Jump to content

Α.Ε.Κ. - Αστέρας Τρίπολης (17η αγ.): 20/01, 19:30, Νovasports 1


mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

17 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γκάλο
      9
    • Χουλτ
      1
    • Άλεφ
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      1
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      5
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      6
    • Μέτριο
      2
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      9
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Γκάλο
      0
    • Χουλτ
      0
    • Αλεφ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Πόνσε
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Κλωναρίδης
      5
    • Γιακουμάκης
      8


Recommended Posts

Πέρα από το ότι θεωρώ τον Simoes εξαιρετικό εξάρι, είναι ακριβώς αυτό που λέει ο Πατέρας: δεν έχω απολύτως καμία εμπιστοσύνη ότι ο αντικαταστάτης του δεν θα είναι επιπέδου Ρόβα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Σιμόες μέτριος στην επιθετική ανάπτυξη του παιχνιδιού, σούπερ στα ανασταλτικά. Χρειάζεται τέτοιος παίκτης κι αμιφβάλλω κι εγώ αν βρουν κάποιον καλύτερο (με κανονικό ΤΔ έβρισκες). Με ομάδες από την 6η θέση και κάτω δεν χωράει στην 11αδα. Με ομάδες παραπάνω κι Ευρώπη είναι σούπερ απαραίτητος.

Γράφοντας αυτά θεωρώ τον Γαλανό εντελώς μη απαραίτητο και καλό θα ήταν να τον πουλήσουν όσο όσο. Εντάξει για Μοράν ούτε λόγος. Ο Άλεφ προσωπικά μου αρέσει, για 1.8 δεν είναι, αλλά για 1 είναι κάλιστα. Αν υπογράψει ο Σιμόες θες άλλο ένα χαφ και Άλεφ ή 2 χαφ. Προφανώς Γαλανό Μοράν δρόμο.

Επίθεση θες Πόνσε + 1 (ή Αραουχό + 1, whatever stlye θέλει ο προπονητής). Γιακουμής δρόμο. Κλώνα ό,τι έδωσε το έδωσε. Μπογιέ δεν ξέρω τι γίνεται αλλά δεν τον γουστάρουν οπότε φεύγει κι αυτός. Θες 2 εξτρεμ ψιλοβασικά. Να μείνει ο Γκαλο, να γυρίσει κι ο Βασιλαντωνόπουλος. Μπακάκης δεν κάνει για τίποτα, θες ψιλοβασικό στοπερ (θα ήθελα Βράνιες πίσω).

2 χαφ + 2 επιθετικοί + 2 εξτρεμ + 1 στοπερ. Φέξε μου και γλίστρησα

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι πως τα βλέπει ο καθένας. Εγώ θα ξεκίναγα την ενδεκάδα από τον Simoes: δεν θα σου οργανώσει ή θα σου βγάλει κάθετες, αλλά η (σωστή) πίεση ψηλά και (ως αποτέλεσμα αυτού)  η γρήγορη επανάκτηση της κατοχής για εμένα είναι σημαντικότατα στοιχεία για την επιθετική λειτουργία της ομάδας, ανεξάρτητα με τον αντίπαλο.

Ο Γαλανόπουλος για 3η επιλογή είναι μια χαρά. Για 1η επιλογή όπως εξελίχθηκε φέτος με τον υπέροχο σχεδιασμό της ομάδας, δεν είναι έτοιμος. Σίγουρα όμως έχει θέση στην ομάδα. Moran-Alef προσωπικά δεν κράταγα.

Για τα υπόλοιπα (πλην Μπακάκη που για μένα είναι μια χαρά αν δεν τον βάζεις να κάνει κούρσες σαν τρελός και να κάνει byline σέντρες που αποδεδειγμένα δεν το έχει) δεν διαφωνώ. Αν όμως αποδεχτείς ότι εξτρεμ δεν θα φέρεις (ή δεν μπορείς να φέρεις), θες 2 χαφ (αλλαγές) + 2 επιθετικούς (1 βασικό, 1 αλλαγή) + 1 στόπερ. δλδ 1 βασικό + 4 αναπληρωματικούς. Σαφώς πιο εφικτό σαν σενάριο.

That being said, αν ο Μαρίνος είναι τελειωμένος και δεν έχουμε κλείσει τον επόμενο ήδη, αυτά θα πρέπει να τα συμφωνήσουν τον Μαϊο ξέρω γω. Σιγά μην ο Λύμπε τα καταφέρει να τους βρει μέσα σε 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stylianopoulos said:

Το σημερινό ρεπορτάζ από το βροχερό ΟΑΚΑ αναφέρει πως πλέον είναι πολύ κοντά ΠΑΕ-Σιμόε για νεο συμβόλαιο .

Με Λαμπρόπουλο δεν ασχολούνται καν.

 

Δεν πιστευω να μην ισχυει κα να τα γραφεις για να παρεις likes ?

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα για 6αρι μια χαρα μου κανει ο Σιμοες κι εμενα.

ανετα εβγαζα Αλεφ για να του δωσω φανελα βασικου πισω απο Μανταλο - Μπακασετα στο 3-5-2 που ειδαμε.

ας δωσει τα επιπλεον χρηματα για να φερει καλυτερο 6αρι απο τον Σιμοες σε καμια αλλη θεση.

Link to comment
Share on other sites

ειδα για 1η φορά τον κριστισιτς χτες.

κλασικό 8αρι μου φαίνεται, που ξέρει μπάλα. καλή πάσα και αίσθηση του χώρου. σχετικά αργός. στα + του το ότι είναι αριστεροπόδαρος.

 

btw, ο Μάρκο πόσο ψυχάκιας είναι. με το σκορ στο 3-0 να ρίχνει κλωτσιές στο δοκάρι. Μάρκο σε αγαπάμε για αυτό.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

συμμετοχη στα 11 απο τα 29 γκολ της ΑΕΚ φετος λεει ο Γκαλο, χωρις να πολυ-παιζει.

 

του Εβριτη δεν του αρεσε ομως για την φετινη αρμαδα του.

 

αυτοι οι ανθρωποι παιρνουν και διπλωματα και πληρωνονται ως προπονητες, εχετε υπ'οψιν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ο σιμοες ειναι μια χαρα για να παιζει ως κλασσικος κοφτης μπροστα απτα στοπερ. το θεμα ειναι τα 8αρια.. να χεις 2 παικτες καλους για δημιουργια. η πασα χθες του σερβου στον αμπαλο κλωναριδη ηταν ενα μικρο δειγμα του πως πρεπει να παιζεται η μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ δεν έλυσε ποτέ το βασικό της θέμα που είναι να σπάει τα πούλμαν/ταμπούρια των αντιπάλων.

 

Ένας τρόπος φυσικά είιναι τα στημένα.  Ε, ο Γκάλο είναι ο καλύτερος σου εκτελεστής.  Ο Μάνταλος 5 χρόνια τώρα βαράει στον γάμο του Καραγκιόζη.  Δεν ξέρω τι κάνει ο ΚρστστστστσΙΤΣ.

 

Εφέτος έχεις και σοβαρή αεροπορία.  Πέραν του Τσίγκρι/Οικονόμου έχεις και τον Πόνσε.

 

Πέρυσι είχες και Βράνιες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Greco21 said:

Η ΑΕΚ δεν έλυσε ποτέ το βασικό της θέμα που είναι να σπάει τα πούλμαν/ταμπούρια των αντιπάλων.

 

Ένας τρόπος φυσικά είιναι τα στημένα.  Ε, ο Γκάλο είναι ο καλύτερος σου εκτελεστής.  Ο Μάνταλος 5 χρόνια τώρα βαράει στον γάμο του Καραγκιόζη.  Δεν ξέρω τι κάνει ο ΚρστστστστσΙΤΣ.

 

Εφέτος έχεις και σοβαρή αεροπορία.  Πέραν του Τσίγκρι/Οικονόμου έχεις και τον Πόνσε.

 

Πέρυσι είχες και Βράνιες.

 

Και γιατί να το κρύψει κανείς, σε αυτό τουλάχιστον ο Ουζουνίδης έχει δουλέψει άψογα. Σε κινήσεις και τοποθετήσεις παικτών βγαίνουν φάσεις από στημένες μπάλες ακόμα και στα ευρωπαϊκά παιχνίδια που μόνο έτσι απειλήσαμε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, The Magician said:

@firebird δεν μου κανει ο παικτης και θεωρω πως ο,τι μπορουσε το εδωσε. 

Να είχες φυσιολογικά στελέχη για τις μεταγραφές να το καταλάβω, αλλά δεν έχεις πάρει χαμπάρι ότι αντικαταστάτης του θα είναι κανάς Σιώπης ή και ο... κανένας;

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Geologos said:

Κερδίσαμε την Σέλτικ 2 1 Νικο, εκτός αν μιλάς μόνο για εγχώρια.

Εγώ λέω προτού ψαξουμε παίκτες για του χρόνου να ρωτησουμε και αυτονπου θα τους χρησιμοποιεί.

Για εγχωρια ναι, σε αθλητικη εκπομπη το ακουσα

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το πρωκτοσελιδο αυτο ειναι εκτος τοπου και χρονου,λες και κερδισαμε καμια τσελσι ξερω γω,ασε βρε τωρα βρε.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Stylianopoulos said:

Εγώ παλι ακούγοντας πως για αντιΣιμόε με πρόταση Λύμπε συζητούσαν προ δεκαημέρου να ρχόταν ο Φώτης Κισκαμπάνης της Σενεγάλης..κρίνω πως θάναι ευχής έργον να μείνει ο αρχηγός.

Ετσι με εψησαν και μενα με το Μαρινο, παρουσιαζοντας μου τους συνυποψηφιους. Δεν ξανατσιμπαω.

*λαικ που θυμηθηκες Κισκαμπανη

14 hours ago, CHRIS said:

Pes mou enan vasiko pou efuge k ton antukatesthses me kalutero k ola ta credit dika sou...

Akoma k proponhth k manager xeirotero phres....

Ενα τρισεκατομμυριο μπορω να σου πω. Μην καθομαι να σου αραδιαζω τι σαπακι εχει περασει. Πανε δες στο τοπικ "τα παιδια τ αδικημενα απο την ΑΕΚ" που ειχα βαλει τους Πλατελες τους Αρθο και ολα τα σκυβαλα που φορεσαν τη φανελα σου. Απιστευτη φυρα εχει περασει και την αντικατεστησες. Το προβλημα ειναι οτι ΚΑΘΕ χρονια, ΚΑΘΕ σεζον δεν παιρνεις ολους οσους εχεις αναγκη και μενεις με κενα που κανουν κρα στο ροστερ.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, nikos said:

συμμετοχη στα 11 απο τα 29 γκολ της ΑΕΚ φετος λεει ο Γκαλο, χωρις να πολυ-παιζει.

 

του Εβριτη δεν του αρεσε ομως για την φετινη αρμαδα του.

 

αυτοι οι ανθρωποι παιρνουν και διπλωματα και πληρωνονται ως προπονητες, εχετε υπ'οψιν.

Ετσι ακριβως.

Το φετινο προβλημα της ΑΕΚ δεν ηταν θεμα ποδοσφαιριστων ή τουλαχιστον αυτο ηταν το μικροτερο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×