Jump to content

Recommended Posts

Αν ειναι να ασχολούμαι με μπομπ κοζώνη και να με διοικεί ο μαύρος χίλιες φορές βαλσάμωμα . Οι μεσσίες και τα υπόλοιπα σενάρια μπαίνουν στη κατηγορία μύθοι του αισώπου

και εγώ νομίζω ότι αν τα παρατήσει θα δυσκολευτούμε πολύ για την επόμενη μέρα....και απλά θα ψάχνουμε κάποιον να διαχειρίζεται τα όσα έσοδα έχει η ομάδα.

δεν αποκλείεται να δούμε και τίποτα παλαιμάχους να προσπαθούν να σώσουν την κατάσταση. και ο ταιγκερ βεβαια διαχειριστης ειναι, όμως έχει τρομερή συμμετοχή σε γηπεδικό γραφεία προπονητικό, κάτι που οι άλλοι δε θα έκαναν.

εμένα με έχει ξενερώσει απίστευτα η στάση του και εχω μεγαλη πίκρα, και απλά λέω στον εαυτό μου: "ας μείνει αφού δεν εμφανίζεται κάτι καλύτερο για να επενδύσει" ανοχή δηλαδή με ελπίδα να έχω στο μέλλον, και με το δικό μου γήπεδο, έναν υποψήφιο επενδυτή που για τους δικούς του λόγους θα αναγκαστεί να βάλει και στην ομάδα κανα φράγκο. επίσης με πονάει πολύ η αλήθεια, που λέει ότι στην πραγματικότητα για την ομάδα μου δεν ενδιαφέρεται κάποιος ξεπλένης ή επενδυτής ή όπως θες πες τον για να την πάρει......απλά ελπίζω να εμφανιστεί κανάς έμπορος λευκών ειδών από ουζμπεκιστάν να επενδύσει και στην ΑΕΚ.  αλλιώς βλέπω αρδίζογλου μαζί με θωμά μαύρο

My 2 cents:
Είμαι 29 χρονών. Θυμάμαι το τελευταίο πρωτάθλημα της 3αδας και μετά από αυτό θυμάμαι καλά την ΑΕΚ από περίπου το '97 και μετά. Σε αυτά τα περίπου 22 χρόνια, άγχος για την διοικητική κατάσταση της ΑΕΚ δεν είχα μόνο 3 χρόνια επί Νικολαϊδη και τα τελευταία 5 χρόνια με τον Μελισσανίδη. Σε όλα τα υπόλοιπα, ήταν κάτι Πετροστάθηδες, κάτι αγαπούλες, κάτι Αδαμίδηδες, κάτι Δημητρέλοι. Και ενδιαφερόμενοι ήταν ο μπόμπος ο κοζώνης, ο μεγιστάνας ξενιάδης με τον Σαλιαρέλλη, ο Βιντιάδης και ο Κούγιας. Και θυμάμαι να ασχολούμαι περισσότερο με την φορολογική ενημερότητα, το ΙΚΑ και τις εγγυητικές, παρά με το χορτάρι. Καλά είναι τα κραξίματα κλπ, αλλά να θυμόμαστε λίγο τι γινόταν σε αυτή την ομάδα πριν τα τελευταία 5 χρόνια σταθερότητας. 

Θα πει κανείς (ΧΑΜΠΟΣ) ότι τότε η ομάδα είχε χρέη και τώρα δεν έχει, άρα θα βρεθεί κάποια άλλη λύση. Δεν είμαι και τόσο σίγουρος γιάυτό. Πριν τον αγαπούλα, δεν είχε τίποτα υπέρογκα χρέη η ομάδα και παρόλα αυτά, μόνο ο Ψωμιάδης και ο Αλεχάντρο είχαν εμφανιστεί, ενώ ακόμα και σήμερα η μόνη εναλλακτική για τον Μελ που έχω ακούσει είναι το "ε όλο και κάποιος θα εμφανιστεί" του ΧΑΜΠΟΥ. Αρέσει δεν αρέσει, σήμερα η μόνη σίγουρη και υπαρκτή λύση για την ομάδα είναι ο Μελ. Αν (χτύπα ξύλο ο άνθρωπος) πεθάνει, τότε μακάρι "όλο και κάποιος να εμφανιστεί" και να μην είναι κλέφτης και απατεώνας. Σίγουρα μια φορά, μέχρι να μάθω το όνομά του και το βιογραφικό του/περιουσία του, θα έχω πολύ περισσότερο άγχος απ'ότι τώρα.

Τέλος, για τελευταία φορά μιας και το γράφεις και το ξαναγράφεις:

3 hours ago, XAMΠOΣ said:

Τα λεφτα πανε στο γηπεδο για να μην χρειαστει να βαλει ο σαπιος τελος.

https://www.sport24.gr/football/omades/Aek/h-agia-sofia-se-xrhma.4722107.html

Με βάση το εδώ πρόγραμμα, υπολογίζανε 18M από τραπεζικό δανεισμό για την Γ' φάση. Με βάση τον Δημάτο, αυτά θα καλυφθούν (πρακτικά) από το CL. Τώρα πως από αυτά τα νούμερα, καταλήγεις ότι ο Μελ πάει να γλυτώσει το δικό του μέρος χρηματοδότησης, δεν το ξέρω. Εγώ 3.5Μ βλέπω να μένουν που είναι περίπου 10% της πρώτης φάσης της κατασκευής που θα  πλήρωνε ο Μελ και οι λοιποί.

Ετσι οπως ήταν η ομάδα ελκυε μόνο κοζώνηδες. Εγώ βλέπω ότι με αυτο που κανει ο Μελ, όταν θα την αφήσει, θα ελκύει καλύτερο κόσμο.

Γραφεία, προπονητικό, γήπεδο και πρωτάθλητρια πρόσφατη.