Jump to content

Recommended Posts

καλά, για το μόνο που δικαιούται να μιλάει ο τσετσένος είναι για το ότι το φετινό πρεσπο-πρωτάθλημα που παίρνει είναι πέτσινο, αφού έπρεπε να πέσει κατηγορία για τα περσινά ...

αφού σε οποιοδήποτε μέρος της γης εκτός ουγκάντας, το επόμενο πρωί όσων έγιναν δε θα υπήρχε μπαοκ, πιστολέρο και Βου.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Πάντως το να λέμε ότι η ΑΕΚ κέρδισε το πρωτάθλημα από την μπούκα του Τσετσένου ενώ στην ουσία η μπούκα έγινε για να σου κλέψει το πρωτάθλημα είναι άλλη μια απόδειξη ότι η προπαγάνδα των κομπλεξικών έπιασε τόπο και ο παραλογισμός μετατράπηκε σε αδιαμφισβήτητο γεγονός από ότι φαίνεται και εντός ΑΕΚ. Τα πράγματα είναι απλά σου έκλεψαν ένα κύπελλο με γκολ οφσάιτ και προσπάθησαν να σου κλέψουν με τον ίδιο τρόπο και ένα πρωτάθλημα.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια η ΑΕΚ πήγε απολογούμενη στο δικαστήριο διότι για να το πω σχηματικά την κατήγγειλε ο παοκ ότι δε βγήκε να παίξει. Δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία ότι αν δεν ήταν η φωτογραφία που αρχικώς διακίνησε το to10.gr, ο αγώνας θα είχε συνεχιστεί. Υπενθυμίζω ότι τη χρονιά της επιστροφής μας στην κατηγορία είχαμε έναν κοντοπούτανο, τον Μπουονανότε. Αυτός ο φουκαράς είχε πάει να χτυπήσει κόρνερ στην 4 και έσκασε κοτρόνα. Ο Δέλλας που ήταν τότε ο προπονητής της ΑΕΚ, διέταξε τον παίχτη να αφήσει τις μαλακίες και να πάει να χτυπήσει το κόρνερ.

Ο Δέλλας έκανε αυτή την αρχιδιά γιατί ήταν ο προπονητής της ΑΕΚ. Αν ήταν ο προπονητής του Ολυμπιακού θα έπαιρνε την ομάδα και θα έφευγε, αλλιώς θα τον έβρισκαν σε χαντάκι και πολύ σωστά. Σε αυτές τις δυο συμπεριφορές, ο μέσος βλαξ ΑΕΚτζής βλέπει μαγκιά της ομάδας του και πουστιά του γαύρου. Εγώ πάλι βλέπω ότι ο γαύρος σέβεται τον εαυτό του και η ΑΕΚ θεωρεί τον εαυτό της σκουπίδι. Μη περιμένει λοιπόν η ΑΕΚ να τη σέβονται όταν η ΑΕΚ δε σέβεται τον εαυτό της. Όπως δεν τον σεβάστηκε το 2011 που βγήκε για να τελειώσει τον αγώνα.

Φυσικά μετά από ένα μήνα που έπαιξες π.ο. στο ίδιο γήπεδο, σε έσφαξαν και οι βούλγαροι ΑΡΔ σε έβριζαν χυδαία. Και πολύ καλά σε έκαναν γιατί δεν υπήρχε ο παραμικρός λόγος να σε σεβαστούν. Όταν η ΑΕΚ μάθει να σέβεται τον εαυτό της, τότε να ξαναμιλήσουμε για ό,τι θέλετε. Μέχρι τότε είμαστε και θα είμαστε οι μαλάκες της υπόθεσης.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kitrinomauros_asthenis said:

Πάντως το να λέμε ότι η ΑΕΚ κέρδισε το πρωτάθλημα από την μπούκα του Τσετσένου ενώ στην ουσία η μπούκα έγινε για να σου κλέψει το πρωτάθλημα είναι άλλη μια απόδειξη ότι η προπαγάνδα των κομπλεξικών έπιασε τόπο και ο παραλογισμός μετατράπηκε σε αδιαμφισβήτητο γεγονός από ότι φαίνεται και εντός ΑΕΚ. Τα πράγματα είναι απλά σου έκλεψαν ένα κύπελλο με γκολ οφσάιτ και προσπάθησαν να σου κλέψουν με τον ίδιο τρόπο και ένα πρωτάθλημα.

Προσωπικά έχω άλλη θεωρία. Εγώ πιστεύω ότι υπάρχουν 3 βασικές κατηγορίες που λένε/γράφουν/πιστεύουν τέτοια (αυτοί που πείστηκαν από την προπογάνδα των μπουγατσομάχων πιστεύω είναι λίγοι):

  1. Κατηγορία Magician: Δεν θεωρώ το αποτέλεσμα τόσο σημαντικό όσο το θέαμα και θέλω ως καταναλωτής/πελάτης να διασκεδάζω με αυτό που βλέπω παρά απλά να κερδίζω. Παρότι προσωπικά δεν συμφωνώ με την θεώρηση (και γενικά αλλά πολύ περισσότερο για μια ΑΕΚ που έχει κάνει πρωταθλητισμό 4 φορές τα τελευταία 20 χρόνια), το σέβομαι.
  2. Κατηγορία ανίκανων να διαχειριστούν το πρωτάθλημα: Πολλοί είτε δεν είχαν ξαναζήσει πρωτάθλημα, είτε είχαν ξεχάσει πως είναι. Επίσης μετά από 20 χρόνια χούντας, είχαν ξεχάσει και πως είναι γενικά ένα νορμάλ (τηρουμένων των αναλογιών) πρωτάθλημα. Όσοι είναι σε αυτή την κατηγορία λοιπόν απλά δεν ξέρουν πως να το διαχειριστούν, πιστεύουν ότι αφού το φετινό καλοκαίρι έκανες λάθη και τα σκάτωσες είναι απόδειξη ότι δεν άξιζες ούτε το περσινό, πιστεύουν ότι αφού έχασες το φετινό θα κάνεις πολλά χρόνια να το ξαναπάρεις, πιστεύουν ότι έρχεται νέος (τσετσένος) ρόκο κλπ.
  3. Κατηγορία "γουστάρω γκρίνια και εσωστρέφεια": Περάσαμε τόσα χρόνια μέσα σε αποτυχίες και μιζέρια που κάποιοι όχι μόνο έμαθαν αυτό σαν default κατάσταση αλλά έμαθαν να το γουστάρουν κιολας. Στο μυαλό τους, ΑΕΚ = ευκαιρία να γκρινιάξω. Όσοι είναι εδώ δεν έχουν συγκεκριμένες απόψεις, προβλήματα ή θέματα. Ανάλογα με την συζήτηση πετάνε και διαφορετικά ώστε να γκρινιάξουν για τα πάντα. Μια φορά μπορεί να πουν ότι πέρσι δεν έκανε τίποτα ο Μελ, άλλη ότι χωρίς τον Μανόλο θα το παίρναμε πιο άνετα, άλλη ότι η ομάδα έπαιζε με παίκτες Β' Εθνικής (εννοείται μόνο για αυτούς που έμειναν, όσοι έφυγαν γαμούσαν), άλλη θα πιστεύουν σε θεωρία συνομωσίας πως το πρωτάθλημα ήταν δοσμένο στους βου φέτος και άρα είμαστε ανύπαρκτοι στο παρασκήνιο και στο καπάκι θα λένε ότι το πρωτάθλημα ήταν δικό σου αν έκανες 2-3 καλές μεταγραφές άρα φταίει η ομάδα και μόνο που το έχασε κλπ.

Η κατηγορία (1) είναι εύκολο να ικανοποιηθεί αν της φέρεις κάποιον προπονητή που να παίζει με τον τρόπο που της αρέσει. Η κατηγορία (2) υποθέτωντας ότι υπάρχει μια ομαλότητα στο πρωτάθλημα και δεν ξαναέχουμε χούντα αργά ή γρήγορα θα στρώσει. Η κατηγορία (3) δεν αλλάζει και θα πρήζει παπάρια για πάντα. Πάντα θα βρίσκει κάτι να γκρινιάζει ότι και να κάνει η ομάδα. Π.χ. αν η ΑΕΚ του χρόνου πάρει το πρωτάθλημα, θα λέει πως "και σιγά το πρωτάθλημα που πήρες, εδώ το πήρε η μπουγάτσα αήττητη και εσύ έκανες χ ήττες".

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπικη μου αποψη για την μπουκα ειναι οτι ο αγωνας σε κανονικη χωρα επρεπε να διακοπει αυτοματως, εναντιον του μπαοκ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο το πιστολι. Εκτος παλι αν πιστευουμε οτι οποιος διαφωνει με αποφαση σε αμφισβητουμενη εστω φαση, εχει το δικαιωμα να κανει μια βολτα εντος αγωνιστικου χωρου παρεα με την συνοδεια του, διακοπτοντας τον αγωνα, βριζοντας τους παντες και ζητωντας απο την ομαδα του να φυγει.

υγ. Στο συγκεκριμενο σημειο ο αγωνας ηταν 0-0 και η ΑΕΚ ετοιμη να εκτελεσει ελευθερο.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
47 minutes ago, firebird said:

Προσωπικά έχω άλλη θεωρία. Εγώ πιστεύω ότι υπάρχουν 3 βασικές κατηγορίες που λένε/γράφουν/πιστεύουν τέτοια (αυτοί που πείστηκαν από την προπογάνδα των μπουγατσομάχων πιστεύω είναι λίγοι):

  1. Κατηγορία Magician: Δεν θεωρώ το αποτέλεσμα τόσο σημαντικό όσο το θέαμα και θέλω ως καταναλωτής/πελάτης να διασκεδάζω με αυτό που βλέπω παρά απλά να κερδίζω. Παρότι προσωπικά δεν συμφωνώ με την θεώρηση (και γενικά αλλά πολύ περισσότερο για μια ΑΕΚ που έχει κάνει πρωταθλητισμό 4 φορές τα τελευταία 20 χρόνια), το σέβομαι.
  2. Κατηγορία ανίκανων να διαχειριστούν το πρωτάθλημα: Πολλοί είτε δεν είχαν ξαναζήσει πρωτάθλημα, είτε είχαν ξεχάσει πως είναι. Επίσης μετά από 20 χρόνια χούντας, είχαν ξεχάσει και πως είναι γενικά ένα νορμάλ (τηρουμένων των αναλογιών) πρωτάθλημα. Όσοι είναι σε αυτή την κατηγορία λοιπόν απλά δεν ξέρουν πως να το διαχειριστούν, πιστεύουν ότι αφού το φετινό καλοκαίρι έκανες λάθη και τα σκάτωσες είναι απόδειξη ότι δεν άξιζες ούτε το περσινό, πιστεύουν ότι αφού έχασες το φετινό θα κάνεις πολλά χρόνια να το ξαναπάρεις, πιστεύουν ότι έρχεται νέος (τσετσένος) ρόκο κλπ.
  3. Κατηγορία "γουστάρω γκρίνια και εσωστρέφεια": Περάσαμε τόσα χρόνια μέσα σε αποτυχίες και μιζέρια που κάποιοι όχι μόνο έμαθαν αυτό σαν default κατάσταση αλλά έμαθαν να το γουστάρουν κιολας. Στο μυαλό τους, ΑΕΚ = ευκαιρία να γκρινιάξω. Όσοι είναι εδώ δεν έχουν συγκεκριμένες απόψεις, προβλήματα ή θέματα. Ανάλογα με την συζήτηση πετάνε και διαφορετικά ώστε να γκρινιάξουν για τα πάντα. Μια φορά μπορεί να πουν ότι πέρσι δεν έκανε τίποτα ο Μελ, άλλη ότι χωρίς τον Μανόλο θα το παίρναμε πιο άνετα, άλλη ότι η ομάδα έπαιζε με παίκτες Β' Εθνικής (εννοείται μόνο για αυτούς που έμειναν, όσοι έφυγαν γαμούσαν), άλλη θα πιστεύουν σε θεωρία συνομωσίας πως το πρωτάθλημα ήταν δοσμένο στους βου φέτος και άρα είμαστε ανύπαρκτοι στο παρασκήνιο και στο καπάκι θα λένε ότι το πρωτάθλημα ήταν δικό σου αν έκανες 2-3 καλές μεταγραφές άρα φταίει η ομάδα και μόνο που το έχασε κλπ.

Η κατηγορία (1) είναι εύκολο να ικανοποιηθεί αν της φέρεις κάποιον προπονητή που να παίζει με τον τρόπο που της αρέσει. Η κατηγορία (2) υποθέτωντας ότι υπάρχει μια ομαλότητα στο πρωτάθλημα και δεν ξαναέχουμε χούντα αργά ή γρήγορα θα στρώσει. Η κατηγορία (3) δεν αλλάζει και θα πρήζει παπάρια για πάντα. Πάντα θα βρίσκει κάτι να γκρινιάζει ότι και να κάνει η ομάδα. Π.χ. αν η ΑΕΚ του χρόνου πάρει το πρωτάθλημα, θα λέει πως "και σιγά το πρωτάθλημα που πήρες, εδώ το πήρε η μπουγάτσα αήττητη και εσύ έκανες χ ήττες".

 Στο 3 που λες πάντως ο Χαμπος ίσως ο μεγαλύτερος γρινιάρης του παγκόσμιου ίντερνετ δεν έχει πει ποτέ ότι πήραμε το πρωτάθλημα από μια φωτογραφία.Το 1 δεν βλέπω πως μπορεί να έχει σχέση άσε που σε εκείνο το ματς 1 κλασσική κάναμε εμείς καμία ο κομπλεξικός.Στο 2 επιβεβαιώνεις αυτά που έγραψα, είναι πράγματα που έλεγαν οι κομπλεξικοί με αποτέλεσμα φέτος αρκετοί αντί να ασχολούνται πως θα πάρει το δεύτερο συνεχόμενο πρωτάθλημα η ΑΕΚ να ασχολούνται με το πως θα αποδείξει ότι το προηγούμενο ήταν καθαρό.Και καθαρό ήταν και τίμιο και παλικαρίσιο και το κατέκτησε η καλύτερη ομάδα ακόμα και αν το ξαναπάρουμε το 3018.Ότι έγραψε δεν ξεγράφει.Άντε να σου πω ότι ο κομπλεξικός έχει έναν αγώνα λιγότερο το παιχνίδι με τον γαύρο.Ότι και να γίνει σε αυτόν τον αγώνα με το χ που πήρα και χωρίς μπούκα τσετσένου είμαι πρωταθλητής.Απλά με περισσότερο άγχος.End of story

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
55 minutes ago, nikos said:

Η προσωπικη μου αποψη για την μπουκα ειναι οτι ο αγωνας σε κανονικη χωρα επρεπε να διακοπει αυτοματως, εναντιον του μπαοκ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο το πιστολι. Εκτος παλι αν πιστευουμε οτι οποιος διαφωνει με αποφαση σε αμφισβητουμενη εστω φαση, εχει το δικαιωμα να κανει μια βολτα εντος αγωνιστικου χωρου παρεα με την συνοδεια του, διακοπτοντας τον αγωνα, βριζοντας τους παντες και ζητωντας απο την ομαδα του να φυγει.

υγ. Στο συγκεκριμενο σημειο ο αγωνας ηταν 0-0 και η ΑΕΚ ετοιμη να εκτελεσει ελευθερο.

Άντε μπράβο γιατί έτσι όπως πάει σε λίγο θα πιστέψουμε ότι η ΑΕΚ έχανε 3-0 και έτσι ξαφνικά έφυγε από το γήπεδο για να πάρει τον αγώνα στα χαρτιά.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Κολλημένοι στο παρελθόν μια ζωή εμείς οι ΑΕΚτζήδες :P Ό,τι έγινε έγινε, σηκώσαμε κούπα, πήραν οι άλλοι το κύπελλο τέλος. Φέτος παίρνουν το πρωτάθλημα, ελπίζω να τους πάρουμε εμείς το κύπελλο για να μην γράψουμε σουπερ αρνητικό ρεκορ με αυτούς από την Νότια Μακεδονία. Πάρε κύπελλο Μανόλο κι από μένα δεν θα ακούσεις τίποτα ξανά.

Το θέμα είναι τι κάνουμε για αύριο πέρα από το γηπεδικό, το οποίο είναι καλό, αλλά δεν θα φέρει και την άνοιξη.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

 Στο 3 που λες πάντως ο Χαμπος ίσως ο μεγαλύτερος γρινιάρης του παγκόσμιου ίντερνετ δεν έχει πει ποτέ ότι πήραμε το πρωτάθλημα από μια φωτογραφία.Το 1 δεν βλέπω πως μπορεί να έχει σχέση άσε που σε εκείνο το ματς 1 κλασσική κάναμε εμείς καμία ο κομπλεξικός.Στο 2 επιβεβαιώνεις αυτά που έγραψα, είναι πράγματα που έλεγαν οι κομπλεξικοί με αποτέλεσμα φέτος αρκετοί αντί να ασχολούνται πως θα πάρει το δεύτερο συνεχόμενο πρωτάθλημα η ΑΕΚ να ασχολούνται με το πως θα αποδείξει ότι το προηγούμενο ήταν καθαρό.Και καθαρό ήταν και τίμιο και παλικαρίσιο και το κατέκτησε η καλύτερη ομάδα ακόμα και αν το ξαναπάρουμε το 3018.Ότι έγραψε δεν ξεγράφει.Άντε να σου πω ότι ο κομπλεξικός έχει έναν αγώνα λιγότερο το παιχνίδι με τον γαύρο.Ότι και να γίνει σε αυτόν τον αγώνα με το χ που πήρα και χωρίς μπούκα τσετσένου είμαι πρωταθλητής.Απλά με περισσότερο άγχος.End of story

Δεν βάζω τον Χάμπο σε αυτή την κατηγορία. Γκρινιάζει (πάρα πολύ) για άλλα θέματα αλλά δεν έχω διαβάσει να γράφει κάτι αρνητικό για το περσινό πρωτάθλημα. Είμαι βέβαιος ότι θα προτιμούσε να μην ήταν ο Μελισσανίδης πρόεδρος πέρσι, αλλά δεν έχει γράψει κάτι για να το μειώσει.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ αν και στο 2 αυτό που λέω είναι ότι αυτά γίνονται ανεξάρτητα από την προπαγάνδα των βου.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Ban Viveur said:

Αδικία για το περυσινό δεν υπήρξε. Και θα το χαιρόμουν περισσότερο αν παίρναμε διπλό με σφαγή του Δραμαλη και δεν ξέρω πόσο πολύ αν οργανωναμε εμείς την απόδραση. Η διαρκής ένσταση μου είναι η πίστωση στο Χιμενεθ. Διαφωνώ τι να κάνω; να συμφωνήσω για να μην με πουν κομπλεξικό ελληνικές και αλλοδαπές ip. Που στα αρχιδια μου κιόλας. 

 

Καλά κάνεις και έχεις την ένσταση, σεβαστή και τουλάχιστον η δική μου αλλοδαπή ip ούτε κομπλεξικό θα σε πει, ούτε θέλει να έχει και οποιαδήποτε σχέση με τα αρχίδια σου.
Αν αυτή είναι η άποψή σου όμως, γράφε αυτό και όχι για χορηγικό πρωτάθλημα, πρωτάθλημα του φωτογράφου, διαχρονικές κοτάρες και λοιπές ψευτολυρικές κορώνες που αφήνουν άλλες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή ! Ακολουθεί σεντόνι ! Απομακρύνετε τα παιδιά από τις οθόνες !
Τα δεδομένα του περσινού πρωταθλήματος υπάρχουν και δεν αλλάζουν. Όποιος τα βλέπει και τα επισημαίνει ούτε γαύρος είναι ούτε αντι-ΑΕΚτζής.
Το περσινό ήταν όπως και το φετινό "ταμένο" και "δεμένο". Και είναι "ταμένα" και "δεμένα" πολύ απλά επειδή ότι κινείται, ζει και αναπνέει από Κατερίνη και πάνω, κινείται, ζει και αναπνέει με μαρούλι του Ολιγάρχη. Οι παπαριές για τις Πρέσπες καλές είναι για τσίγκλισμα στις μπουγάτσες αλλά μέχρι εκεί. Διαβάστε τις δηλώσεις των Αμερικανών για τις "Πρέσπες" και θα τα καταλάβετε όλα.
Ωραία και η πλακίτσα στις ξαδέρφες για το "κομμένο" συλλαλητήριο αλλά -επίσης- μέχρι εκεί. Σε τούτη τη χώρα έχουν γίνει συλλαλητήρια που έχει τρίξει η γης. Και μάλιστα στην Αθήνα και όχι στην κωμόπολη του Θερμαϊκού. Σο γουάτ ? Ο -εκάστοτε- κυβερνών έξυσε λίγο παραπάνω το δεξί ή αριστερό -ανάλογα τις ιδεολογικές καταβολές του- παπάρι του και "πάμε παρακάτω".
Εδώ ολόκληρο Δημοψήφισμα έγινε και ξαναγυρίστηκε η σκηνή με τον Βέγγο στο παραβάν που πάει να βάλει το "ΟΧΙ" στον φάκελο και από το κάδρο με το τεράστιο "ΝΑΙ" βγαίνει μια χερούκλα και τον χορταίνει φάπα μέχρι να μετανοήσει και να βάλει στο φάκελο το "ΝΑΙ", σε ένα συλλαλητήριο στη Θεσσαλονίκη θα κολλούσε το πράμα ? Ελάτε, ας σοβαρευτούμε.
Το περσινό "τάξιμο" έπεσε στο κενό και γι αυτό έπαιξαν αποφασιστικό ρόλο ΔΥΟ παράμετροι.
Πρώτη παράμετρος, ο ΜΑΝΟΛΟ ΧΙΜΕΝΕΘ που κόντρα σε όλους και όλα (ακόμη και στη διοίκηση της ΠΑΕ) κράτησε μια ομάδα στην κορυφή ή σε απόσταση αναπνοής από αυτήν με αλχημείες, "μαγικά", αλλαγές συστημάτων, λαγούς απ' το μανίκι και παίρνοντας το 200% από το ρόστερ που είχε να διαχειριστεί.
Γιατί αν ήταν 28 βαθμούς πίσω ακόμα και Πάτριοτ αν έριχναν στον Γκαρθία ή αν έμπαινε με Λέοπαρντ ο Τσετσένος στον αγωνιστικό χώρο θα το έπαιρνε απλά με λιγότερους των 28 βαθμών διαφορά.
Δεύτερη παράμετρος η απειρία και η μπουνταλοσύνη του Ιβάν, Ειλικρινά πιστεύετε ότι αν στη θέση του ήταν ο Σωκράτης (ναι, ο γνωστός ανάδοχος της υπογειοποίησης) του 2000 υπήρχε περίπτωση η ΑΕΚ να πάρει το περσινό Πρωτάθλημα ? Τα "στρατιωτάκια" ούτε που θα διανοούνταν να πετάξουνε χαρτοταινία και ακόμη και αν ακυρωνόταν το ΟΦΣΑΪΝΤ γκολ του Βαρέλα ή θα έληγε 0-0 και θα σε "έστηνε" ΑΝΕΤΑ σε επόμενο ματς με καμικάζι "μιας χρήσης" ή το πολύ-πολύ να γινόταν ο Μπάρκας λαμπάδα από κανα πυρο (ιζ νοτ ε κράϊμ) για να διακοπεί το ματς, να πηγαίνανε όλοι στα αποδυτήρια, να έτρωγε ο Κομίνης το μπούλινγκ που ΕΦΑΓΕ και να έβγαινε μετά από κανα δίωρο με 1-0 να συνεχίσει το ματς κι άμα δεν έβγαινες εσύ "σόρι κουκλίτσα μου" μείον τρείς κι από δω πάνε κι οι άλλοι."Δόξα τω Θεώ", σαν οργανισμός δεν είσαι κι ούτε ήσουνα ποτέ είτε του "επισήμου" μπούλινγκ τύπου "δύσμοιρου Ζουμπούλη" είτε του "παρακρατικού" με τα καθαριστήρια του Δούρου και τους φούρνους του Κωνσταντινέα.
Όλοι εμείς μπορέι να "ξέρουμε", να "ακούσαμε" ή να νομίζουμε πως "ξέρουμε" μια τρίχα από τα αρχίδια του παρασκηνίου αλλά τρίχες από τα αρχίδια του Μελισσανίδη έχουν ευλαβικά τοποθετηθεί εντός ειδικής ληκύθου στα θεμέλια του οικοδομήματος "παρασκήνιο" τιμής ένεκεν. Δείτε τις κινήσεις του και αποκρυπτογραφήστε τις. Ήξερε για το περσινό "ταμένο", ξέρει και για το φετινό "ταμένο". Εξ ου και η περσινή ενίσχυση της επίδοξης Πρωταθλήτριας τον Γενάρη με τον ... μουντιαλικό Μασούντ, η φετινή απόφαση για τα λεφτά του ΤΣ Λ στο γήπεδο κι όχι στην ομάδα, οι δανεικοί και οι αγύριστοι, ο Ουζουνίδης και όλο το σκηνικό. Άλλωστε ο Μελισσανίδης πέρσι βαρέθηκε να μας το λέει κατάμουτρα, "Δεν το περιμέναμε" και "Δεν το υπολογίζαμε" και "Δεν ήταν για τώρα να το πάρουμε".
Ο Μελισσανίδης ΜΙΑ φορά "στήθηκε" από τον Ολιγάρχη. Στον Βόλο. Όταν αυτός λογοτιμιότανε κι έδινε χέρια κι ο άλλος ετοίμαζε τα "Καλφόγλεια 2017". Και τον Μελισσανίδη ΜΙΑ φορά τον "στήνεις". Δεύτερη δεν έχει γιατί μετά "ξέρει".
Βέβαια από αυτό μέχρι την "λευκή πετσέτα" Ουζουνίδη υπάρχει απόσταση αλλά αυτή είναι μια άλλη κουβέντα ....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τσακίρη τι πάτησες . Δεν μπόρεσες να φέρεις το τράι το φίλο σου πίσω στην οικογένεια του και στους φίλους του με δουλειά   . Δεν σου έκατσαν τα αποτελέσματα . Δεν πειράζει του χρόνου . 

 

Πριν από λίγο ενημέρωσα την διοίκηση της ομάδας για την πρόθεση μου να μην συνεχίσω την επόμενη σεζόν στον πάγκο του Παναιτωλικού μετά το πέρας των φετινών αγωνιστικών υποχρεώσεων για προσωπικούς λόγους.

Θέλω να ευχαριστήσω την διοίκηση και προσωπικά τον κύριο Κωστούλα για την τιμή που μου έκανε να μου αναθέσει πριν 16 μήνες περίπου την τύχη του συλλόγου. Γνώρισα έναν καταπληκτικό άνθρωπο με διαφορετική προσέγγιση για το ποδόσφαιρο και γι’ αυτο είμαι τυχερός που συνεργάστηκα μαζί του.

Τον κύριο Μάκη Μπελεβώνη για το ήθος του και την στήριξη στο πρόσωπο μου σε όλο αυτό το διάστημα της συνεργασίας μας, στηριζόμενη στον σεβασμό και την αλληλοεκτίμηση που αναπτύχθηκε μεταξύ μας δουλεύοντας για το καλό του Παναιτωλικού!

Τον κόσμο του Παναιτωλικού που στάθηκε δίπλα μας σε όλες τις στιγμές μας, και που έδειξε μεγάλο σεβασμό στο πρόσωπο μου.

Στους παίκτες με τους οποίους δουλέψαμε όλο αυτό το διάστημα και καταφέραμε να κάνουμε πράξη όλα αυτά που είχαμε βάλει σαν στόχους, εύχομαι υγεία και ότι καλύτερο για τον κάθε ένα ξεχωριστά.

Άφησα τελευταίους όλους όσους δούλεψαν δίπλα μου χωρίς να φαίνονται, τους άμεσους συνεργάτες μου Βασίλη, Δημήτρη, Αντώνη, Λουίτζι, Χρήστο, Μάκη, τους ανθρώπους του ιατρικού επιτελείου, Δημήτρη, Χρήστο, Σπύρο, τους φροντιστές, Νικόλα, Χρήστο.

Η βοήθεια σας ήταν μεγάλη για μένα και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ 
Με τιμή 
ΔΕΛΛΑΣ ΤΡΑΙΑΝΟΣ 
ΠΑΝΕ...ΟΛΕ ΟΛΕ 
ΠΑΝΕ...ΟΛΕ ΟΛΕ.....

Link to comment
Share on other sites

Αν η ΑΕΚ μπορεί και ξέρει ότι θα βρει καλύτερο του Χιμένεθ, ας κοπιάσει να τον φέρει (κάνει επαφές ήδη…. Η τελευταία φορά πάντως που έφερε εκτός Ελλάδας προπονητή που δεν γνωρίζαμε ήταν ο Ζοσέ Μοράις και ακόμη… κλαίμε. Αν πιστεύει ότι δεν θα βρει, ας δώσει στον Ισπανό τα «κλειδιά» για την επόμενη σεζόν.

https://www.enwsi.gr/kyria-arthra/den-prepei-na-yparchei-to-an-parei-to-kypello/

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bukowski said:

Ο κοουτς Τραι απο οπου εφυγε αγαπησιαρικες ανακοινωσεις μονο απο ΑΕΚ ειχε παραπονα, λογικο.

Είπαμε η ΑΕΚ μόνο χρωστάει στους πρώην και πρέπει να τους αποκαταστεί πάντα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Κοουτς,μην εισαι μαλακας,ΑΠΑΙΤΗΣΕ μεταγραφες η παρε το κυπελο και ΦΥΓΕ με ψηλα το κεφαλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Tasos

Χαλαρά παιδιά...ο Μανόλο είναι γνωστή υπόθεση και ξέρουμε και τα (+) του και τα (-) του.

Το θέμα δεν είναι αν θα είναι ο Μανόλο ή όχι, αλλά τι σκατά προπονητή θέλουμε, ποια θα είναι τα (+) που απαιτούμε και ποια τα (-) που ανεχόμαστε.

Και στο τέλος .... πόσο θα τον εμπιστευτούμε για 3-4 χρόνια και βάλε.

 

Ομάδα και 2-3 αλλαγές προπονητή τη χρονιά, δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • 2 weeks later...

Μάλλον έχει τελείωσει ο Χιμένεθ, για αυτό και το άδειασμα από Μελ. Μέχρι τις 10 Ιούνη μια από τις δύο πλευρές, μπορεί να λύσει την συνεργασία πληρώνοντας στην άλλη το ποσό των 100 χιλιάδων ευρώ. Ο Μελ θέλει να το γλυτώσει ακόμα και αυτό και εξωθεί τον προπονητή να παραιτηθεί. Μάλιστα, υποθέτω ότι θα δεχόταν ο Μελ σε αυτή την περίπτωση, να διευκολύνει τον Ισπανό και να μην του ζητήσει τα 100 χιλιάρικα, ειδικά αν... ξανααντιμετωπιζει πρόβλημα υγείας η μάνα του.  

Link to comment
Share on other sites

Πώς να νιώθει ο Χιμένεθ;

Ο Βαγγέλης Αρναούτογλου γράφει για τα χθεσινά λεγόμενα του Μελισσανίδη για τον Μανόλο Χιμένεθ και εξηγεί γιατί ο Ισπανός θα μπορούσε να αισθάνεται ότι τον έχουν αδειάσει.

-Έως τις 10 Ιουνίου, η ΑΕΚ έχει το δικαίωμα να αποφασίσει ότι δεν θέλει άλλο τον Χιμένεθ στον πάγκο της και να του το εκφράσει, πληρώνοντας 100.000 ευρώ για να λυθεί η συνεργασία που προβλέπεται από τη συμφωνία των δύο πλευρών, έως το καλοκαίρι του 2020.

Το ίδιο, βάσει τις συμφωνίας που έχουν συνάψει οι δύο πλευρές, δικαιούται να πράξει και ο προπονητής. Ωστόσο, πλέον τίθεται θέμα ξεκάθαρο εμπιστοσύνης και συνεννόησης. Διότι βάσει των όσων ο Μελισσανίδης ανέφερε χθες, η θέση στην άκρη του πάγκου παραμένει ζήτημα ανοιχτό, την ώρα που ο Ισπανός ήταν βέβαιος ότι είχε κλείσει! 

Αποχωρώντας από την Ελλάδα την περασμένη εβδομάδα, ο Χιμένεθ απαντούσε σε όλους όσοι τον ρωτούσαν σχετικά, ότι παραμένει στην ομάδα και ότι σε περίπου 20 ημέρες θα επιστρέψει για να αναλάβει το «χτίσιμο» της νέας ΑΕΚ. Ηταν μάλιστα πολύ χαρούμενος γι αυτό, λέγοντας μεταξύ άλλων ότι «δεν θα γυρνούσα ποτέ την πλάτη μου στην οικογένειά μου».

Ερωτηθείς ο Μελισσανίδης για το αν όλον αυτό τον καιρό που μεσολάβησε από την τελευταία συζήτηση μαζί του (παρόντος και του τεχνικού διευθυντή Νίκου Λυμπερόπουλου), ο προπονητής είναι ενήμερος για το μεταγραφικό σχεδιασμό της ομάδας, απάντησε «ναι, είναι ενήμερος, μιλάμε μαζί του για τους παίκτες».

Το χθεσινό άδειασμα στον Χιμένεθ, είναι μια πράξη που προφανώς θα έχει σοκάρει τον Ισπανό, ο οποίος ευρισκόμενος στην πατρίδα του, είχε ήδη ξεκινήσει κύκλο επαφών για ποδοσφαιριστές που θα μπορούσαν να ταιριάξουν στο προφίλ της ΑΕΚ και να κάνουν τη δουλειά που θέλει. Ωστόσο, μάλλον λογάριαζε χωρίς τον ξενοδόχο...

 

Σήμερα, ο Χιμένεθ έμαθε από τον Τύπο, ότι η παρουσία του στον πάγκο της ομάδας, δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένη. Δεν είχε αυτή την εικόνα, ούτε τον είχε προϊδεάσει κάποιος από την ΠΑΕ ότι ο Μελισσανίδης κρατούσε κρυφά κάποια από τα χαρτιά του, προφανώς θέλοντας να κερδίσει χρόνο. Βασικά δεν του είχε δείξει κάτι τέτοιο, ούτε ο ίδιος. Αντιθέτως, πριν αποχωρήσει από την Ελλάδα, συζήτησε μαζί του για τις μεταγραφικές ανάγκες της ΑΕΚ. Τις οποίες άρχισε να επεξεργάζεται σε συνεργασία με τον Λυμπερόπουλο.

 

Σαφώς και τίθεται θέμα εμπιστοσύνης πλέον. Είναι όμως και θέμα τσέπης, όχι μόνο αξιοπρέπειας. Χρήματα για να σπάσει η συνεργασία, θα πρέπει να δώσει και ο Ισπανός, εφόσον αποφασίσει ο ίδιος να αποχωρήσει έως τις 10 Ιουνίου. Το θέμα είναι πως αισθάνεται αυτές τις ώρες και που θα μπορούσε να τον οδηγήσει αυτή η τρόπον τινά, φαυλότητα που εισέπραξε. Όχι στα έγγραφα, αλλά στην προσωπική επαφή.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×