικότητα. Όσο δεν καταλαβαίνουμε, η πραγματικότητα ξύνει τ' αρχιδια της και σε χυνει στη μάπα.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις δεν γίνεται να βγάζουμε μόνοι μας όλη την ομάδα για τον πούτσο και τον Λεβαδειακό. Δεν έπαιζε ο Araujo, ο Λάδαροθ, ο Μπο και Βράνιες για 2.75 ο καθένας πέρσι. Και οι υπόλοιποι (συμπεριλαμβανομένων των Μάνταλο, Μπάρκα και Γαλανόπουλο) κάτι έκαναν.

Προσωπικά θεωρώ ότι με αυτά που κάνει ο αγέλαστος δεν έχει νόημα να μιλάμε για κανένα παίκτη. Αν φύγει και έρθει κανένας φυσιολογικός προπονητής, να ξανακάνουμε κουβέντα για το μπορεί και τι οχι ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Αν ερχόταν φυσιολογικός προπονητής και στη θέση του Γαλανόπουλου για παράδειγμα είχες ένα αξιοπρεπές χαφ της Ξάνθης λ.χ. η εικόνα ίδια θα ηταν. Αυτό προσπαθώ να πω ότι τέτοιοι παίχτες δεν κάνουν τη διαφορά από μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό επίπεδο του Γαλανόπουλου είναι για να παίζει 3ο4ος σε μια ομάδα πρωταθλητισμού, ακριβώς δλδ όπως ήταν πέρσι και έκανε μια χαρά παιχνίδια. Αυτό σημαίνει ότι δεν κάνει για βασικός σε μια νορμαλ ΑΕΚ (άσχετα με το ότι με τις φετινές παλαβομάρες έγινε 1η επιλογή) και ότι στην Ξάνθη θα ήταν ηγέτης. Αλλά η λογική για αυτούς τους παίκτες είναι ότι είναι prospects, υπολογίζεις ότι αν του δώσεις χρόνο θα φτάσει σε 1-2 χρόνια να είναι για βασικός στην ΑΕΚ. Εμείς με τις μαλακίες που κάνουμε και τον μαλάκα στον πάγκο κινδυνεύουμε να τον κάψουμε και όντως να τον στείλουμε στην Ξάνθη.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν 2 τάσεις αυτή τη στιγμή εδω μέσα, οι "όλοι είναι για τον πούτσο και για τον λεβαδειακο" και οι "η ομάδα παει για τον πούτσο αλλα δε χρειαζεται να τους αλλαξουμε όλους". Οι δευτεροι, εντοπίζουν το θέμα κυρίως στον προπονητη, κατα πλειοψηφια (πλην Μαγου δηλαδή). Από τους πρώτους, έχουμε διαβάσει μέχρι και για τον Λιβάγια ότι είναι για τον Λεβαδειακο.

Σίγουρα δεν σημαίνει ότι οι πρώτοι ή οι δευτεροι είναι πιο ΑΕΚ από τους άλλους. 

Κατά τη γνώμη μου είναι υγιείς οπαδικές απόψεις και των δύο τάσεων, αλλα η ομάδα πρέπει αν πάει με την πρώτη λογική, θα υποστεί ακόμα πιο καταστροφικές συνέπειες. οι αφορισμοί είναι για τους οπαδους, οι ομάδες πρεπει να αξιολογούν, να εκμεταλλεύονται και να βελτιώνουν αυτά που έχουν. Οπότε, ναι ΓΤΠ όλοι τους φαινονται φέτος, αλλά ένα 75% απαραιτήτως πρέπει να είναι και του χρόνου μαζί μας και να βρούμε τρόπο να βελτιωθούν ατομικά και να μασκαρευτούν οι αδυναμίες τους.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν αξίωσε κανείς να φύγουν όλοι αυτοί και στη θέση τους να έρθει η Μπαρτσελόνα.

Οι υπάρχοντες παίχτες είναι σημείο αναφοράς. Στο υποθετικό σενάριο που η ΑΕΚ είχε κανονική διοίκηση θα έπρεπε τώρα το χειμώνα να πάρει χαφ. Το ένα σενάριο ειναι: Έχω τον υπερπαιχτη Γαλανόπουλο οπότε με παίρνει να πάρω τον χαφ του Χαραυγιακού για συμπληρωμα. Ή το ακόμα πιο κοντά στην πραγματικότητα σενάριο: έχω τον Γαλανόπουλο που είναι παιχτουρα και δεν παίρνω κανέναν γιατί είναι όλοι τους μουνόπανα που έχουν βάλει στο μάτι τα λεφτά του κ. Μελισσανίδη.

Το άλλο σενάριο θα ήταν οτι: Έχω τον Γαλανόπουλο που το παιδί κάτι πάει να δείξει αλλά κάπου το χάνει και δεν αρκεί. Πρέπει να αγοράσω χαφ. Με λεφτά.

Αντιστοίχως στο επιθετικό χαφ. Η μια λογική λέει έχω Μάνταλο που είναι ο κορυφαίος των κορυφαίων, ένας θεός ανάμεσα σε θνητούς, ο καλύτερος όλων των εποχών οπότε δεν παίρνω κανέναν. Το άλλο σενάριο είναι ότι το επιθετικό χαφ μου είναι για Άρη Θεσσαλονίκης οπότε πρέπει να πάρω χαφ.

Να γιατί πρέπει να κρίνουμε αυστηρά τους παίχτες μας. Γιατί είναι σημείο αναφοράς για τους επόμενους

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι κανείς είπε ότι η ομάδα δεν έχει μεγάλες ανάγκες για μεταγραφές ή ότι αν ήταν να έρθει στην θέση τους το ρόστερ της Ρεαλ θα λέγαμε "μπα, καλοί είναι κράτα τους".

Αλλά πάμε λίγο να αναλύσουμε τι σημαίνουν τα πιο πάνω ποστ σου και γιατί με βλέπεις να αντιδρώ:

  • Μάνταλος = παίκτης Άρη. Αυτόματα δεν κάνει για βασικός, ούτε για πρώτος αναπληρωματικός. Οριακά για 3ος ή για μεταγραφή.
  • Γαλανόπουλος = παίκτης Λεβαδειακού. Αυτόματα μεταγραφή ή το πολύ 5ος στην σειρά.
  • Μπάρκας = για τον πούτσο. Αυτόματα μεταγραφή.

Με άλλα λόγια, 3 βασικοί σου παίκτες λες ότι δεν κάνουν για ομάδες πρωταθλητισμού. Ενώ είναι εν ενεργεία πρωταθλητές.

Είμαι μαζί σου στο να κρίνουμε αυστηρά τους παίκτες. Αλλά το να βγάζουμε όλη την ομάδα (πλην Ιησού και Χουλτ) επιπέδου Λεβαδειακού και Ξάνθης δεν είναι αυστηρή κριτική. Είναι ισοπέδωση.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros 9-11 said:

Ο Μπάρκας είναι για τον πούτσο καβάλα και καλό θα ήταν να πάψουμε κάποτε να τους βαφτίζουμε όλους καλύτερους γιατί έτσι.

 

Όλα αυτά τα χρόνια έχουμε χαρακτηρίσει:

 Καλύτερο ποδοσφαιριστή όλων των εποχών τον Μάνταλο (ασχολίαστο)

Καλύτερο ελληνα προπονητή τον Ουζουνίδη (δεν υπάρχουν καλοί Έλληνες προπονητές και δεν είναι ο καλύτερος, δεν είναι καν προπονητής)

 Καλύτερο ελληνα τερματοφύλακα το Μπάρκα ο οποίος δεν έχει πόδια και ο,τι πάει μέσα γράφει. Στο πρωτάθλημα είμαι βέβαιος ότι υπάρχουν πολλοι καλύτεροι του Μπάρκα (πρόχειρα μου έρχεται στο μυαλό η αδερφή με το πλατινε μαλλί που έχουν οι Βούλγαροι και ο Τσιντωτας) και βασικά δεν είναι καν καλός. Είναι για τον πούτσο.

 Καλύτερο ανερχόμενο ποδοσφαιριστή τον Γαλανόπουλο, έναν παίχτη που είναι για Λεβαδειακό.

Δεν θα προσαρμοστεί η πραγματικότητα στα θέλω μας, εμείς θα προσαρμοστούμε στην πραγματικότητα. Όσο δεν καταλαβαίνουμε, η πραγματικότητα ξύνει τ' αρχιδια της και σε χυνει στη μάπα.

 

Απ' όλα αυτά που λες βέβαια εγώ δεν έχω πει τίποτα. Τον Μάνταλο τον θεωρώ οκ για ρολίστα και σε καμιά περίπτωση για ηγέτη, για τον Ουζουνίδη έβγαλα σπυριά με το που ακούστηκε το όνομά του και τον Γαλανόπουλο τον θεωρώ έναν οκ παίκτη για ροτέισον και μέχρι εκεί.

Όσον αφορά την σύγκριση του Μπάρκα με τον Πασχαλάκη γελάω, αν ο Μπάρκας είχε κάνει τη μαλακία που κανε ο Πασχαλάκης στο ματς με την Μπενφίκα θα τον είχαμε κρεμάσει ανάποδα, αλλά οκ αφού πάμε σκατά είναι εύκολο να τους βγάλουμε όλους άχρηστους. Και μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και μια διαφορά ηλικίας μεταξύ των δύο έτσι; Ναι το παιδί έχει χτυπητές αδυναμίες όπως το παιχνίδι με τα πόδια και το μυαλό του που παίρνει εύκολα αέρα, αλλά αυτά τα πράγματα με λίγη δουλειά διορθώνονται πολύ εύκολα. Ναι, όπως τα κάναμε έχουμε πολλά κενά στο ρόστερ μας, ναι μας λείπει η ποιότητα σαν ομάδα, αλλά εγώ δεν θα τους βγάλω όλους άχρηστους επειδή ο στρατηγός παίζει λες και κοουτσάρει τη Ρεάλ και υπάρχουν αεροδιάδρομοι στο κέντρο και την άμυνα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο Τσιντώντας μας φαίνεται καλύτερος, γιατί κλασσικά αυτός που δεν παίζει είναι καλύτερος, αλλά υπάρχει κάποιος να μου πει ένα ματς που να λες το πήρε ο Τσιντώντας μόνος του; Γιατί εγώ μπορώ να βρω τουλάχιστον 5-6 που κορυφαίος ήταν ο Μπάρκας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Εντάξει δεν αξίωσε κανείς να φύγουν όλοι αυτοί και στη θέση τους να έρθει η Μπαρτσελόνα.

Οι υπάρχοντες παίχτες είναι σημείο αναφοράς. Στο υποθετικό σενάριο που η ΑΕΚ είχε κανονική διοίκηση θα έπρεπε τώρα το χειμώνα να πάρει χαφ. Το ένα σενάριο ειναι: Έχω τον υπερπαιχτη Γαλανόπουλο οπότε με παίρνει να πάρω τον χαφ του Χαραυγιακού για συμπληρωμα. Ή το ακόμα πιο κοντά στην πραγματικότητα σενάριο: έχω τον Γαλανόπουλο που είναι παιχτουρα και δεν παίρνω κανέναν γιατί είναι όλοι τους μουνόπανα που έχουν βάλει στο μάτι τα λεφτά του κ. Μελισσανίδη.

Το άλλο σενάριο θα ήταν οτι: Έχω τον Γαλανόπουλο που το παιδί κάτι πάει να δείξει αλλά κάπου το χάνει και δεν αρκεί. Πρέπει να αγοράσω χαφ. Με λεφτά.

Αντιστοίχως στο επιθετικό χαφ. Η μια λογική λέει έχω Μάνταλο που είναι ο κορυφαίος των κορυφαίων, ένας θεός ανάμεσα σε θνητούς, ο καλύτερος όλων των εποχών οπότε δεν παίρνω κανέναν. Το άλλο σενάριο είναι ότι το επιθετικό χαφ μου είναι για Άρη Θεσσαλονίκης οπότε πρέπει να πάρω χαφ.

Να γιατί πρέπει να κρίνουμε αυστηρά τους παίχτες μας. Γιατί είναι σημείο αναφοράς για τους επόμενους

Αλλο κρίνω αυστηρα, αλλο ισοπεδώνω. Ισοπέδωση είναι ότι κανεις δεν κανει για ΑΕΚ. Ισοπέδωση, αν θες, είναι και η μαλακια που πε ο τίγρης οτι πρεπει να πληρώνουν για να παίζουν.

για αυτό λέω να ρθει προπονητής ΤΩΡΑ, να δούμε ποιοι μας κανουν. γιατι αυτοι που λές, με τον προηγούμενο προπονητη, εδειξαν όλοι ότι ρόλο σε ρόστερ πρωταθλητριας, ενεργό, έχουν. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×