Jump to content

Recommended Posts

5 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Παντως και οι γαυροι για Σαλιαρεληδες λεγανε οταν εφευγε ο Κοκκαλης και οι γυφτοι για Βουλινους αλλα τελικα την βρηκαν την ακρη.

Μου λες οτι η ΑΕΚ θα υπαρχει οσο ζει ο Μελ? Μετα Δημητρελος? Ο οργανισμος ΑΕΚ θελει εναν 70χρονο για να τρεξει? Το να βρεθει καποιος οχι κλεφτης να διαχειριστει καλα τα εσοδα με περισσοτερο θαρρος και λογικη 2019 και γιατι οχι να βαλει και απο την τσεπη του γιατι αποκλιεται? Σε χτυπαω και εγω φιλικα στην πλατη και σου λεω οτι καποια στιγμη θα ερθει η στιγμη χωρις Μελ και πιστευω θα ειναι πολυ καλυτερη απο τωρα.

Γνωμη μου.

Οταν ΘΑ ερθει ΘΑ το δουμε τωρα αυτον εχουμε με αυτον προχωραμε.

Οχι γνωμη μου η πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Παντως και οι γαυροι για Σαλιαρεληδες λεγανε οταν εφευγε ο Κοκκαλης και οι γυφτοι για Βουλινους αλλα τελικα την βρηκαν την ακρη.

Μου λες οτι η ΑΕΚ θα υπαρχει οσο ζει ο Μελ? Μετα Δημητρελος? Ο οργανισμος ΑΕΚ θελει εναν 70χρονο για να τρεξει? Το να βρεθει καποιος οχι κλεφτης να διαχειριστει καλα τα εσοδα με περισσοτερο θαρρος και λογικη 2019 και γιατι οχι να βαλει και απο την τσεπη του γιατι αποκλιεται? Σε χτυπαω και εγω φιλικα στην πλατη και σου λεω οτι καποια στιγμη θα ερθει η στιγμη χωρις Μελ και πιστευω θα ειναι πολυ καλυτερη απο τωρα.

Γνωμη μου.

 

Ο Κόκκαλης είναι η εξάιρεση , ο κανόνας είναι ολες οι υπόλοιπες ομάδες. Και αν είναι να περάσω 50 χρόνια στην ανυπαρξία για να εμφανιστεί σαββίδης να μου λείπει.. Προς το παρών ο κλέφτης σου πήρε πρωτάθλημα , φτιάχνει τα χόρτα που έλεγες , φτιάχνει κτήριο ΕΡΑ , εφερε επενδυτή στο μπάσκετ , αφήνει γραφεία , προπονητικό κτλ .. Μια χαρά ο κλέφτης ε ? Αν τσεπώνει και τα κάνει και όλα αυτά , μαγκας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, NIS21 said:

Οταν ΘΑ ερθει ΘΑ το δουμε τωρα αυτον εχουμε με αυτον προχωραμε.

Οχι γνωμη μου η πραγματικοτητα.

Οκ ΘΑ δουμε στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XAMΠOΣ said:

 

 Εγω τον ανεχομαι αναγκαστικα και με το ζορι για το γηπεδο οπως και οι περισσοτεροι πιστευω...μεσολαβησε για το γηπεδο μεχρι εκει . Τους μαλακες μεχρι ν τελειωσει αλλα οχι οτι δεν θα λεμε και την γνωμη μας για τις κινησεις στα μεταγραφικα χαλια μην θιξουμε καθε φορα τον σαπιο.

Καλά... τον ανέχεσαι...

Δηλαδή αν δεν τον ανεχόσουν τι θα κανες, θα πεταγες χαρτοπετσετες σπίτι του;

Edited by The Magician
προσοχη...
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, enck1 said:

 

Ο Κόκκαλης είναι η εξάιρεση , ο κανόνας είναι ολες οι υπόλοιπες ομάδες. Και αν είναι να περάσω 50 χρόνια στην ανυπαρξία για να εμφανιστεί σαββίδης να μου λείπει.. Προς το παρών ο κλέφτης σου πήρε πρωτάθλημα , φτιάχνει τα χόρτα που έλεγες , φτιάχνει κτήριο ΕΡΑ , εφερε επενδυτή στο μπάσκετ , αφήνει γραφεία , προπονητικό κτλ .. Μια χαρά ο κλέφτης ε ? Αν τσεπώνει και τα κάνει και όλα αυτά , μαγκας.

Κλεφτη ενοουσα τον Ψωμιαδη οχι τον Μελ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, AlexKR21 said:

Καλά... τον ανέχεσαι...

Δηλαδή αν δεν τον ανεχώσουν τι θα κανες, θα πεταγες χαρτοπετσετες σπίτι του;

Ναι

Edited by XAMΠOΣ
Μην γραφετε μαλακιες
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, NIS21 said:

Απειροι θα εμφανιστουνε να βαλουν τα ωραια τους λεφτα να τα βαλουν με μαρινακηδες σαββιδηδες και ολο το συφερτο και τη βρωμα εν μεσω κρισης και στο τελος να τους βριζουμε και να τους διωξουμε.

Μονο να βαλουμε νουμερακια για να αποφυγουμε την κοσμοσυρροη.

Δεν θα μαθουμε ποτέ ρε εσυ. 110 εκατ. εσοδα σε 5 χρονια και 47 εκατομμυρια απο τους μετοχους ---> 157 εκατομμυρια και μολις σταματησε να ρεει η κανουλα σε 3 χρονια επαιζες στη Διασταυρωση. Η ΑΕΚ παραγει χρεη για μια σειρα απο λογους, τα εχουμε αναλυσει 1500 φορες. Εδω παρηγαγε χρεη με διαχειριση Μελισσανιδη που μετραει το δεκαρικο και εχει το μπατζετ οσο πιο χαμηλα γινεται, τι συζηταμε τωρα;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Βρε απαντα μου αν δεν μπορει πλεον απο φυσικα αιτια να ασχοληθει τι γινεται? Κανουμε διακοπη στο ΑΦΜ? Το κλεινουμε? Το παραταμε το μαγαζι?

 

Αδερφέ δεν μπορώ να συζητήσω υποθετικά σενάρια.

Αν ο Ιβάν ψοφολογήσει τί θα κάνει ο ΠΑΟΚ πχ;

Αν γκαστρώσω την Εύη Αδάμ πως θα το διαχειριστεί η μάνα μου;

Αν το γυρίσω τί θα κάνει ο πατέρας μου;

Αν γίνω γαύρος πως θα το διαχειριστεί ο Στυλιανό;

Έλεος κάπου.

Σου λέω για 2,7εκατομμύρια εξασφάλιση ρευστότητας, σου λένε για γήπεδο, γραφεία, ερασιτεχνική, πρωτάθλημα, κύπελλο (facts όλα) και θες να σου πούμε τί θα γίνει αν πεθάνει ο Μελισσανίδης.

Ε να συζητήσουμε και για το σενάριο να πέσει το αεροπλάνο που θα μεταφέρει την ομάδα σαν την MU στο Μόναχο.

Δεν είναι σοβαρές συζητήσεις αυτές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ναι.

κατουρα και λιγο ομως γιατι αμα δεις τιποτα περιεργους εξω απο το σπιτι σου δεν θα προλαβεις ουτε σχολιο στο ΚΜ να κανεις..

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ο γυφτος ειναι ιδιοκτητης και εχει ενα πουστη γιο που τον γαμανε ολοι που θα ασχοληθει. Ο δικος μας δεν ειναι ιδιοκτητης και εχει εναν γιο που δεν θα ασχοληθει.

Αν γκαστρωσεις την Ευη Αδαμ μαγκια σου ωραιο μουνι θα σε καταλαβει η μανα σου.

Αν το γυρισεις θα σε πλακωσει ο πατερας σου και καλα θα σου κανει.

Σοβαρες συζητησεις δεν ειναι οταν λεμε οτι αν ενας 70χρονος σταματησει να ασχολιεται για τον εναν η τον αλλο λογο δεν υπαρχει ΑΕΚ μετα.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Να μας πεις όμως και τι έχεις στο μυαλό σου όταν για τον έναν ή άλλο λόγο σταματήσει να ασχολείται ο Μελ

Εμείς καλώς ή κακώς λέμε ότι δεν υπάρχει κάποιος ενδιαφερόμενος, εσύ που λες ότι υπάρχει τι ρεαλιστική λύση έχεις στο μυαλό σου; Συγκεκριμένα πράγματα όμως, όχι γενικότητες

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
9 minutes ago, NIS21 said:

κατουρα και λιγο ομως γιατι αμα δεις τιποτα περιεργους εξω απο το σπιτι σου δεν θα προλαβεις ουτε σχολιο στο ΚΜ να κανεις..

Το πιστεψες εσυ τωρα και απαντας σοβαρα. Νομιζω γραφω χωρις να προσβαλω καποιον σε 4 διαφορετικους χρηστες και δεχομαι ερωτηση αν θα πετουσα χαρτοπετσετα ως πλακα φανταζομαι και απανταω ναι ως πλακα.

Ας βρουν πρωτα αυτους που πετανε χαρτοπετσετες στα αληθεια και χανει λεφτα ο προεδρας οι περιεργοι καλυτερα.....αν τον συμφερει φυσικα.....

Edited by XAMΠOΣ
Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανίδης στο μεταξύ είναι 8 χρόνια μεγαλύτερος του Ιβαν (59 ο ένας 67 ο άλλος) και συζητάμε για το ενδεχόμενο να πεθάνει. ΟΚ μπορεί. Απλά δεν είναι και 90.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, AlexKR21 said:

Να μας πεις όμως και τι έχεις στο μυαλό σου όταν για τον έναν ή άλλο λόγο σταματήσει να ασχολείται ο Μελ

Εμείς καλώς ή κακώς λέμε ότι δεν υπάρχει κάποιος ενδιαφερόμενος, εσύ που λες ότι υπάρχει τι ρεαλιστική λύση έχεις στο μυαλό σου; Συγκεκριμένα πράγματα όμως, όχι γενικότητες

Κλωνοποιηστε τον οσο ειναι καιρος παιδια, Δεν υπαρει αλλη λυση :D

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Το πιστεψες εσυ τωρα και απαντας σοβαρα. Νομιζω γραφω χωρις να προσβαλω καποιον σε 4 διαφορετικους χρηστες και δεχομαι ερωτηση αν θα πετουσα χαρτοπετσετα ως πλακα φανταζομαι και απανταω ναι ως πλακα.

Ας βρουν πρωτα αυτους που πετανε χαρτοπετσετες στα αληθεια και χανει λεφτα ο προεδρας οι περιεργοι καλυτερα.....αν τον συμφερει φυσικα.....

Αυτα μη τα λες ουτε για πλακα ξερω που σου λεω...

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Κλωνοποιηστε τον οσο ειναι καιρος παιδια, Δεν υπαρει αλλη λυση :D

Επί της ουσίας θα απαντήσεις;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Κλωνοποιηστε τον οσο ειναι καιρος παιδια, Δεν υπαρει αλλη λυση :D

Χάμπε έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να προσπαθούν να σου πουν κάποιοι χρήστες πως ίσως ο Εθνάρχης έχει ή πρόκειται να γοητευτεί από τον αρχιδάτο και γεμάτο επιχειρήματα λόγο σου και ίσως θέλει να τα πείτε επειδή τους πάει γενικά τους μαγκίτες;

Link to comment
Share on other sites

Χαμπο αφου επιμενεις στο "τι θα κανουμε αν φυγει" να σου απαντησω. 

Ολο το εγχειρημα Μελισσανιδη στηριζεται ακριβως στο ερωτημα σου. Και το σχεδιο του ειναι να ζεις απο τα εσοδα σου χωρις να χρειαζεσαι χρηματοδοτηση. 

Αυτη ειναι η πολιτικη, γι αυτο αγορασε το Σπατο απ το Νικο, γι αυτο σου σηκωσε γραφεια, γι αυτο σου φτιαχνει το γηπεδο ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ και οχι σε καποιον άλλο χωρο που θα ηταν απειρως πιο ευκολο να γινει. 

Εισαι μεγαλη και λαοφιλης ομαδα; Θα εχεις παντοτε μια ευρυθμη λειτουργια και θα πρωταγωνιστεις. Χωρις βραχναδες χρεων, 44, 54 και 104. Τριτο μαγαζι στη χωρα του Αρτεμη Σωρρα εισαι, δεν εισαι η Μαντσεστερ Γιουναιτεντ να σε υπολογιζουν στο NYSE. 

Ειμαι απο τους πρωτους και απο τους πιο σκληρους που κανουν κριτικη εδω μεσα στο Μελισσανιδη και στη διαχειριση που κανει στο αγωνιστικο αλλα και στο τεχνοκρατικο κομματι. Αλλα δεν αρνουμαι τα αυτονοητα και δεν ειμαι αδικος οταν κρινω το πλανο στο big picture. Προσπαθει να σε παγιωσει με μια μεθοδο που προασπιζει και τα δικα του συμφεροντα, εχει παραπλευρα οφελη και φροντιζει και την υστεροφημια του. Ε κι εγω το ιδιο θα κανα ρε φιλε, δεν θα καταστραφομουνα οπως ο Νοτιας ή πολυ χειροτερα δεν θα εστηνα λοταριες οπως εγινε με το Μπαρλο για να ειναι ικανοποιημενος ο Μπουκοφσκι και να χαιρεται ο Χαμπος. 

Στο αγωνιστικο ελα να πουμε οτι θελεις, στο γενικοτεορ πλαισιο οχι απλως μας γαμαει ο Μελισσανιδης, αλλα μας πηγαινει και πιπα κωλο εμπλοκη.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XAMΠOΣ said:

Δεν μου απαντησες στην σπανια φορα που εκανα εγω μια ερωτηση. Αν φυγει απο φυσικα αιτια τι θα γινει? Θα τον βαλεις βαλσαμωμενο σε μια καρεκλα σαν τον EL CID μην τυχων ερθει κανενας Δημητρελος παλι?

 

και βαλσαμωμένος τα ίδια θα βάζει στην ομάδα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tan21 said:

τετοιο οικημα ειναι η ΑΕΚ δλδ?

Όταν την ανέλαβε;

Ή σήμερα;

Γιατί εδώ διαβάζουμε και έπη του στυλ "να την δώσει όσο την αγόρασε"

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να ασχολούμαι με μπομπ κοζώνη και να με διοικεί ο μαύρος χίλιες φορές βαλσάμωμα . Οι μεσσίες και τα υπόλοιπα σενάρια μπαίνουν στη κατηγορία μύθοι του αισώπου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

και εγώ νομίζω ότι αν τα παρατήσει θα δυσκολευτούμε πολύ για την επόμενη μέρα....και απλά θα ψάχνουμε κάποιον να διαχειρίζεται τα όσα έσοδα έχει η ομάδα.

δεν αποκλείεται να δούμε και τίποτα παλαιμάχους να προσπαθούν να σώσουν την κατάσταση. και ο ταιγκερ βεβαια διαχειριστης ειναι, όμως έχει τρομερή συμμετοχή σε γηπεδικό γραφεία προπονητικό, κάτι που οι άλλοι δε θα έκαναν.

εμένα με έχει ξενερώσει απίστευτα η στάση του και εχω μεγαλη πίκρα, και απλά λέω στον εαυτό μου: "ας μείνει αφού δεν εμφανίζεται κάτι καλύτερο για να επενδύσει" ανοχή δηλαδή με ελπίδα να έχω στο μέλλον, και με το δικό μου γήπεδο, έναν υποψήφιο επενδυτή που για τους δικούς του λόγους θα αναγκαστεί να βάλει και στην ομάδα κανα φράγκο. επίσης με πονάει πολύ η αλήθεια, που λέει ότι στην πραγματικότητα για την ομάδα μου δεν ενδιαφέρεται κάποιος ξεπλένης ή επενδυτής ή όπως θες πες τον για να την πάρει......απλά ελπίζω να εμφανιστεί κανάς έμπορος λευκών ειδών από ουζμπεκιστάν να επενδύσει και στην ΑΕΚ.  αλλιώς βλέπω αρδίζογλου μαζί με θωμά μαύρο

Link to comment
Share on other sites

My 2 cents:
Είμαι 29 χρονών. Θυμάμαι το τελευταίο πρωτάθλημα της 3αδας και μετά από αυτό θυμάμαι καλά την ΑΕΚ από περίπου το '97 και μετά. Σε αυτά τα περίπου 22 χρόνια, άγχος για την διοικητική κατάσταση της ΑΕΚ δεν είχα μόνο 3 χρόνια επί Νικολαϊδη και τα τελευταία 5 χρόνια με τον Μελισσανίδη. Σε όλα τα υπόλοιπα, ήταν κάτι Πετροστάθηδες, κάτι αγαπούλες, κάτι Αδαμίδηδες, κάτι Δημητρέλοι. Και ενδιαφερόμενοι ήταν ο μπόμπος ο κοζώνης, ο μεγιστάνας ξενιάδης με τον Σαλιαρέλλη, ο Βιντιάδης και ο Κούγιας. Και θυμάμαι να ασχολούμαι περισσότερο με την φορολογική ενημερότητα, το ΙΚΑ και τις εγγυητικές, παρά με το χορτάρι. Καλά είναι τα κραξίματα κλπ, αλλά να θυμόμαστε λίγο τι γινόταν σε αυτή την ομάδα πριν τα τελευταία 5 χρόνια σταθερότητας. 

Θα πει κανείς (ΧΑΜΠΟΣ) ότι τότε η ομάδα είχε χρέη και τώρα δεν έχει, άρα θα βρεθεί κάποια άλλη λύση. Δεν είμαι και τόσο σίγουρος γιάυτό. Πριν τον αγαπούλα, δεν είχε τίποτα υπέρογκα χρέη η ομάδα και παρόλα αυτά, μόνο ο Ψωμιάδης και ο Αλεχάντρο είχαν εμφανιστεί, ενώ ακόμα και σήμερα η μόνη εναλλακτική για τον Μελ που έχω ακούσει είναι το "ε όλο και κάποιος θα εμφανιστεί" του ΧΑΜΠΟΥ. Αρέσει δεν αρέσει, σήμερα η μόνη σίγουρη και υπαρκτή λύση για την ομάδα είναι ο Μελ. Αν (χτύπα ξύλο ο άνθρωπος) πεθάνει, τότε μακάρι "όλο και κάποιος να εμφανιστεί" και να μην είναι κλέφτης και απατεώνας. Σίγουρα μια φορά, μέχρι να μάθω το όνομά του και το βιογραφικό του/περιουσία του, θα έχω πολύ περισσότερο άγχος απ'ότι τώρα.

Τέλος, για τελευταία φορά μιας και το γράφεις και το ξαναγράφεις:
 

3 hours ago, XAMΠOΣ said:

Τα λεφτα πανε στο γηπεδο για να μην χρειαστει να βαλει ο σαπιος τελος.

https://www.sport24.gr/football/omades/Aek/h-agia-sofia-se-xrhma.4722107.html

Με βάση το εδώ πρόγραμμα, υπολογίζανε 18M από τραπεζικό δανεισμό για την Γ' φάση. Με βάση τον Δημάτο, αυτά θα καλυφθούν (πρακτικά) από το CL. Τώρα πως από αυτά τα νούμερα, καταλήγεις ότι ο Μελ πάει να γλυτώσει το δικό του μέρος χρηματοδότησης, δεν το ξέρω. Εγώ 3.5Μ βλέπω να μένουν που είναι περίπου 10% της πρώτης φάσης της κατασκευής που θα  πλήρωνε ο Μελ και οι λοιποί.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως ήταν η ομάδα ελκυε μόνο κοζώνηδες. Εγώ βλέπω ότι με αυτο που κανει ο Μελ, όταν θα την αφήσει, θα ελκύει καλύτερο κόσμο.

Γραφεία, προπονητικό, γήπεδο και πρωτάθλητρια πρόσφατη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×