Jump to content

Αντρέ Σιμόες


nikos
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Καλα κατσε να δουμε λιγο τα ποδια του Κριστσττστστστστστστς γιατι τον βλεπω λιγο ευθραυστο....

2 minutes ago, George_D said:

Η αγορά Κρστισιτς και η παραμονη Σιμόες σημαίνει ότι δεν πολύ καιγόμαστε πλέον για Αλεφ. Ειδικά με ρήτρα 1,8 

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Καλα κατσε να δουμε λιγο τα ποδια του Κριστσττστστστστστστς γιατι τον βλεπω λιγο ευθραυστο....

 

Δεν έχει τίποτα ρε συ.

Τραυματισμοί μπορεί να βγουν γενικά μπάλα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παντως στον τιγραρο.

Καταστρεφει, τους μαζευει πισω τον Φλεβαρη κι εμας χαμογελαει και το χειλακι μας.

Γαμω την μιζερια του γαμω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Κοίτα μεταξύ μας τώρα, ομάδα χωρίς τσουρουκά στα χαφ που να κόβει δεν νοείται.

Κοτζάμ τεράστια Μίλαν είχε έναν Γκατούζο.

Νομίζω πως ο Αντρέ μετρήθηκε με την αγορά και διαπίστωσε τα κυβικά του.

Θετικό πάντως πως δεν υπέγραψε με κανένα 650αρι που αξίωνε.

Έχω ξαναγράψει, το 6αρι είναι ο πιο σημαντικός παίκτης σε μια ομάδα και το αναγνωρίζουν και οι προπονητές (όχι οι οπαδοί και οι πρόεδροι).
Η Μίλαν κράταγε έναν από τους Rui Costa, Seedorf, Pirlo για τον πάγκο ώστε να παίζει ο Gattuso.
Οι galacticos διαλύθηκαν πρακτικά όταν έφυγε ο Makelele.
Η Real πήρε 3 σερί CL όταν ο Zidane καθιέρωσε τον Casemiro αντί για τον James στα χαφ.
Ο Guardiola ανέβασε επίπεδο την City όταν καθιέρωσε τον Fernandinho.

Η μόνη εξαίρεση στον κανόνα είναι η Barcelona με τον Busquets. Αλλιώς ακόμα και όταν μεγάλωσε ο Pirlo και έπαιζε καθαρό 6αρι, πάντα του έβαζαν δίπλα τρεχαντήρια να τον βοηθάνε (π.χ. Vidal στην Juventus). 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Μπραβο παντως στον τιγραρο.

Καταστρεφει, τους μαζευει πισω τον Φλεβαρη κι εμας χαμογελαει και το χειλακι μας.

Γαμω την μιζερια του γαμω.

Μεταξύ μας πάντως τα χρήματα που αξίωναν ο Σιμόες και ο Μπακασέτας ήταν από άλλο πλανήτη.

Θα μου πεις γιατί αυτά που παίρνει ο Μάνταλος τί είναι; Σωστά.

Από εκεί και πέρα νομίζω αυτό που εξαγρίωσε τον Μελισσανίδη περισσότερο ήταν τα διαρκή δημοσιεύματα για τις ανανεώσεις τους μέρα παρά μέρα, τα οποία (με κάπως άκομψο τρόπο η αλήθεια είναι) κόπηκαν μαχαίρι την επομένη της επίσκεψης. Ο Γκάλο πχ που επίσης δεν έχει ανανεώσει, μια χαρά παίζει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Για φέτος όπως τα κάναμε μια χαρά είναι.

Το καλοκαίρι πάντως δεδομένης της αποχώρησης Μοράν-Άλεφ θες χαφ σοβαρό ώστε με Σιμόες-Κρστισιτς-Σαμπα-Γαλανό να κλείσει μια αξιόλογη πεντάδα στα χαφ.

θες κάποιον για μεταξύ Γαλανό-Σαμπα, δλδ 3ο4ο. Προφανώς πρέπει να είναι πιο καλός από Μοράν, αλλά δεν χρειάζεται να προορίζετια για βασικός. Σίγουρα πάντως πρέπει να γίνει προσθήκη, συμφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, firebird said:

θες κάποιον για μεταξύ Γαλανό-Σαμπα, δλδ 3ο4ο. Προφανώς πρέπει να είναι πιο καλός από Μοράν, αλλά δεν χρειάζεται να προορίζετια για βασικός. Σίγουρα πάντως πρέπει να γίνει προσθήκη, συμφωνούμε.

Θεωρώ πως με Σιμόες/Γαλανό και Κρστισιτς/Σάμπα αν αποκτήσεις ένα πραγματικά σπουδαίο χαφ (δεν λέω Ζιλμπέρτο ξέρω γω, αλλά Έμερσον πχ) τότε είσαι ΟΚ εκεί. Εάν πωληθεί ο Γαλανόπουλος (ιδανικό σενάριο) τότε θα πρέπει να πας για εξάρι σωματοδομής Γιόχανσον.

Link to comment
Share on other sites

Με άλλο ένα καλό εξαρι κάνουμε καλη μαγιά στα χαφ....

Σιμος, νεο εξαρι, γαλανο, κριστιτσιτς, μανταλος?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tarasfw said:

Με άλλο ένα καλό εξαρι κάνουμε καλη μαγιά στα χαφ....

Σιμος, νεο εξαρι, γαλανο, κριστιτσιτς, μανταλος?

Θα ήθελα χαφ τύπου Ζουκουλίνι, να μπορεί να τρέξει όλο τον άξονα με την μπάλα στα πόδια (θυμήσου Τιμουρ πχ).

Νομίζω πως κάτι τέτοιο μας λείπει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

ΘΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΦΕΤΟΣ ΡΕ ΚΑΥΛΙΑΡΗ

ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ

Κύπελλο η ΑΕΚ και πρωτάθλημα η Λίβερπουλ φέτος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Μεταξύ μας πάντως τα χρήματα που αξίωναν ο Σιμόες και ο Μπακασέτας ήταν από άλλο πλανήτη.

Θα μου πεις γιατί αυτά που παίρνει ο Μάνταλος τί είναι; Σωστά.

Από εκεί και πέρα νομίζω αυτό που εξαγρίωσε τον Μελισσανίδη περισσότερο ήταν τα διαρκή δημοσιεύματα για τις ανανεώσεις τους μέρα παρά μέρα, τα οποία (με κάπως άκομψο τρόπο η αλήθεια είναι) κόπηκαν μαχαίρι την επομένη της επίσκεψης. Ο Γκάλο πχ που επίσης δεν έχει ανανεώσει, μια χαρά παίζει.

Κοιτα ο Σιμος ισως τα εβρισκε (τα βρηκε δλδ) σε αλλη ηπειρο. Προφανως στην Ευρωπη δεν τα βρηκε παντως.

Ο αλλος και πολλα πηρε, της πλακας ειναι.

Η ενσταση μου δεν ειναι στην κοστολογηση παντως, αλλα στην συμπεριφορα που πανω απο ολα εκανε κακο και στην ομαδα φετος.

Τεσπα, η ουσια ειναι οτι ξαναμαζευει αυτους που εδιωξε και φτασαμε να χαιρομαστε. Κακιστη σεζον, τρελο πισωγυρισμα, το χειροτερο ειναι οτι δεν γαμησε μονο την σεζον, αλλα πολλα περισσοτερα κατα την γνωμη μου. 

Link to comment
Share on other sites

On a different note: μήπως να φτιάξουμε νέο thread από το πόστ του George_D και μετά; Ανανέωση και "Αντίο Αντρέ Σιμόε(ς)" είναι λίγο μακάβριο imho :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την Καπέλι την φανέλα σου έβαλα και μου την αγόρασαν παντως αρχηγέ, και με περιμένει στην Αθήνα.

Θα την φορέσω λογικά όταν συναντηθούμε με τον ιντερνετικό πατέρα μου για να με γνωρισει. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα του σώματος δείχνει σπασμένο ηθικό Αντρέ (θυμίζει Τσίπρα μετά την μαραθώνια διαπραγμάτευση μετά το δ/ψ) σε αντίθεση με τον Λύμπε ο οποίος δεν μασάει.

Στο μεταξύ ο Σιμόες σαν να χόντρυνε.

Link to comment
Share on other sites

Θα κλείσει καριέρα εδώ ο Σιμόες. Το τρεχαντήρι. Αξέχαστα τα γκολ με την Μπριζ.

Μπράβο και δουλειά, πολύ δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Στα σοβαρά τώρα.

Αν θέλουμε να τελειώσουμε με τους "παλαίμαχους" κάποτε θεωρώ πως παίχτες σαν τον Simoes πρέπει να μένουν.

Απλά δεν πρέπει να λογίζονται και για πρώτα βιολιά σώνει και ντε.

Κατά τα άλλα ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΖΗΤΗΜΑ θεωρώ πως ο Μελισσανίδης εκμεταλλεύτηκε το ότι κάηκε η σεζόν και έκανε επίδειξη δύναμης για να επιβάλλει τους όρους του, κάτι που δεν μπορούσε να κάνει ας πούμε με Βράνιες πέρσι που κρίνονταν όλα. Για εμένα καλά έκανε ΞΑΝΑΛΕΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με Μανώλη δεν θεωρώ απίθανο και ανατροπή με Λάμπρο που υπήρχε αλληλο εκτίμηση εκτός και αν έχει κλείσει η μιλήσει ήδη με κάνα γαυρο. 

Link to comment
Share on other sites

"Όταν η ομάδα δεν βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση, είναι το καλύτερο κάποιοι παίκτες να δώσουν τον λόγο τους και να μείνουν», ήταν τα λόγια του για την αλλαγή των δεδομένων στην υπόθεση της ανανέωσης του συμβολαίου του. 

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Αντρέ Σιμόες: 

Πώς αισθάνεται 
«Όταν η ομάδα δεν βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση, είναι το καλύτερο κάποιοι παίκτες να δώσουν τον λόγο τους και να μείνουν. 

Ήταν απόφαση καρδιάς; 
Ναι γιατί ίσως θα μπορούσα να περιμένω κάτι καλύτερο για το μέλλον. Αλλά δεν ήταν σίγουρο ότι θα υπήρχε κάτι καλύτερο. Γιατί αυτό που μου προσφέρει η ΑΕΚ και αυτό που έχω με την ΑΕΚ είναι μια διαφορετική σχέση. 

Για την επιστροφή του Μανόλο; 
Είναι πολύ σημαντικό γιατί θα φέρει την ελπίδα στον κόσμο. 

Για τη φυγή Ουζουνίδη; 
Έχω να πω τα καλύτερα. Βοήθησε την ομάδα να μπει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Τον εκτιμώ πάρα πολύ γιατί πολλές φορές είχαμε επαφή και μου έδινε έξτρα κίνητρο για να είμαι εκεί. 

Για τους στόχους; 
Προσωπικά κάνω πάντα μια δυνατή προπόνηση. Όσο για τους στόχους δεν έχει χαθεί τίποτα, έχουμε στόχους μπροστά μας και δίνουμε την μάχη μας. 

Για το ότι δεν έπαιζε; 
Πάντα η σχέση μου με τους συμπαίκτες μου ήταν πολύ καλή. Πάντα προσπαθούσαν να μου δώσουν ώθηση, τις τελευταίες ημέρες κάποιοι προσπαθούσαν να με ωθήσουν για να μείνω γιατί και εγώ αισθάνθηκα σημαντικός για την ομάδα. 

Ποιοι ήταν αυτοί που τον ώθησαν; 
Ο Μάνταλος… 

Για το αν έχει μετανιώσει που δεν ήρθε νωρίτερα σε συμφωνία με την ΑΕΚ; 
Είναι αλήθεια όταν είσαι εκτός ομάδας είναι περίεργο το συναίσθημα. Αισθανόμουνα σαν να αφήνει η οικογένεια το παιδί του να φύγει, τώρα βρήκαμε μια λύση και τώρα είμαι διατεθειμένος να προσπαθήσουμε να κατακτήσουμε τους στόχους μας.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×