Jump to content

ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΑ (Formula, Rally, 2-4 τροχοί γενικά)


Macross
 Share

Recommended Posts

Οτιδήποτε παραπάνω να ήθελα στην έκδοση θα πήγαινε νέα παραγωγή, καλό Μάιο και αν.

Πάρε ένα από αυτά του Δεκεμβρίου να τελειώνουμε ήταν η φάση 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Ευτυχως της άρεσε, βέβαια το test drive το έκανα μόνος και το έκλεισα στο καπάκι 

Στην αρχή μαλωναμε για το χρώμα τελικά υποχώρησε 

12 ηχεία και woofer πρέπει να δώσεις 1200 παραπάνω σαν έξτρα και για 10,25 οθόνη infotainment. Έξτρα είναι αυτά 

kalutera na doso g thn kaula mou 1200 g hxosysthma para g aytomato kivotio

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, παίζει η ανανέωση να αφορούσε τον κινητήρα και όχι κάποιο facelift η νέα γενιά.. Κοιμήσου, δε θα βγει κάτι άλλο στο 2022.

Είπε ένας, νέα γενιά από το 2023 και βλέπουμε! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

oi alles ekdoseis?

dhl teleiose to new pou legan

idio me monadikh allagh ton kinhthra ?

 

 

Μου το είχαν πει από το Πάσχα αυτό και μάλιστα έμπορος από Καρδίτσα ότι Νοέμβρη θα φέρουν κινητήρα 1.5 hybrid αυτόματο. Μεγάλο αλάνι ο τύπος, έπεσε μέσα. Όταν τον ρώτησα αν αλλάξει σχεδιαστικά δεν ήξερε, αλλά για τον κινητήρα ήταν βέβαιος. 

Ήλπιζα ότι μαζί με το full hybrid θα βγάλουν και κάποιο facelift, τώρα βλέπω ότι βγαίνει σε gl και glx, η gl δεν έχει καν χάρτες μέσα ενσωματωμένους και γενικά υστερεί σε εξοπλισμό. 

Δε γίνεται να βγάζεις νέο s cross και στο βιταρα να κουμπώνεις μοτέρ. Κάτι δεν μου κολαει 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

ara opos ta les k oi palies ekdoseis tha yparxoun....

Boosterjet σίγουρα. Επειδή είχαν καταργήσει το αυτόματο, το επαναφεραν με 1.5 full hybrid στα 23.500 την πιο φθηνή έκδοση. 

Αλλιώς πας σε boosterjet 48v με τα ίδια λεφτά και 4x4 με πλουσιότερη έκδοση. Πάνε ρώτα σε νταλιανη η Παπαβραμιδη πλέον θα έχουν ξεκάθαρη εικόνα αν περιμένουν νέα γενιά 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Μου το είχαν πει από το Πάσχα αυτό και μάλιστα έμπορος από Καρδίτσα ότι Νοέμβρη θα φέρουν κινητήρα 1.5 hybrid αυτόματο. Μεγάλο αλάνι ο τύπος, έπεσε μέσα. Όταν τον ρώτησα αν αλλάξει σχεδιαστικά δεν ήξερε, αλλά για τον κινητήρα ήταν βέβαιος. 

Ήλπιζα ότι μαζί με το full hybrid θα βγάλουν και κάποιο facelift, τώρα βλέπω ότι βγαίνει σε gl και glx, η gl δεν έχει καν χάρτες μέσα ενσωματωμένους και γενικά υστερεί σε εξοπλισμό. 

Δε γίνεται να βγάζεις νέο s cross και στο βιταρα να κουμπώνεις μοτέρ. Κάτι δεν μου κολαει 

h etaireia eixe anakoinosei neo mondelo

gia to 1500 eixa diavasei k go.epishs eixa diavasei k g allages se diastaseis omos

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

h etaireia eixe anakoinosei neo mondelo

gia to 1500 eixa diavasei k go.epishs eixa diavasei k g allages se diastaseis omos

Αυτά που διάβασες, τα διάβασα και εγώ αλλά μάλλον ήταν (?) μαλακιες. Εδώ λέγανε ότι η νέα γενιά θα έβγαινε το 2020 αλλά λόγω covid το ακύρωσαν. Μυστικοπαθεια, ίσως φορέσανε το νέο μοτέρ στο υπάρχον σκάφος και μοντέλο να δούνε πως θα πάει και το 2023 να ρίξουν τη νέα γενιά 7 χρόνια μετά την κυκλοφορία της προηγούμενης 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Αυτά που διάβασες, τα διάβασα και εγώ αλλά μάλλον ήταν (?) μαλακιες. Εδώ λέγανε ότι η νέα γενιά θα έβγαινε το 2020 αλλά λόγω covid το ακύρωσαν. Μυστικοπαθεια, ίσως φορέσανε το νέο μοτέρ στο υπάρχον σκάφος και μοντέλο να δούνε πως θα πάει και το 2023 να ρίξουν τη νέα γενιά 7 χρόνια μετά την κυκλοφορία της προηγούμενης 

dhladh allaxan to scross k afhsan to vitara?

lol

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2-3 μηνες ξυνομουνα να παρω νεο μηχανακι..Τι CBR 500R σκεφτό-μουνά...τι bmw 850 ..ti Triumph ακομα και κατι ηλεκτρικες μαλακιες...

Ενα σκασμο χιλιαρικα....Ωσπου πριν 2 βδομαδουλες κανει επανεκκινηση η καλλιτεχνικη μου φυση και λεω στη βλαχοαφεντομουτσουναρα μου..Δεν αλλαζω χρωματακι στην GS650 που εχω εδω και 18-20 χρονακια να γινει τζιτζακι ?

Παω και διαλεγω λοιπον σε ειδικο χρωματοπωλειο για τουτού... ενα χακι πιασαρικο ματ και δινω τον κωδικο στο συνεργειο μου μαζι με το μηχανακι για αποσυναρμολογηση και αποστολη σε βαφεα στα Καλα Νερα νομιζω...Παω προχθες να παρω το γαμημενο το μηχανακι....και τι να δω γαμω την πιστη μου μεσα...!!!

Ο μαλακας ο βαφεας πηρε μεν τον σωστο κωδικο ... αλλα τον εβγαλε σε γυαλιστερο ... Αποτελεσμα ???

Το απόλυτο σκ@τουλί....

Πραγματικα μου ηρθε κολπος με το ανουσιουργημα...

Φταινε βεβαια και τα παλικαρια μου που το παραλαβανε γιατι τους ειχα  τονισει γυρω στις 15 φορες οτι το χρωμα θα ηταν ματ.

Βεβαια σαν καλα παιδια το παραδεχτηκαν και τωρα θα μπουν στον κοπο να κανουν παλι αποσυναρμολογηση μετα την εκ νεου συναρμολογηση με το κολοχρωμα....και θα το ματαστειλουν στον αρχιμαλακα....Το βαψιμο βεβαια ηταν μια χαρα τεχνικα...το σκ@τουλί ηταν αριστο χωρις σκονες και εξογκωματακια , ακομα και η μπαγκαζιερα ηταν σαν καινουργια..

Τωρα προς αποφυγη παρεξηγησεων επελεξα σκουρο ανθρακι ματ..ματ..ματ..ματ.ματ...και ακομα ειμαι 20 μερες χωρις μηχανακι.

Ελπιζω σε 3-4 μερες να μ'εχουν φτιαξει...

Δυσκολη η ζωη παντως χωρις μηχανη..

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2021 at 12:41 AM, Hades said:

Αυτά που διάβασες, τα διάβασα και εγώ αλλά μάλλον ήταν (?) μαλακιες. Εδώ λέγανε ότι η νέα γενιά θα έβγαινε το 2020 αλλά λόγω covid το ακύρωσαν. Μυστικοπαθεια, ίσως φορέσανε το νέο μοτέρ στο υπάρχον σκάφος και μοντέλο να δούνε πως θα πάει και το 2023 να ρίξουν τη νέα γενιά 7 χρόνια μετά την κυκλοφορία της προηγούμενης 

Telika paizei entona auto pou egrapses

G 1500ari mono automato kivotio. 

Alla sunexizei k to allo to 1400

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CHⓇIS said:

Telika paizei entona auto pou egrapses

G 1500ari mono automato kivotio. 

Alla sunexizei k to allo to 1400

Είναι καλή περίπτωση πάντως. Ουσιαστικά ζαχαρωνουν το χάπι με το συντηρητικό εσωτερικό και την πλαστικούρα. Εγώ είχα πάρει προσφορά για το glx που είναι η full extra έκδοση 23.200. Στα ίδια λεφτά λοιπόν πας στην gl+ αλλά full hybrid. Για κάποιον που θέλει υβριδικό, απέκτησε άλλη μια επιλογή εκτός από τα υβριδικά της Toyota και το kona hybrid. Και σε καλύτερη τιμή. 

Υβριδικό = αυτόματο. Και γενικά είναι για άλλο στυλ οδήγησης και προφίλ οδηγού. Εσύ θέλεις 4x4 άρα βάλε στην άκρη την οικονομία. Και ο boosterjet πάντως μια χαρά είναι. Έχει αρκετή ροπή. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×