Jump to content

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21
6 minutes ago, Bukowski said:

Θα χε ενδιαφερον η αντιδραση του Μητσου μας τοτε.

Βάλε 70m και βάζω 70m αλλιώς δεν

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Βάλε 70m και βάζω 70m αλλιώς δεν

Δεν ειναι θεμα 70, ειναι θεμα πως αν καποιος πει του χρονου πως θελει να μπει στην ΑΕΚ με 10m τοτε αμεσως παιρνει το πλειοψηφικο πακετο εκτος αν ο Μελ βαλει τουλαχιστον τα ιδια.

Γι αυτο λεω πως αλλη μια τετοια σεζον και συντομα θα χουμε θεματακι αφου ΔΕΔΟΜΕΝΑ πλο και καποιος θα θελησει να διαφημισει το ονομα του (για αρχη).

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτοντως, τα περι Αραουχο και συμβολαιου ακριβοτερου απο Μανταλο/Λιβαγια παιζουν μονο αν μεινουν τα πραγματα ως εχουν και δεν σκασει κουκουνα 21 του μηνου απο την ΟΥΕΦΑ.

Αν αποκλειστει απο την Ευρωπη η ομαδα και χαθει και το 10αρικο, τοτε θα μιλαμε για εκεινους τους περιεργους απο τον Απολλωνα Λαρισας και τα παληκαρια του Εργοτελη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Magician said:

Παρεμπιπτοντως, τα περι Αραουχο και συμβολαιου ακριβοτερου απο Μανταλο/Λιβαγια παιζουν μονο αν μεινουν τα πραγματα ως εχουν και δεν σκασει κουκουνα 21 του μηνου απο την ΟΥΕΦΑ.

Αν αποκλειστει απο την Ευρωπη η ομαδα και χαθει και το 10αρικο, τοτε θα μιλαμε για εκεινους τους περιεργους απο τον Απολλωνα Λαρισας και τα παληκαρια του Εργοτελη.

Το δεκαρικο θα χαθει, αλλα θα χαθει στα προκριματικα. Τα καλοκαιρινα εγκληματα η ομαδα θα τα πληρωσει ΚΑΙ του χρονου, οπως πληρωνει και ο Ολυμπιακος φετος τα περσινα του. Και βεβαια αυτος εριξε και λεφτα. Γενικα εχει τελειωσει απο φετος και η επομενη σεζον.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, The Magician said:

Εβαλα χτες το μεσημερι τα δεδομενα και τα ανελυσα. Ανεξαρτητως Χιμενεθ και προσωπικης τοποθετησης κλπ, το πραγμα ειναι δεδομενο που πηγαινει. Η ΑΕΚ χωρις πωληση Μπαρκα/Γαλανοπουλου/Λιβαγια/Μανταλου εχει περιπου κλειδωμενες ολες τις θεσεις στο ροστερ της εκτος απο 3. Εφοσον επελεγη να παραμεινει ο Πορτογαλος στα χαφ και να λογιζεται βασικος, η τριαδα στα χαφ εχει δεδομενα κλειδωσει. Ειναι ο Σιμοες, ο Κρστιτσιτς και ο Μανταλος. Πισω τους θα ειναι ο Γαλανοπουλος με τον Σαμπανατζοβιτς και σε καποια ματς θα παιζει εκει και ο Μπακασετας. Το τι θα κανει ο Μοραν ειναι αδιαφορο.

Με τους συγκεκριμενους χαφ μπορεις να παιξεις μονο ενα πραγμα κι αυτο ταβανωμενο στις δυνατοτητες των παιδιων αυτων. Μπροστα τους ειναι ο Λιβαγια και μπροστα απ τον Λιβαγια ας παρουμε το καλο σεναριο και ας πουμε οτι θα ειναι ο Αραουχο. Καλα μεχρις εδω;

Ας δουμε λοιπον μια πιθανη 11αδα (με τις αλλαγες της πισω) της ΑΕΚ του 2019/20 και να μου πειτε ολοι αν εισαι ικανοποιημενοι απο αυτην:

Μπαρκας
(Τσιντωτας)

Μπακακης - Τσιγκρινσκι - Οικονομου - Χουλτ
(μεταγραφη/Γκαλο - Τσοσιτς - μεταγραφη - Λοπες)

Σιμοες
(Γαλανοπουλος)

Κρστιτσιτς - Μανταλος
(Σαμπανατζοβιτς - Μπακασετας)

Λιβαγια - Αραουχο - Ντελετιτς
(Κλωναριδης - μεταγραφη - Αλμπανης)

Αυτη ειναι μεσες ακρες η ΑΕΚ του 19/20. Πιθανοτατα θα αποκτηθει και ενας ακομα δεξιος ακραιος αν φυγει ο Γιαννιωτας και ενας ακομη χαφ εαν τελικα αποχωρησει ο Μοραν. Με δεδομενα οικονομικα κριτηρια. Θα υπαρχει 5ο στοπερ ο Σβαρνας, ο Βασιλαντωνοπουλος για πισω δεξια (αν δεν ξαναδοθει δανεικος) και πολυ πιθανο να σου ξεμεινει και ο Γιακουμακης στο ροστερ για βαρυ φορ πισω απο τον Αραουχο.

Εαν λοιπον θεωρειτε οτι αυτη η ομαδα μπορει να ανταπεξελθει σε συγκεκριμενες απαιτησεις, εγω μαζι σας. Αλλα εχω και τη βεβαιοτητα οτι αυτη η ομαδα θα μπορεσει να λειτουργησει μονο αν ο Χιμενεθ κατορθωσει και παρει παλι το 110% απ ολους τους ποδοσφαιριστες και εχει μαζι του την τυχη. Προσωπικα λοιπον και πατωντας στο εδαφος (δεν ζηταω πλεον Καλλερι και Ραντογια) δεν μου κανουν για βασικοι στην ΑΕΚ:

  1. ο Μπακακης
  2. ο Οικονομου
  3. ο Σιμοες
  4. ενας εκ των Μανταλου και Λιβαγια
  5. εχω σοβαροτατες αμφιβολιες για το Μπαρκα και θελω να δω και τον Ντελετιτς και ασφαλως τους Αλμπανη-Κρστιτσιτς με κανονικες συνθηκες.

Κατα τη δικη μου ποδοσφαιρικη σκεψη και εκτιμηση, η παραπανω ομαδα δεν μπορει να χτυπησει τον ΠΑΟΚ οπως ειναι τωρα, δεν συζηταω εαν ο Σαββιδης κανει και αλλες 3 μεταγραφες συμβολαιων εκατομμυριου οπως ακουγεται το καλοκαιρι. Επικεντρωνομαι στο Σαββιδη αφενος διοτι ειναι η ομαδα που πηρε το πρωταθλημα και αφετερου επειδη ειναι πλεον η πιο ακριβη ομαδα στη Λιγκα. Ο Βαγγελης δεν ξερω τι θα κανει το καλοκαιρι, αν θα διορθωσει το ροστερ, αν τους διωξει παλι ολους, αν θα κανει πισω ή μπροστα λογω εκλογων, γενικα ειναι θολο το πραγμα. Ο Παναθηναϊκος δεν ειναι ανταγωνιστης, ο Ατρομητος δεν ειναι ανταγωνιστης.

Περιμενω τη γνωμη σας και οπως ειδατε αφησα εντελως εξω τη συζητηση για τον προπονητη που μου προσαπτεται ως κολλημα ή δεν ξερω εγω τι αλλο.

Για μένα πρέπει να πωληθουν Μανταλος Γαλανοπουλος και Τσόσιτς σίγουρα, και Λιβάγια υπο προυποθέσεις. 

Με βάση αυτά που βλέπω να υπάρχουν στην ομάδα και να γινονται, εγώ θα τα δινα όλα για όλα να κρατήσω τον Πονσε, έχει βάλει 15 γκολ σε μια ομάδα που δεν παιζει καλα και δεν παίζει για τον επιθετικό της, και θα εστηνα την ομάδα και όλο το σχεδιασμο με βάση τον Πονσε. ναι ξερω 1,2 και δεν συμμαζευεται, αλλα μιλαμε για επιθετικό που είναι σε καταπληκτική ηλικια με παραγωγή γκολ εφαμιλλη Μπεργκ και Πριγιο που μας έχουν πρήξει τα αρχίδια ολος ο ντουνιας. αν δεν τον κρατήσουμε, εγώ αν είχα ΟΣΦΠ θα τον έπαιρνα και με 10 μύρια και θα τον πουλούσα 50.

με βάση αυτά, έτσι θα έστηνα την ομάδα, με μικροαλλαγες στο υπαρχον ρόστερ αφού δεν είμαστε για εξοδα (και αφου ότι μεγάλα έξοδα θα κανουμε θα πανε για Πονσε)

 

Μπαρκας
(Τσιντωτας)

Γκαλο - Τσιγκρινσκι - Οικονομου - Χουλτ
(Γύλος - Μεταγραφή ελληνοειδές hero ball - ψιλοκαλη μεταγραφη - Λοπες)

Κρστιτσιτς - Μεταγραφάρα καλύτερός του Γιοχανσον
(με Σιμόες οι 3 για 2 θέσεις, κανεις ντε και καλα βασικος)
(Σαμπανατζοβιτς - μεταγραφή χαφάκι/μοραν/ραντομ συμπλήρωμα)

Μεταγραφη Πλάγιος επιπέδου Μπαρμπόσα (ακόμα και δανεικος)        -         10αρι Λιβαγια(ιδανικά πώληση και αγορά παίκτη πιο καταλληλου για 10αρι)              -             Μεταγραφάρα 
                                        (Αλμπανης)                                                 -                                                     Μπακασέτας                                                                          -                  Αλμπάνης                                                    

Πόνσε (και άγιος ο Θεος)
(ευχές να μας είναι υγιής, τάματα, Γιακουμακης, Κλωναρίδης)

 

Μπακάκης Πασπαρτού για μπακ, στόπερ, ειδικές αποστολές, ακόμα και ball winning midfielder. Δεν υπάρχει τρόπος να τον ξεφορτωθούμε από το ρόστερ οπότε πρεπει να αξιοποιηθεί καπως.

Αμα βάλεις κατω ότι έχουμε πωλήσεις κτλ και με δεδομένο ότι καποιους μπορείς να τους βρεις ελευθερους/δανεικούς, σαν αξία παικτών μπορείς να τα στριμώξεις όλα αυτά που γράφω στο 9αρι νομίζω.

η ομάδα που έγραψα κανει ψιλοπρωταθλητισμό (που αν την πάει μπορεί και να το σηκώσει, αλλα πιθανότερο είναι απλά να τερματισει κοντά), μπορεί δευτερη θέση και κύπελλο, μπαίνει ομίλους, ανεβάζει αξία Πόνσε (θα γράψει 25 γκολ και πουλας), παίζει και 4-3-3 και 4-5-1 και 3-5-2(ειδικά αν μείνει ο Λιβάγια).

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
32 minutes ago, Hades said:

Αυτός ο Μπομπ από Σικάγο ζει? 

Μένει σε πολύ κοντινή μου πόλη κανά τέταρτο με 20λεπτο με το αμάξι. Αν ψήνεστε πάω να τον ρωτήσω :P

Link to comment
Share on other sites

οσο δεν εχεις στην ομαδα επικινδυνους παιχτες στα ακρα, τοσο θα κανουν παρτυ απο τα πλαγια οι ομαδες που εχουν απο μετριους και πανω προπονητες

ανεβαζουν οι βου και οι γαυροι τα ακραια μπακ και στα παπαρια τους

εχουν να ασχοληθουν στα σοβαρα μονο με τον Πονσε και το ξερουν αυτο

περυσι ειχες και τον Χριστοδουλοπουλο και τον Λιβαγια σε καλο φεγγαρι

φετος ο πουστης δεν βλεπεται

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, George_D said:

52592488_165982407717855_589031177115507

Βάλτε κάποιον άλλο αντί Βρανιες και Πονσε αν δεν τον κρατησουμε

 

ρε που τα βρισκετε αυτα τα σχεδιαγράμματα στειλε εναν υπερσυνδεσμο παλευω εδώ με τις παυλες και τα space bars λες και είμαι ο Λυμπερόπουλος των φορουμς

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
8 minutes ago, George_D said:

Βάλτε κάποιον άλλο αντί Βρανιες και Πονσε αν δεν τον κρατησουμε

Κι αντί Γκάλο. Δεν ανανεώνει λένε

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Μένει σε πολύ κοντινή μου πόλη κανά τέταρτο με 20λεπτο με το αμάξι. Αν ψήνεστε πάω να τον ρωτήσω :P

Στα σοβαρά τώρα, αν γνωρίζεις, ο τύπος δεν είναι ζαμπλουτος? Παίζει να έχει από estate το μισό Σικάγο 

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι και on topic, αν έχουν αποφασίσει να φέρουν ενδεκαδατο δεξί μπακ που θα πατάει γκαλο και μπακάκη εγώ μαζί τους, ευχαριστούμε γκαλο καλή συνέχεια 

Αν αποφασίσουν να πάνε με βασιλαντονοπουλο, τότε γαμιουνται για μια πάστα και εννοείται πρέπει να μείνει ο Γκαλο 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Μένει σε πολύ κοντινή μου πόλη κανά τέταρτο με 20λεπτο με το αμάξι. Αν ψήνεστε πάω να τον ρωτήσω :P

Μια φωτογραφία μπροστά σε ένα άλλο παραθυρο παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

%CE%B1%CE%B5%CE%BA19-20-formation-tactic

Να πώ ότι δεν το θεωρώ και πολλή ισορροπημένο και πιθανών προβληματικό χωρίς καθαρούς πλάγιους επιθετικούς άλλα θα μου άρεσε σαν ιδέα να το δώ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
29 minutes ago, Hades said:

Στα σοβαρά τώρα, αν γνωρίζεις, ο τύπος δεν είναι ζαμπλουτος? Παίζει να έχει από estate το μισό Σικάγο 

Δεν ξέρω αν έχει πράγμα μέσα στο Σικάγο (αν έχει τότε σίγουρα θα έχει καλά λεφτά). Αλλά σίγουρα έχει στα περίχωρα. Τα περίχωρα όμως είναι πιο φθηνά σε σχέση πχ αν είχε estate σε Bay Area όπου παντού είναι πανάκριβα.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Bukowski said:

Παιδια ο Μανταλος πρεπει να φυγει το καλοκαιρι σοβαρα τωρα.

Είμαστε κοντά σε αυτό που γράφεις. Ανάλογα και την έκβαση της σεζον. Στο αγωνιστικό ο μόνος που θα την ακούσει θα είναι ο μανταλος. Και φυσικά η πουτανα ο τίγρης από το να δεχθεί όλα τα πυρά αυτός, θα τα ρίξει στον Πετρομανταλο. Αλλά ποιος θα μαζέψει το σαπακι και πόσο μάλλον τι λεφτά να βγάλεις γελάει ο κόσμος. Μανταλος μέχρι το 3030 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Είμαστε κοντά σε αυτό που γράφεις. Ανάλογα και την έκβαση της σεζον. Στο αγωνιστικό ο μόνος που θα την ακούσει θα είναι ο μανταλος. Και φυσικά η πουτανα ο τίγρης από το να δεχθεί όλα τα πυρά αυτός, θα τα ρίξει στον Πετρομανταλο. Αλλά ποιος θα μαζέψει το σαπακι και πόσο μάλλον τι λεφτά να βγάλεις γελάει ο κόσμος. Μανταλος μέχρι το 3030 

Εχει συμβολαιο μεχρι το 2022 και εχουμε 2019. Με 600k τον χρονο. Δηλαδη ο Πετρος ο Μανταλος μεχρι το 2022 θα εισπραξει Γυρω στα 2m. Καυλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×