Jump to content

Αντρέ Σιμόες


nikos
 Share

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21

Από την στιγμή που το ταβάνι της διοίκησης είναι ο Μανόλο ε ας έχουμε Μανόλο. Δεν είμαι ο μεγαλύτερος του φαν, αλλά από το τίποτα καλύτερα ο Μανόλο. Τα ίδια ισχύουν για Σιμόες. Ας τον αφήσουν 2.5 χρόνια να κάνει μια άλφα δουλειά κι όταν μπούμε στην Αγία Σοφία βλέπουμε. Ούτε καραγκιοζιλίκια θέλω πλέον ούτε τίποτα. Ας μην δίνουν τα λεφτά του Τσετσένου, ας κάνουν όμως σωστές κινήσεις με τα σωστά πρόσωπα κι ό,τι κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με χθες ο Χιμενεθ αντικατεστησε τον Κλαρινο

και ο Σιμοες τον κανεναν.

Αλλα θα πρεπει να προβληματιστουμε. 

Διοτι κοψαμε τον δρομο σε καλυτερες εναλλακτικες προφανως.

Αυτο συζηταμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, agelos said:

Ρε συ Χρήστο, μια χαρά τα έχουν γράψει τα περισσότερα παιδιά.. κανείς δεν πετάει από την χαρά του από την έλευση του Μανόλο. Η όποια ανακούφιση έχει να κάνει με τις εναλλακτικές που η συγκεκριμένη διοίκηση (δεν) είχε.

Μια χαρά μπορεί να ξανακάνει την υπέρβαση ο τρελαρας με μια στοιχειώδη στήριξη και 2-3 σωστές κινήσεις.

 

9 minutes ago, BillR21 said:

Είχαμε την επιλογή ουζουνιδη, είχαμε 2 μεταγραφικές περιόδους για γέλια, έχουμε την παραδοχή ότι μέχρι να γίνει το γήπεδο τουλάχιστον δεν θα κουνηθεί φύλλο, κ προβληματιζομαστε για Χιμένεθ κ σιμοες; 

Σορρυ αλλά το μυαλό μου δεν φτάνει ως εκεί για να προβληματιστω

Ρε σεις το δικό μου ζητούμενο ήταν μπας και μάθει και φέρει έναν άνθρωπο να χτίσει κάτι. Κατανοώ σας είπα, μην εκλαμβάνετε τα πάντα σαν τρολινγκ. Υποτίθεται που λέει κι ο Αντώνης αναγνώρισε το λάθος του, κατάλαβε τι μαλακιες έκανε και θα το πήγαινε αλλιώς. Τελικά καταλήγουμε στα ίδια και λέμε "διόρθωσε το λάθος". Πως γίνεται να τον κρίνεις ανεπαρκή τον Ιούνιο και επαρκή τώρα ρε παιδιά; Πως γίνεται να εγκλωβίζεσαι μονίμως στην ανακύκλωση προσώπων και να φέρνεις τον κόσμο σου σε μια κατάσταση καρότο-μαστίγιο μόνιμα; Εκεί έγκειται ο δικός μου ο προβληματισμός. Πάμε με χάφ Σιμοες Μάνταλο Κρστιτσιτς. Το έχετε καταλάβει; Σας ικανοποιεί αυτή τριάδα; Ρωτάω ρε παιδιά γιατί ώρες ώρες νομίζω ότι τελικά εγώ δεν τα βλέπω καθαρά.

Τελος πάντων, δεν κακιζω κανέναν εδώ μέσα, απλώς θέλω να δω κάτι διαφορετικό. Δεν μπορώ άλλο αυτο το πράγμα με την ανακύκλωση και το άρπα κόλλα. Θα μου πεις όπως γράφει κι ο Νίκος ας αποδεχθούμε ότι αυτο είναι το μπατζετ, αυτός είναι ο πρόεδρος και τελειώσαμε. Αλλά έτσι εγώ προσωπικά δεν ψηνομαι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Πιστεύεις Νίκο οτί υπήρχαν καλύτερες εναλλακτικές με αυτή την διοίκηση;
Γιατί εγώ βλέπω το πρόβλημα είναι οτί αυτό είναι το ταβάνι της διοίκησης και δυστυχώς τα πράγματα δεν θα αλλάξουν τουλάχιστον μέχρι να μπούμε στο γήπεδο (εγώ πιστεύω δεν θα αλλάξουν ποτέ αλλά τέσπα δίνω το benefit of doubt).

Από το να βλέπω την ΑΕΚ του Μαρίνου με τα 1002 χαρτάκια και κολλήματα καλύτερα η ΑΕΚ του Μανόλο όπου μπορεί να μην έπαιζε την τρελή μπάλα εκτός από ορισμένα ματς, αλλά οι παίκτες παίζανε με ψυχή κι ο άνθρωπος δοκίμαζε 2-3 πράγματα. Προφανώς υπάρχει πολύ καλύτερος coach, προφανώς ο Σιμόες είναι μια βελτιωμένη έκδοση του Γαλανό και υπάρχουν πολύ καλύτεροι, αλλά από το να πάμε σε Σιώπηδες, γιατί για εκεί πηγαίναμε, 1000 φορές Σιμόες.

Προφανώς τα κάνανε σκατά φέτος, σκατά όσο δεν πάνε και μας βάζουν σε τρελό προβληματισμό για το μέλλον. Αλλά τρέμω στην ιδέα να έκανε κουμάντο ο Λύμπες με κανά Τιμούρ το καλοκαίρι ξέρω γω. Καλύτερα ο Ισπανός με τις όποιες άκρες έχει.

Link to comment
Share on other sites

Και να το γραψω κι αλλιως.

καλως ή κακως η ΑΕΚ δεν κοβεται.

θα ασχολουμαστε με τον α ή β τροπο οσο και να μας παιδευει.

Εχεις λοιπον τον Σαββιδη 40 ποντους μπροστα, κανει παλι κατι αμκ 9 μυρια και σε εχει χαλαρα οικονομικα. Κοινως εισαι πολυ χλωμος γενικα και απεναντι σε αυτον και απεναντι στον χοντρο.

Αλλα η ΑΕΚ δεν κοβεται ξαναλεω. Μονο που διοικητικα δεν. Οποτε πας για οτι καλυτερο μπορεις.

Σημερα λοιπον αντικειμενικα εκανες μια καποια αναβαθμιση. Εστω μικρη, λεω εγω.

Τι να πουμε δλδ, κριμα γιατι περιμενα προπονηταρα τωρα και αμυντικη χαφαρα το καλοκαιρι και τους κοπηκε ο δρομος και απογοητευτηκα;

Πλακα σπαμε μεταξυ μας;

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, The Magician said:

Tο καλοκαιρινό ήταν σωστή κίνηση αλλά με λάθος επιλογή προσώπου και ΤΡΑΓΙΚΗ εκτίμηση του ρόστερ. Τα έχω χιλιογραψει. Ήταν η ευκαιρία σου να ανέβεις επίπεδο και αυτή τη στιγμή έχεις φτάσει στο κουλό σημείο να πανηγυρίζεις ενώ είσαι τρίτος μπετό στο πρωτάθλημα και με στόχο το κύπελλο. Δεν ξερω αν καταλαβαίνω κάτι λάθος εγώ, αλλά περίμενα κάτι άλλο στη θέση του Ουζουνίδη και μια κίνηση προοπτικής. Όχι τον ηρωικό Χιμένεθ.

Καλά ε μεταξύ μας τώρα ο Χιμένεθ είναι από μια σχολή ποδοσφαιρικά που έχει αποθεώσει την θέση των wingers.

Να μην πιάσουμε την Σεβίλλη ειδικά.

Να του φέρει δύο wings κανονικούς (και όχι μισοπλέμονους) και έναν χαφ και θα δούμε αν και πόσο "ηρωικός" είναι ο Χιμένεθ.

Γιατί στο προηγούμενο του πέρασμα δεν τον θυμάμαι και τόσο "ηρωικό".

Έγραψα και εγώ πως είναι προβληματικό πως ο οργανισμός ΑΕΚ κατάντησε τόσο σύντομα να αποδειχθεί πως κρέμεται από τα αρχίδια του, αλλά την περσινή σεζόν του σακατεύτηκε όλος ο άξονας (Ούρος-Γιόχανσον-Σιμόες) η διοίκηση του έφερε Μοράν και Μασούντ Σοτζέι και ο τύπος σε πέρασε στην επόμενη φάση Europa, σήκωσε πρωτάθλημα και πήγε τελικό Κυπέλλου. Και μεταξύ μας κιόλας την μπάλα που έπαιξε η ΑΕΚ με Μπριζ εντός και Ντιναμό στο Κίεβο είχαμε χρόνια να την δούμε στην Ευρώπη.

Το να μιλάμε λοιπόν για "ηρωικό" Χιμένεθ όταν του σακατεύτηκε όλος ο άξονας και ενώ προέρχεται από προηγμένη ποδοσφαιρικά σχολή που βασίζεται στους wingers έστυψε το κεφάλι του και χωρίς ίχνος ύφους και υπεράνω στυλ βρήκε λύσεις σε θέματα τακτικής είναι λίγο "κάπως".

Δεν ήταν "μπλαζέ" και δογματικός ο πρώην της Σεβίλλης και Κυπελλούχος με ΑΕΚ Χιμένεθ και ήταν ο Μαρίνος από τον Έβρο γιατί αν δεν παίξει ένας Εβρίτης 4-4-2 τότε ποιος ας πούμε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
2 minutes ago, The Magician said:

Πάμε με χάφ Σιμοες Μάνταλο Κρστιτσιτς.

Ο Μάνταλος δεν έχει θέση στην ΑΕΚ. Κάτι σαν τον Στρατηγό ένα πράγμα. Πιστεύω το καλοκαίρι θα χαιρετήσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Αυτο δεν ειναι συζητηση κυριοι. Ειναι ομαδικο φατουρο στον Ματζισιαν. Ενας εναντιων ολων. Ο τελευταιος των Μαρινικων:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κοπηκε ο δρομος σε σοβαρο αμυντικο χαφ; Ο Αλεφ το καλοκαιρι χαιρεταει..

 

Οσο για την τριαδα Σιμοες, Κριστισιτς, Μανταλος, ο πρωτος ειναι πολυ καλος κοφτης, τον δευτερο δεν τον εχουμε δει καλα καλα κ ο τριτος, ναι, οντως μας χαλαει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μην σας πω και με Λαμπροπουλο θα χαρω γιατι στην θεση του θα ξαναφερουν Ανταμ Τζανετοπουλο.

Ας παρουμε πρωτα αποφαση μετα απο τοσα χρονια, μεχρι πού φτανεις στα μεταγραφικα και μετα να συζητησουμε ποτε πρεπει να εισαι σχετικα ικανοποιημενος και πότε οχι.

Εξασφαλισες 25 κι ηρθε ο Γιαννιωτας και συζηταμε τωρα για τον Μανωλη και τον Αντρεα αν σου κανουν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Καλά ε μεταξύ μας τώρα ο Χιμένεθ είναι από μια σχολή ποδοσφαιρικά που έχει αποθεώσει την θέση των wingers.

Να μην πιάσουμε την Σεβίλλη ειδικά.

Να του φέρει δύο wings κανονικούς (και όχι μισοπλέμονους) και έναν χαφ και θα δούμε αν και πόσο "ηρωικός" είναι ο Χιμένεθ.

Γιατί στο προηγούμενο του πέρασμα δεν τον θυμάμαι και τόσο "ηρωικό".

Έγραψα και εγώ πως είναι προβληματικό πως ο οργανισμός ΑΕΚ κατάντησε τόσο σύντομα να αποδειχθεί πως κρέμεται από τα αρχίδια του, αλλά την περσινή σεζόν του σακατεύτηκε όλος ο άξονας (Ούρος-Γιόχανσον-Σιμόες) η διοίκηση του έφερε Μοράν και Μασούντ Σοτζέι και ο τύπος σε πέρασε στην επόμενη φάση Europa, σήκωσε πρωτάθλημα και πήγε τελικό Κυπέλλου. Και μεταξύ μας κιόλας την μπάλα που έπαιξε η ΑΕΚ με Μπριζ εντός και Ντιναμό στο Κίεβο είχαμε χρόνια να την δούμε στην Ευρώπη.

Το να μιλάμε λοιπόν για "ηρωικό" Χιμένεθ όταν του σακατεύτηκε όλος ο άξονας και ενώ προέρχεται από προηγμένη ποδοσφαιρικά σχολή που βασίζεται στους wingers έστυψε το κεφάλι του και χωρίς ίχνος ύφους και υπεράνω στυλ βρήκε λύσεις σε θέματα τακτικής είναι λίγο "κάπως".

Δεν ήταν "μπλαζέ" και δογματικός ο πρώην της Σεβίλλης και Κυπελλούχος με ΑΕΚ Χιμένεθ και ήταν ο Μαρίνος από τον Έβρο γιατί αν δεν παίξει ένας Εβρίτης 4-4-2 τότε ποιος ας πούμε;

έτσι ακριβώς όταν δεν είχε λύσεις μέχρι και το μπακασέτα αριστερό χάφ με τριάδα πίσω είχε βάλει και του βγήκε τoυ φοβικού

DS3tIiSXkAIzqOJ.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρήστο πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω. Εσύ δεν μας έλεγες να ξεχάσουμε τις μεταγραφές, τους προπονητές κ ότι έχει σχέση με το αγωνιστικό; 

Ότι είναι μάγκας κ τον παραδέχεσαι για το γήπεδο, το Προπονητικο κ όλες τις κινήσεις πέρα του αγωνιστικού που δεν έχουμε να περιμένουμε κάτι τουλάχιστον μέχρι να μπούμε στο νέο γήπεδο; 

Ε δεν περιμένουμε τίποτα λοιπόν, κ οι 2 σημερινές κινήσεις από το τίποτα είναι κάτι. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ματζισιαν δίνει ζωντάνια στο φόρουμ. Ανεβάζει τους παλμούς, σφίγγει τα χέρια των χρηστών στα κινητά (οθόνες στα όρια), δημιουργεί εξαψεις. Παραδεχτείτε ότι από το πρωί τον ψάχνετε .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

Θα ήθελα χαφ τύπου Ζουκουλίνι, να μπορεί να τρέξει όλο τον άξονα με την μπάλα στα πόδια (θυμήσου Τιμουρ πχ).

Νομίζω πως κάτι τέτοιο μας λείπει πλέον.

Και εγω το ζουκουλινι ειχα στο μυαλό μου μόλις το έγραφα....ισως επειδη ειναι σχετικα πρόσφατος.

Μακάρι να κάνουμε μια νέα αρχή!!!

Link to comment
Share on other sites

Το χα γράψει πως μετά τον ανεκδιήγητο και βάζελο Μαρίνο θα καλωσόριζα και τον συμπαθή και καλύτερο κόουτς imo Δέλλα ο οποίος στο κάτω κάτω της γραφής και δικό μας παιδί είναι. Ο Μελισσανίδης καλύτερους από Πογιέτ (στο τοπ5 που χουν έρθει στην ΑΕΚ την τελευταία 25ετία) και τον Χιμένεθ δεν πρόκειται να φέρει. Ο Δανός που ακούστηκε θα ήταν καλή περίπτωση θεωρώ ΑΛΛΑ αν πήγαινες με μεταβατικό ως το καλοκαίρι αλλιώς θα χανόταν στην μετάφραση. Αν διοικούσα εγώ τον Δανό θα έφερνα και θα έλεγα πως τον έφερα να αξιολογήσει το υλικό ως το καλοκαίρι όταν και θα έχτιζε. Αλλά εγώ είμαι εγώ. Ο Μελισσανίδης κοροϊδεύει. Οπότε καλύτερα ο Μανόλο (που ο οργανισμός του το τραβάει το δούλεμα) που καλύτερό του ο Μελισσανίδης ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ μάλλον μας κάνει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, The Magician said:

Χαρήκαμε λίγο με αλλαγή στάτους και ομίλων τς.λ. 

Ναι, μάνα μου, δε λέω ... χαρήκαμε. Να λύναμε και το "μυστήριο" γιατί πόναγε ο κώλος μας μετά από κάθε ματς ΤσΛ και κάθε ντέρμπι, θα χαιρόμασταν -γνώμη μου- ακόμη περισσότερο ....

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.

ο Μελισσανιδης κοροιδευει. Μεσα στην κοροιδια μπορει να γινει και κανα γλεντι σαν το περσινο, αν σου κατσουν τα παντα, αλλα αυτα πολυ δυσκολα ξαναγινονται.

Δεν το λεω με εμπαθεια, ειλικρινα,  ας βρω καλυτερον αν ειμαι μαγκας.

Αλλα αν δεν εχουμε ΑΚΟΜΑ καταλαβει οτι απλα σπρωχνει τον χρονο μπροστα γιατι την ΠΑΕ την εχει συμπληρωματικα για να φτιαξει το γηπεδο, ξεκιναμε την κουβεντα απο το μεδεν καθε φορα.

Μονο που εμας μας ενδιαφερει πολυ και το αγωνιστικο, οποτε οτιδηποτε υποφερτο εστω γινεται, κατι ειναι για μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω καταλαβαινω τον προβληματισμο του Μαγου, Και το καλοκαιρι γιαυτο στραβωνα με την προσληψη κλαρινου,. Ναι θελαμε μια αναβαθμιση με ΤσΛ μπροστα μας αλλα με μαρινο και Λυμπε αναβαθμιση δεν υπαρχει. Μακαρι να εκανε τα βηματα που λεει ο Μαγος με ορθολογικο στησιμο. Με παικτες σε θεσεις που να σου δωσουν το παραπανω. Δεν τ ο εκανε και μας φλομωσαν στις παπαριες με τον καλυτερο ελληνα κοουτς και οτι επαιξε μπαλα στον βαζελο. Γιαυτο σημερα ΧΑΙΡΟΜΑΙ  με την επιστροφη σε αυτο που περυσι μας εδωσε πρωταθλημα. Και δεν ειναι μονο ο Μανολο

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε και το άλλο; Αφού λίγο πολύ είμαστε συειδητοποιημένοι οτι μέχρι να γίνει το γήπεδο το πάμε λατερνα, φτώχια και φιλότιμο ε ας προκρίνουμε εκείνους που το ξέρουν καλά το έργο. Μανολο; Μανόλο. Σιμόες; Σιμόες....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BillR21 said:

Ρε Χρήστο πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω. Εσύ δεν μας έλεγες να ξεχάσουμε τις μεταγραφές, τους προπονητές κ ότι έχει σχέση με το αγωνιστικό; 

Ότι είναι μάγκας κ τον παραδέχεσαι για το γήπεδο, το Προπονητικο κ όλες τις κινήσεις πέρα του αγωνιστικού που δεν έχουμε να περιμένουμε κάτι τουλάχιστον μέχρι να μπούμε στο νέο γήπεδο; 

Ε δεν περιμένουμε τίποτα λοιπόν, κ οι 2 σημερινές κινήσεις από το τίποτα είναι κάτι. 

Ρε συ ξαναλεω οτι το ειχε δει αλλιως. Δηλαδη αυτο που εγραψε ο Αντωνης μου το χανε πει κι εμενα. Και δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου να πει ο προεδρος "εκανα λαθος και το παιρνω αλλιως". Μιλαμε για αγυριστο κεφαλι. Και αντι να πας ορθολογικα και με μια επιλογη σε βαθος χρονου μου φερνεις εναν ανθρωπο που απο το '11 εχει κατα τeκμηριο συμπαθειες στις ταξεις των οπαδων του club αλλα ποδοσφαιρικα δεν εχει να προσδωσει κατι αλλο, ειδικα με τα μεσα που διαθετεις. Και σημειωτεον οτι το συγκεκριμενο ανθρωπο τον εχεις ακυρωσει οσο δεν παει και προτιμησες ακομα και Ουζουνιδη σε σχεση με αυτον. Ε ειναι καπως τι να κανουμε; Και δεν σου λεω να επενδυσεις ή να δωσεις ενα σκασμο λεφτα. Ουτε το Μιλογεβιτς ρε πουστη μου; Τελος παντων, σιγουρα θα αναθερμανθει το ενδιαφερον με το Χιμενεθ, αλλα μιλαμε ξανα και ξανα για τα ιδια πραγματα. Whatever.

1 hour ago, Νονός said:

Ναι, μάνα μου, δε λέω ... χαρήκαμε. Να λύναμε και το "μυστήριο" γιατί πόναγε ο κώλος μας μετά από κάθε ματς ΤσΛ και κάθε ντέρμπι, θα χαιρόμασταν -γνώμη μου- ακόμη περισσότερο ....

:lol:

Ρε συ πεθανε ο Μπαμπης ο Ροδελας. Τα εμαθες;

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×