Jump to content
Ανανέωση ΚΜ 2018 Read more... ×

Recommended Posts

On 12/3/2018 at 1:06 AM, Rayo Vallecano 21 said:

Παρα την πιεση του ντεμη.

και εδώ είναι και το παράδοξο . Η φιλία Κοντού & Κονέ (θα τους φωνάζανε και Κοκο αν δεν υπήρχε στη μέση η Σανέλ) ανδρώθηκε τα δύσκολα χρόνια της εξορίας του Ντέμη στη Βόρεια Μύκονο. Κυνηγημένος από το στρατό των Μπιλάκων φώλιαζε  σε γνωστό κοσμικό ξεκωλάδικο μπιτς μπαρ. Κάποια στιγμή, μια και ήδη είχε ξεκινήσει ο κοσμικός κατήφορος του, δεν ήταν πια ο πρόεδρος της ΑΕΚ, αλλά ο κύριος της κυρίας, μιας πρώην πριμαντόνας των 90'ς,  τα γκαρσόνια τον μετέφεραν από τα ρετιρέ κοκοματ σε μια πετσέτα, προσφορά των Καφούρ. Σε αυτή την οικτρή κατάσταση, ηλιοκαμένο και διψασμένο, μόλις που τον αναγνώρισε ο Παναώτης., ένα προσφυγόπουλο άγουρο από ποτά και ξενύχτια που άρχιζε να βρίσκει την περπατησιά του .Αμέσως έτρεξε και του προσέφερε ένα εβιάν στους 5 βαθμούς φτιάχνοντας και μια αυτοσχέδιο σκέπαστρο με φύλλα φοίνικα για να μην γίνει ψητός.. Οι συγκινητικές στιγμές έχουν καταγραφεί από τη κάμερα ασφαλείας για όποιον δεν με πιστεύει. Για αυτό μου κάνει η εντύπωση η επιμονή του Νικολαΐδη και το πρέσινγκ προς το κολλητό του    

Φήμες για Κάρλστρομ στην ΑΕΚ

Φήμες για Κάρλστρομ στην ΑΕΚ

Σενάρια που κυκλοφορούν θέλουν την Ενωση να ενδιαφέρεται σοβαρά για τον Γέσπερ Κάρλστρομ της Τζουργκάρντεν.

Οι Κιτρινόμαυροι θα ενισχυθούν τον Ιανουάριο στο χώρο του κέντρου, κάτι που ήταν απαραίτητο από το καλοκαίρι και πολύ περισσότερο μετά και τις εξελίξεις με τον Αντρέ Σιμόες, με αποτέλεσμα να υπάρχουν διάφορες φήμες. Μία από αυτές, θέλει την ΑΕΚ να ενδιαφέρεται σοβαρά για τον 23χρονο Σουηδό Γέσπερ Κάρλστρομ, ο οποίος ανήκει στη Τζουργκάρντεν και έχει παίξει μία φορά και στην εθνική ομάδα της χώρας του. Επιβεβαίωση, πάντως, δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή από καμία εκ των εμπλεκόμενων πλευρών.

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1299931/fimes-gia-karlstrom-stin-aek

9 hours ago, nikos said:

φιλοτιμη η προσπαθεια μεγιστανα να γινεις Λεβαδειακος, αλλα δεν πιστευω να φτασουν να παρουν για βασικους τετοιους παικτες

Νομιζω ουτε αυτον δεν θα παρουν. Εχει και φτηνοτερες λυσεις.

μου αρέσουν και οι δύο περιπτώσεις μακάρι να προχωρήσουν . φαινονται vfm και θα ήθελα να περιμένω το καλοκαίρι μια πιο δυνατή κίνηση στο κέντρο (που σαφώς χρειάζεται) ώστε να φιάξουμε μια 4άδα με δεδομένο ότι δεν δίνουμε , καλώς , 1,8 εκ για τον άλεφ . 

5 hours ago, AG21 said:

μου αρέσουν και οι δύο περιπτώσεις μακάρι να προχωρήσουν . φαινονται vfm και θα ήθελα να περιμένω το καλοκαίρι μια πιο δυνατή κίνηση στο κέντρο (που σαφώς χρειάζεται) ώστε να φιάξουμε μια 4άδα με δεδομένο ότι δεν δίνουμε , καλώς , 1,8 εκ για τον άλεφ . 

Vfm θεωρητικα μπορει και να ειναι, αν πληρωσεις εναν παιχτη 100 χιλιαρικα και σου παιξει για 200, ειναι vfm. Συνεχιζει να μη σου κανει. Πρακτικα μιλαμε για τον ορισμο του πανεριου.  Τα ονοματα που ακουγονται ειναι τραγικα

Παντως με το που βγηκε προς τα εξω οτι ο Μπακασετας δεν γουσταρει το οτι παιρνει τα μισα απο τον Μανταλο,

τελειωσε και ο Μπακασετας απο την ομαδα.

Αν και οι 2 ειναι μετριων ικανοτητων, και παραπανω συμμετοχη ειχε ο Μπακασετας στο πρωταθλημα,

και πιο πολλα εχει δειξει σε λιγοτερο χρονο και σε λιγοτερες συμμετοχες,

και γενικα εχει πολυ καλυτερη αυρα και ενεργεια μεσα στο γηπεδο απο τον Μανταλο.

Όταν οι πουσταράδες της ΠΑΕ έβγαζαν διαρροές ότι παραδέχονται τα λάθη του καλοκαιριού, μάλλον εννοούσαν ότι ξόδεψαν πολλά.

Άντε θα φέρουμε πάλι 2-3 σαπάκια και θα λέμε τι φταίει που δε βγαίνει η ομάδα Ευρώπη. Ψόφο

57 minutes ago, Sepultura21 said:

Vfm θεωρητικα μπορει και να ειναι, αν πληρωσεις εναν παιχτη 100 χιλιαρικα και σου παιξει για 200, ειναι vfm. Συνεχιζει να μη σου κανει. Πρακτικα μιλαμε για τον ορισμο του πανεριου.  Τα ονοματα που ακουγονται ειναι τραγικα

Με 100 ήρθαν Σιμόες και Γιόχανσον και δεν ήταν του πανεριου με 400 ήρθε ο μάραν και ειναι.  Εγώ δεν έχω προβλημα να έρθουν και τέτοιοι για να σου βγει το 50% φτάνει να πλαισιωνονται με έτοιμους και αξιόπιστους παικτες. 

Παιχτες λαχεια, αγνωστοι, αμφιβολου ποιοτητας.....ολα στην τυχη. Μακαρι να βγουν οι παιχτες και να βοηθησουν αλλα ολες μας οι μεταγραφές θα ειναι μεγαλου ρισκου και χρειαζεται μπολικη δοση τύχης για να στησεις ετσι εκ νεου ομάδα.

37 minutes ago, AG21 said:

Με 100 ήρθαν Σιμόες και Γιόχανσον και δεν ήταν του πανεριου με 400 ήρθε ο μάραν και ειναι.  Εγώ δεν έχω προβλημα να έρθουν και τέτοιοι για να σου βγει το 50% φτάνει να πλαισιωνονται με έτοιμους και αξιόπιστους παικτες. 

O Σιμοες και ο Γιοχανσον ηρθαν στη Β' Εθνικη, ο ενας με συμμετοχες σε καλη Εθνικη και ως παιχτης της Γκετεμποργκ, και ο ενας ως ενα καλο χαφ μικρης Πορτογαλικης ομαδας.  Ο Μοραν ηρθε επισης απο το πανερι, καμια αντιρρηση. Τωρα τι σχεση εχουν αυτες οι προδιαγραφες με βιογραφικο του τυπου ''Ατλετικο Τουκουμαν δανεικος, καναδικη ομαδα'', ενας Θεος ξερει. Οι παιχτες που ακουγονται δεν εχουν προδιαγραφες Σιμοες οταν ηρθε. Προδιαγραφες Χουαν Ντιαζ εχουν.

Αυτο που γραφεις στο τελος ειναι εως και εκνευριστικο. Μερικοι λετε τα ιδια και τα ιδια καθε μα καθε φορα και στο τελος γινεται το αντιθετο καθε μα καθε φορα. καθε φορα που ερχεται ενας τσαρλατανος, καποιος θα πεταχτει και θα πει ''δεν ερχεται σαν πρωτη λυση αλλα ως το κερασακι στην τουρτα''. Και τελικα καθε μα καθε φορα, μενουμε με τα κερασια. Δεν φερνουν παιχτες για να κανουν το κερασι, για να παιξουν τους φερνουν, απλα τους παρουσιαζουν ετσι γιατι δεν μπορουν να παρουν καλυτερους. Αν φερεις 2 χαφ της ποιοτητας που ακουγεται, κι εναν το Σαμπανατζοβιτς 3, θα εχεις ηδη 4 χαφ στην ομαδα με αστειες προδιαγραφες και βιογραφικο. Ε, μαντεψε, δε μενει και πολυς χωρος για να παρεις και τους 2-3 καλους που χρειαζεται υποτιθεται να παρεις.

Ειναι ακριβως η ιδια κουβεντα που καναμε το καλοκαιρι γι'αυτο το κριαρι τον Οικονομου, που προσπαθουσατε καποιοι να μας πεισετε οτι ο Μελισσανιδης εδωσε 400 χιλαρικα συμβολαιο για αναπληρωματικο παιχτη, και περιμενατε το σουπερ στοπερ για αντι-Βρανιες. Και τελικα δεν ξανακουστηκε καν στοπερ για την ομαδα (α, ναι, ηρθε ο Σβαρνας) και βασικος στοπερ της ΑΕΚ ειναι ο Λαμπροπουλος

@Sepultura21

και οι δυο ( Σιμόες Γιόχανσον)  ήταν με τη λογική vfm και δεν ενθουσιασαν το κόσμο αλλά έβγαλαν με το παραπανω τα λεφτά τους.  Συμφωνώ ότι η αγορά της Αργεντινής είναι ρίσκο για να βρείς vfm και μπορεί άνετα να βγεί Ντίαζ στο τέλος ο παικτης. Σε αντίθεση με Σουηδία Πορτογαλία πχ. 

Όσο για τον Οικονόμου εγώ δεν περιμενα κερασάκι και γι'αυτό με το σβάρνα ήμουν οκ σαν συμπλήρωμα 5αδας (απαραίτητη κίνηση).  Όταν ήρθε ο Οικονόμου τον θεωρουσα και τον θεωρώ μια χαρά παίκτη αφου είχα προσωπικη αποψη με τα + και - οπως και οι άλλοι στο ρόστερ και ήταν ιδανική επιλογή για να συμπληρώσεις τη 3 ΑΔΑ στην άμυνα με τη λογική της κοινής αφετηρίας αλλά σαν θεωρητική πρώτη δυάδα Τσιγκρίνσκι Τσοσιτς και δεύτερη Οικονόμου Λαμπρόπουλο. Το καλοκαίρι αν φέρουν ένα γρήγορο πρωτο στη μπάλα αμυντικό εγω είμαι σουπερ.  

25 minutes ago, AG21 said:

@Sepultura21

και οι δυο ( Σιμόες Γιόχανσον)  ήταν με τη λογική vfm και δεν ενθουσιασαν το κόσμο αλλά έβγαλαν με το παραπανω τα λεφτά τους.  Συμφωνώ ότι η αγορά της Αργεντινής είναι ρίσκο για να βρείς vfm και μπορεί άνετα να βγεί Ντίαζ στο τέλος ο παικτης. Σε αντίθεση με Σουηδία Πορτογαλία πχ. 

Όσο για τον Οικονόμου εγώ δεν περιμενα κερασάκι και γι'αυτό με το σβάρνα ήμουν οκ σαν συμπλήρωμα 5αδας (απαραίτητη κίνηση).  Όταν ήρθε ο Οικονόμου τον θεωρουσα και τον θεωρώ μια χαρά παίκτη αφου είχα προσωπικη αποψη με τα + και - οπως και οι άλλοι στο ρόστερ και ήταν ιδανική επιλογή για να συμπληρώσεις τη 3 ΑΔΑ στην άμυνα με τη λογική της κοινής αφετηρίας αλλά σαν θεωρητική πρώτη δυάδα Τσιγκρίνσκι Τσοσιτς και δεύτερη Οικονόμου Λαμπρόπουλο. Το καλοκαίρι αν φέρουν ένα γρήγορο πρωτο στη μπάλα αμυντικό εγω είμαι σουπερ.  

Nαι ρε παιδι μου, αλλα το εξηγησα παραπανω αυτο με το vfm. Και ο γαλανοπουλος vfm ειναι, 100 χιλιαρικα παιρνει. Δινει αυτο που θελει η ΑΕΚ απο το βασικο της χαφ? Εγω λεω οχι. Τωρα, αν ο Γιοσου Σαριεγκι παρει 150 και παιξει σαν χαφ των 200, μας αρκει αυτο? Με αγωνιστικη λογικη μιλαμε, δε μας ενδιαφερει να πιασουν τοπο τα λεφτα του Κυριου Δημητρη.

Οι παιχτες που ακουγονται σε αυτη τη φαση ειναι για την Τριπολη. Αν βγουν καλοι για Τριπολη αλλα οχι για ΑΕΚ, και η ΑΕΚ κανει πορεια καλης Τριπολης, θα ειμαστε ευχαριστημενοι επειδη η ΑΕΚ εχει φτηνο ροστερ? Δεν θα επρεπε να διανοουνται να εχουν τετοια ονοματα στα ρεπορταζ κανονικα.

Δεν καταλαβα αυτο που γραφεις για τον Οικονομου. Ο Οικονομου ηρθε για βασικος μπακ, δεν κανει σε καμια περιπτωση για βασικος, εχει παιξει στα μισα ματς κι εν τελει δεν μπορει να ανταποκριθει στο ρολο για τον οποιο αποκτηθηκε, με την ΑΕΚ να αναγκαζεται να βγαλει σεζον με βασικο το Λαμπροπουλο. Το τι θα παρουν και καλα το καλοκαιρι ειναι αδιαφορο, προς το παρον η ΑΕΚ εχασε τη χρονια της αναγκασμενη να παιζει με βασικο το Λαμπροπουλο

2 hours ago, Sepultura21 said:

Nαι ρε παιδι μου, αλλα το εξηγησα παραπανω αυτο με το vfm. Και ο γαλανοπουλος vfm ειναι, 100 χιλιαρικα παιρνει. Δινει αυτο που θελει η ΑΕΚ απο το βασικο της χαφ? Εγω λεω οχι. Τωρα, αν ο Γιοσου Σαριεγκι παρει 150 και παιξει σαν χαφ των 200, μας αρκει αυτο? Με αγωνιστικη λογικη μιλαμε, δε μας ενδιαφερει να πιασουν τοπο τα λεφτα του Κυριου Δημητρη.

Οι παιχτες που ακουγονται σε αυτη τη φαση ειναι για την Τριπολη. Αν βγουν καλοι για Τριπολη αλλα οχι για ΑΕΚ, και η ΑΕΚ κανει πορεια καλης Τριπολης, θα ειμαστε ευχαριστημενοι επειδη η ΑΕΚ εχει φτηνο ροστερ? Δεν θα επρεπε να διανοουνται να εχουν τετοια ονοματα στα ρεπορταζ κανονικα.

Δεν καταλαβα αυτο που γραφεις για τον Οικονομου. Ο Οικονομου ηρθε για βασικος μπακ, δεν κανει σε καμια περιπτωση για βασικος, εχει παιξει στα μισα ματς κι εν τελει δεν μπορει να ανταποκριθει στο ρολο για τον οποιο αποκτηθηκε, με την ΑΕΚ να αναγκαζεται να βγαλει σεζον με βασικο το Λαμπροπουλο. Το τι θα παρουν και καλα το καλοκαιρι ειναι αδιαφορο, προς το παρον η ΑΕΚ εχασε τη χρονια της αναγκασμενη να παιζει με βασικο το Λαμπροπουλο

Βασικά συμφωνώ στο αυτονόητο ότι η ΑΕΚ χρειάζεται καλύτερους απο γαλανόπουλους - διάφορους vfm παίκτες ρίσκα γιατί δεν είμαστε feed club άλλα club πρωταθλητισμού με κοσμο και απαιτήσεις άλλα ίσως έχουμε διαφορά ότι εγώ με δεδομένο το σφικτό μπάτζετ της ΑΕΚ που έχω αποδεκτεί με τη λογική έσαδα έξοδα και επιπλέων έσοδα γήπεδο θεωρώ ότι χρειάζονται με μέτρο και οι γαλανόπουλοι και οι vfm ρίσκα παίκτες σε ένα ρόστερ 25+ παικτών για να μπορέσουμε να έχουμε και παίκτες , έστω λίγους , με συμβόλαιο 600+ που θα έρθουν να κάνουν τη διαφορά ώστε να μπορούμε να είμαστε μέσα στους στόχους . Δλδ π.χ. στα χάφ αυτό που έλεγα και είχα και διαφωνίες με συμφορουμήτες το καλοκαίρι και υπάρχουν και τα πόστ είναι ότι χρειαζόμασταν άμεσα ένα χάφ box2box να παίξει 2500+ λεπτά και φυσικά στα κρίσιμα παιχνίδια , ο σιμόες άλλα 2500+ οι γαλανόπουλο άλεφ 1500+ έκαστος και κάνα 1000λεπτά ο Μοραν σύνολο 9000+ όσα λεπτά βγαίνουν για δύο θέσεις αν υπολογίσουμε πρωτάθλημα , κύπελλο εκτός ομίλων μέχρι τελικό , 2 προκριματικά + όμιλοι + 2 μετά παιχνίδια . Στη ΑΕΚ έχουμε το παεάδοξο φέτος ο γαλανόπουλο να παίζει 3000+ και άλλα τόσο ο άλεφ και εκεί φαίνεται η τρύπα στα χάφ .

https://www.transfermarkt.com/alexander-fransson/profil/spieler/238056

Κάναμε πρόταση σε αυτόν λένε και είπαν φυσικά όχι. Τον είχαν αγοράσει το καλοκαίρι 1m οπότε με τις φακές που δίνουμε δεν νομίζω να στέκει τίποτα.
Από φάτσα πάντως φαίνεται ολίγο πιστολέρο σε σχολείο ξέρω γω.

gazzetta: Στο Ισραήλ και στη Μακάμπι Τελ Αβίβ θα συνεχίσει, όπως φαίνεται, την καριέρα του ο Γιακουμάκης, αφού έχει συμφωνήσει σε όλα με τον Βλάνταν Ιβιτς, όπως αναφέρει ρεπορτάζ ιστοσελίδας της ώρας. Ο Σέρβος προπονητής, υποστηρίζουν οι Ισραηλινοί, επέμεινε και έπεισε τον Γιακουμάκη, με το μόνο που απομένει πλέον να είναι η συμφωνία ανάμεσα στη Μακάμπι για την ΑΕΚ για την οψιόν αγοράς του παίκτη το καλοκαίρι του 2019.

Δυστυχώς τα καλύτερα μυαλά εξακολουθούν να φεύγουν στο εξωτερικό. Δεν έχω καταλαβει αν τη ρήτρα θα την πληρώσουμε εμείς για να γλιτώσουμε το συμβολαιο του