Jump to content

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω προβλημα και 3 και 4 και 15φορα να ξαναγυρισει γιατί κάθε περασμα του φέρνει κουπες και μεγάλες νίκες.  

Link to comment
Share on other sites

Λέει ο Κεφτές "έχει μιλήσει η ΑΕΚ με προπονητές από τέλη Νοεμβρίου".

Και καταλήξαμε στον Χιμένεθ.

giphy.gif

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι οπως λεει ο Σταυρος η ενναλακτικη, καλως να μην ξαναγυρισει ο χιμενεθ αλλα αυτοι ειναι ικανοι για το χειροτερο.

Ο Μανολο δινει τουλαχιστον μια σιγουρια οτι κατι καλουτσικο θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κετσετζόγλου αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο να κάτσει στον πάγκο το επόμενο διάστημα ο Κωστένογλου.

Καυλώστε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ο Κετσετζόγλου αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο να κάτσει στον πάγκο το επόμενο διάστημα ο Κωστένογλου.

Καυλώστε.

Μεχρι το τελος της σεζον οταν και θα παρουμε Χιμενεθ; ??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aussie said:

Μεχρι το τελος της σεζον οταν και θα παρουμε Χιμενεθ; ??

Στο τέλος της σεζόν θα φέρει πρωταθληματικό Λουτσέσκου ο πάντα απρόβλεπτος πρόεδρος.

Link to comment
Share on other sites

Φερτε Χιμενεθ Τεχνικο Διευθυντη κ διωξτε Λυμπεροπουλους κ κακο συναπαντημα. Φερτε προπονητη τον Μιλογεβιτς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tan21 said:

αν και δε θελω με τιποτα επιστροφη χιμενεθ τωρα για να σπιλωθει κι αυτος και η περσινη περιοδος μαζι του, σκεφτομουν οτι απ τη στιγμη που βαδιζουμε στο δρομο "η αυτος η κανενας" στα διοικητικα, μονο ταιριαστη ειναι η επιστροφη του.

μας αρμοζει.

 

Να πληρώσει ο καβούριας τις καλοκαιρινές του μαλακίες.

Να φέρει ξένο προπονητή σοβαρό και τεχνικό διευθυντή.

Και να σουτάρει Γιαννάκηδες και Λυμπερόπουλους (που αυτός έφερε τον Κλαρίνο).

25m παντελόνιασε φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, αυτο ειναι που λενε...το φτηνο βγαινει ακριβο ή το...

You pay peanuts, you get bananas.

Link to comment
Share on other sites

O Ισπανός ρεπόρτερ Λίτο Χιμένεθ σε επικοινωνία με το Sputnik μίλησε με τον πρώην τεχνικό της ΑΕΚ και επιβεβαίβωσε οτι θέλει να γυρίσει στην Ένωση, παρότι μένουν να κανονιστούν κάποιες λεπτομέρειες.

To Sputnik επικοινώνησε με τον Ισπανό ρεπόρτερ και φίλο του Μανόλο Χιμένεθ, Λίτο Χιμένεθ, οποίος ασχολείται με το ρεπορτάζ της Λας Πάλμας, της πρώην ομάδας του 55χρονου τεχνικού. 

Ο Λίτο σε tweet του δημοσίευσε έναν διάλογο που είχε προ ολίγου, κατόπιν δικής μας επικοινωνίας, επιβεβαιώνοντας πως ο Μανόλο Χιμένεθ θέλει να επιστρέψει στην ΑΕΚ και όπως μετέφερε ο ίδιος, «λείπουν κάποιες λεπτομέρειες για να ταξιδέψει στην Ελλάδα».

Χαρακτηριστικά, ο Μανόλο είπε πως «η ομάδα με χρειάζεται και θα είμαι εκεί».

Αναλυτικά το tweet του Λίτο Χιμένεθ:

Πάντως, ο Λίτο Χιμένεθ παρά τα δημοσιεύματα πως η ΑΕΚ είναι σε επαφές με τον Τόμας Κρίστιανσεν, τον πρώην τεχνικό του ΑΠΟΕΛ, μας διαβεβαίωσε πως η Ένωση προσπαθεί να συμφωνήσει με τον Μανόλο Χιμένεθ.

Link to comment
Share on other sites

Άμα θέλουν μέχρι το καλοκαίρι προπονητή, λίγη σημασία έχει ποιός θα είναι. Ας είναι και ο Κωστένογλου ξέρω 'γω. Μετά είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

O Χιμένεθ δεν είναι μάγος. ούτε προπονητής τοπ. Είναι όμως πρωταθληματικός, κάνει τα βασικά, τον αγαπάει ο κόσμος. Με τα μυαλά που υπάρχουν στην ΠΑΕ, δεν παίζει καλύτερη λύση

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SpiRos said:

Άμα θέλουν μέχρι το καλοκαίρι προπονητή, λίγη σημασία έχει ποιός θα είναι. Ας είναι και ο Κωστένογλου ξέρω 'γω. Μετά είναι το θέμα.

Έχει μεγάλη σημασία όμως ποιος θα σχεδιάσει την νέα χρονιά.  Η φετινή κάηκε, μας τελείωσε. Πρέπει μέχρι το καλοκαίρι ομως να σχεδιάσεις κ να κλείσεις παίχτες. 

Με κωστενογλου κ λυμπεροπουλο δεν γίνεται. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Έχει μεγάλη σημασία όμως ποιος θα σχεδιάζει την νέα χρονιά.  Η φετινή κάηκε, μας τελείωσε. Πρέπει μέχρι το καλοκαίρι ομως να σχεδιάσεις κ να κλείσεις παίχτες. 

Με κωστενογλου κ λυμπεροπουλο δεν γίνεται. 

 

Συμφωνώ, το ιδανικό θα ήταν να φέρουν τώρα κάποιον ο οποίος θα είναι τα επόμενα χρόνια.
Αν δεν μπορούν, ας τον βρουν μέχρι το τέλος της σεζόν και αρχές Ιουνίου να πιάσει δουλειά και αρχίζει τότε ο σχεδιασμός κατ' ανάγκη. Δεν είναι και το τέλος του κόσμου. Αλλά μιλάμε για αρχές Ιούνη, όχι τέλη και μετά μεταγραφές και εντάξει μωρέ, θα ενσωματωθούν μετά την προετοιμασία και εντάξει μωρέ τον Αύγουστο και πάει λέγοντας κλασσικά. :D
Εννοείται λυμπεκωστένογλοι μην σχεδιάσουν τίποτα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, George_D said:

Έκλεισε για 1.5 χρονο

Πάλι καλά που δεν έκλεισε μέχρι το τέλος της σεζόν. 

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα το πόστ με τη πρόβλεψη μου για χιμένεθ μέχρι το καλοκαίρι άλλα βρήκα αυτό που έγραψα 31 Αυγούστου . Εγώ ο μυρουδιάς και τόσοι άλλοι εδώ μέσα είχα καταλάβει τι θα γίνει , αυτοί στη παε πόσο κουμούνται. 

Το μεγαλύτερο downgrade είναι στη θέση του προπονητή με τα μέχρι στιγμής δεδομένα και τα άθλια κοουσταρίσματα .Δεν είναι χιμένεθ ο ζουζουνίδης ούτε προκειται να γίνει . Δεν θα μπορέσει να πάρει το 110% των παικτών ούτε να τους μπριζώνει ούτε να τους μαζεύει και η ομάδα φαίνεται να έχει σοβαρά θέματα στην αμυντική λειτουργία ειδικά στα άκρα , στις αποστάσεις και  φυσικά στην αντοχή .

Όσο για το ρόστερ το μεγάλο θέμα είναι το κέντρο που δεν υπάρχει το σημείο αναφοράς και όλοι μαζί με το σιμόες είναι παίκτες με συγκεκριμένες δυνατότες , σίγουρα μέσα στη χρονιά θα κρεμαστούμε απο τα αρχίδια του άλεφ και του μοράν . Αυτά μας κάνουν μια ομάδα μη Champion league και θα μας στοχεύσουν όλοι για να πάρουν εύκολους βαθμούς και νίκες . Άμυνα πάλι έχουμε θέματα άλλα αυτά θα φανούν κυρίως στην Ευρώπη και στην επίθεση έχουμε πολλά στοιχήματα και κατα συνθήκη ακραίους . 

Είμαι συνήθως αισιόδοξος άλλα πιστεύω ότι η χρονιά θα είναι δύσκολη και σκληρή και θα βγούν και άλλα θέματα που τα είχαμε ξεχάσει όπως εσωστέφεια . 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×