Jump to content

ΑΕΚ - Πουστης λαος πουτανα ομαδα(19η αγ): 03/02, 19:30, Novasports 1


CHⓇIS
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

25 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Γκάλο
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Άλεφ
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      4
    • Πόνσε
      18
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μπογέ
      0
    • Κλωναρίδης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      21
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσιργκρίνσκι
      1
    • Οικονόμου
      6
    • Μπακάκης
      3
    • Άλεφ
      0
    • Μάνταλος
      3
    • Μπακασέτας
      3
    • Λιβάγια
      1
    • Πόνσε
      0
    • Κρστισιτς
      1
    • Μπογέ
      6
    • Κλωναρίδης
      0


Recommended Posts

1 minute ago, mobster21 said:

Ήρθε ο κουμπάρος μου ο βάζελος με το περιοδικό το Eternal Fans που έκανε κάποτε στην δουλειά. 

Και μου έλεγε διάφορα. Για Παιανίες κτλ.

Μου θύμησε και μια φάση που είχαμε παίξει με παοκ Φιλαδέλφεια, είχαμε πάει για μπύρες μετά και καθώς γυρνάμε για να πάρουμε τα αυτοκίνητα βλέπουμε κομμάτια έναν βλάκα με ασπρόμαυρο κασκόλ έξω από την Σκεπαστή. Έφυγε ένας του δίνει μια κλωτσιά στο κεφάλι. Πέφτουμε πάνω του δέκα άτομα να τον σταματήσουμε τότε. Του λέμε ρε μαλάκα παοκ είναι ηρέμησε κάπου. Ο τύπος πίνει δύο τρεις ώρες πριν τον αγώνα. Και είμαστε δυο τρεις ώρες μετά.

 

Και βλέπω τώρα να μιλάμε στα σοβαρά για τον παοκ.

Ε ρε μαλάκες. Άντε γαμηθείτε.

Κυριακή γήπεδο για τρίμπαλο.

 

Όλοι αήττητοι μέχρι να παίξουν με την ΑΕΚ στην έδρα της.

ΜΟΥΝΙΑ.

Sto magistro pesta.

Kalos ta paidia 3 0 

Link to comment
Share on other sites

Ο κουμπάρος μου μου το θύμησε. Βάζελος. Τον είχα φέρει στην Σκεπαστή τότε. Κοίταζε σαν μαλάκας.

Δεν το θυμόμουν το σκηνικό εγώ.

Δεν ξανάρθε μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, The Magician said:

2 μερουλες μεινανε. Τετοια ωρα την Κυριακη θα εισαι ηδη κλαμμενος ή στην 85η μπιρα για να ξεχαστεις.

To polu polu na fygei o strathgos.opote win win gt oi automatismoi me peirazoun.einai polu modern g mena pou megalosa me marton xokan thEoma k akrivopoulo me skoulariki

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκες μιλάμε τώρα για ομάδα που αν είχε ρίξει άνθρωπος σε εμένα τόσο χρήμα θα παίρναμε Ευρωπαϊκό σερί τέσσερις φορές.

Μιλάμε για φανέλα μικρότερη από τον Άρη Θεσσαλονίκης τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Αν καταφέρει ο στρατηγός και χάσει από τον μπαοκ στην Αθήνα όπου έχουμε χάσει 7 φορές (;) μόνο τότε τι να πεις. Οτιδήποτε κάτω από 4αρα είναι ανικανότητα. Θέλω να μπούμε όπως είχαμε μπει επί γαύρο στο 4-0 και θα γράψει πολλά το κοντέρ. Τώρα αν μπουν σαν μαριονέτες κύπελλο φάση, να πάνε στο διάολο μαζί με τον Στρατηγό.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

2 ματς έχουν μείνει στο πρωτάθλημα (μπαοκ γαύρος) και 5 στο κύπελλο αν θέλουν να σώσουν το οτιδήποτε από αυτή την σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Ego thymame ena 1 2 sta 90s gt hthele na to dosei  h omas g na vgei h xaderfh europh ena 3 4 pou xaname dokaria k vazan sthn antepithesh k ena 1 2 sto oaka dn thymame pote 80s pantos pou ta goal mphkan sto 1o dekalepto

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, CHⓇIS said:

Ego thymame ena 1 2 sta 90s gt hthele na to dosei  h omas g na vgei h xaderfh europh ena 3 4 pou xaname dokaria k vazan sthn antepithesh k ena 1 2 sto oaka dn thymame pote 80s pantos pou ta goal mphkan sto 1o dekalepto

Τα θυμάμαι τα 2 πρώτα που λες. Πιο έντονα όμως ένα 0-2 την χρονιά πριν πέσουμε -εντελώς μίζερη χρονιά- που ήμουν στρατό στο βορρά και για πρώτη φορά στην ζωή μου συναντούσα παοκς και είχα μείνει ενεός.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

96-97 ήταν εκείνο το 1-2 που ο Μανωλάς βολόδερνε στο κέντρο του γηπέδου στο δεύτερο γκολ

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Που πατε βρε ξεκωλισμενοι Σκοπιανομακεδονες? Θα σας γαμησουμε γαμω τον Τσετσενοπουστα σας

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2019 at 5:00 PM, felman said:

Oi palioteroi tha thymaste to classic * Posa tha fas Mixopoule *

Tote pou kalos ta paidia 3-0 htan to minimum.

Εγω θυμαμαι και τα 80ς που μια νικη επι του ΠΑΟΚ δεν ηταν ευκολη υποθεση και που ηταν απο τους αντιπαλους που εκαναν την ΝΦ να γεμιζει.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, CHⓇIS said:

Ego thymame ena 1 2 sta 90s gt hthele na to dosei  h omas g na vgei h xaderfh europh ena 3 4 pou xaname dokaria k vazan sthn antepithesh k ena 1 2 sto oaka dn thymame pote 80s pantos pou ta goal mphkan sto 1o dekalepto

Το 86-87 ηταν το 1-2 στο ολυμπιακο σταδιο.

Που την παραμονη μαχαιρωθηκε και πεθανε δικος μας οπαδος στον σταθμο λαρισης, "θυμα παρεξηγησης" επειδη φορουσε αστρομαυρο πουκαμισο.

Καποιοι λενε οτι ηταν ενας δικος μας και ενας γαυρος οι θυτες.

Αυτο μολις δυο βδομαδες μετα τον θανατο του Μπλιωνα απο φωτοβολιδα που εριξαν μπαοκτζηδες στο αλκαζαρ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οποιοδηποτε αλλο αποτελεσμα εκτος απο νικη αυριο-σημερα θα φερει εσωστρεφεια και θα ριξει το ηθικο της ομαδας για την συνεχεια σε πρωταθλημα και κυπελλο.

Link to comment
Share on other sites

Το διλημμα του Στρατηγου -λεει- ειναι μια θεση στην ενδεκαδα. Δεν εχει αποφασισει λεει αναμεσα σε Αλεφ και σε Κρστιτσιτς.

Διοτι ως γνωστον ειναι ιδιοι παικται και ειναι απολυτα φυσιολογικο να κατεβει η ΑΕΚ με τριαδα χαφ Κρστιτσιτς-Μανταλο-Μπακασετα. Ετσι ειναι. Δεν χρειαζονται 6αρια στο συγχρονο ποδοσφαιρο.

Ο Στραταρχης μας γυριζει πισω στην εποχη του Σαλιαρελη στη θρυλαρα που παιζανε με 4 δεκαρια. Και Μανταλος και Μπακασετας και Κρστιτσιτς και Λιβαγια.

Φαμπιαν Εστάι - Ηλιας Σαββιδης - Τακης Γκωνιας - Βασιλης Καραπιαλης. Επιστημονες ανθρωποι θα ανακαλυφθουν και στο ΟΑΚΑ ετσι και ο Στραταρχης κανει το μαγικο του ονειρο πραγματικοτητα.

Εχω σηκωθει με πολλα νευρα και θα ακουσει πολλα αυτο το αρχιδι σημερα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, The Magician said:

Το διλημμα του Στρατηγου -λεει- ειναι μια θεση στην ενδεκαδα. Δεν εχει αποφασισει λεει αναμεσα σε Αλεφ και σε Κρστιτσιτς.

Διοτι ως γνωστον ειναι ιδιοι παικται και ειναι απολυτα φυσιολογικο να κατεβει η ΑΕΚ με τριαδα χαφ Κρστιτσιτς-Μανταλο-Μπακασετα. Ετσι ειναι. Δεν χρειαζονται 6αρια στο συγχρονο ποδοσφαιρο.

Ο Στραταρχης μας γυριζει πισω στην εποχη του Σαλιαρελη στη θρυλαρα που παιζανε με 4 δεκαρια. Και Μανταλος και Μπακασετας και Κρστιτσιτς και Λιβαγια.

Φαμπιαν Εστάι - Ηλιας Σαββιδης - Τακης Γκωνιας - Βασιλης Καραπιαλης. Επιστημονες ανθρωποι θα ανακαλυφθουν και στο ΟΑΚΑ ετσι και ο Στραταρχης κανει το μαγικο του ονειρο πραγματικοτητα.

Εχω σηκωθει με πολλα νευρα και θα ακουσει πολλα αυτο το αρχιδι σημερα.

sticker,375x360-bg,ffffff.u1.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ γαμησε τους ψεύτες, τους κομπλεξικους, τους κρατικοδίαιτους, τους γαυρους, τους ξεπλενηδες, τους οπλοφορους, τα τσιρακια της κυβερνησης, τη σκοπιανή παράγκα......

ΑΕΚ ΓΑΜΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΤΟΝ ΚΑΡΙΟΛΗ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

1980-81 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 4-0
1981-82 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-1

1982-83 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-3 (Κόρινθος)

1983-84 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 4-0

1984-85 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 2-2

1985-86 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-0 (ΟΑΚΑ)

1986-87  ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-2 (ΟΑΚΑ)

1987-88  ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-0

1988-89 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 0-0
1989-90 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 2-1

 
 
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να βάλει γκολ ο Κρστιτσιτς και να νικήσουμε με πάνω από 1 γκολ διαφορά, απόδοση 19. Καλό, να το αφήσω;

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, felman said:

 

 

1980-81 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 4-0
1981-82 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-1

1982-83 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-3 (Κόρινθος)

1983-84 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 4-0

1984-85 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 2-2

1985-86 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-0 (ΟΑΚΑ)

1986-87  ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-2 (ΟΑΚΑ)

1987-88  ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-0

1988-89 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 0-0
1989-90 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 2-1

 
 

Μονο δυο φορες τους ειχαμε νικησει ευκολα στην ΝΦ στα 80ς. Αλλα και αυτοι στην τουμπα μας ειχανε ριξει μια εξαρα στο κυπελλο και μια πενταρα στο πρωταθλημα. Γεματες συνηθως τοσο η τουμπα οσο και η ΝΦ στα παιχνιδια μεταξυ μας, τοτε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×