Jump to content

Τελικά θα ειδοποιήσει;


Recommended Posts

Αναφέρομαι στη θρυλική δήλωση του Μελισσανίδη ότι να μην ανησυχούν ακόμα κι όταν είναι να ανησυχήσουν θα ειδοποιήσει αυτός.

 

Τα χρόνια περνάνε, πέρυσι επανέλαβε τη δήλωση τονίζοντας ότι ακόμα δεν ειδοποίησε και σήμερα (όχι βέβαια ξαφνικά) διαβάζουμε διαρροές στις οποίες παραδέχεται ότι είναι πουθενας.

 

Υποψιάζομαι ότι η ειδοποίηση ματαιώνεται και ότι μετά το γήπεδο θα τσεπωσει όσα είναι να τσεπωσει ακόμα και τον πούλο. Λέγαμε το Σαββίδη περαστικό αλλά απ' ότι φαίνεται ο τίγρης δείχνει ότι δε μπορεί άλλο, ότι δεν έχει τα αρχιδια να ακολουθήσει, ότι τέλος πάντων είναι γατάκι και δε μπορεί να σταθεί απέναντι στα μεγάλα παιδιά.

 

Σκοπίμως ανοίγεται νέο τοπικ για να συζητηθεί εδω αποκλειστικα η εκτίμηση μας για το πότε θα την πουλεψει από την ΑΕΚ.

 

Εκτιμώ ότι με το που γίνει το γήπεδο θα μείνει μια χρονιά ακόμα να μασει όσα μπορεί να μασει δεδομένου ότι η ομάδα θα είναι ως τότε με μπάτζετ ατρόμητου και με το γήπεδο γεμάτο. Μετά θα φύγει. Δεν ξέρω τι του χάλασε τα σχέδια, ίσως και να πιστεψε ότι ο Σαββίδης θα πληρώνει κι εκείνος θα εισπράττει σε δόξα και λεφτά και να σοκαρίστηκε με τις εξελίξεις. Ίσως να βαρεσε κανόνι ο ίδιος, ίσως απλά να εκτίμησε λάθος τις δυνάμεις του.

 

Πάντως η ειδοποίηση νομίζω ότι ματαιώνεται, κριμα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στα της ΠΑΕ νομιζε οτι αν γκρεμιστει η εγκληματικη θα αρκουσε να διοικει με τζαμπατζηλικια, προφανως δεν ειχε υπολογισει σε τετοιον βαθμο τον Σαββιδη.

 

Απο την στιγμη που ειδε τα σκουρα, του ηρθε ως μαννα εξ ουρανου το περσινο πρωταθλημα και μαλλον αρκειται μεχρι εκει.

 

Μαλιστα το περασε και σε αλλο επιπεδο, να εχει σε μονιμο μνημονιο την ΠΑΕ για να τσονταρει τα εσοδα της για το γηπεδο, αφου ουτε εκει τα ειχε υπολογισει καλα τα πραγματα.

 

Με το που σηκωνει γηπεδο θα την κανει καναν χρονο μετα, ακομα κι αν δεν υπαρχει αλλος ενδιαφερομενος.

Link to comment
Share on other sites

Για να απαντηθεί το ερώτημα αν τελικά θα ειδοποιήσει πρέπει πρώτα να απαντήσουμε στους εαυτούς μας αν πήραμε ποτέ στα σοβαρά την δήλωση του.

Ο εθνάρχης είναι πολύ καλός για να λέει τσιτάτα αλλά όταν το πράγμα σοβαρεύει κάνει τον μουγκό.

Εγώ πιστεύω πως η παραμονή του στην ΑΕΚ δεν εξαρτάται αποκλειστικά από τον ίδιο.

Εχει μέτωπα ανοιχτά,έχει το γνωστό θέμα που τρέχει με τα αμερικανά και δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι κοιμάται ήσυχος σε ενδεχόμενη αλλαγή διακυβέρνησης.Ο σφιχτός εναγκαλισμός με τους φλαμπουράρηδες εχει και συνέπειες.

Link to comment
Share on other sites

Για να απαντηθεί το ερώτημα αν τελικά θα ειδοποιήσει πρέπει πρώτα να απαντήσουμε στους εαυτούς μας αν πήραμε ποτέ στα σοβαρά την δήλωση του.

Ο εθνάρχης είναι πολύ καλός για να λέει τσιτάτα αλλά όταν το πράγμα σοβαρεύει κάνει τον μουγκό.

Εγώ πιστεύω πως η παραμονή του στην ΑΕΚ δεν εξαρτάται αποκλειστικά από τον ίδιο.

Εχει μέτωπα ανοιχτά,έχει το γνωστό θέμα που τρέχει με τα αμερικανά και δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι κοιμάται ήσυχος σε ενδεχόμενη αλλαγή διακυβέρνησης.Ο σφιχτός εναγκαλισμός με τους φλαμπουράρηδες εχει και συνέπειες.

Για το θεμα με τα αμερικανα που λες που μπορω να μαθω περισσοτερα;

Το διαβαζω συχνα-πυκνα εδω

Ειναι κατι σχετικα επισημο που δεν το ξερω εγω;

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα με τα αμερικανα που λες που μπορω να μαθω περισσοτερα;

Το διαβαζω συχνα-πυκνα εδω

Ειναι κατι σχετικα επισημο που δεν το ξερω εγω;

Πέρα από αυτά που διαβάζεις εδώ μέσα δεν γίνεται να γραφτεί κάτι παραπάνω γιατί μπορεί να βρουν τον μπελά τους οι διαχειριστές.

Δεν ξέρω που μπορείς να μάθεις περισσότερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενα τσιτατο που αρεσκονται να το χρησιμοποιουν οι δημοσιογραφοι.Εγω ουτε που του δινω σημασια.Μια χαρα ειδοποιει με κουπες και γηπεδο,Κουβεντα ας μην πει.Τωρα το αν θα φυγει, ε δεν ειναι και 50 χρονων.Και γω πιστευω μετα το γηπεδο, αφου το ευχαριστηθει, το πολυ δυο χρονια να κατσει.Το θεμα ειναι ποιος θα ειναι ο επομενος.

Link to comment
Share on other sites

Θα χε πλάκα αν μας είχε διαβάσει ο Μελισσαν. Εύκολα κάποιος θα μπορούσε να του εκτυπώσει διαλόγους και δεν ξέρω μετά αν ειδοποιούσε το Κιτρινομαυρο, χαχα.

 

Στα σοβαρά, πιστευω οτι θα ειδοποιήσει όντως.

Το περιεχόμενο της ειδοποίησης όμως δεν μπορύμε να το ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Με τα αμερικανά ΛΕΝΕ έχει ηρεμήσει λίγο η υπόθεση.

 

Αν νοιώσει ασφαλής, μπορεί να ασχοληθεί ξανά με το αγωνιστικό ΛΕΩ.

 

ΛΕΜΕ τώρα διάφορα. Τον έχω βρίσει.

 

Χτίζει. Μου έρχεται στο μυαλό η εικόνα του γηπέδου. Το βουλώνω. Σηκώνει Πρωτάθλημα. Χύνω.

 

Αν δεν φέτος, για μένα ως ΜΗ ΓΕΝΟΜΕΝΟ. Αντίπαλο έχω τον βάζελο. Αυτόν προσπαθώ να φτάσω. Να σπάσω το δίπολο θέλω.

 

Γίνονται πολλά. Και με αυτόν. Και εκεί πάνω. Και ο άλλος με το Noor ακόμα παίχτης είναι. Έρχονται εκλογές. Υπάρχουν εξελίξεις στις τράπεζες. Πολύ δυναμικό το περιβάλλον.

 

Η ιστορία έχει δείξει ότι έχει φύγει ΗΔΗ μια φορά βάζοντας πωλητήριο. Εκείνη την στιγμή που θα τον πιάσει κλειστοφοβία και θα θέλει να δει ξανά το φως, θα βγει να ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ότι ΠΩΛΕΙΤΑΙ όπως είναι επιπλωμένο, με χιλιάδες αναμνήσεις φορτωμένο.

 

Εγώ για τέτοια ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ τον έχω πλέον μόνο ικανό. Δυστυχώς. Μεγάλωσε. Και μυαλό δεν έβαλε.

 

Γλυκές καλημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μία πρώτη και άμεση απάντηση στο ερώτημα του τόπιτς θα μπορούσε να είναι "Όταν θα κερδίσουμε τη Μποταφόγκο". Για όποιον μπορεί να "πιάσει" τον συνειρμό και να μπεί λίγο στον τρόπο σκέψης Μελισσανίδη.

Σύμφωνα με τον οποίο τρόπο σκέψης, να είστε σίγουροι ότι θεωρεί τον μεν Μακέδο "τελειωμένη ιστορία", τον δε Τσετσένο τον περιμένει να "πέσει" σαν ώριμο φρούτο. Έτσι, από μόνο του. Σαν συμπαντική νομοτέλεια.

Κατά τα λοιπά, το έχω ξαναγράψει και θα το επαναλαμβάνω εκνευριστικά, ακόμα και αν βάλει πωλητήριο με το γήπεδο έτοιμο ΔΕΝ θα εμφανιστεί ΚΑΝΕΙΣ. Εννοείται σοβαρός και υπεύθυνος. Αν "κάτσει" κανένας Μπαϊγκόν Πιεμπονγκσουάν είναι άλλη ιστορία. Πιο πιθανό βλέπω να μπετοναριστεί μια άλλη δήλωση του -που έχει περάσει λίγο στα ψιλά- ότι θέλει την ΑΕΚ να ζει από τα έσοδα της μη έχοντας ανάγκη τον όποιο Μελισσανίδη.

Κοίτα να δεις που οι "λαϊκές βάσεις" του κοντού θα γίνουν πράξη (αφού ήταν δίκαιο) από εκεί που δεν τις περίμενε κανείς ...

 

ΥΓ1

Paizei na phre tous diaithtes k tou thn katsan me tous xenous...

 

Ά, να γειά σου ....

 

ΥΓ2

ωραιο τοπικ, για το σβησιμο μετα απο οβερντοζ βιντεακιων εργοταξιου.

 

θεωρω θα φυγει την πρωτη στιγμη που θα το υπαγορεψει η τσεπη του. ''κι όχι με παταγο, αλλα με ενα λυγμο, έτσι θα είναι ο τροπος που τελειωνει ο κοσμος´´ (του).

 

με πληθωρα νον πειπερ, θα μπλεξει τον θρυλο με την πραγματικοτητα στο τελος και θα αποσυρθει στο Θρόνο του Δεσποτα που θα χει κατασκευασει ιδια δαπανη στην αγ. σοφια, με πετραν κ γιακουμη εκατερωθεν σαν χειρουβιμ (το τελευταιο δωρο του στην ΑΕΚ).

 

Δε θα μου "ξεφύγεις" εσύ, που να γυρίσει ο Ρομπάπας ανάποδα !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπούμε, στο γήπεδο, πρώτη χρονιά θα περάσει νερό, θα παραμείνει και την δεύτερη, αλλά θα αρχίσουν να βγαίνουν τα νον πέιπερ και σιγά σιγά θα ετοιμάζει το έδαφος να φύγει στην τρίτη χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

θα σκάνε διαρροές για επενδυτικά σχήματα που θα κάνουν την ομάδα Ρεαλ και βάλε, θα λέει κεφτές οτι ο εθνάρχης άφησε προίκα γήπεδο, Μπακάκη και Πετρομάνταλο και εκτόξευσε την ομάδα και την ιστορία της. Στο κεφτές365 θα ζητωκραυγάζουν τρολς για επερχόμενες αυτοκρατορίες κλπ

 

υγ. στα συν οτι θα έχουμε την γηπεδάρα μας (χωρίς τρελό ενοίκιο ελπίζω) και 0 χρέη

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένο Νο1 Μεχρι να τελειώσει το γήπεδο δεν φεύγει ειδικά μετά τα περσινά κέρδισε πολλή χρόνο διοικητικά

Δεδομενο Νο2 Δεν χωρούν στο ποδόσφαιρο χοντρος τσετσένος μελ , η ιστορία έχει δείξει ότι σε παρόμοιες καταστάσεις κάποιος φεέγει και με τη νέα συμαχία φαβορί είναι ο δικός μας εκτός και αν γινει η έκπληξη απο θεσσαλονίκη γιατί για το χοντρό δεν νομίζω εκτός και αν σοβαρέψουν τα τράγματα με το πλοίο .

Δεδομένο Νο3 Να βγάλει απο το γήπεδο άμεσα δεν τον ενδιαφέρει άλλα θα βγάλει έμμεσα και απόλυτα ηθικά απο το γήπεδο μέσο εκμετάλλευσης αλλων χώρων πέριξ .

Δεδομένο Νο4 ο γιός του δεν έχει το ενδιαφέρων να αναλάβει άρα μετά απο αυτόν δεν υπάρχει συνέχεια , τα χρόνια περνάνε άρα στη διοικηση υπάρχει ημερομηνια λήξεως .

 

Για να το πάω εγώ λίγο παραπάνω όταν φύγει δεν θα κοιτάξω τα πρωταθλήματα που πήρε και δεν πήρε άλλα

-Το γήπεδο να ανοίκει στην ΑΕΚ ή να παίζει εκεί με πολλή ευνοικούς ορους

-Το προπονητικό να ολοκληρωθεί με ξενώνες και άλλες εγκαταστάσεις

-Ο νέος ιδιοκτήτης να εγγυάται τη συνέχεια και η μεταβίβαση να γινει με ΑΜΚ και χωρίς χρεη οπως την πηρε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για το 4 Νικο, το ξερεις απο καπου ή το υποθετεις απ τη συμπεριφορα του?

Νομίζω ότι είναι φως φανάρι ότι δεν ενδιαφέρεται. Γιατί αν υπήρχε σαν σκέψη θα άρχιζε τουλάχιστον να φαίνεται κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το 2 διαφωνώ.

Μια χαρά χωράνε Μαρινάκης, Σαββίδης και Μελισσανίδης μακάρι να έμπαιναν και άλλοι δυνατοί παίχτες αλλού.

Μακάρι αλλά η ιστορία του ελληνικου ποοσφαιρου αλλά μας έχει δείξει. Κάποιος φθείρεται και φεύγει.

Link to comment
Share on other sites

ok, απο αυτη την αποψη ναι. Παντως ειναι ΑΕΚ το παιδι, γηπεδο παει κι ασχολειται αλλα δεν εχει καμια σχεση με τον πατερα του στην συμπεριφορα. Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×