Jump to content

Λάρισα - Α.Ε.Κ. (14η αγ.): 16/12, 17:15, Νοvasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

23 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
    • Μπακάκης
    • Χουλτ
    • Τσιγκρίνσκι
    • Οικονόμου
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μοράν
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μπογέ
    • Λιβάγια
    • Πόνσε
    • Γιαννιώτας
    • Γκάλο
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
    • Μπακάκης
    • Χουλτ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Μοράν
    • Κλωναρίδης
    • Μπογέ
    • Λιβάγια
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Γιακουμάκης


Recommended Posts

Παλι σε δικο μας παιδι θα κοιταξουμε για προπονητη;Αυτο ειναι ακομα πιο infinite loop.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas21 said:

Standard ??, αλλα παμε κ στη Γερμανια που εχουμε καιρο να τραβηχθουμε προς τα κει.

Στην Ελλαδα εχουμε χρονια να το παρουμε πρεφα, αλλα οι πιο πετυχημενοι κοουτς με παικτες απο τσικο (πλεον οι καλυτερες ακαδημιες ειναι μακραν οι Γερμανικες), τη τελευταια 15ετια ειναι Γερμανοι. 

Πηγαινουν απευθειας σε νεους σε ηλικια κοουτς (29-30) οπως ηταν ο Κλοπ (33 οταν ανελαβε), ή ο σημερινος της Χοφενχαιμ τον οποιο προτεινω ανεπιφυλακτα αν μπορεσουμε να τον δελεασουμε. ή τον Τεντεσκο της Σαλκε.

 

Να είσαι καλά ρε Κώστα.

 

Με έκανες και γέλασα.

 

Μα να γράφεις ότι η ομάδα ΑΕΚ θα πάει να πάρει νέο Γερμανό προπονητή που θα χτίσει σοβαρή ομάδα?

 

Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Μη καταντησουμε το μανολιο τον λεμονη της ΑΕΚ.

μανολο μείνε μακριά....να σε εκθέσουν θελουν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fadrhonc21 said:

Ακόμα και ο Κούγιας σε τάπωσε Μαρίνο και Τίγρη.

Κανέναν δεν τάπωσε ο Κούγιας όπως και κανέναν δεν είχε ταπώσει ο Μαρινάκης όταν σε αποκαλούσε μικρή ομάδα.Προπαγάνδα εναντίων σου έκαναν,κάνουν και θα κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kitrinomauros_asthenis said:

Κανέναν δεν τάπωσε ο Κούγιας όπως και κανέναν δεν είχε ταπώσει ο Μαρινάκης όταν σε αποκαλούσε μικρή ομάδα.Προπαγάνδα εναντίων σου έκαναν,κάνουν και θα κάνουν.

Πες τα ρε μαν γιατί όπως έχει γίνει η κατάσταση οι μισοί οπαδοί της ΑΕΚ ψάχνουν να βρουν οποιοδήποτε τρόπο να μειώσουν την ομάδα. Καθαρή αγνή εσωστρέφεια παλαιών ετών που τόσο μας έλειψε πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Όπου βλέπουμε θετικά (βλ. μπάσκετ, βλ. είσοδο CL στην μπάλα, γήπεδο) τα λέμε. Όπου βλέπουμε αρνητικά (βλ. πολιτική μεταγραφών Τίγρη, στελέχωση ομάδας από Τίγρη, ακόμα και για Μαρίνο) τα λέμε. Οι full προσωπολάτρες όμως είναι αυτοί που ουσιαστικά μειώνουν την ομάδα (βλ κάποιοι που νομίζουν ότι η ΑΕΚ πρίν από Μανόλο, Σιμόες και Μάνταλο δεν υπήρχε κοκ). Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ λες τα θετικά όταν γίνονται, ο κάθε Κούγιας, ο κάθε Μαρινάκης και ο κάθε Σαββίδης όχι όμως.Αυτοί ας κοιτάξουν τα δικά τους πρώτα και μετά να ασχοληθούν με την ΑΕΚάρα μας.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Όπου βλέπουμε θετικά (βλ. μπάσκετ, βλ. είσοδο CL στην μπάλα, γήπεδο) τα λέμε. Όπου βλέπουμε αρνητικά (βλ. πολιτική μεταγραφών Τίγρη, στελέχωση ομάδας από Τίγρη, ακόμα και για Μαρίνο) τα λέμε. Οι full προσωπολάτρες όμως είναι αυτοί που ουσιαστικά μειώνουν την ομάδα (βλ κάποιοι που νομίζουν ότι η ΑΕΚ πρίν από Μανόλο, Σιμόες και Μάνταλο δεν υπήρχε κοκ). Φιλικά.

 

Φιλε το ποστ σου ειναι σχεδον επιστημονικη φαντασια. Αντε προσωπολατρεια Χιμενεθ, μπορει να αφορα κι 100 ατομα ξερω γω. Προσωπολατρεια Μανταλος?

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Σε αυτό συμφωνώ ασθενή. Απλά ο Κούγιας με 2-3 προτάσεις είπε την πραγματική αλήθεια του αγώνα κι όχι την "αλήθεια" του Μαρίνου. Αυτή η πικρή αλήθεια πονάει πραγματικά. Δηλαδή προσωπικά μπορώ να πω 1000 κακά για τον τάπα, αλλά για το χθεσινό δεν μπορώ να του πω τίποτα απολύτως. Ακόμα και η φιλική διαιτησία που είχε ήταν δικό του κόλπο γκρόσο (με βοήθεια έστω, αλλά still).

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 minute ago, Sepultura21 said:

Προσωπολατρεια Μανταλος? 

Πίστεψε με ξέρω τι γράφω. Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που θεωρούν τον Μάνταλο τον καλύτερο παίκτη του πρωταθλήματος χωρίς πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Όπου βλέπουμε θετικά (βλ. μπάσκετ, βλ. είσοδο CL στην μπάλα, γήπεδο) τα λέμε. Όπου βλέπουμε αρνητικά (βλ. πολιτική μεταγραφών Τίγρη, στελέχωση ομάδας από Τίγρη, ακόμα και για Μαρίνο) τα λέμε. Οι full προσωπολάτρες όμως είναι αυτοί που ουσιαστικά μειώνουν την ομάδα (βλ κάποιοι που νομίζουν ότι η ΑΕΚ πρίν από Μανόλο, Σιμόες και Μάνταλο δεν υπήρχε κοκ). Φιλικά.

Να τα τα ΑΕΚομετρα πάλι. Οποιος δεν έχει ζήσει 1924 ιδρυση με βενιζελικους βασιλικούς και παγκαλικούς, δεν έχει δικαιωμα να μιλάει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fadrhonc21 said:

Σε αυτό συμφωνώ ασθενή. Απλά ο Κούγιας με 2-3 προτάσεις είπε την πραγματική αλήθεια του αγώνα κι όχι την "αλήθεια" του Μαρίνου. Αυτή η πικρή αλήθεια πονάει πραγματικά. Δηλαδή προσωπικά μπορώ να πω 1000 κακά για τον τάπα, αλλά για το χθεσινό δεν μπορώ να του πω τίποτα απολύτως. Ακόμα και η φιλική διαιτησία που είχε ήταν δικό του κόλπο γκρόσο (με βοήθεια έστω, αλλά still).

 

Για να ακριβολογούμε δεν είπε την αλήθεια αλλά την μισή αλήθεια...Για τον Κούγια μιλάμε είναι γνωστά αυτά.Η ΑΕΛ ούτε προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο ούτε τίποτα τέτοιο, να παίξει δυνατά μπήκε, αμυντικά και να πάρει το 0.Καλά έκανε δεν την κράζω γιαυτό.Η ΑΕΚ ήταν αυτή που προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο, το ότι δεν μπορούσε είναι άλλο θέμα, τα έχουμε αναλύσει εκατό φορές.Αυτός ο βλάκας αντί να κάνει την αυτοκριτική του για το γήπεδο που είναι σκέτο χάλι έριξε την μπάλα στην εξέδρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Κανένα αεκόμετρο. Άλλοι εδώ πέρα κάθε τρεις και λίγο την λένε σε άλλους επειδή κάνουν αρνητική κριτική. Ω σπέρνεις διχόνοια και λοιπές άλλες μπούρδες. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα αν σου αρέσει ο Μανόλο ή ο Σιμόες και ούτε την λέω σε κανέναν επανειλημμένα. Μαγκιά σου να θες Μανόλο, μαγκιά μου να μην θέλω κοκ. Μαγκιά σου να λες τον Σιμόες το καλύτερο 6αρι στην ιστορία της ΑΕΚ ας πούμε. Διαφωνώ κάθετα. Αλλά δεν θα στην λέω επανειλημμένα

Link to comment
Share on other sites

Αυτά με τα περί Λεμονή με αφήνουν τελείως αδιάφορο.

Αν μπορούσε να γυρίσει χθες ο Χιμένεθ, προσωπικά θα τον ήθελα μήπως και διορθωθεί το καλοκαιρινό λάθος.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Κανένα αεκόμετρο. Άλλοι εδώ πέρα κάθε τρεις και λίγο την λένε σε άλλους επειδή κάνουν αρνητική κριτική. Ω σπέρνεις διχόνοια και λοιπές άλλες μπούρδες. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα αν σου αρέσει ο Μανόλο ή ο Σιμόες και ούτε την λέω σε κανέναν επανειλημμένα. Μαγκιά σου να θες Μανόλο, μαγκιά μου να μην θέλω κοκ. Μαγκιά σου να λες τον Σιμόες το καλύτερο 6αρι στην ιστορία της ΑΕΚ ας πούμε. Διαφωνώ κάθετα. Αλλά δεν θα στην λέω επανειλημμένα

Ασε τα αλλα αλλοι αλλους, εβγαλες φορα παρτιδα αεκομετρο και ειπες καποιοι νομίζουν οτι η ΑΕΚ ιδρυθηκε με τον Μανολο. Δεν ξέρω τι νομίζεις και τι έχεις στο κεφάλι σου, και δεν με απασχολει, αλλα για να στο πω και ευγενικά, αρχισε κανα χόμπι καλύτερα, πριν σκεφτεις να μου την πεις μεμονωμένα ή επανειλημμένα. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Πίστεψε με ξέρω τι γράφω. Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που θεωρούν τον Μάνταλο τον καλύτερο παίκτη του πρωταθλήματος χωρίς πλάκα.

 

Εδω μεσα βασικα παιζει και να ισχυει το αντιθετο κι ο παιχτης να τρωει κραξιμο ακομα κι οταν παιζει καλα. Γενικα η φαση με τον ''Αρχηγο'' ειναι shoved up in ous ass from above, γραφουν με το ζορι παιανες οι ΑΡΔ αλλα στην πραγματικοτητα δεν εχω γνωρισει κανεναν ΑΕΚτζη που να τον συμπαθει ή να τον θεωρει παιχταρα. Ισα που αδικειται και ειναι ο ασχημος Μαλαδενης του 2018 ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Πίστεψε με ξέρω τι γράφω. Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που θεωρούν τον Μάνταλο τον καλύτερο παίκτη του πρωταθλήματος χωρίς πλάκα.

Αμφιβάλλω ότι υπάρχει έστω και ένας εδώ μέσα που να πιστεύει ότι είναι ο καλύτερος παίκτης της ΑΕΚ (όχι τώρα που είναι Μαρινο-ντεφορμέ, γενικά) πόσο μάλλον του πρωταθλήματος. Ακόμα και εγώ που είμαι μάλλον αυτός που τον συμπαθεί περισσότερο από όλους εδώ μέσα, έχω γράψει αρκετές φορές ότι ο καλύτερος παίκτης της ομάδας επιθετικά είναι ο Livaja και ότι το επίπεδο του Μάνταλου είναι για να είναι 2ο3η καλύτερη επιθετική μονάδα σε ομάδα πρωταθλητισμού, όπως φάνηκε πέρσι που με Araujo-Livaja-Λάδαρο μαζί του έκανε εξαιρετικές εμφανίσεις.

Δεν ξέρω πότε και ποιος μπορεί να έγραψε ότι είναι ο καλύτερος παίκτης του πρωταθλήματος και δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνεις θέμα σε ένα φόρουμ που ο Μάνταλος τρώει κράξιμο ακόμα και μετά το ματς με την Λαμία.

Από κει και πέρα, μιας και αυτό είναι καθαρά προσωπικό για εμένα:

59 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Κανένα αεκόμετρο. Άλλοι εδώ πέρα κάθε τρεις και λίγο την λένε σε άλλους επειδή κάνουν αρνητική κριτική. Ω σπέρνεις διχόνοια και λοιπές άλλες μπούρδες. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα αν σου αρέσει ο Μανόλο ή ο Σιμόες και ούτε την λέω σε κανέναν επανειλημμένα. Μαγκιά σου να θες Μανόλο, μαγκιά μου να μην θέλω κοκ. Μαγκιά σου να λες τον Σιμόες το καλύτερο 6αρι στην ιστορία της ΑΕΚ ας πούμε. Διαφωνώ κάθετα. Αλλά δεν θα στην λέω επανειλημμένα 

Αρχικά get your facts straight. Έχω γράψει ότι είναι το καλύτερο 6αρι που θυμάμαι στην ΑΕΚ. Όχι στην ιστορία της. Και έχω ξεκαθαρίσει ότι μετράω και την διάρκεια/προσφορά στην ομάδα, γι'αυτό και μπαίνει πάνω από π.χ. τον Ασουνσάο. Και καλά κάνεις και διαφωνείς. Δεν νομίζω ότι έγραψες κάπου κάτι αρνητικό για τον Simoes και σου έλεγα ότι "μα τι λες είναι το καλύτερο 6αρι που θυμάμαι".

Από κει και πέρα, έχεις κάθε δικαίωμα να έχεις όποια άποψη θες και να την εκφράζεις με όποιο τρόπο θες. Έχω κάθε δικαίωμα να απαντάω με βάση αυτά που γράφεις και όχι αυτά που σκέφτεσαι. Όταν λοιπόν βγάζεις τον πρώτο προπονητή της ΑΕΚ εδώ και 24 χρονια που πήρε πρωτάθλημα "ημίτυφλο" και βγάζεις χαιρεκακία που τον έδιωξε η Las Palmas (η οποία btw έκτοτε έχει κάνει δυο ήττες με τεσσάρες και 2 ισοπαλίες στα 4 ματς που έχει δώσει) λέγοντας ότι εχεις "πέσει κάτω από τα γέλια" και "άραγε τι CV έχει τώρα", έχω κάθε δικαίωμα να αμφιβάλλω ότι χάρηκες για το περσινό πρωτάθλημα της ΑΕΚ που είχε φαρδιά πλατιά (και) την υπογραφή του Ισπανού. Μπορεί να κάνω λάθος και να το πανηγύρισες έξαλλα αμέσως μετά το ματς με τον Λεβαδειακό, αλλά με τον τρόπο που γράφεις δεν το πιστεύω. Ακριβώς το ίδιο όταν γράφεις ότι παίζουμε με παίκτες Β Εθνικής ή ότι ο πρόεδρος της ομάδας ήθελε να φάμε -3 εμείς και όχι ο γαύρος.
Kαι γενικά επειδή όταν λες θετικά μπαίνουν σε ποστ ανάμεσα σε αρνητικά (βλέπε "προτιμάω Μάκη από τον φίλαθλο") και στα αρνητικά είσαι πολύ εφευρετικός στο πως γράφεις, φαίνεσαι από πάρα πολύ γκρινιάρης έως κρυφογαυρος/κρυφοβούλγαρος. Τώρα τελευταία έχεις αρχίσει να συγκλίνεις περισσότερο προς το πρώτο, στις αρχές ήσουν πολύ κοντά στο δεύτερο.

In any case και για να το λήξουμε, αν σταματήσεις να γράφεις υπερβολές που δεν θα έγραφε ούτε ο Ρώμας σε σειρά του, θα παίρνεις απαντήσεις σε ανάλογο τόνο και με μικρή δυσπιστία. Φυσικά, μπορείς να συνεχίσεις να γράφεις σε αυτό τον τόνο που γράφεις τόσο καιρό, αλλά ο 3ος νόμος του Νεύτωνα προσδιορίζει και τις απαντήσεις που θα λαμβάνεις. Και όποιος θα στις δώσει έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fadrhonc21 said:

Κανένα αεκόμετρο. Άλλοι εδώ πέρα κάθε τρεις και λίγο την λένε σε άλλους επειδή κάνουν αρνητική κριτική. 

Κανεις εδω μεσα δεν την λεει σε αλλους  επειδη κανουν αρνητικη κριτικη.

Επειδη πρηζουν αρχιδια, ισως.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×