Jump to content

Αντρέ Σιμόες


nikos
 Share

Recommended Posts

Πω ρε πούστη τι ξυλικι έχουμε να δούμε πάλι... αναγκαστικά με τρία χάφ πάλι και παράλληλο ποδόσφαιρο γαμω την πουτανα μου γαμω.

Τελος πάντων, αφού έμεινε τώρα το παιδί καλά να πάει και να βοηθήσει όσο κι αν μπορεί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, The Magician said:

Πω ρε πούστη τι ξυλικι έχουμε να δούμε πάλι... αναγκαστικά με τρία χάφ πάλι και παράλληλο ποδόσφαιρο γαμω την πουτανα μου γαμω.

Τελος πάντων, αφού έμεινε τώρα το παιδί καλά να πάει και να βοηθήσει όσο κι αν μπορεί. 

Νομίζω προσγειώθηκε λίγο ο Αντρέ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Magician said:

Πω ρε πούστη τι ξυλικι έχουμε να δούμε πάλι... αναγκαστικά με τρία χάφ πάλι και παράλληλο ποδόσφαιρο γαμω την πουτανα μου γαμω.

Τελος πάντων, αφού έμεινε τώρα το παιδί καλά να πάει και να βοηθήσει όσο κι αν μπορεί. 

Ee toso kairo gamhthikame sto katheto.katse na doume k ligo parallhlo na rthoume sta isia mas

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα ότι μετρήθηκε και είδε ότι πήρε τ αρχιδια του Μελ δεν ξέρουμε πως θα βγει. Δεν είναι απαραίτητα καλό αυτο όμως έχει υπ όψιν.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Bukowski said:

Στα σοβαρά τώρα.

Αν θέλουμε να τελειώσουμε με τους "παλαίμαχους" κάποτε θεωρώ πως παίχτες σαν τον Simoes πρέπει να μένουν.

Απλά δεν πρέπει να λογίζονται και για πρώτα βιολιά σώνει και ντε.

Κατά τα άλλα ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΖΗΤΗΜΑ θεωρώ πως ο Μελισσανίδης εκμεταλλεύτηκε το ότι κάηκε η σεζόν και έκανε επίδειξη δύναμης για να επιβάλλει τους όρους του, κάτι που δεν μπορούσε να κάνει ας πούμε με Βράνιες πέρσι που κρίνονταν όλα. Για εμένα καλά έκανε ΞΑΝΑΛΕΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ.

Ελα ρε συ τωρα.

Στον Βαγγελα πχ ειτε ανανεωνουν, ειτε κοβουν χορτα στο Ρεντη και μετα φευγουν. Μπορει να πεσει και καμια διαρρηξη σε κανα σπιτι, αλλα αυτο πες καταδικαζω.

Το φυγε, αλλα αν δεχτεις την προταση ξαναελα, δεν ειναι επιδειξη δυναμης, μπουρδελοποιηση της ομαδας ειναι. Ευχομαι να μην ξαναγινουν τετοια καραγκιοζιλικια προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Μπραβο παντως στον τιγραρο.

Καταστρεφει, τους μαζευει πισω τον Φλεβαρη κι εμας χαμογελαει και το χειλακι μας.

Γαμω την μιζερια του γαμω.

Χαχα νομιζω καποιος ειχε αναφερει τον Χοτζα απο την αναποδη εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θεωρώ τη στάση της παε και αξιοπρεπης για την ομάδα και ίσχυσε και πέρσι με ανέστη , γιοχανσον και με άλλους 

Απο τη στιγμή που δεν ανανεώνεις με τα λεφτά που σου δείνουμε βγαίνεις εκτός ομάδας γιατί δείνονται ευκαιρίες σε άλλους που θα παραμείνουν άλλα δεν σου φερόμαστε σαν σκουπίδι ή αναλώσιμο άλλα σου φερόμαστε ωραία μέχρι τη τελευταία μέρα ( βλ γιοχανσον , ανέστη κ.α.) άσχετα που δεν παίζεις και σου ευχόμαστε καλή επιτυχία στο να βρείς τα λεφτά που ζητάς .

Έτσι κρατάμε χαμηλά τα συμβόλαια και κάποιοι γίνονται αντιπαραδείγματα .  

Link to comment
Share on other sites

Πρωταθληματικη μερα η σημερινη.

Καλα ελεγα να ανοιξουμε τοπικ για τα μεθεορτια με παοκ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Την ξαναγύρισε στα κυβικά της την ΑΕΚ ο Μελισσανίδης. Χαρήκαμε λίγο με αλλαγή στάτους και ομίλων τς.λ. και επιστρέψαμε στα γνωστά. Σιμοε, Χιμένεθ, ηρωικό ποδόσφαιρο και Ελλαδιτσα. Είμαι πολύ απογοητευμένος αλλά καταλαβαίνω και κατανοώ. Προέχει το γήπεδο τι να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν νιώθεις ότι ο Μαρίνος και ο (κενό) είναι ένδειξη ανώτερου status από Manolo και Simoes, συμμερίζομαι την απογοήτευσή σου Μάγε μου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, The Magician said:

Πω ρε πούστη τι ξυλικι έχουμε να δούμε πάλι... αναγκαστικά με τρία χάφ πάλι και παράλληλο ποδόσφαιρο γαμω την πουτανα μου γαμω.

Τελος πάντων, αφού έμεινε τώρα το παιδί καλά να πάει και να βοηθήσει όσο κι αν μπορεί. 

Ρε συ μαγε σε εχω ξαναρωτησει και μπορει να σε κουραζω, αλλα με ποιους παικτες ακριβως θα παιξουμε το ποδοσφαιρο που ζητας; Να μου φερνες 2 παικταραδες επιπεδου Ραντογια στα χαφ να το ξανασυζηταγαμε, αλλα οταν το μπατζετ σου ειναι 300 χιλιαρικα και μενεις με 3 χαφ μια σεζον για οικονομια τοτε παρακαλας να μεινουν οι εργατες και vfm παικτες του κορμου σου απ τους οποιους λογω χημειας παιρνεις το 120%. Μακαρι να πεφταν λεφτα στην ΑΕΚ να παιρναμε και μεις παικτες που χρησιμοποιει η Πορτο στο ροτεισον οπως κανει ο ΠΑΟΚ και να μιλουσαμε διαφορετικα, αλλα δεν πεφτουν, τι να κανουμε. Και οσο δε πεφτουν, 1000 φορες ο Σιμοες που οπως λεει και ο Αβρααμ δεν την φερνει απ το δεξι στο αριστερο, αλλα τουλαχιστον με ξερει και τον ξερω παρα οι Σιωπηδες και οι Αγκου που ειμαι σιγουρος πως γνωριζεις και συ οτι ηταν οι εναλλακτικες.

Παικτες εργατες και προπονητες κασκαντερ, αλλα τουλαχιστον κανονικοι (εστω και μετριοι) που φυλανε τον κωλο τους και δεν παιζουν 4-4-2 λες και προπονουν την Ρεαλ. Ετσι θα πρεπει να παει το καραβι τα επομενα χρονια απο τη στιγμη που δεν πεφτει φραγκο. Και μετα οταν μπουμε στο νεο γηπεδο ξαναβλεπουμε τα κυβικα μας, ελπιζοντας να αποδειχτουν ψηλοτερα. Μεχρι τοτε με τα δεδομενα που υπαρχουν εγω εναλλακτικη που να χει ελπιδες να αποδωσει εγω δεν βλεπω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον Αντρέ, έγινε αυτό που έπρεπε, θα πατήσει πρώτος στα ιερά χώματα ως αρχηγός της ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, The Magician said:

Την ξαναγύρισε στα κυβικά της την ΑΕΚ ο Μελισσανίδης. Χαρήκαμε λίγο με αλλαγή στάτους και ομίλων τς.λ. και επιστρέψαμε στα γνωστά. Σιμοε, Χιμένεθ, ηρωικό ποδόσφαιρο και Ελλαδιτσα. Είμαι πολύ απογοητευμένος αλλά καταλαβαίνω και κατανοώ. Προέχει το γήπεδο τι να κάνουμε.

Είσαι απλά μαζόχας; 

Έχει κρυφές διαφημίσεις το κμ κ προσπαθείς να ανάψει η κουβέντα; 

Είσαι ο Μιαούλης; 

Τι στο διάβολο παίζει με εσένα; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, agelos said:

Ε ναι ποιος το γαμει το περσινό πρωτάθλημα μωρέ.

Αγγελε μου εφόσον ξανά πιστεύεις στην υπέρβαση δεν θα σου αλλάξω εγώ άποψη. Για εμένα αυτο που έγινε είναι πισωγύρισμα και παραδοχή στασιμότητας. Είναι ένδειξη ότι δεν έχουμε να δούμε τίποτε διαφορετικό. Είναι άποψη μου κι ας μην την συμμερίζεστε οι περισσότεροι. Ποδοσφαιρικά είναι λάθος κίνηση. Είναι όμως καλή για την ατμόσφαιρα στον οργανισμό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, The Magician said:

Αγγελε μου εφόσον ξανά πιστεύεις στην υπέρβαση δεν θα σου αλλάξω εγώ άποψη. Για εμένα αυτο που έγινε είναι πισωγύρισμα και παραδοχή στασιμότητας. Είναι ένδειξη ότι δεν έχουμε να δούμε τίποτε διαφορετικό. Είναι άποψη μου κι ας μην την συμμερίζεστε οι περισσότεροι. Ποδοσφαιρικά είναι λάθος κίνηση. Είναι όμως καλή για την ατμόσφαιρα στον οργανισμό. 

Πισωγύρισμα ήταν το καλοκαιρινό. Πρόοδο γενικότερα δεν το λες το σημερινό, αλλά σίγουρα καλύτερα από την σημερινή κατασταση

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BillR21 said:

Είσαι απλά μαζόχας; 

Έχει κρυφές διαφημίσεις το κμ κ προσπαθείς να ανάψει η κουβέντα; 

Είσαι ο Μιαούλης; 

Τι στο διάβολο παίζει με εσένα; 

Δεν θέλω να ανάψω κουβέντες. Η δίκη μου εκτίμηση είναι πως η επαναπρόσληψη Χιμένεθ είναι λάθος. Όπως και η όλη υπόθεση Σιμοες. Καλά κανεις και χαίρεσαι εάν χαίρεσαι, καλά κάνω και προβληματίζομαι. That's all.

Link to comment
Share on other sites

ΜαγιστρΟ φασκεις και αντιφασκεις.

Παραδεχεσαι πχ οτι δεν υπαρχει μπατζετ/πλανο/γνωσεις/καουρα για ανεβασμα επιπεδου αλλα σε χαλανε οι Χιμενεθ και οι Σιμοες.

Μολις τελειωσε μεταγραφικη περιοδος και πηρες 1 παικτη ελευθερο που στην προηγουμενη ομαδα του επαιρνε 200 χηνες ´ντωμεταξυ. Να πω οτι δεν τα ειχες και προσφατα και ξεχαστηκες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Χρήστο, μια χαρά τα έχουν γράψει τα περισσότερα παιδιά.. κανείς δεν πετάει από την χαρά του με την έλευση του Μανόλο. Η όποια ανακούφιση έχει να κάνει με τις εναλλακτικές που η συγκεκριμένη διοίκηση (δεν) είχε.

Μια χαρά μπορεί να ξανακάνει την υπέρβαση ο τρελαρας με μια στοιχειώδη στήριξη και 2-3 σωστές κινήσεις.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Αγγελε μου εφόσον ξανά πιστεύεις στην υπέρβαση δεν θα σου αλλάξω εγώ άποψη. Για εμένα αυτο που έγινε είναι πισωγύρισμα και παραδοχή στασιμότητας. Είναι ένδειξη ότι δεν έχουμε να δούμε τίποτε διαφορετικό. Είναι άποψη μου κι ας μην την συμμερίζεστε οι περισσότεροι. Ποδοσφαιρικά είναι λάθος κίνηση. Είναι όμως καλή για την ατμόσφαιρα στον οργανισμό. 

Κοίτα, αυτή η παραδοχή έγινε το καλοκαίρι με πρόσληψη Ζούζου. Εκεί παρέδωσα πνεύμα και είπα δεν έχουμε πλάνο. Αυτό πιστοποιεί και η επιστροφή Χιμένεθ όπως έγραψα μια φορά σήμερα. Αλλά το κακό δεν έγινε τώρα, έγινε ήδη. Οπότε... μην ξαναγράφω τα ίδια, ξέρεις. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BillR21 said:

Πισωγύρισμα ήταν το καλοκαιρινό. Πρόοδο γενικότερα δεν το λες το σημερινό, αλλά σίγουρα καλύτερα από την σημερινή κατασταση

Με πρόλαβες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BillR21 said:

Είσαι απλά μαζόχας; 

Έχει κρυφές διαφημίσεις το κμ κ προσπαθείς να ανάψει η κουβέντα; 

 Είσαι ο Μιαούλης; 

Τι στο διάβολο παίζει με εσένα; 

Ρε πούστη να μου έχουν τελειώσει τα like :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Πισωγύρισμα ήταν το καλοκαιρινό. Πρόοδο γενικότερα δεν το λες το σημερινό, αλλά σίγουρα καλύτερα από την σημερινή κατασταση

Tο καλοκαιρινό ήταν σωστή κίνηση αλλά με λάθος επιλογή προσώπου και ΤΡΑΓΙΚΗ εκτίμηση του ρόστερ. Τα έχω χιλιογραψει. Ήταν η ευκαιρία σου να ανέβεις επίπεδο και αυτή τη στιγμή έχεις φτάσει στο κουλό σημείο να πανηγυρίζεις ενώ είσαι τρίτος μπετό στο πρωτάθλημα και με στόχο το κύπελλο. Δεν ξερω αν καταλαβαίνω κάτι λάθος εγώ, αλλά περίμενα κάτι άλλο στη θέση του Ουζουνίδη και μια κίνηση προοπτικής. Όχι τον ηρωικό Χιμένεθ.

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε την επιλογή ουζουνιδη, είχαμε 2 μεταγραφικές περιόδους για γέλια, έχουμε την παραδοχή ότι μέχρι να γίνει το γήπεδο τουλάχιστον δεν θα κουνηθεί φύλλο, κ προβληματιζομαστε για Χιμένεθ κ σιμοες; 

Σορρυ αλλά το μυαλό μου δεν φτάνει ως εκεί για να προβληματιστω

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Magician said:

Αγγελε μου εφόσον ξανά πιστεύεις στην υπέρβαση δεν θα σου αλλάξω εγώ άποψη. Για εμένα αυτο που έγινε είναι πισωγύρισμα και παραδοχή στασιμότητας. Είναι ένδειξη ότι δεν έχουμε να δούμε τίποτε διαφορετικό. Είναι άποψη μου κι ας μην την συμμερίζεστε οι περισσότεροι. Ποδοσφαιρικά είναι λάθος κίνηση. Είναι όμως καλή για την ατμόσφαιρα στον οργανισμό. 

Κοιταξε, zastro, την λογικη σου, την αντιλαμβανομαστε. Αλλα απο το να ειναι στο τιμονι κανας Παρασχος ή Κωστενογλου, 100 φορες ο Μανολο. Κρεμομαστε βεβαια απο τα @@ του, δεν λεω. Καλυτερα ομως τα @@ του Μανολο, απο αυτα ενος γκατζολου ή ενος Μοραις...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×