Jump to content

Recommended Posts

ο ΤΤ γράφει για πιθανό παραγκωνισμό από δω και πέρα παίκτη μας που πιθανότατα δεν θα ανανεώσει και έχει παίξει στο νιονιο.

άρα μιλάει καθαρά για έναν εκ των Λαμπρόπουλου και Μπακασετα.

 

καραγκιοζιλίκια και πάλι από την διοίκηση, αν συμβεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω ας μην προτρεχουμε

τον Ιατρουδη τον ρωτησαν;

μην εχουμε τα ιδια με Καιπερς

 

ο ΤΤ γράφει για πιθανό παραγκωνισμό από δω και πέρα παίκτη μας που πιθανότατα δεν θα ανανεώσει και έχει παίξει στο νιονιο.

άρα μιλάει καθαρά για έναν εκ των Λαμπρόπουλου και Μπακασετα.

 

καραγκιοζιλίκια και πάλι από την διοίκηση, αν συμβεί αυτό.

πιστευω οτι αναφερεται στον Λαμπροπουλο, πιο δυσκολη μου φαινεται η περιπτωση ανανεωσης του απο αυτη του Μπακασετα

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικές περασμένων δεκαετιών.

 

Χαλάει η εικόνα στα αποδυτήρια.

 

Θα μιλάνε οι δικοί μας με άλλους που θα το σκέφτονται και θα λένε άστο εκεί νομίζουν ότι είμαστε γκόμενες και μας κρατάνε μούτρα επειδή σκεφτήκαμε εναλλακτικό σενάριο εκτός ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ο παικτης πληρωνεται και θα πληρωνεται μεχρι τον Μαιο που μπορει ελευθερος να φυγει.

Αφου δε θελει να μεινει αλλο στην ΑΕΚ γιατι να μην παιζει αντι του Λαμπροπουλου

 ο Τσοσιτς ή ο Σβάρνας που και θα μεινει στην ομαδα

 και το μυαλο του θα ειναι στην AEK  κ μονο

 και οχι μην τραυματιστει κλπ ;

 

Εγω δεν το βλεπω σαν τιμωρια του Λαμπρο αλλα σαν κατι που βοηθαει εν τελει και την ομαδα.

 

Γενικα οποιος δε θελει να μεινει ειτε Λαμπροπουλος ειτε Μπακασετας

 στο καλό .

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αστειότητες είναι αυτά περί παραγκωνισμού. Σαν πρακτική αλλά και σαν διαρροή κυρίως. Κανένας από τους 2 δεν θα μείνει, με τον αστείο τρόπο με τον οποίο διαπραγματεύεσαι τις ανανεώσεις των συμβολαίων. Όπως έχει αποδειχθεί πολλάκις πλέον ή είναι ΟΛΟΙ κακοί και εσύ ο ενάρετος ή κάτι άλλο συμβαίνει. Διότι δεν είναι μόνο θέμα ποσών, είναι κυρίως θέμα συμπεριφοράς. Παρότι μπορεί να θεωρώ ότι ορισμένοι παίκτες μας δεν έχουν λογικές απαιτήσεις, είμαι μαζί τους λόγω της τραγικής συμπεριφοράς του εργοδότη τους.

 

Ο Μίστερ Μαρίνος τί λέει? Θα ερωτηθεί? Προτιμά αγωνιστικά Τσόσιτς από Λαμπρόπουλο? Προτιμά κάποιον άλλο αντί του Μπακασέτα? Εγώ πάντως όχι.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δει αντίστοιχη πρακτική σε άλλη ευρωπαϊκη ομάδα.

 

αν π.χ. τραυματιστεί ο Τσόσιτς και μείνουμε με 2 αμυντικούς, πώς το βλέπετε το σενάριο να μην παίζει ο Χ Λαμπρόπουλος επειδή δεν δέχεται να ανενώσει; δεν περισσεύει κανείς φέτος, όπως έχουν δείξει τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

είμαι μαζί τους λόγω της τραγικής συμπεριφοράς του εργοδότη τους.

 

Ε ας πάνε στον Βαγγέλη να τους λέει κωλόχαρτα και όταν είναι να σπάσουν συμβόλαια να μπαίνουν ληστές σπίτια τους μπας και φύγουν τρέχοντας αφού ο Μελισσανίδης είναι τόσο κακός εργοδότης (στο ποδόσφαιρο μιλάω) και 5 χρόνια τώρα έχει καταστρέψει καριέρες και καριέρες ποδοσφαιριστών.

Link to comment
Share on other sites

Ε ας πάνε στον Βαγγέλη να τους λέει κωλόχαρτα και όταν είναι να σπάσουν συμβόλαια να μπαίνουν ληστές σπίτια τους μπας και φύγουν τρέχοντας αφού ο Μελισσανίδης είναι τόσο κακός εργοδότης (στο ποδόσφαιρο μιλάω) και 5 χρόνια τώρα έχει καταστρέψει καριέρες και καριέρες ποδοσφαιριστών.

 

Αυτή είναι μία ωραία απάντηση για να μην συζητηθεί το πραγματικό πρόβλημα. Παίξε με το γομάρι τον Τσόσιτς, 2 επίπεδα κάτω από τον Λαμπρόπουλο είναι φέτος αγωνιστικά.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δει αντίστοιχη πρακτική σε άλλη ευρωπαϊκη ομάδα.

 

Γενικά τώρα συζητάμε σε άρθρα του ΤΤ ξέρω γω.

Από εκεί και πέρα δεν είναι και τόσο ασυνήθιστο ένας μέτριος παίχτης ομάδας που δεν ανανεώνει στο τελευταίο εξάμηνο του να παραγκωνίζεται (ή για να το θέσω κάπως κομψά... να έχει μειωμένες συμμετοχές).

Είναι και θέμα σημασίας του παίχτη για το κλαμπ καλώς ή κακώς.

Άλλο ο Σιμόες άλλο ο Λαμπρόπουλος.

Άλλο ο Γιόχανσον άλλο ο Ανέστης.

Άλλο ο Salah άλλο ο Lallana και πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μία ωραία απάντηση για να μην συζητηθεί το πραγματικό πρόβλημα. Παίξε με το γομάρι τον Τσόσιτς, 2 επίπεδα κάτω από τον Λαμπρόπουλο είναι φέτος αγωνιστικά.

 

Φέτος ειδικά ο Λαμπρόπουλος στο πρωτάθλημα, περισσότερο μου έχει στοιχίσει από τον Τσόσιτς.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και ο Σιμόες και ο Μπακασέτας θα ανανεώσουν λέω εγώ.

Οπότε μάλλον για τον Λαμπρόπουλο χτυπάει η καμπάνα.

Εντάξει έχει βοηθήσει το παιδί, αλλά έχει πάρει κιόλας έτσι;

Δηλαδή μην φτάσουμε να διαβάζουμε κιόλας για την άδικη ΑΕΚ απέναντι στον Βασίλη τον Λαμπρόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Φέτος ειδικά ο Λαμπρόπουλος στο πρωτάθλημα, περισσότερο μου έχει στοιχίσει από τον Τσόσιτς.

 

Μπορεί, επειδή ο Τσόσιτς δεν έχει παίξει. Και πως να παίξει το γίδι μετά από εμφανίσεις όπως αυτή στο Άμστερνταμ ή στο Μόναχο πχ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και ο Σιμόες και ο Μπακασέτας θα ανανεώσουν λέω εγώ.

Οπότε μάλλον για τον Λαμπρόπουλο χτυπάει η καμπάνα.

Εντάξει έχει βοηθήσει το παιδί, αλλά έχει πάρει κιόλας έτσι;

Δηλαδή μην φτάσουμε να διαβάζουμε κιόλας για την άδικη ΑΕΚ απέναντι στον Βασίλη τον Λαμπρόπουλο.

 

Δεν θα ήμουν τόσο σίγουρος στην θέση σου. Σε απόλυτα ποσά ο Λαμπρόπουλος ζητάει λιγότερα από τους άλλους 2. Και ποτέ μην υποτιμάς την σημασία των απόλυτων ποσών για κάποιον άνθρωπο που είναι ...σφιχτός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, επειδή ο Τσόσιτς δεν έχει παίξει. Και πως να παίξει το γίδι μετά από εμφανίσεις όπως αυτή στο Άμστερνταμ ή στο Μόναχο πχ.

 

Δηλαδή για τον Τσόσιτς το μέτρο απόδοσης είναι οι εμφανίσεις στο Άμστερνταμ και στο Μόναχο;

Που εκτός των άλλων στο Μόναχο δεν θεωρώ πως είχε κακή απόδοση, γιατί αν είχε θα τρώγαμε 5 (έκοψε 2-3 σίγουρα ας πούμε αλλά ΟΚ τον γάμησε το πέναλτι και το κοτσίδι).

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήμουν τόσο σίγουρος στην θέση σου. Σε απόλυτα ποσά ο Λαμπρόπουλος ζητάει λιγότερα από τους άλλους 2. Και ποτέ μην υποτιμάς την σημασία των απόλυτων ποσών για κάποιον άνθρωπο που είναι ...σφιχτός.

 

Εγώ ξέρω πως όποιος φεύγει από την ΑΕΚ του Μελισσανίδη δεν διαπρέπει κιόλας ακριβώς.

Εντάξει ο Λάζαρος πούτσα του λεφτά ήθελε να βγάλει πριν σχολάσει και καλά έκανε.

Όμως στην ΑΕΚ παίχτες του 4 αποδίδουν στο 7 για συγκεκριμένους λόγους που έχουν χιλιοαναλυθεί.

Δικαίωμα τους να θεωρούν πως είναι παίχτες του 7, αλλά το φαινόμενο "Γιάννης Ανέστης" είναι αρκετά πρόσφατο ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Κλαίνε στην πλατεία για τον Λαμπροπουλο ... αδικεψαμε το παιδί. Καλά κάνει και ζητάει καλά κανουν και του δίνουν αυτά που του δίνουν . Προσφορά και ζήτηση . Εδω έφυγαν άλλοι και άλλοι και προχώρησαμε. Ευχαριστούμε και πάμε παρακάτω. Καλο συμβόλαιο να βρει το παιδί στο εξωτερικό γιατι στην Ελλάδα χλωμό τον κόβω . Εκτός να το πάρει ο Βαγγέλας για να πικάρει τον φίλαθλο μας .... όποιον θέλω σου τον παίρνω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια που είναι πιο πιθανών στο γαύρο της καρδιάς . Ήταν είναι και θα είναι γαύρος άλλα τον ευχαριστούμε για το ότι σαν γνήσιος γαύρος ήταν ο πρώτος που διαμαρτυρήθηκε στη τούμπα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ακομα και τετοια θεματα τα χειριστηκε αριστα ο Χιμενεθ.

 

με τα σωστα του και τα λαθη του ηταν ο καταλληλος προπονητης, στην καταλληλη ομαδα, την καταλληλη στιγμη.

 

σου ελεγε, δεν εχεις το μυαλο σου εδω Πατιτο/Ανεστη κλπ? ετσι κι αλλιως μικρη η προσφορα σας, γεια χαρα.

κανεις μαγκιες Βρανιες? οπα, εσενα σε εχω αναγκη, θα κανω και λιγο τον μαλακα.

 

τωρα δεν υπαρχει προπονητης, εναν Δελλα εχεις, οποτε ας κανουν ο,τι θελουν ετσι κι αλλιως καφενειο σε εχουν ξανακανει. ας αποφασισουν ο,τι θελουν για ο,τι θελουν, φιλικα ειναι τα ματς απο εδω και περα ετσι κι αλλιως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δε καταλαβα, γιατι "εφορια πληρωμενη".. Μακαρι να καθιερωθει κανονικα να πληρωνουν την εφορια οι παικτες. Στην Αγγλια-Ισπανια φοροδιαφευγουν για αυτον τον λογο. Γιατι ειναι δικη τους υποχρεωση κ οχι της ομαδας.

 

Δεν υπάρχει πουθενά αυτό. Εδώ είμαστε πραγματικά μοναδική περίπτωση στον πλανήτη, η γελοιότητα ότι την εφορία την κανονίζει ο παίκτης. Στην Αγγλία-Ισπανία φοροδιαφεύγουν από τα λοιπά δικά τους έσοδα, όχι από το συμβόλαιο για όνομα του θεού.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ψιψινε ξανασκεψου το λιγάκι,θα πληρώνεις ένα εξάμηνο παίκτες που θα ξινουν το παπαρι τους στα Σπάτα; Μαλακά σε πιάσανε μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

καθεστε και γραφετε πανω απο 2 ποστ για τον λαμπροπουλο ενω επρεπε ο παιχτης να παρει ποδι απο προπερσι ξερω γω.

παρε δρομο ρε μαλακα. Σβαρνας καλυτερος. και να μην ειναι, ΘΑ ΓΙΝΕΙ. τενεκε 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×