Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, Νονός said:

Να φύγει, μάνα μου, να δω ΠΟΥ θα ξαναβρεί στόπερ Αλέξιο Μιχαήλ για να γενεί ήρωας.

Ρεσιταλ δινεις τις τελευταιες μερες ?

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον Βασίλη Βέργη στη «LiveSport» η ΑΕΚ ακόμη δεν έχει ανοίξει επίσημα επαφές με τη Ρόμα για τον Πόνσε, καθώς πρώτα απ΄ όλα θα πρέπει να μιλήσει με τον παίκτη για να δει τις προθέσεις του και τι σκέφτεται για το συμβόλαιό του (σ.σ. εισπράττει συνολικά 1,2 εκατ. ευρώ ετησίως, με τα μισά χρήματα να τα δίνει η ΑΕΚ).

Σε περίπτωση που βρεθεί επαφή με τον Πόνσε τότε η ΑΕΚ θα ζητήσει αρχικά από τη Ρόμα επέκταση του δανεισμού για ακόμη έναν χρόνο με τα ίδια οικονομικά δεδομένα, ενώ πιθανότατα να υπάρξει και ένα μικρό «ενοίκιο».

 

Ακόμη η υπόθεση Πόνσε έχει χρόνο μπροστά της, καθώς ρόλο θα παίξει και αν η ΑΕΚ τιμωρηθεί από την UEFA για τα επεισόδια στο ματς με τον Άγιαξ. Θυμίζουμε πως είναι ορατό το ενδεχόμενο η UEFA να τιμωρήσει ακόμη και με αποκλεισμό την Ένωση από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

 

 

?

Link to comment
Share on other sites

Ο κετσ γράφει θα ψαχτούμε και για Αραούχο.. Προσωπικά τον προτιμώ απο τον Πόνσε νομίζω μας ταιριάζει περισσότερο.. Μακάρι να έρθει πάλι η καψούρα

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ASYLO said:

Δειλά-δειλά άλλο κυκλοφορεί στα ψυχιατρεία της Αττικής.

Βάζει το στέγαστρο και χαιρετάει. Κουράστηκε λένε.

 

Καλά αυτός δηλώνει φρικαρισμένος από την πρώτη εβδομάδα στην ΑΕΚ, προφανώς περίμενε ότι θα του κάνουν όλοι χώρο και θα κυριαρχήσει χωρίς κόπο με ντούσαν, λύμπε και αλέφαντους στα κουμάντα. Τον ευχαριστούμε για το ευεργέτημα του γηπέδου, θα τον μνημονεύουμε για πάντα και ας πάει στο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει και τπτ γιατί ετσι και αλλιώς διαχειριστής είναι . Ας αφήσει γήπεδο + προπονητικο ( και πουλμαν χαχα) και ας του κάνουμε και ένα άγαλμα κάπου . 

Link to comment
Share on other sites

το πολυ πολυ να ερθει κανας Αδαμιδης να φερει καναν Βαργκας, καναν Γκουντγιονσεν και καναν Ντιοπ. βασικα χωρις χρεη θα φερει καλυτερους μαλλον.

οποτε δεν γαμιεται, θα τα καταφερουμε και χωρις τον εγγυητη κουτσα-στραβα. αντε να μπουμε και λιγο μεσα οπως  οι περισσοτερες ομαδες παγκοσμιως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά ο Μελισσανίδης όταν ζορίζουν τα πράγματα διαρρέει πως κουράστηκε.

Όποιος θεωρεί πως θα φύγει χωρίς να δρέψει τους καρπούς του Πρωταθληματική ομάδα + Γήπεδο + Προπονητικό επειδή "κουράστηκε" τον χτυπώ φιλικά στην πλάτη.

Γνώμη μου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Δεν αλλάζει και τπτ γιατί ετσι και αλλιώς διαχειριστής είναι .

 

1 hour ago, nikos said:

το πολυ πολυ να ερθει κανας Αδαμιδης να φερει καναν Βαργκας, καναν Γκουντγιονσεν και καναν Ντιοπ. βασικα χωρις χρεη θα φερει καλυτερους μαλλον.

οποτε δεν γαμιεται, θα τα καταφερουμε και χωρις τον εγγυητη κουτσα-στραβα. αντε να μπουμε και λιγο μεσα οπως  οι περισσοτερες ομαδες παγκοσμιως.

Τώρα σοβαρά τα γράφετε αυτά και οι 2; 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
15 minutes ago, Bukowski said:

Καλά ο Μελισσανίδης όταν ζορίζουν τα πράγματα διαρρέει πως κουράστηκε.

Όποιος θεωρεί πως θα φύγει χωρίς να δρέψει τους καρπούς του Πρωταθληματική ομάδα + Γήπεδο + Προπονητικό επειδή "κουράστηκε" τον χτυπώ φιλικά στην πλάτη.

Γνώμη μου.

 

On 1/5/2019 at 4:33 PM, XAMΠOΣ said:

 

Αυτοι που πιστευουν ορισμενοι οτι οταν ο τζαμπα-ζεις( εκλαψα λεμε tarasfw ) χτιστει η Aghia Sophia Doyrou Arena θα αποχωρησει τους χτυπαω φιλικα στην πλατη λεγοντας τους κουραγιο και καλα ξεμπερδεματα με τον αμετοχο.

 

:lol: Οκ Μπουκο ξαναμπες στον λογαριασμο σου δεν γραφω αλλο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω να αλλαξουμε ονομα στην ομαδα και να παιζουμε με φωτογραφια του Μελ στο στηθος γιατι αν φυγει θα χαθουμε

κι αν ειναι ετσι ρε καρντασια, ας χαθουμε να τελειωνουμε

ντρεπομαι που διαβαζω οτι χωρις αυτον δεν υπαρχει κλαμπ

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις γιατί πρέπει να πηγαίνουμε στα άκρα;
Φυσικά και η ομάδα είναι πάνω από όλα, φυσικά και ο Μελ έχει κάνει μαλακίες, φυσικά και δεν βάζει χρήματα από την τσέπη του.
Ταυτόχρονα, φυσικά και φτιάχνει γήπεδο, φυσικά και εγγυάται ότι δεν δημιουργείς χρέη (και έχει βάλει πλάτη με δάνεια όπου έχει χρειαστεί), φυσικά και πήρε τίτλους (και επειδή Ελλάδα είμαστε, ξέρουμε ότι με τον Αδαμίδη όσο καλά και να την πήγαινε την ομάδα ο Μανόλο, ο Μποτία δεν θα έκλαιγε ποτέ και ο Βαρέλα θα ήταν αφίσα σε σπίτια μπουγατσοειδών).

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Κι ο Σισε μια χαρα εκλαιγε οταν τους αποκλεισε στο κυπελλο ο Σταυρος. Και ηταν και πιο σοβαρο μεγεθος αντιπαλου.

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείς τον ΠΑΟ του Γόντικα σοβαρότερο μέγεθος αντιπάλου από την φάλαινα πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για την σημασία του πρόεδρΑ στο Ελληνικό ποδόσφαιρο μιλούσα.
Αλλιώς προφανώς Σισε >>>>>>>>>> Μποτία, τι να συγκρίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα. Ο Μελισσανιδης εχει ενα εκτοπισμα και το ειδαμε στον τελικο κυπελλου, σε καποιες αλλες περιπτωσεις και κυριως στο οτι συμμετειχε εμφανως στο γκρεμισμα της παραγκας.

Επισης (του εκατσε και) πηρε ενα πρωταθλημα.

Κανεις δεν τα αρνειται αυτα.

Επειδη ομως σε ολους τους αλλους τομεις ειναι εντελως αχρηστος, ας φτιαξει το γηπεδο και στα της ΠΑΕ προσωπικα δεν θα μου λειψει ιδαιτερα. Οπως τον κοβω, δεν θα κανει καν ξανα πρωταθλητισμο, δεν το εχει ουτε οικονομικα ουτε διοικητικα.

Και καλος να ηταν παντως, ειναι 70 χρονω και με γιο αδιαφορο, οποτε αν θεωρουμε οτι θα χασουμε το κελεπουρι, καλο ειναι να συνηθισουμε σε αυτην την ιδεα.

Και στην τελικη αν την ελλειψη αυτου του 70 χρονου διαχειριστη την θεωρουμε καταστροφικη, ας λουκετωνουμε σιγα-σιγα εχει αρχισει και δεν βγαζει νοημα η φαση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ο Αδαμίδης είχε 2 φορές την ομάδα 3η, και τις 2 φορές στο Europa με 4 και 7 βαθμούς αντίστοιχα κι ένα κύπελλο. Είχες και κάτι εξάρες από γαύρους και κάτι τεσσάρες από Βόλους κοκ

Ο Τίγρης είχε την ομάδα στην Γ, την ομάδα στην Β, 1 φορά 3η θέση, 1 φορά 2η θέση, πρωτάθλημα κι ένα κύπελλο και φέτος πάει για την 4η θέση το πολύ 3η. Στην Ευρώπη 32 Europa με 8 βαθμούς και το απόλυτο 0 στο CL.

Όταν τρώγαμε την 6αρα νομίζαμε ότι αυτή ήταν η μεγαλύτερη ξεφτίλα που θα υποστούμε. Ε ήρθε ο Τίγρης και το διόρθωσε κι αυτό. Το να ξεκινήσεις κάτι από το 0 είναι εύκολο μιας και είσαι στον πάτο, δεν έχει πιο κάτω. Να κρατηθείς ψηλά είναι το δύσκολο κι ο Τίγρης εκεί έχει αποτύχει όσο κανένας άλλος.

ΥΓ: Προφανώς κανένας από τους 2 αφού και οι 2 είναι μυρωδιάδες. Αν είναι να έχουμε διαχειριστή συνέχεια ε ας έχουμε κάποιον μπαλαδόρο.

Link to comment
Share on other sites

Το παραδειγμα του Αδαμιδη δινεται ως απαντηση στο κλασικ «ε, ρε Αδαμιδη που θελετε», που διαβαζουμε σε τετοιες περιπτωσεις. προφανως δεν ειναι ο ιδανικος διαχειριστης που τον εχουμε αφισα στο δωματιο. Νομιζα οτι ηταν αυτονοητο και δεν χρειαζοταν να το αναλυσω, σορρυ δλδ.

τα υπολοιπα τα ανελυσα, δεν υπαρχει Μελισσανιδης, δεν ξανακανει πρωταθλητισμο, αδυνατει.

Γνωμη μου.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

Επειδη ομως σε ολους τους αλλους τομεις ειναι εντελως αχρηστος, ας φτιαξει το γηπεδο και στα της ΠΑΕ προσωπικα δεν θα μου λειψει ιδαιτερα. Οπως τον κοβω, δεν θα κανει καν ξανα πρωταθλητισμο, δεν το εχει ουτε οικονομικα ουτε διοικητικα. 

Και καλος να ηταν παντως, ειναι 70 χρονω και με γιο αδιαφορο, οποτε αν θεωρουμε οτι θα χασουμε το κελεπουρι, καλο ειναι να συνηθισουμε σε αυτην την ιδεα. 

Και στην τελικη αν την ελλειψη αυτου του 70 χρονου διαχειριστη την θεωρουμε καταστροφικη, ας λουκετωνουμε σιγα-σιγα εχει αρχισει και δεν βγαζει νοημα η φαση.

Δεν ξέρω γιατί θεωρείς με σιγουριά ότι είναι εντελώς άχρηστος. Έχω ξαναγράψει ότι θεωρώ κύριο υπεύθυνο για το πρωτάθλημα πέρσι τον Μανόλο, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται σε μια ομάδα τόσο προσωποκεντρική όσο περιγράφεται από τους πάντες να θεωρούμε ότι δεν είχε μερίδιο και στον σχεδιασμό της ομάδας.
Είναι παρωχημένες πολλές απόψεις του; Σίγουρα.
Έχει τρελά κολλήματα; Σίγουρα.
Κάνει κάποιες κινήσεις που (με τα στοιχεία που έχουμε τουλάχιστον) στέλνουν κόσμο στα τρελάδικα (βλέπε @ASYLO); Σίγουρα.

Αλλά παρόλα αυτά πέρσι είχε φτιάξει έναν εξαιρετικό κορμό για την ομάδα. Με λάθη, με λίγο τσαπατσουλιά, με λίγο "ότι να'ναι", αλλά τον έφτιαξε και με ελάχιστο budget. Ο τσετσένος π.χ. και περισσότερα χρόνια πληρώνει, και πολύ μεγαλύτερα ποσά και παρόλα αυτά μόνο πέρσι και φέτος έχει φτιάξει ομάδα της προκοπής.

Στο δεύτερο κομμάτι συμφωνώ στην λογική, το πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε κάποιον που να θέλει την ομάδα. Και επειδή η εποχή Αδαμίδηδων και Δημητρέλων είναι πολύ πρόσφατη, είναι αγχωτικό για εμένα (και μάλλον όχι μόνο) να σκέφτομαι ότι θα φύγει ο Μελ και θα ξαναπάρουν την ομάδα πουθενάδες. Το έζησα μια φορά, δεν θέλω να το ξαναζήσω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
17 minutes ago, firebird said:

Ο τσετσένος π.χ. και περισσότερα χρόνια πληρώνει, και πολύ μεγαλύτερα ποσά και παρόλα αυτά μόνο πέρσι και φέτος έχει φτιάξει ομάδα της προκοπής.

Εντάξει συγκρίνεις πορτοκάλια με μήλα. Ίδια δυναμική/φανέλα έχει ο μπαοκ με εμάς; Αν ο τσετσένος ήταν σε εμάς η ΑΕΚ αυτή την στιγμή θα είχε 3-4 πρωταθλήματα κι άλλα τόσα κύπελλα. Με μπαοκ έχει σηκώσει 2 κύπελλα, πρωτάθλημα φέτος και μπορεί και κύπελλο ξανά. Μιλάμε για απίστευτο κατόρθωμα

Έγω ένα πράγμα τελευταίο θα πω για τον Τίγρη μιας κι έχω βαρεθεί να τα ψιλοχώνω σε αυτόν. Και σε Αδαμίδηδες να πάμε ποιο είναι το χειρότερο σενάριο; Να πέσουμε ξέρω γω; Ε μας την έκανε αυτή την χάρη ο αρχηγός και τον έχουμε κάνει Θεό. Οπότε ας ηρεμίσουμε κι ας απολαύσουμε τον Μάνταλο

Link to comment
Share on other sites

Τι ορίζεις ως δυναμική; Πέρα από περισσότερους φιλάθλους, η ΑΕΚ όταν την πήρε ο Μελ δεν είχε τίποτα ανώτερο από τα μπαοκια. Εκτός ίσως από τα χρέη.
Οι φανέλες δεν παίζουν μπάλα, δείχνουν το επίπεδο της ομάδας ιστορικά (και ναι προφανώς ΑΕΚ και μπαοκ ιστορικά δεν μπορούν να συγκριθούν, όπως π.χ. United και arsenal δεν μπορούν να συγκριθούν).

Για το τελευταίο fair enough. Δικαίωμά σου να μην έχεις πρόβλημα να ξαναπέσουμε. Εγώ που έχω, δεν θέλώ Αδαμίδηδες ξανα στην ΑΕΚ. Και ναι, μια χαρά απολάμβανα Μάνταλο στην παρακάτω φάση χάρη ΚΑΙ στον Μελ.
1905401.jpg?itok=oBVPZ8Ig

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα το γεγονός ότι ο αγωνιστικός σχεδιασμός του Μελισσανίδη δείχνει να μη βγάζει κανένα απολύτως νόημα. Και όταν λέμε αγωνιστικός σχεδιασμός αναφερόμαστε ΚΑΙ σε λυμπερόπουλους, μαρίνους κοκ. Το κακό είναι ότι είναι φαιδρό να νομίζει κανείς ότι θα μπούμε στην Αγιά Σοφιά και θα γίνει άνθρωπος και στο τέλος θα δούμε μία ΑΕΚ με κανονικά στελέχη και προσεγμένες επιλογές ποδοσφαιριστών. Μακάρι να ήταν έτσι αλλά δεν θα είναι. Δεν αλλάζει ο άνθρωπος στα 70 δηλαδή τι να κάνουμε τώρα. Επίσης πρέπει να είναι αποδυναμωμένος ως επιχειρηματίας μετά το μακελειό που έγινε στην ετζήαν επομένως έτσι κι αλλιώς είναι πολλοί οι λόγοι που συνηγορούν στο ότι καλύτερα να φύγει.

Αν θεωρήσουμε ορόσημο την είσοδο της ομάδας στην Αγιά Σοφιά, το καλύτερο για την ΑΕΚ θα ήταν να έμπαινε στο γήπεδο, να καθόταν κι αυτός έναν χρόνο να αποθεωθεί και να τιμηθεί όπως του αξίζει και μετά να πάει στο καλό μπας και γίνουμε σοβαρή ομάδα. Γιατί όλη του η θητεία στην ΑΕΚ ως προς το αγωνιστικό σκέλος ήταν παντελώς ασόβαρη.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×