Jump to content

Recommended Posts

6 minutes ago, firebird said:

Η ερώτηση για εμένα είναι αν αξίζει να παραμελείς το αγωνιστικό για κάποια χρόνια ώστε να αναπτύξεις τα παράπλευρα. Δεν ξέρω την απάντηση. Σε ένα νορμαλ, υγιές περιβάλλον θα ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι αξίζει. Στο Ελληνικό ποδόσφαιρο δεν έχω ιδέα. Όπως και να έχει, το σχέδιο αυτό είναι και από την στιγμή που δεν έχουμε εναλλακτικές (και άρα διαφορετικά σχέδια) καλό θα είναι imho να "πειστούμε" ότι αυτό είναι το σωστό και να το στηρίξουμε όσο γίνεται.

Ξερεις ποιο ειναι το προβλημα; Οτι αξιζει αλλα εχεις 50 λιμοκοντορους και μαλακες του κερατα οι οποιοι σου κανουν το ασπρο μαυρο. Αλλος επειδη ειναι μαλακας με περικεφαλαια, αλλος επειδη τον εβαλε ο Μελισσανιδης να παιρνει ενα μεροκαματο, αλλος επειδη δε θελει να τα χαλασει με το Δηματο, παραλλος επειδη εποφθαλμια στο ΓΤ της ομαδας, αλλος επειδη πηρε μια χορηγια απ την Πειραιως και παει λεγοντας. Οντας πλεον της 5ετιας στο λεγομενο σιναφι, ειμαι πεπεισμενος 350% οτι η ΑΕΚ εχει το χειροτερο δυναμικο σε ρεπορτερ και δημοσιογραφους. Μιλαμε για επικη σαπιλα, για απιθανα ξετσιπωτους τυπους. Θα ηταν απειρως τιμιο και απειρως πιο μαγκικο αν ολος αυτος ο συρφετος μετεφερε την αποψη του προεδρου ή του οργανισμου στον κοσμο. Το κανει πχ ενας γενιτσαρος αυτο, ο Βεργης. Που βγαινει φορα-παρτιδα και σου γραφει "τοσα ειναι για το Σιμοε κι αμα θελει". Βγαινει το αλλο το σκουπιδι και γραφει οτι του γραφουνε στον τοιχο του στο fb σαν ρεπορταζ, το αλλο το αρχιδι "κραταει ισορροπιες" επειδη ειναι σε ομιλο που παει κοντρα στα συμφεροντα Μελισσανιδη. Ενα διαρκες πουστιρλικι και μια αηδια απ την αρχη μεχρι το τελος με τυπους που ειχαν κανει τον Ουζουνιδη νεο Φαντρονκ και σημερα τον εχουν στημενο στον τοιχο και σπρωχνονται ποιος θα πατησει τη σκανδαλη "για να το μαθει ο προεδρος". Γλιτσα βρωμα και ενα σουβλακι που ελεγε ο Τιμουρ.

Παμε στα σοβαρα. Ο Μελισσανιδης εχει κανει απιστευτα πραγματα στην εταιρεια. Σου κανε γραφεια, σου αναβαθμισε προπονητικο, σου εξασφαλισε χωρους για την ΕΡΑ, σου μπαστακωσε το Μακη στο δευτερο τη ταξει τμημα, σου σηκωσε γηπεδο εκει που δεν σηκωνε ουτε ο Πάπας ο ιδιος. Με καπιταλ κοντρολς, "Σταυρο-Δημα", Μνημονιο 3.0, Γιανη και "ακσιοπρεπια". Μιλαμε για περιβαλλον Ουγκαντας και ο Μελισσανιδης σε κραταει σε στατους ταχεως αναπτυσσομενου ευρωπαικου συλλογου. Και αντι να προβαλλουμε τα αυτονοητα, προσπαθουνε οι Καζαμπουμπου να πεισουν το "κοινο" οτι οι Γιακουμακηδες ειναι καλυτεροι απ τον Πριγιοβιτς. Για τετοια μογγολιαση μιλαμε στον οργανισμο σου. Εχω τοσα νευρα σημερα με αυτα τα σιχαματα που δεν θελω να γραψω αλλα γιατι θα πουμε ΠΟΛΛΑ στεναχωρα πραγματα και δε λεει. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Σε μια εταιρεία πρώτα φτιάχνεις το σούπερ team έτσι ώστε να πλασάρεις το καλύτερο δυνατό product που μπορείς και μετά όταν είσαι στην αγορά και μπορείς να σταθείς στα πόδια σου φτιάχνεις τα γύρω γύρω όπου θα προσελκύσουν  ακόμα καλύτερο ανθρώπινο δυναμικό όπου θα κάνει το product καλύτερο κοκ. Έτσι ξεκίνησαν όλες οι μεγάλες εταιρίες, από γκαράζ κτλ για να φτάσουν να έχουν το μισό Silicon Valley ας πούμε.

Ε ο Τίγρης τα κάνει ανάποδα τα πράγματα. Μακάρι να του βγει να είμαστε όλοι χαρούμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Και για να πάμε σε ψιλο on-topic. Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε, αλλά ο Cuypers πάει Νότιγχαμ/γαύρο :P

Link to comment
Share on other sites

Χθες δεν έλεγες ότι η ΑΕΚ έχει δυναμική και φανέλα, οι παίκτες νιώθουν superman όταν μπαίνουν γήπεδο κλπ;
Μια χαρά στην αγορά είναι η ομάδα, τόσους οπαδούς/πελάτες έχει.

Η ερώτηση είναι αν είναι μακροπρόθεσμα προτιμότερο να προσβλέπεις/στηρίζεσαι σε πιθανές αγωνιστικές επιτυχίες ή σε ανάπτυξη παράπλευρων.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Just now, firebird said:

Χθες δεν έλεγες ότι η ΑΕΚ έχει δυναμική και φανέλα, οι παίκτες νιώθουν superman όταν μπαίνουν γήπεδο κλπ;

Που κολλάει αυτό; Εχθρός του μέτριου είναι το καλό κι εχθρός του καλού το καλύτερο.

 

1 minute ago, firebird said:

Μια χαρά στην αγορά είναι η ομάδα, τόσους οπαδούς/πελάτες έχει.

Σωστά. Με 10 χιλιάδες κόσμο μέσο όρο.

2 minutes ago, firebird said:

Η ερώτηση είναι αν είναι μακροπρόθεσμα προτιμότερο να προσβλέπεις/στηρίζεσαι σε πιθανές αγωνιστικές επιτυχίες ή σε ανάπτυξη παράπλευρων. 

Το καλύτερο όπως το βλέπω εγώ είναι να φτιάξεις ομάδα και προπονητικό team για 2-3 χρόνια (είχες πέρυσι) να χτίσεις πάνω σε αυτό σιγά σιγά και τα άλλα τα κάνεις. Άλλο να μπαίνει η ομάδα πρωταθλήτρια, με Ευρώπες κτλ σε γήπεδο κι άλλο να μπαίνει 4ο-5η με σφαλιάρες στην Ευρώπη κοκ. Στο 2ο τι επενδυτή θα φέρεις όταν θα πρέπει να βάλει του κόσμου τα λεφτά για να φτιάξει το αγωνιστικό;

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει εταιρεία ελληνικού ποδοσφαίρου με 109 εκ μετοχικό κεφάλαιο; Ότι τι; Και δεν τα έσταξε. Τα δάνεισε. Και θα δούμε τι θα γίνει αν και όταν και εφόσον. Όπως θα δούμε και τα 109.τελωσπαντων ας βρεθεί άλλος να την πάρει. Μέχρι τότε στηρίξη στην ομάδα και κριτική όπου χρειάζεται. Τα της Ώρας εννοείται απαξίωση και να τα σχολιάσω. Δεν με απασχολούν γτ δεν ανήκω στο κοινό των χαχολων

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, firebird said:



Η ερώτηση είναι αν είναι μακροπρόθεσμα προτιμότερο να προσβλέπεις/στηρίζεσαι σε πιθανές αγωνιστικές επιτυχίες ή σε ανάπτυξη παράπλευρων.

Το οποίο γεννάει ένα νέο ερώτημα, τι σημαίνει ανάπτυξη παράπλευρων. Γιατί το αγωνιστικό τμήμα δεν δείχνει καμία ανάπτυξη παράπλευρα. (πλάνο, προπονητής, ΤΔ, ομάδες νέων, οριοθέτηση στόχων κτλ.) Το γήπεδο και ίσως το προπονητικό είναι σαφώς μεγάλα κεφάλαια, αλλά το γήπεδο από μόνο του δεν θα μπορέσει να σου δώσει τίποτα αγωνιστικά εφόσον ακολουθείς την ίδια μη υπάρχουσα πολιτική.
Προσωπικά αυτό με έχει κουράσει πιο πολύ, το κουτουρού, το μέλλον που δεν βλέπω, παρά οι όποιες αποτυχίες στιγμιαία οι οποίες αποτελούν μέρους του αθλητισμού. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εμένα περισσότερο πχ με ενοχλεί στο Μελισσανίδη η άρνηση στον τεχνοκρατισμο παρά τα λεφτά που δεν σπαταλά σε μεταγραφές 

Ακριβώς, είπες με δυό κουβέντες αυτό που περιέγραψα παραπάνω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι.

Δεν ειναι μονο το οικονομικο, εκει στην τελικη μπορει να σου πει τοσα εχω ρε, απο μηδεν μεχρι 15 για το γηπεδο και μηδεν για την ομαδα.

Η αρνηση του να μαθει αλφαβητα στο συγχρονο ποδοσφαιρο, η ανικανοτητα να βρεθει στο σημερα, η εμμονη στην μη εταιρικη βελτιωση ειναι που προκαλουν.

Γιατι συμβαινουν αυτα ομως; Μεγαλος ειναι, ηλιθιος δεν ειναι ομως. Γιατι απλα το ΜΟΝΟ που τον καιει ειναι να φτιαξει το γηπεδο.

Καραφλιαζω καθε φορα που διαβαζω οτι θα αλλαξει κατι οταν σηκωσει το γηπεδο. Ειναι οπως θα βλεπαμε πραματα και θαματα οταν θα ανεβαινε στην σουπερ λιγκ και τελικα ειδαμε Σοιλεδη, Πλατελλα και Δελλα. Το μονο που θα γινει οταν σηκωθει το γηπεδο θα ειναι ειτε (ιδανικα) να δωσει πουθενα αλλου το ολον πακετο, ειτε να αφησει την ΑΕΚ στα παιδια του σαν αλλος Χατζηχρηστος.

Μεχρι τοτε, γηπεδο και φτωχια στην ΠΑΕ και ...υπομονη περιμενοντας στα της ΠΑΕ το τιποτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stylianopoulos said:

 

 Αδελφέ μην ταράζεσαι .. ο Νονός ο αρχηγός της LFO και μερικοι - ευτυχώς λίγοι - που ακόμα τον ακούνε αυτα πρεσβευουν .Η ταινία λοιπον στην Τούμπα εκανε την αμυνα μας γρανίτη ολη τη χρονιά 

 και το οπλο του Ρωσου εβαζε τα γκολ αντι του Αραούχο.

 Μην ασχολεισαι περαιτερω .

 Κρατιόταν τοσο καιρό ο Μανιάτης αλλα δεν αντεξε , είδαν και οι τυφλοί πλέον στο ΚΜ πλεον ..

 Οσοι πιστευουν στην ΑΕΚαρα και πως αξιζε η ΑΕΚαρα μας το πρωταθλημα ας ελθουν κοντα μας .

     Έξω οι μίζεροι απο δω ΛΑ ΦΑΜΙΛΙΑ Στυλιανό σε αγαπώ .

 

Τι είναι αυτή η φαμίλια αν επιτρέπεται ?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikos said:

το χειροτερο ειναι οτι το -14 ειναι ο κανονας,  η εξαιρεση ηταν περισυ.

 

οποιος δεν θελει να το δει, δεν πειραζει, δικαιωμα του.

Ο κανόνας φίλε μου δεν δημιουργήθηκε την τελευταία πενταετία. Αυτοί που το έκαναν κανόνα ψάξε βρες τους. Άφαντοι, αλλά γνωστοί τοις πάσοι.

Τώρα για το αν άξιζε η Α.  Ε.   Κ   το περσινό (ποστ άλλου χρήστη βέβαια) κι αν προέκυψε από ταμειακή, πιστόλια και σουγιάδες, καλύτερα να μασάμε και καμιά τσίχλα που και που για να αποφεύγουμε μαλακίες εις το τετράγωνο κι όλο μαζί στον κύβο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Ξερεις ποιο ειναι το προβλημα; Οτι αξιζει αλλα εχεις 50 λιμοκοντορους και μαλακες του κερατα οι οποιοι σου κανουν το ασπρο μαυρο. Αλλος επειδη ειναι μαλακας με περικεφαλαια, αλλος επειδη τον εβαλε ο Μελισσανιδης να παιρνει ενα μεροκαματο, αλλος επειδη δε θελει να τα χαλασει με το Δηματο, παραλλος επειδη εποφθαλμια στο ΓΤ της ομαδας, αλλος επειδη πηρε μια χορηγια απ την Πειραιως και παει λεγοντας. Οντας πλεον της 5ετιας στο λεγομενο σιναφι, ειμαι πεπεισμενος 350% οτι η ΑΕΚ εχει το χειροτερο δυναμικο σε ρεπορτερ και δημοσιογραφους. Μιλαμε για επικη σαπιλα, για απιθανα ξετσιπωτους τυπους. Θα ηταν απειρως τιμιο και απειρως πιο μαγκικο αν ολος αυτος ο συρφετος μετεφερε την αποψη του προεδρου ή του οργανισμου στον κοσμο. Το κανει πχ ενας γενιτσαρος αυτο, ο Βεργης. Που βγαινει φορα-παρτιδα και σου γραφει "τοσα ειναι για το Σιμοε κι αμα θελει". Βγαινει το αλλο το σκουπιδι και γραφει οτι του γραφουνε στον τοιχο του στο fb σαν ρεπορταζ, το αλλο το αρχιδι "κραταει ισορροπιες" επειδη ειναι σε ομιλο που παει κοντρα στα συμφεροντα Μελισσανιδη. Ενα διαρκες πουστιρλικι και μια αηδια απ την αρχη μεχρι το τελος με τυπους που ειχαν κανει τον Ουζουνιδη νεο Φαντρονκ και σημερα τον εχουν στημενο στον τοιχο και σπρωχνονται ποιος θα πατησει τη σκανδαλη "για να το μαθει ο προεδρος". Γλιτσα βρωμα και ενα σουβλακι που ελεγε ο Τιμουρ.

Παμε στα σοβαρα. Ο Μελισσανιδης εχει κανει απιστευτα πραγματα στην εταιρεια. Σου κανε γραφεια, σου αναβαθμισε προπονητικο, σου εξασφαλισε χωρους για την ΕΡΑ, σου μπαστακωσε το Μακη στο δευτερο τη ταξει τμημα, σου σηκωσε γηπεδο εκει που δεν σηκωνε ουτε ο Πάπας ο ιδιος. Με καπιταλ κοντρολς, "Σταυρο-Δημα", Μνημονιο 3.0, Γιανη και "ακσιοπρεπια". Μιλαμε για περιβαλλον Ουγκαντας και ο Μελισσανιδης σε κραταει σε στατους ταχεως αναπτυσσομενου ευρωπαικου συλλογου. Και αντι να προβαλλουμε τα αυτονοητα, προσπαθουνε οι Καζαμπουμπου να πεισουν το "κοινο" οτι οι Γιακουμακηδες ειναι καλυτεροι απ τον Πριγιοβιτς. Για τετοια μογγολιαση μιλαμε στον οργανισμο σου. Εχω τοσα νευρα σημερα με αυτα τα σιχαματα που δεν θελω να γραψω αλλα γιατι θα πουμε ΠΟΛΛΑ στεναχωρα πραγματα και δε λεει. 

Tii exeis pathei tis teleutaies meres?

Paizei auto me th selhnh k ta feggaria?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CHRIS said:

Autoi pou tis trone.

Autoi pou tis dinoun einai h LFO(la familia originale)...?

Επικίνδυνοι. Ας μείνω μακριά.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHRIS said:

Mporeis na erheis sth familia.

Perissoteres plhrofories edo

 

Ετούτος είναι ο Μανιάτης που λέει για την κορδέλα κι ο Κυριαζής είναι ο αντίπαλος ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, CHRIS said:

O  maniaths einai o nonos.

To antipalo deos einai o stylianopoulos.

Δεν ξέρω τα υπόλοιπα μέλη της συμμορίας αλλά αν κρίνω από τους αρχηγούς, μου κάνει περισσότερο η ιδεολογία και η γραφή του stylianopoulos.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Τον έσβησε και αυτόν ο Σαββιδης. 5,5 εκ έχει ο γαύρος άρα αφού έχουμε 6,5 τον πίνουν 

Για να εξαφανισει το ποσοστο Κοκκαλη εγινε η μειωση κεφαλαιου. Ελα να μου το ξαναγραψεις μετα την ΑΜΚ που θα κανει ο Βαγγελης. Μειωση 60 εκατομμυρια εκανε για να παει στο 5μισι. Ειχες εσυ ποτε 60 εκατ. ΜΚ; Δεν υπαρχει η παραμικρη συγκριση επενδυσης και με τον ΠΑΟΚ και με τον Ολυμπιακο. Επι εταιρικης διακυβερνησης να συζητησουμε οτι θελεις. Οχι επι οικονομικων διοτι εισαι νεοσυστατη εταιρια που αν υπηρχε καποιος τρελος αυριο το πρωι εμπαινε "επιθετικα" με ενα 10ρικο για πλακα. Να κατσω να σου θυμισω τις παπατζες περι χρηματιστηριου του Λονδινου; ΤΙς μεγαλοστομιες για ευρωκουπες; Και δεν πιανω τι ειχε πει οταν ηταν εξω απ το χορό. Μουνι γαρυφαλλο τα εχει κανει, εχει δικιο ο Νικος οταν γραφει οτι ειναι σαν να διοικει εταιρεια με χρεη και οχι νεοσυστατη. Ποια - αγωνιστικη - επενδυση εχει κανει η ΑΕΚ 5 χρονια; Το Μανταλο; Τι εχει γινει στις ακαδημιες; Ποια ειναι η ποδοσφαιρικη παραγωγικη διαδικασια; Δεν ειπαμε να σκορπας οπως ο Ρωσος ουτε να παιζεις με ορους Μαρινακη γιατι δεν εχεις τετοιο μαγαζι. Ειναι απαραδεκτο οτι δεν εχει επενδυσει και στην αγωνιστικη αναπτυξη και κοιτας μονο τα παραπλευρα. Το βασικο σου προϊον ειναι η ομαδα, αυτο πουλας. Μια, δυο, δεκα, η πελατεια θα σου γυρισει την πλατη. Πρωταθλημα σηκωσες και εδωσες ενα δεκαρικο κειας. Λες ο κοσμος να ειναι ολος εχθροι της ΑΕΚ και να μη στηριζει; Κατι βλεπει ο κοσμος και κατι περιμενει. Δυο λογικες κινησεις, ενα βασικο σχεδιο και ενα πλανο στο 1/4 του εταιρικου θα σου πω εγω. Αλλα δεν γουσταρει ο τυπος να επενδυσει στο αγωνιστικο γιατι δεν εχει να κερδισει τιποτε απολυτως σε βαθος χρονου ή σε υστεροφημια. Ενω με το γηπεδο, το προπονητικο, τα γραφεια κλπ θα γινει ο #1, θα ξεπερασει και το Λουκα. Στο δικο μου το ταμειο τουλαχιστον. Αυτο που δεν καταλαβαινει ειναι οτι ο Λουκας εμεινε στην ιστορια επειδη ειχε το χαιλαιτ του '77 και της πορειας. 40 χρονια και περασανε και το μνημονευουμε ακομα. 

Δεν εχει ισορροπια αυτο που κανει ο Δημητρος. Οοοοοοοοοοολο το βαρος στην εταιρικη αναπτυξη και κουτουρου και οτιναναι στο αγωνιστικο. Καθε χρονο. Εγω σε καμια χρονια δεν εχω βρει λογικη στην Α Εθνικη. Σε καμια χρονια δεν εχω διακρινει πλανο ή εστω ενα βασικο σχεδιο. Γραμμενο στα παπαρια του με εχει και καλα κανει. Αλλα δεν θα νιωσω και τυψεις οπως θελουν μερικοι αν δεν του ακουμπαω το εικοσαρικο για εισιτηριο για να δω το Μπακασετα. Μας τελειωσανε αυτα. "Υποχρεωση", "χρεος" και τα ρεστα τελος. Εχει ερθει η καινουρια γενια, να πανε αυτοι και να τρεξουνε αυτοι. Εχουμε σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθουμε απο το συστημα του Ουζουνιδη.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ASYLO said:

Δεν ξέρω τα υπόλοιπα μέλη της συμμορίας αλλά αν κρίνω από τους αρχηγούς, μου κάνει περισσότερο η ιδεολογία και η γραφή του stylianopoulos.

E tote to sigouro einai oti tha exei dorean iatrikh perithlpsh kathoti giatros?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHRIS said:

E tote to sigouro einai oti tha exei dorean iatrikh perithlpsh kathoti giatros?

Γιατρός κι αρχηγός συμμορίας δηλαδή. Ας είναι. Ο άλλος ο Μανιάτης αρχηγός τι είναι ? Ιεραπόστολος ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, The Magician said:

Για να εξαφανισει το ποσοστο Κοκκαλη εγινε η μειωση κεφαλαιου. Ελα να μου το ξαναγραψεις μετα την ΑΜΚ που θα κανει ο Βαγγελης. Μειωση 60 εκατομμυρια εκανε για να παει στο 5μισι. Ειχες εσυ ποτε 60 εκατ. ΜΚ; Δεν υπαρχει η παραμικρη συγκριση επενδυσης και με τον ΠΑΟΚ και με τον Ολυμπιακο. Επι εταιρικης διακυβερνησης να συζητησουμε οτι θελεις. Οχι επι οικονομικων διοτι εισαι νεοσυστατη εταιρια που αν υπηρχε καποιος τρελος αυριο το πρωι εμπαινε "επιθετικα" με ενα 10ρικο για πλακα. Να κατσω να σου θυμισω τις παπατζες περι χρηματιστηριου του Λονδινου; ΤΙς μεγαλοστομιες για ευρωκουπες; Και δεν πιανω τι ειχε πει οταν ηταν εξω απ το χορό. Μουνι γαρυφαλλο τα εχει κανει, εχει δικιο ο Νικος οταν γραφει οτι ειναι σαν να διοικει εταιρεια με χρεη και οχι νεοσυστατη. Ποια - αγωνιστικη - επενδυση εχει κανει η ΑΕΚ 5 χρονια; Το Μανταλο; Τι εχει γινει στις ακαδημιες; Ποια ειναι η ποδοσφαιρικη παραγωγικη διαδικασια; Δεν ειπαμε να σκορπας οπως ο Ρωσος ουτε να παιζεις με ορους Μαρινακη γιατι δεν εχεις τετοιο μαγαζι. Ειναι απαραδεκτο οτι δεν εχει επενδυσει και στην αγωνιστικη αναπτυξη και κοιτας μονο τα παραπλευρα. Το βασικο σου προϊον ειναι η ομαδα, αυτο πουλας. Μια, δυο, δεκα, η πελατεια θα σου γυρισει την πλατη. Πρωταθλημα σηκωσες και εδωσες ενα δεκαρικο κειας. Λες ο κοσμος να ειναι ολος εχθροι της ΑΕΚ και να μη στηριζει; Κατι βλεπει ο κοσμος και κατι περιμενει. Δυο λογικες κινησεις, ενα βασικο σχεδιο και ενα πλανο στο 1/4 του εταιρικου θα σου πω εγω. Αλλα δεν γουσταρει ο τυπος να επενδυσει στο αγωνιστικο γιατι δεν εχει να κερδισει τιποτε απολυτως σε βαθος χρονου ή σε υστεροφημια. Ενω με το γηπεδο, το προπονητικο, τα γραφεια κλπ θα γινει ο #1, θα ξεπερασει και το Λουκα. Στο δικο μου το ταμειο τουλαχιστον. Αυτο που δεν καταλαβαινει ειναι οτι ο Λουκας εμεινε στην ιστορια επειδη ειχε το χαιλαιτ του '77 και της πορειας. 40 χρονια και περασανε και το μνημονευουμε ακομα. 

Δεν εχει ισορροπια αυτο που κανει ο Δημητρος. Οοοοοοοοοοολο το βαρος στην εταιρικη αναπτυξη και κουτουρου και οτιναναι στο αγωνιστικο. Καθε χρονο. Εγω σε καμια χρονια δεν εχω βρει λογικη στην Α Εθνικη. Σε καμια χρονια δεν εχω διακρινει πλανο ή εστω ενα βασικο σχεδιο. Γραμμενο στα παπαρια του με εχει και καλα κανει. Αλλα δεν θα νιωσω και τυψεις οπως θελουν μερικοι αν δεν του ακουμπαω το εικοσαρικο για εισιτηριο για να δω το Μπακασετα. Μας τελειωσανε αυτα. "Υποχρεωση", "χρεος" και τα ρεστα τελος. Εχει ερθει η καινουρια γενια, να πανε αυτοι και να τρεξουνε αυτοι. Εχουμε σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθουμε απο το συστημα του Ουζουνιδη.

Otan elega tha fas g alla 3 xronia mpakaseta sth mapa alla eleges

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×