Jump to content

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Ελπιζω να μην εχει την ιδια πολιτικη στα υλικα κατασκευης του γηπεδου γιατι δεν το βλεπω να αντεχει με κανενα 8αρακι αερα η σκεπη...!

Link to comment
Share on other sites

@Sepultura21

και οι δυο ( Σιμόες Γιόχανσον)  ήταν με τη λογική vfm και δεν ενθουσιασαν το κόσμο αλλά έβγαλαν με το παραπανω τα λεφτά τους.  Συμφωνώ ότι η αγορά της Αργεντινής είναι ρίσκο για να βρείς vfm και μπορεί άνετα να βγεί Ντίαζ στο τέλος ο παικτης. Σε αντίθεση με Σουηδία Πορτογαλία πχ. 

Όσο για τον Οικονόμου εγώ δεν περιμενα κερασάκι και γι'αυτό με το σβάρνα ήμουν οκ σαν συμπλήρωμα 5αδας (απαραίτητη κίνηση).  Όταν ήρθε ο Οικονόμου τον θεωρουσα και τον θεωρώ μια χαρά παίκτη αφου είχα προσωπικη αποψη με τα + και - οπως και οι άλλοι στο ρόστερ και ήταν ιδανική επιλογή για να συμπληρώσεις τη 3 ΑΔΑ στην άμυνα με τη λογική της κοινής αφετηρίας αλλά σαν θεωρητική πρώτη δυάδα Τσιγκρίνσκι Τσοσιτς και δεύτερη Οικονόμου Λαμπρόπουλο. Το καλοκαίρι αν φέρουν ένα γρήγορο πρωτο στη μπάλα αμυντικό εγω είμαι σουπερ.  

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AG21 said:

@Sepultura21

και οι δυο ( Σιμόες Γιόχανσον)  ήταν με τη λογική vfm και δεν ενθουσιασαν το κόσμο αλλά έβγαλαν με το παραπανω τα λεφτά τους.  Συμφωνώ ότι η αγορά της Αργεντινής είναι ρίσκο για να βρείς vfm και μπορεί άνετα να βγεί Ντίαζ στο τέλος ο παικτης. Σε αντίθεση με Σουηδία Πορτογαλία πχ. 

Όσο για τον Οικονόμου εγώ δεν περιμενα κερασάκι και γι'αυτό με το σβάρνα ήμουν οκ σαν συμπλήρωμα 5αδας (απαραίτητη κίνηση).  Όταν ήρθε ο Οικονόμου τον θεωρουσα και τον θεωρώ μια χαρά παίκτη αφου είχα προσωπικη αποψη με τα + και - οπως και οι άλλοι στο ρόστερ και ήταν ιδανική επιλογή για να συμπληρώσεις τη 3 ΑΔΑ στην άμυνα με τη λογική της κοινής αφετηρίας αλλά σαν θεωρητική πρώτη δυάδα Τσιγκρίνσκι Τσοσιτς και δεύτερη Οικονόμου Λαμπρόπουλο. Το καλοκαίρι αν φέρουν ένα γρήγορο πρωτο στη μπάλα αμυντικό εγω είμαι σουπερ.  

 

Nαι ρε παιδι μου, αλλα το εξηγησα παραπανω αυτο με το vfm. Και ο γαλανοπουλος vfm ειναι, 100 χιλιαρικα παιρνει. Δινει αυτο που θελει η ΑΕΚ απο το βασικο της χαφ? Εγω λεω οχι. Τωρα, αν ο Γιοσου Σαριεγκι παρει 150 και παιξει σαν χαφ των 200, μας αρκει αυτο? Με αγωνιστικη λογικη μιλαμε, δε μας ενδιαφερει να πιασουν τοπο τα λεφτα του Κυριου Δημητρη.

Οι παιχτες που ακουγονται σε αυτη τη φαση ειναι για την Τριπολη. Αν βγουν καλοι για Τριπολη αλλα οχι για ΑΕΚ, και η ΑΕΚ κανει πορεια καλης Τριπολης, θα ειμαστε ευχαριστημενοι επειδη η ΑΕΚ εχει φτηνο ροστερ? Δεν θα επρεπε να διανοουνται να εχουν τετοια ονοματα στα ρεπορταζ κανονικα.

 

Δεν καταλαβα αυτο που γραφεις για τον Οικονομου. Ο Οικονομου ηρθε για βασικος μπακ, δεν κανει σε καμια περιπτωση για βασικος, εχει παιξει στα μισα ματς κι εν τελει δεν μπορει να ανταποκριθει στο ρολο για τον οποιο αποκτηθηκε, με την ΑΕΚ να αναγκαζεται να βγαλει σεζον με βασικο το Λαμπροπουλο. Το τι θα παρουν και καλα το καλοκαιρι ειναι αδιαφορο, προς το παρον η ΑΕΚ εχασε τη χρονια της αναγκασμενη να παιζει με βασικο το Λαμπροπουλο

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sepultura21 said:

 

Nαι ρε παιδι μου, αλλα το εξηγησα παραπανω αυτο με το vfm. Και ο γαλανοπουλος vfm ειναι, 100 χιλιαρικα παιρνει. Δινει αυτο που θελει η ΑΕΚ απο το βασικο της χαφ? Εγω λεω οχι. Τωρα, αν ο Γιοσου Σαριεγκι παρει 150 και παιξει σαν χαφ των 200, μας αρκει αυτο? Με αγωνιστικη λογικη μιλαμε, δε μας ενδιαφερει να πιασουν τοπο τα λεφτα του Κυριου Δημητρη.

Οι παιχτες που ακουγονται σε αυτη τη φαση ειναι για την Τριπολη. Αν βγουν καλοι για Τριπολη αλλα οχι για ΑΕΚ, και η ΑΕΚ κανει πορεια καλης Τριπολης, θα ειμαστε ευχαριστημενοι επειδη η ΑΕΚ εχει φτηνο ροστερ? Δεν θα επρεπε να διανοουνται να εχουν τετοια ονοματα στα ρεπορταζ κανονικα.

 

Δεν καταλαβα αυτο που γραφεις για τον Οικονομου. Ο Οικονομου ηρθε για βασικος μπακ, δεν κανει σε καμια περιπτωση για βασικος, εχει παιξει στα μισα ματς κι εν τελει δεν μπορει να ανταποκριθει στο ρολο για τον οποιο αποκτηθηκε, με την ΑΕΚ να αναγκαζεται να βγαλει σεζον με βασικο το Λαμπροπουλο. Το τι θα παρουν και καλα το καλοκαιρι ειναι αδιαφορο, προς το παρον η ΑΕΚ εχασε τη χρονια της αναγκασμενη να παιζει με βασικο το Λαμπροπουλο

Βασικά συμφωνώ στο αυτονόητο ότι η ΑΕΚ χρειάζεται καλύτερους απο γαλανόπουλους - διάφορους vfm παίκτες ρίσκα γιατί δεν είμαστε feed club άλλα club πρωταθλητισμού με κοσμο και απαιτήσεις άλλα ίσως έχουμε διαφορά ότι εγώ με δεδομένο το σφικτό μπάτζετ της ΑΕΚ που έχω αποδεκτεί με τη λογική έσαδα έξοδα και επιπλέων έσοδα γήπεδο θεωρώ ότι χρειάζονται με μέτρο και οι γαλανόπουλοι και οι vfm ρίσκα παίκτες σε ένα ρόστερ 25+ παικτών για να μπορέσουμε να έχουμε και παίκτες , έστω λίγους , με συμβόλαιο 600+ που θα έρθουν να κάνουν τη διαφορά ώστε να μπορούμε να είμαστε μέσα στους στόχους . Δλδ π.χ. στα χάφ αυτό που έλεγα και είχα και διαφωνίες με συμφορουμήτες το καλοκαίρι και υπάρχουν και τα πόστ είναι ότι χρειαζόμασταν άμεσα ένα χάφ box2box να παίξει 2500+ λεπτά και φυσικά στα κρίσιμα παιχνίδια , ο σιμόες άλλα 2500+ οι γαλανόπουλο άλεφ 1500+ έκαστος και κάνα 1000λεπτά ο Μοραν σύνολο 9000+ όσα λεπτά βγαίνουν για δύο θέσεις αν υπολογίσουμε πρωτάθλημα , κύπελλο εκτός ομίλων μέχρι τελικό , 2 προκριματικά + όμιλοι + 2 μετά παιχνίδια . Στη ΑΕΚ έχουμε το παεάδοξο φέτος ο γαλανόπουλο να παίζει 3000+ και άλλα τόσο ο άλεφ και εκεί φαίνεται η τρύπα στα χάφ .

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

https://www.transfermarkt.com/alexander-fransson/profil/spieler/238056
 

Κάναμε πρόταση σε αυτόν λένε και είπαν φυσικά όχι. Τον είχαν αγοράσει το καλοκαίρι 1m οπότε με τις φακές που δίνουμε δεν νομίζω να στέκει τίποτα.
Από φάτσα πάντως φαίνεται ολίγο πιστολέρο σε σχολείο ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Quote

gazzetta: Στο Ισραήλ και στη Μακάμπι Τελ Αβίβ θα συνεχίσει, όπως φαίνεται, την καριέρα του ο Γιακουμάκης, αφού έχει συμφωνήσει σε όλα με τον Βλάνταν Ιβιτς, όπως αναφέρει ρεπορτάζ ιστοσελίδας της ώρας. Ο Σέρβος προπονητής, υποστηρίζουν οι Ισραηλινοί, επέμεινε και έπεισε τον Γιακουμάκη, με το μόνο που απομένει πλέον να είναι η συμφωνία ανάμεσα στη Μακάμπι για την ΑΕΚ για την οψιόν αγοράς του παίκτη το καλοκαίρι του 2019.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ποσα θα δωσει ο γυφτος για μεταγραφες ειπαμε,δανεικους για 3 μηνες με οψιον αγορας για μεχρι το καλοκαιρι?

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Συμφωνα με το πρωκτοσελιδο της Ψωρας,ο αρεγκι παρακαλαει να τον αφησουν να ερθει στην ΑΕΚ,τοσο πολυ ειναι τρελαμενος με την ΑΕΚ.?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 hours ago, Saxon21 said:

Συμφωνα με το πρωκτοσελιδο της Ψωρας,ο αρεγκι παρακαλαει να τον αφησουν να ερθει στην ΑΕΚ,τοσο πολυ ειναι τρελαμενος με την ΑΕΚ.?

Ναι αλλα η Αργεντινοι λεει εχουν οικονομικη απαιτηση αρρα ας τον ξεχασουμε...!

Η ΠΡΩΚΤΟφυλλλαδα - δελτιο τυπου της κατασκευαστικης οταν δεν ειναι μεταγραφικη περιοδος ξεσαλωνει με δεκαδες ονοματα απο ολο τον πλανητη. Απο 1η Γεναρη μπουκωνει και αρχιζει το ποσο γρηγορα ετοιμαζεται το γηπεδο κτλ κτλ χαχαχαχαχαχαχα τα παραμυθια της χαλιμας πλεον ειναι Μικυ Μαους μπροστα στις ψευτιες που εχουν γραφτει απο τα επιδοτουμενα επιχορηγουμενα ΜΜΕ της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Λένε ότι κάναμε πρόταση για αυτόν: https://www.transfermarkt.com/kristoffer-peterson/profil/spieler/186704

Γράψτε για τους Αργεντίνους από Β κατηγορία να το πιστέψουμε, αλλά πλέον το πήγατε σε άλλη φάση και μόνο γέλιο μας προκαλεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

προσωπικα,εγκρινω και επαυξάνω την σκανδιναυικη αγορα.

τιμιοι ,επαγγελματιες παικτες.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Τι γραφεια ατζεντηδων και μαλακιες.....εδω με 33,20 ο ΛυΓδεροΠουΛος κανει scouting ...αλλα ουτε εκει μεσα δεν μπορει να βρει τοσο φτηνους πρεπει να βαλει την HUGE DATABASE και το pc της ΠΑΕ το ΜΜΧ Pentioum 2 δεν το σηκωνει....☹️

OqqZhXm.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε ξαναβάλει αλλά η σελίδα του αρέγκι στο τρανσφερμαρκτ και δήλωσε μετά το παιχνιδι την ομάδας του με τη νιουλς ότι το μέλλον του είναι στην Ελλάδα και στην ΑΕΚ και είπε ευχαριστώ στις ομάδες που έχουν τα δικαίωμα του για την κατανόηση. 

https://www.transfermarkt.com/adrian-arregui/profil/spieler/358016

 

Link to comment
Share on other sites

Ο αρεγκι παντως απο αυτα που ακουγονται, μαλλον θα εχει ιδιο ρυθμο συμμετοχων με τον ανυπερβλητο μπαλαδορο γεωργιο κολτσιδα....ατσάλινα καλάμια ο τυπος

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και εδώ πιο αναλλυτικά στατιστικά και σε όσα ματς έχει παίξει για να έχουμε μια καλή εικόνα του παίκτη  https://www.sofascore.com/el/player/adrian-arregui/789372

Πατώντας πάνω στη βαθμολογία θα δείτε που πάτησε μέσα στο γήπεδο , ακρυβείς πάσες , πάσες κλειδιά , μονομαχίες τάκλιν κτλ κτλ 

Φαίνεται για καθαρό αμυντικό χάφ μπροστά απο τα στόπερ που όμως έχει καλη τεχνική , ε αργεντίνος είναι, άλλα και τακτική άλλα καθόλου επιθετικότητα ( σιμόες ) . Περνάει η μπάλα απο τα πόδια ( λιγότερο απο το σιμόες πάντως ) κάνει και τις μακρινές μπαλιές του ,δείνει που και που μπάλες κλειδιά ή κάνει και κάνα σούτ άλλα τπτ φοβερό και τρομερό ίσως λίγο καλύτερος σε σιμόες . Σαν να ψάχνουμε το κλώνο του σιμόες φαίνεται . 

Scout report απο στατιστικά ....

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Οταν στο μανατζερ οσοι παιζεται πατε στην ελευθερη αγορα δεν εχετε λεφτα στο ματζετ δεν παιρνετε πολλες φορες κατι ασχετους με μισο αστερακι στο scout? Ε αυτους ψαχνουν τι να κανουμε τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Δείτε και εδώ πιο αναλλυτικά στατιστικά και σε όσα ματς έχει παίξει για να έχουμε μια καλή εικόνα του παίκτη  https://www.sofascore.com/el/player/adrian-arregui/789372

Πατώντας πάνω στη βαθμολογία θα δείτε που πάτησε μέσα στο γήπεδο , ακρυβείς πάσες , πάσες κλειδιά , μονομαχίες τάκλιν κτλ κτλ 

Φαίνεται για καθαρό αμυντικό χάφ μπροστά απο τα στόπερ που όμως έχει καλη τεχνική , ε αργεντίνος είναι, άλλα και τακτική άλλα καθόλου επιθετικότητα ( σιμόες ) . Περνάει η μπάλα απο τα πόδια ( λιγότερο απο το σιμόες πάντως ) κάνει και τις μακρινές μπαλιές του ,δείνει που και που μπάλες κλειδιά ή κάνει και κάνα σούτ άλλα τπτ φοβερό και τρομερό ίσως λίγο καλύτερος σε σιμόες . Σαν να ψάχνουμε το κλώνο του σιμόες φαίνεται . 

Scout report απο στατιστικά ....

 

Τωρα που τον ειδα ξυρισμενο,παει και το καλο προαισθημα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×