Jump to content

Αντρέ Σιμόες


nikos
 Share

Recommended Posts

καλα, δεν εχετε προλαβει νομιζω καλες εποχες Κostas21 εγγλεζου, επι Φερερ κι αργοτερα, που για ολα τα δεινα που συνεβαιναν στην ΑΕΚ εφταιγαν οι κλικες Λυμπεροπουλου/Δελλα και ελληνων γενικα. Για ολα ομως ?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

καλα, δεν εχετε προλαβει νομιζω καλες εποχες Κostas21 εγγλεζου, επι Φερερ κι αργοτερα, που για ολα τα δεινα που συνεβαιναν στην ΑΕΚ εφταιγαν οι κλικες Λυμπεροπουλου/Δελλα και ελληνων γενικα. Για ολα ομως ?

Τι? Δεν έφταιγαν ? 

υ.γ. τωρα χωρίς πλάκα ποτέ δεν μάθαμε τι έγινε τότε και έφυγε με τη μεγάλη αποζημείωση ο φερέρ . 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, nikos said:

καλα, δεν εχετε προλαβει νομιζω καλες εποχες Κostas21 εγγλεζου, επι Φερερ κι αργοτερα, που για ολα τα δεινα που συνεβαιναν στην ΑΕΚ εφταιγαν οι κλικες Λυμπεροπουλου/Δελλα και ελληνων γενικα. Για ολα ομως ?

Εγώ τότε δεν ήμουν στο forum αλλά και εγώ την ίδια αίσθηση είχα.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikos said:

καλα, δεν εχετε προλαβει νομιζω καλες εποχες Κostas21 εγγλεζου, επι Φερερ κι αργοτερα, που για ολα τα δεινα που συνεβαιναν στην ΑΕΚ εφταιγαν οι κλικες Λυμπεροπουλου/Δελλα και ελληνων γενικα. Για ολα ομως ?

Αλήθεια, που έχει χαθεί ο @Kostas21?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikos said:

καλα, δεν εχετε προλαβει νομιζω καλες εποχες Κostas21 εγγλεζου, επι Φερερ κι αργοτερα, που για ολα τα δεινα που συνεβαιναν στην ΑΕΚ εφταιγαν οι κλικες Λυμπεροπουλου/Δελλα και ελληνων γενικα. Για ολα ομως ?

Και ένα ποστ του Μάγου πριν μερικές μέρες που συζητάγαμε για Γκους και Μανόλο και την λειτουργία της ομάδας, τον δικαίωσε απολύτως. :D

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2019 at 9:01 AM, nikos said:

καλα, δεν εχετε προλαβει νομιζω καλες εποχες Κostas21 εγγλεζου, επι Φερερ κι αργοτερα, που για ολα τα δεινα που συνεβαιναν στην ΑΕΚ εφταιγαν οι κλικες Λυμπεροπουλου/Δελλα και ελληνων γενικα. Για ολα ομως ?

Ο Λυμπε και τωρα μας φταιει ?

Χωρις πλακα ομως ο Μανταλος τα χρεωνεται ολα για καποιο μυστηριο λογο.Ισως εκεινο το πουτα μαντρε στον Πογετ να τον ακολουθει παντα γιατι τον εξεθεσε και τωρα φταιει δεν φταιει τα ακουει ολα αυτος.Που να ειχαμε ακομα και τον Αραβιδη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος λεει ήταν κουραστικός στο να ανανεωσει ο Σιμόες.

Νομίζω πως ο Μανταλος απο οταν ήρθε ο Χιμένεθ και σκουπιστηκαν οι αραβιδοπλατέλλες έχει ηρεμήσει. Πέρσι οταν ξεκίνησε η σεζόν πήγε πολύ καλα, και μεσα συο γήπεδο η συμπεριφορά του ήταν πολύ καλη.

Η λέζα που τρώει είναι δικαιολογημενη αλλα την τρωει σε υπερβολικό βαθμο

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Geologos said:

 Η λέζα που τρώει είναι δικαιολογημενη αλλα την τρωει σε υπερβολικό βαθμο

Εξαρτάται για ποια λέζα μιλάμε. Απ'ότι φαίνεται κάποια πράγματα βγαίνουν από διάφορους που βρήκαν έναν στόχο και απλά του χρεώνουν ότι στραβό γίνεται χωρίς καμία πληροφόρηση (δεν ανανεώνει ο Χ => φταίει ο Μάνταλος, δεν παίζει βασικός ο Ψ => δεν ανήκει στην κλίκα του Μάνταλου κλπ). Δεν είμαι σίγουρος αν έχω διαβάσει τέτοιες ιστορίες από αυτούς που έχουν κάποιες γνωσεις μέσα από την ομάδα (π.χ. @The Magician, @Stylianopoulos). Αν κάνει τέτοια, προφανώς πρέπει να ακούσει κράξιμο. Όπως ορθά άκουσε κράξιμο για τα πουτα μάδρε κλπ.

Για το αγωνιστικό, θεωρώ ότι φέτος του έγινε άδικα τόσο υπερβολική κριτική. Έπαιζε σε μια θέση και με καθήκοντα που δεν έχει τα προσόντα να την υπηρετήσει, σε ένα σύστημα που εξέθετε τους μισούς παίκτες. Αναμενόμενο είναι ότι δεν θα παίξει καλά, παρότι τουλάχιστον από την τηλεόραση φαινόταν ότι προσπαθούσε (το ίδιο έλεγαν και τα στατιστικά, τουλάχιστον στο CL μιας και η στατιστική στην superleague είναι λίγο αίσχος). Από αυτό, μέχρι τον πανικό που γινόταν -και εδώ μέσα- υπάρχει απόσταση. Τον έβαλε στα τελευταία ματς του ο αγέλαστος στον άξονα και φάνηκε 2 επίπεδα πάνω.

Πάντως πιστεύω ότι ειδικά φέτος μεγάλο κομμάτι του κόσμου τον έκραζε γιατί δεν καταλάβαινε πόσο λάθος τον χρησιμοποιούσε ο αγέλαστος. Το ίδιο και για τους άλλους που άκουγαν/ακούνε πολύ κράξιμο (Simoes, Γαλανόπουλος, Μπακάκης, Livaja κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Exeis arpaxei 3 ston ajax to kLima einai Baru k o monadikos pou kanei pLakitsa sto aeropLano einai autos ..

 O Simoes tou ftiaxnei Ligo to profiL exw thn entupwsh .    

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, gybe21 said:

Exeis arpaxei 3 ston ajax to kLima einai Baru k o monadikos pou kanei pLakitsa sto aeropLano einai autos ..

 O Simoes tou ftiaxnei Ligo to profiL exw thn entupwsh .    

Σε κατι τετοια εμενα μου φταιει κυριως το "κεφαλι". Αν εχεις μια διοικηση που λεει οτι "οκ, επιτυχια οι ομιλοι, αλλα το χουμε ξανακανει στο παρελθον, στοχος ειναι η διακριση ή εστω μια αξιοπρεπης πορεια" πιθανον οι αντιδρασεις θα ταν διαφορετικες. Οταν ολος ο οργανισμος αντιμετωπιζει σαν πρωτοφανες επιτευγμα την εισοδο και μονο στους ομιλους λες και εισαι ΠΑΟΚ ή Αρης τοτε καπου λογικο καποιοι παικτες να παρουν τα ματς στο πιο χαλαρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AlexKR21 said:

Σε κατι τετοια εμενα μου φταιει κυριως το "κεφαλι". Αν εχεις μια διοικηση που λεει οτι "οκ, επιτυχια οι ομιλοι, αλλα το χουμε ξανακανει στο παρελθον, στοχος ειναι η διακριση ή εστω μια αξιοπρεπης πορεια" πιθανον οι αντιδρασεις θα ταν διαφορετικες. Οταν ολος ο οργανισμος αντιμετωπιζει σαν πρωτοφανες επιτευγμα την εισοδο και μονο στους ομιλους λες και εισαι ΠΑΟΚ ή Αρης τοτε καπου λογικο καποιοι παικτες να παρουν τα ματς στο πιο χαλαρο.

Γνωμη μου οτι φετος και ειδικα απο την στιγμη που περασαμε τσαμπιονς λιγκ επρεπε ολο το βαρος να πεσει στην Ευρωπη αφου το πρωταθλημα δεν θα το παιρναμε.Για πολλους λογους κιολας χρηματα, πρεστιζ, βαθμολογια, παικτες στην βιτρινα.Ενταξει μας στραβωσε το ματς με την Μπενφικα και ισως να μας επηρεασε αυτο αλλα η αισθηση μου ειναι οτι η κατασταση ηταν "και η συμμετοχη καλη ειναι και που να τραβιομαστε τωρα".

Μεγαλο λαθος το φετινο με την Ευρωπη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε ειλικρινείς μεταξύ μας, δεν ήμασταν για αυτό το επίπεδο. Ίσως με έναν καλύτερο προπονητή (Μανόλο;) να είχαμε πάρει κανένα βαθμό ή να νιώθαμε πιο ανταγωνιστικοί, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι ούτε 3οι μπορούσαμε να βγούμε, εκτός αν ήμασταν πολύ κωλόφαρδοι.
Συμφωνώ ότι η νοοτροπία ήταν λάθος (ακόμα και χωρίς να έχεις πολλές ελπίδες, δώσε το 100% και ότι βγει) αλλά δεν συμφωνώ ότι έπρεπε να πέσει όλο το βάρος στην Ευρώπη (δεν είμαι βέβαιος ότι καταλαβαίνω και τι ακριβώς σημαίνει), μιας και θα ήταν μάταιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν να δουμε τα ματς μεμονωμένα κάναμε ότι καλυτερο μπορούσαμε γιατί και οι άλλες τρείς είχαν γράψει 6 βαθμους με ΑΕΚ. 

Πρώτο μάτς με το καλό φετινό Άγιαξ και τρελαμένος για διάκριση 

Δευτερο το καταραμένο με Μπενφίκα

Τρίτο με τη Μπάγερν εντός που το χτυπησας με όλα του τα όπλα οι Βαυαροί 

Εκτός Μπάγερν οκ

Εκτός Άγιαξ μέχρι να γίνει η μαλακία

Εκτός Μπενφίκα τελευταίο μάτς 

Link to comment
Share on other sites

Guest gasparosoft
17 hours ago, firebird said:

Για να είμαστε ειλικρινείς μεταξύ μας, δεν ήμασταν για αυτό το επίπεδο. Ίσως με έναν καλύτερο προπονητή (Μανόλο;) να είχαμε πάρει κανένα βαθμό ή να νιώθαμε πιο ανταγωνιστικοί, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι ούτε 3οι μπορούσαμε να βγούμε, εκτός αν ήμασταν πολύ κωλόφαρδοι.
Συμφωνώ ότι η νοοτροπία ήταν λάθος (ακόμα και χωρίς να έχεις πολλές ελπίδες, δώσε το 100% και ότι βγει) αλλά δεν συμφωνώ ότι έπρεπε να πέσει όλο το βάρος στην Ευρώπη (δεν είμαι βέβαιος ότι καταλαβαίνω και τι ακριβώς σημαίνει), μιας και θα ήταν μάταιο.

 

Απο την αλλη μερια αδερφε, ειχαμε αναγκη να κανουμε μια πραγματικα μεγαλη υπερβαση. Οχι οτι ηταν μικρη προοδος το ταξιδι Γ Εθνικη - CL αλλα still.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×