Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, firebird said:

Των περσινών. 1.5 χρόνο ψάχνουμε εξτρεμ και το μόνο που έχουμε βρει είναι ο Boye που οι μισοί εδώ μέσα υποστηρίζουν ότι η φυσική του θέση δεν είναι του εξτρεμ.

Κι όντως έτσι είναι για Μπογε.. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Δανεικους εξτρεμ δεν δινουν? Εστω για 3 μηνες....☹️

Κοίτα είχαμε πάρει κάποτε για 3 μήνες έναν επιθετικό.  Αρα... Αραχούχο ή κάπως έτσι νομίζω.

 

Τελικά μετά ήθελε να έρθει και την επόμενη.

 

Και στο τέλος τον ήθελε ο Ιβάν και ο Μαρινάκης αλλά δεν έβρισκαν εκατομύρια ευρώ να τον αγοράσουν να ξεφτυλιστέι εντελώς ο γατούλης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ε για αυτο λεω καποιον για 3 μηνες εξτρεμ δεν εχει? Τι οχι? Ουτε το συμβολαιο 3 μηνων? Καλα οκ. Τι? Χτιζουμε γηπεδο? Α οκ ας βαλουμε τοτε ενα σακι ΤΖιμεντο στα εξτρεμ...τι το κουραζουμε το θεμα....!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Stylianopoulos said:

Μανιάτη ξεπερνάει και τον μέσο συντάκτη του sdna το ότι όποιος ΑΕΚτζης δε θεωρεί χάρτινο η προϊόν χαρτοταινίας το περσινο μας πρωτάθλημα ..είναι χαρούμενος με το φετινό -14 .

Έκαψες κόσμο με το σχόλιο σου .

 

Εν μέσω πλάκας μεν, άλλα γράφω άλλα ερμηνεύεις δε. Καλό, δε λέω, αλλά επειδή δεν υποχρεούνται όλοι να αντιλαμβάνονται ομοίως το χιούμορ και πέραν της πλάκας εγώ ότι γράφω τώρα τα έγραφα από το καλοκαίρι. Αυτά που μου απαντάς τα ξανάκουσα πριν αρχίσει το πρωτάθλημα, τα ξανάκουσα στο -4, τα ξανάκουσα στο -8, τα ξανακούω στο -14.

No problem. Keep going ....

Άλλωστε παίζουμε μπαλαρα, έχουμε ομαδάρα και το -14 είναι προϊόν του σπρωξίματος που απολαμβάνει ο Ιβανόης.

Στο -20 μπορεί να φταίει και η Καρλέουσα ή η Συμφωνία των Πρεσπών, που ξέρεις ...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ε για αυτο λεω καποιον για 3 μηνες εξτρεμ δεν εχει? Τι οχι? Ουτε το συμβολαιο 3 μηνων? Καλα οκ. Τι? Χτιζουμε γηπεδο? Α οκ ας βαλουμε τοτε ενα σακι ΤΖιμεντο στα εξτρεμ...τι το κουραζουμε το θεμα....!

 

 

 

Θα περιμένει να ξαναρχίσεις αποχή :D  Φοβάται την σφοδρή κριτική.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
9 minutes ago, Greco21 said:

Θα περιμένει να ξαναρχίσεις αποχή :D  Φοβάται την σφοδρή κριτική.

Μπα μαλλον δεν φοβαται τιποτα με τοσους θερμα φανατικους υποστηρικτες. :lol:

Αρκετα για σημερα. Εφτασα στο οριο εβδομαδιαιων ποστ που εχω βαλει για αποφυγη επαναληψεων μιας και το προβλημα ειναι το ιδιο ολη την ωρα σε καθε συζητηση. Συνεχιστε εσεις που δεν επαναλαμβανεστε και δεν κουραζετε και εγω σταματαω εδω . Τα λεμε το βραδυ της Κυριακης μετα τις 12 που αλλαζει η βδομαδα:D

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Μπα μαλλον δεν φοβαται τιποτα με τοσους θερμα φανατικους υποστηρικτες. :lol:

Αρκετα για σημερα. Εφτασα στο οριο εβδομαδιαιων ποστ που εχω βαλει για αποφυγη επαναληψεων μιας και το προβλημα ειναι το ιδιο ολη την ωρα σε καθε συζητηση. Συνεχιστε εσεις που δεν επαναλαμβανεστε και δεν κουραζετε και εγω σταματαω εδω . Τα λεμε το βραδυ της Κυριακης μετα τις 12 που αλλαζει η βδομαδα:D

Έχεις αγωνία για το αποτέλεσμα της Α.Ε.Κ. ε; Άλφα, Έψιλον Κάπα.  3 γράμματα.

 

Όλο σταματάς... αλλά εδώ σε βλέπω... λάικ, καρδούλες.  Γύρω, γύρω όλοι

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως ετσι, για τα ..πρακτικα

2015/16  -31

2016/17 -14

2017/18 Πρωταθλημα

2018/19 -14 (και βλεπουμε)

 

Καποια στιγμη να δουμε τελικα ποιος ειναι ο κανονας και ποια η φωτοβολιδα, λεω εγω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Παντως ετσι, για τα ..πρακτικα

2015/16  -31

2016/17 -14

2017/18 Πρωταθλημα

2018/19 -14 (και βλεπουμε)

 

Καποια στιγμη να δουμε τελικα ποιος ειναι ο κανονας και ποια η φωτοβολιδα, λεω εγω.

Μια φορα διεκδικησαμε πρωταθλημα και το πηραμε.

Που να το διεκδικουσαμε και συχνοτερα.

Θα τα χαμε σαρωσει.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Παντως ετσι, για τα ..πρακτικα

2015/16  -31

2016/17 -14

2017/18 Πρωταθλημα

2018/19 -14 (και βλεπουμε)

 

Καποια στιγμη να δουμε τελικα ποιος ειναι ο κανονας και ποια η φωτοβολιδα, λεω εγω.

Να παίζουμε στο Ιντερτότο

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μια φορα διεκδικησαμε πρωταθλημα και το πηραμε.

Που να το διεκδικουσαμε και συχνοτερα.

Θα τα χαμε σαρωσει.

Σαν την Λεστερ ενα πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Το Α και το Ω της ομάδας είναι ο προπονητής και πλέον στην σημερινή εποχή ο ΤΔ/Σκάουτινκ as well. Έχουμε Μαρίνο/Λύμπε εκεί, γιατί  μιλαμέ για μεταγραφές δεν έχω καταλάβει ακόμα :P Έστω ότι ο Λύμπε φέρνει τον εξτρέμαρο (τεράστιο έστω), θα τον προπονεί ο Μαρίνος μετά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Greco21 said:

υπάρχει και η λογική του στηρίζω την Α.Ε.Κ. επιτέλους

 

Μπουχαχαχαχαχαχαχαχα

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΖΑΧΑΧΑΧΑ ΑΧΑ

ΜΠΟΥΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, CHRIS said:

Koroideueis to pos xeirizetai ta themata o lybe?

Ρε μας κανουν πλακα λεμε. Βγηκε σημερα η ΩΡΑ και μας εγραψε αυτο που ειχα γραψει για χαβαλε στο Νικο πριν δυο μερες να πουμε

On 1/16/2019 at 7:34 AM, The Magician said:

Ενταξει ρε υπερβολικε. Οπως τωρα πηρε τον Κρστιτσιτς του καλοκαιριου, το καλοκαιρι θα κανει τις μεταγραφες χειμωνα ?

Ενταξει καπου αυτο το πραγμα ειναι κωμικο. Παρουσιαζεται σαν "μεταγραφη" ο Μπακασετας σημερα επειδη επανηλθε στο ροστερ (!)

Δεν γινεται σε ολα να συμπεριφερεσαι σαν βεδουινος και να κουναμε το κεφαλι. Ουτε μπορω να ξυπναω το πρωι και να βλεπω το φυλλο που εκφραζει τη διοικηση να μου εχει αυτο:

1.jpg

Δεν μπορεις να με αντιμετωπιζεις σαν Γιωργο Κλεφτακη συνεχεια. Αυτο μ ενοχλει εμενα περισσοτερο απ ολα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το ιδανικό θα ήταν να φτιάξει γήπεδο, προπονητικό και να την παραδώσει υγιή σε κάποιον που θα έχει χρήμα και διάθεση να την εκτοξεύσει αγωνιστικά. Μέχρι να βρεθεί όμως αυτός ο κάποιος, ο κόσμος της ΑΕΚ έχει την υποχρέωση να κάνει κριτική για τα κακώς γενόμενα και να στηρίζει την ομάδα καθώς και "το μη χείρον βέλτιστον" αλλά και γιατί καλώς η κακώς "γηπεδάκι μόνο αυτός", όπως είπε και ο...πολύς Πόλυς. Το να τραβήξουμε την πρίζα, τα σηκωφυγεπουλατώρα κλπ, τα θεωρώ εκτός απο φοβιστικά και επικίνδυνα για την ΑΕΚ ελλείψει εναλλακτικής. Και εμένα προσωπικά η ΑΕΚ με ενδιαφέρει και επιθυμώ να συνεχίσει να υπάρχει. Η λογική τύπου Πάτρας για το γήπεδο "να το χτίσουμε με αξίνες μόνοι μας" και οι αριστεροσύνες με τελικό θύμα την ΑΕΚ και όχι τον καπιταλιστή με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Η αντιπολίτευση για την αντιπολίτευση δηλαδή και η οργισμένη επανάσταση χωρίς όμως εναλλακτική ήταν ανέκαθεν οι μεγαλύτεροι εχθροί της ΑΕΚ. Ιστορικά αποδεδειγμένο

Τώρα όσον αφορά τον τσετσένο που κάνει πλάκα, είναι στην Ελλάδα απο το 2012. Του χάρισαν 35 εκατομμύρια χρέη για την ομάδα και αλλα τόσα στις επιχειρήσεις του, πήρε τον ΠΑΟΚ με ομολογιακό δάνειο απο κυπριακή οφσόρ (που έχει στο όνομα του) και ο ΠΑΟΚ εξακολουθεί να του χρωστά μέχρι σήμερα, έπρεπε να ανέβει η ΑΕΚ στην σουπερλιγκ για να πέσει η εγκληματική οργάνωση, πήρε ένα κύπελλο με πουστιά, ένα στα ίσα και το πρωτάθλημα το έχασε παρά την αβάντα του όλο το πρωτάθλημα. Επίσης ζήτησε να φτιάξει προπονητικό στη Θέρμη και έκανε πίσω όταν το ζήτημα έφτασε στα λεφτά, εν τέλει νοίκιασε δημόσια έκταση για προπονητικό για 20 χρόνια και παλεύει να φτιάξει γήπεδο απο τότε που ήρθε. Εκανε 3-4 ακριβές μεταγραφές απο χώρες της πρώην ΕΣΣΔ και απο το καλοκαίρι και μετά που έφαγε την κουκούνα με το τσάμπιονς λιγκ γύρισε το παστόψαρο και πάει σε λύσεις δανεικών, ή εξελίξιμων νέων με χαμηλό κόστος και υψηλή μεταπωλητική αξία. Επίσης έχει διαπιστωμένο άνοιγμα 110 εκατομμύρια ευρώ ύστερα απο διαδοχικές αυξήσεις κεφαλαίων, που δεν δικαιολογείται με καμία λογική εκτός απο μία. 

Οποιος θέλει ας τα βάλει δίπλα δίπλα λοιπόν χωρίς παρωπίδες. Βέβαια είναι και κάποιοι που κάνουν το Σαββίδη θεό, αλλά αν έκανε ο δικός μας τα παραπάνω θα είχαν βγεί με τα μυδράλια και θα τον έψαχναν...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Οχι Βασιλη δεν παει ετσι. Μιλαμε για δυο διαφορετικα μοντελα εταιρικης πολιτικης και διακυβερνησης. Διοτι συγκρινεις μια εταιρεια με μετοχικο κεφαλαιο 109 εκατομμυριων ευρω με μια εταιρεια που εχει μκ 6μισι εκατομμυρια. Αυτη ειναι η χαωδης διαφορα με τον ΠΑΟΚ των χαρισμενων χρεων, με την ΑΕΚ των σβησμενων χρεων. Με τη διαφορα οτι ο Σαββιδης εσταξε 11 και δεν τον εριξε.

Οσο για την κινδυνολογια, τα ιδια λεγαμε και για το Βαγγελη και τελικα μια χαρα ειναι εκει που ειναι ο Βαγγελης και μια χαρα το φερνει βολτα το μαγαζι χωρις τα εσοδα του Τσ.Λ. 

Αν ελειπε η παραπλευρη εταιρικη αναπτυξη και κυριως η Φιλαδελφεια, η ολη διαχειριση της ΑΑΕ ΑΕΚ θα παρεπεμπε σε πολυ σκοτεινες καταστασεις. Δεν εισαι απλως σφιχτος, κινεισαι σε επιπεδα που δεν αρμοζουν σε ομαδα πρωταθλητισμου με βλεψεις για κατι καλο σε ευρωπαικο επιπεδο. Ειναι ντροπη αυτο που συμβαινει στην ομαδα και δεν ειναι κακο να το στηλιτευει κανεις. ΟΠως λεω μπραβο για τα παραπλευρα και μενω με το στομα ανοιχτο σε αυτα που κανει και εχει στο μυαλο του, ετσι θα τον ξεπατωνω για το καραγκιοζιλικι με τους Γιαννιωτες. Καποτε ειχα Μπλανκο, Σκοκο, Τζεμπουρ, Εντινιο επιθετικο κουαρτετο και ειχα τον εκλεκτο κυριο Μπαγεβιτς να μου αποκαλει την ΑΕΚ Παναθρακικο. Τωρα τι ειναι η ΑΕΚ αν τοτε ηταν Πανθρακικος;

Το οτι δεν εχω κανεναν αλλον να τρεξει το μαγαζι, το οτι δεν εχω εσοδα και οταν εχω δεν τα ριχνω στην ομαδα το δεχομαι. Δεν δεχομαι την υποτιμηση της νοημοσυνης μου απο κλακαδορους δημοσιογραφους που προσπαθουν να βαφτισουν ακριβο κρεας τον ηλιοσπορο. Κανουμε το χαζο και κοροιδευομαστε οταν κουβαλανε Μαρινους και μου παρουσιαζουν Τουρε τους Αλεφ, δεν θα κοροιδευτω ομως και με το υποθετικο σεναριο της αποχωρησης Σαββιδη ή Μαρινακη για να επικρατησει η υπερ το δεον σφιχτη πολιτικη στο αγωνιστικο. Εδω μιλαμε δεν καλυπτονται καν ποσοτικα κενα, δεν μιλαμε τωρα για ποιοτητα. Εισαι με 4ο στοπερ το Σβαρνα, εισαι 3 περιοδους χωρις ακραιο, κατεβηκες σε ομιλο Τσ.Λ. χωρις χαφ. Πώς να μην γραψει μηδενικο μετα;

Τελος παντων, μη στενοχωριομαστε μεταξυ μας, αλλα καπου τα παιρνω και κρανα οταν βλεπω πρωτοσελιδα σαν το σημερινο της ΩΡΑΣ ή την αηδια του Βεργη που διαβασα "ο νεος Μπακασετας" και παπαριες καμαρωτες. Δεν ειναι δυνατον να μη μιλαμε και καθολου ή να το ριχνουμε συνεχεια στην τρελη. Και στην τελικη αν ειναι καθε φορα να περιμενουμε συμπτωσεις (ρολο χαρτι και τα ρεστα) για να δουμε χαρα στα σκελια, τοτε σορρυ αλλα μενω με τα μπετα και ασχολουμαι ξανα οταν κοψω κορδελα. Ετσι παει εφοσον ετσι το πουλαει το ιδιο το αφεντικο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
8 minutes ago, The Magician said:

Οχι Βασιλη δεν παει ετσι. Μιλαμε για δυο διαφορετικα μοντελα εταιρικης πολιτικης και διακυβερνησης. Διοτι συγκρινεις μια εταιρεια με μετοχικο κεφαλαιο 109 εκατομμυριων ευρω με μια εταιρεια που εχει μκ 6μισι εκατομμυρια. Αυτη ειναι η χαωδης διαφορα με τον ΠΑΟΚ των χαρισμενων χρεων, με την ΑΕΚ των σβησμενων χρεων. Με τη διαφορα οτι ο Σαββιδης εσταξε 11 και δεν τον εριξε.

Οσο για την κινδυνολογια, τα ιδια λεγαμε και για το Βαγγελη και τελικα μια χαρα ειναι εκει που ειναι ο Βαγγελης και μια χαρα το φερνει βολτα το μαγαζι χωρις τα εσοδα του Τσ.Λ. 

Αν ελειπε η παραπλευρη εταιρικη αναπτυξη και κυριως η Φιλαδελφεια, η ολη διαχειριση της ΑΑΕ ΑΕΚ θα παρεπεμπε σε πολυ σκοτεινες καταστασεις. Δεν εισαι απλως σφιχτος, κινεισαι σε επιπεδα που δεν αρμοζουν σε ομαδα πρωταθλητισμου με βλεψεις για κατι καλο σε ευρωπαικο επιπεδο. Ειναι ντροπη αυτο που συμβαινει στην ομαδα και δεν ειναι κακο να το στηλιτευει κανεις. ΟΠως λεω μπραβο για τα παραπλευρα και μενω με το στομα ανοιχτο σε αυτα που κανει και εχει στο μυαλο του, ετσι θα τον ξεπατωνω για το καραγκιοζιλικι με τους Γιαννιωτες. Καποτε ειχα Μπλανκο, Σκοκο, Τζεμπουρ, Εντινιο επιθετικο κουαρτετο και ειχα τον εκλεκτο κυριο Μπαγεβιτς να μου αποκαλει την ΑΕΚ Παναθρακικο. Τωρα τι ειναι η ΑΕΚ αν τοτε ηταν Πανθρακικος;

Το οτι δεν εχω κανεναν αλλον να τρεξει το μαγαζι, το οτι δεν εχω εσοδα και οταν εχω δεν τα ριχνω στην ομαδα το δεχομαι. Δεν δεχομαι την υποτιμηση της νοημοσυνης μου απο κλακαδορους δημοσιογραφους που προσπαθουν να βαφτισουν ακριβο κρεας τον ηλιοσπορο. Κανουμε το χαζο και κοροιδευομαστε οταν κουβαλανε Μαρινους και μου παρουσιαζουν Τουρε τους Αλεφ, δεν θα κοροιδευτω ομως και με το υποθετικο σεναριο της αποχωρησης Σαββιδη ή Μαρινακη για να επικρατησει η υπερ το δεον σφιχτη πολιτικη στο αγωνιστικο. Εδω μιλαμε δεν καλυπτονται καν ποσοτικα κενα, δεν μιλαμε τωρα για ποιοτητα. Εισαι με 4ο στοπερ το Σβαρνα, εισαι 3 περιοδους χωρις ακραιο, κατεβηκες σε ομιλο Τσ.Λ. χωρις χαφ. Πώς να μην γραψει μηδενικο μετα;

Τελος παντων, μη στενοχωριομαστε μεταξυ μας, αλλα καπου τα παιρνω και κρανα οταν βλεπω πρωτοσελιδα σαν το σημερινο της ΩΡΑΣ ή την αηδια του Βεργη που διαβασα "ο νεος Μπακασετας" και παπαριες καμαρωτες. Δεν ειναι δυνατον να μη μιλαμε και καθολου ή να το ριχνουμε συνεχεια στην τρελη. Και στην τελικη αν ειναι καθε φορα να περιμενουμε συμπτωσεις (ρολο χαρτι και τα ρεστα) για να δουμε χαρα στα σκελια, τοτε σορρυ αλλα μενω με τα μπετα και ασχολουμαι ξανα οταν κοψω κορδελα. Ετσι παει εφοσον ετσι το πουλαει το ιδιο το αφεντικο. 

εδω ρε συ ,ο κετς ειπε οτι "σκεφτονται τον αραουχο"... και δεν επεσε καμια οροφη.....

σανο στο ποπολο.

ειπαμε ,μνημονιο μεχρι ανατολης απο την δυση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Magician said:

Αν ελειπε η παραπλευρη εταιρικη αναπτυξη και κυριως η Φιλαδελφεια, η ολη διαχειριση της ΑΑΕ ΑΕΚ θα παρεπεμπε σε πολυ σκοτεινες καταστασεις. Δεν εισαι απλως σφιχτος, κινεισαι σε επιπεδα που δεν αρμοζουν σε ομαδα πρωταθλητισμου με βλεψεις για κατι καλο σε ευρωπαικο επιπεδο. Ειναι ντροπη αυτο που συμβαινει στην ομαδα και δεν ειναι κακο να το στηλιτευει κανεις. ΟΠως λεω μπραβο για τα παραπλευρα και μενω με το στομα ανοιχτο σε αυτα που κανει και εχει στο μυαλο του, ετσι θα τον ξεπατωνω για το καραγκιοζιλικι με τους Γιαννιωτες. Καποτε ειχα Μπλανκο, Σκοκο, Τζεμπουρ, Εντινιο επιθετικο κουαρτετο και ειχα τον εκλεκτο κυριο Μπαγεβιτς να μου αποκαλει την ΑΕΚ Παναθρακικο. Τωρα τι ειναι η ΑΕΚ αν τοτε ηταν Πανθρακικος;

Η ερώτηση για εμένα είναι αν αξίζει να παραμελείς το αγωνιστικό για κάποια χρόνια ώστε να αναπτύξεις τα παράπλευρα. Δεν ξέρω την απάντηση. Σε ένα νορμαλ, υγιές περιβάλλον θα ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι αξίζει. Στο Ελληνικό ποδόσφαιρο δεν έχω ιδέα. Όπως και να έχει, το σχέδιο αυτό είναι και από την στιγμή που δεν έχουμε εναλλακτικές (και άρα διαφορετικά σχέδια) καλό θα είναι imho να "πειστούμε" ότι αυτό είναι το σωστό και να το στηρίξουμε όσο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξερω αν α)ηθελημένα η ομάδα καιει απλα σεζόν μεχρι να γίνει το γήπεδο, στη λογική τύπου αν κρατούσες την περσινή ομάδα ήθελες +1.5 με 2 μύρια μισθα πάνω + λεφτά για αραούχο - λεφτά βράνιες και συν 2 παίκτες ενίσχυση που λέγαμε ότι χρειαζόμασταν, οπότε τέτοια οικονομικά δεν μπορούμε να έχουμε πριν γίνει το γήπεδο.

Ή β) η ομάδα όπως είναι φέτος και με τον προπονητή που έχει μπορούσε να μπει ομίλους ΚΑΙ να διεκδικήσει το πρωταθλημα.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×