Jump to content
Στήριξε την ΑΕΚ Read more... ×
BillR21

Eλλάδα- Επικαιρότητα

Recommended Posts

3 minutes ago, Sepultura21 said:

Τους διασωληνωμένους εντωμεταξυ τους λένε τσαμπα. Σταθερός αριθμός είναι ουσιαστικά. 

Την πουτσα κ τα δικαστήρια βεβαια στο τέλος θα τα φάνε οι γιατροί που δεν διασωληνωνουν η διασωληνωνουν αργα

Ναι είναι σταθερός ο αριθμός πια, δηλαδή μπουκωσαμε.

1 minute ago, Epitaph21 said:

Ναι είναι σταθερός ο αριθμός πια, δηλαδή μπουκωσαμε.

Εδώ κ 15 μέρες ότι αυξομειώσεις βλέπετε είναι ουσιαστικά ότι συμβαίνει από Αθήνα κ κάτω (η οποία στέλνει ήδη περιστατικα σε Κόρινθο κτλ κρατώντας προφανως σαν καβάντζα τον "10ο όροφο" Του Ευαγγελισμου. 

Στα 4 μεγάλα της Θεσσαλονίκης ενδεικτικά έχει από 15 περιστατικα διασωληνωμένα σε απλο θαλαμο. Στις γυρω πολεις τα πραγματα ειναι απλώς δραματικά. 

Από Δευτέρα όμως μπορουμε να αγοράσουμε λαμπιονια, παραπονο δεν εχω

Η εξομολόγηση της Έλλης Στάη για τη σεξουαλική παρενόχληση που δέχθηκε: Έθαψα το τραύμα μου

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχααχαχαχχαχα...

Κανάς μισθοσυντήρητος θα ήταν. 

11 minutes ago, MITSAKLAS said:

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχααχαχαχχαχα...

Κανάς μισθοσυντήρητος θα ήταν. 

Πολύ περίεργη όλη αυτή η ιστορία με την Μπεκατώρου, να βγει 23 χρόνια μετά και να μιλήσει ανοικτά.

On 1/16/2021 at 4:46 PM, AG21 said:

Ευνουχισμός για παραδειγματισμο γιατί στον αθλητισμό δεν είναι η εξαίρεση αυτό που είπε αλλά ο κανόνας. 

Χημικός ή χειρουργικός?

Just now, Nestoridis21 said:

Πολύ περίεργη όλη αυτή η ιστορία με την Μπεκατώρου, να βγει 23 χρόνια μετά και να μιλήσει ανοικτά.

Δεν ξέρω, αλλά γαμιέται όποιος έχει κάνει τέτοιες πράξεις. 

Από την άλλη από μια σοβαρή περίπτωση όπως φαίνεται, βρήκε χώρο να πεταχτεί κι η εθνική μας πουτάνα. 

25 minutes ago, Nestoridis21 said:

Χημικός ή χειρουργικός?

Χημικός νομίζω το κάνουν σε κάποιες χώρες για τους παιδεραστές. 

54 minutes ago, Nestoridis21 said:

Θα το είχε μέσα της τόσα χρόνια και αισθάνθηκε την ανάγκη να το πει, έστω και αργά. Δεν νομίζω να το φαντάστηκε για κάποιο λόγο, αναστατατωνοντας έτσι και την οικογένειά της στα καλά καθούμενα. 

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Από την άλλη από μια σοβαρή περίπτωση όπως φαίνεται, βρήκε χώρο να πεταχτεί κι η εθνική μας πουτάνα. 

Βρε γαμιεται πατόκορφα ο κωλόγερας και κάθε ένας που το κάνει! Γιατί όμως καθυστέρησε 23 χρόνια? Δεν μπορώ να το αντιληφθώ.

22 minutes ago, Nestoridis21 said:

Βρε γαμιεται πατόκορφα ο κωλόγερας και κάθε ένας που το κάνει! Γιατί όμως καθυστέρησε 23 χρόνια? Δεν μπορώ να το αντιληφθώ.

Κοίτα την οικογένεια την ξέρω βασικά τον πατέρα ήξερα εγώ και η δική μου επειδή είχαμε συνεργασία. Ευκαταστατη οικογένεια που είχε τεχνική εταιρεία. Πολλή καλός και σοβαρός άνθρωπος και φυσικά καλός οικογένειαρχης . Τέτοια αθληματα μόνο αν έχεις λεφτά τα κάνεις φυσικά. Επειδή το έχω συζητήσει το θέμα γιατί το είπε τώρα υποθέτω ότι όσο ήταν εν ζωή ο πατέρας της ( ήταν μεγάλος πατέρας τις είχε κάνει μεγαλος και τελευταία φορά έδωσε σημεία ζωής πριν 2 χρόνια και χάθηκε) δεν ήθελε να το δημοσιεύσει ενώ τώρα πιθανών να έφυγε ( δεν ακούστηκε άρα μάλλον έφυγε) βρήκε τη στιγμή γιατί την έκαιγε. 

56 minutes ago, AG21 said:

Κοίτα την οικογένεια την ξέρω βασικά τον πατέρα ήξερα εγώ και η δική μου επειδή είχαμε συνεργασία. Ευκαταστατη οικογένεια που είχε τεχνική εταιρεία. Πολλή καλός και σοβαρός άνθρωπος και φυσικά καλός οικογένειαρχης . Τέτοια αθληματα μόνο αν έχεις λεφτά τα κάνεις φυσικά. Επειδή το έχω συζητήσει το θέμα γιατί το είπε τώρα υποθέτω ότι όσο ήταν εν ζωή ο πατέρας της ( ήταν μεγάλος πατέρας τις είχε κάνει μεγαλος και τελευταία φορά έδωσε σημεία ζωής πριν 2 χρόνια και χάθηκε) δεν ήθελε να το δημοσιεύσει ενώ τώρα πιθανών να έφυγε ( δεν ακούστηκε άρα μάλλον έφυγε) βρήκε τη στιγμή γιατί την έκαιγε. 

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Με αυτό που είπες, ίσως εξηγούνται πολλά.

1 hour ago, Nestoridis21 said:

Φαντάσου οτι καποιος σε κλέβει.

Φαντάσου τωρα ότι γύρω σου μεγαλώνοντας, έχει δει την κοινωνία να χαρακτηρίζει τα θύματα κλοπής ώς λίγους, φλώρους, τζιτζιφιόγκους, ψεύτες που το κάνουν για την ασφαλιστική αποζημίωση, μυθομανείς και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. 

Επίσης φαντασου την κοινωνια να σκέφτεται για τα θύματα κλοπής "και τι το θελε καινούριο iphone", "ας είχε λιγότερα λεφτά", "με τέτοια ρούχα πως να μη σε κλέψουνε", "τι δουλειά είχες σε τέτοια μέρη".

Φαντάσου τωρα τι τραβας εσύ ως θύμα κλοπής, τι βάρος σου αφήνει αυτό που δέχτηκες, και τι ψυχολογική πίεση έχεις μέσα σου που έπεσες και συ θύμα κλοπης γιατι νιώθεις οτι καπου φταίς και συ αφού ολα τα θυματα κλοπής εχει μάθει οτι καπου φταίνε. Και ξέρεις πως αμα μαθευτεί οτι είσαι θύμα κλοπής, τον κλέφτη δεν θα τον βρουν ή και να τον βρουν δεν θα τον κανουν τιποτα γιατι δύακολα αποδεικνύεται, ενω εσύ θα στιγματιστείς για πάντα ως θύμα κλοπής.

Ε τωρα ολο αυτό καντο επι 100 και θα καταλάβεις γιατι καποιες γυναικες μιλανε μετα απο 5 10 20 χρόνια και πάρα πολλές δεν μιλάνε ποτέ.

Και μιας και το φερε η κουβέντα, αυτόν τον καθηγητή του γεωλογικού ΑΠΘ τον θυμάμαι και πώς φερότανε και πόσα ακουγότανε για αυτόνα απο όταν σπούδαζα. 

Δεν παρακολουθώ καθόλου ειδήσεις αλλά μου είπε ότι ο κακλαμανακης που είναι ένα σοβαρός και καλός εκτός από αθλητής και άνθρωπος είχε κυνηγήσει όσο μπορούσε και του επιτρεπαν όλο αυτό το σάπιο κατεστημένο χωρίς επιτυχία και χρειαζόταν κάτι πιο συνταρακτικό.

Γνωστό είναι πάντως ότι αυτό παίζει πολλή στο αθλητισμό γιαυτό και πολλές οικογένειας με ταλαντούχα κορίτσια αποτρέπουν τα παιδιά τους να ακολουθήσουν το πρωταθλητισμο. 

4 hours ago, Nestoridis21 said:

Γιατί πολλές φορές στιγματίζεται το θύμα.

Για αυτό και πολλές γυναίκες ή άνδρες που είχαν πέσει θύμα κακοποίησης στην παιδική τους ηλικία  δεν το λένε ποτέ. 

2 hours ago, AG21 said:

Δεν παρακολουθώ καθόλου ειδήσεις αλλά μου είπε ότι ο κακλαμανακης που είναι ένα σοβαρός και καλός εκτός από αθλητής και άνθρωπος είχε κυνηγήσει όσο μπορούσε και του επιτρεπαν όλο αυτό το σάπιο κατεστημένο χωρίς επιτυχία και χρειαζόταν κάτι πιο συνταρακτικό.

Γνωστό είναι πάντως ότι αυτό παίζει πολλή στο αθλητισμό γιαυτό και πολλές οικογένειας με ταλαντούχα κορίτσια αποτρέπουν τα παιδιά τους να ακολουθήσουν το πρωταθλητισμο. 

Όπου υπαρχουν σχέσεις εξάρτησης ή εξουσίας υπάρχει. Στο θέατρο ή  στον κινηματογράφο δεν θα υπάρχει;

Μην πούμε για την εκκλησία, στην καθολική τουλάχιστον έχουν κακοποιηθεί χιλιάδες παιδάκια από πνευματικούς πατέρες.   

27 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Γιατί πολλές φορές στιγματίζεται το θύμα.

Για αυτό και πολλές γυναίκες ή άνδρες που είχαν πέσει θύμα κακοποίησης στην παιδική τους ηλικία  δεν το λένε ποτέ. 

Στην παιδική ηλικία. Η αθλήτρια ήταν 21 ετών.

6 minutes ago, Nestoridis21 said:

Στην παιδική ηλικία. Η αθλήτρια ήταν 21 ετών.

Στην παιδική ηλικία ήθελα να πω έχουν κακοποιηθεί και άνδρες, ενώ στις γυναίκες  γίνεται και όταν είναι ενήλικες.

Σε κάθε περίπτωση, ο φόβος του στιγματισμού υπάρχει σε όλες τις ηλικίες. Λες να ναι εύκολο και παρόλα αυτά να μην καταγγέλλονται  όλες οι περιπτώσεις; αν σου χε συμβεί εσένα στην παιδική  σου ηλικία, όταν ενηλικιωνόσουν θα το λεγες; 

5 hours ago, Nestoridis21 said:

Εσενα αν σε βιασει αυριο καποιος, εισαι σιγουρος πως θα τρεξεις να το καταγγειλεις στις αρχες; 

Στο γιατι οι γυναικες δεν καταγγελουν βιασμους τις περισσοτερες φορες εχει απαντησει η ψυχολογια.

6 hours ago, MITSAKLAS said:

Γιατι πόσο απίθανο ειναι δηλαδη να παρενοχλησε καποιος την δημοσιογραφο Σταη κατα το παρελθον; Γιατι εγω το θεωρω απο πιθανοτατο εως σιγουρο. Επισης αν μια γυναικα αναμεσα σε 1000 διαθεσιμους αντρες επιλεξει να παει με τους 999, αυτο (περαν του οτι δεν την καθιστα απαραιτητα και πουτανα) δεν δινει δικαιωμα στον 1000ο να την παρενοχλησει/βιασει επειδη "νταξ μωρε σιγα, τοσους πηρε". Οποτε δεν ισχυει το επιχειρημα "ελα μωρε με την πουτανα τωρα που την βιασαν/παρενοχλησε".

Γενικα παντως, οποτε βλεπω αντρες να μπαινουν σε σταση αμυνας οταν μια γυναικα (οποιαδηποτε) κανει τετοια καταγγελια η οποια δεν αφορα καν τους ιδιους, αναρωτιεμαι για ποιο λογο συμβαινει αυτο.

Πολύ σωστός ο Μπουκοφσκι. Το τι κανει μια γυναίκα δεν αποτελει αλλοθι για να της κανει καποιος κατι. Δεν μπορεί μια πράξη να δειχνει συναινεση, ούτε ενα ντύσιμο ούτε μια περιοχή που συχνάζει. Ούτε οι κατεπαγγελμα πουτανες επειδη κανουν αυτο το επαγγελμα σημαινει οτι εξυπακουεται η συναινεση τους για οποιον θελει να παει να τις πηδηξει ή να τις θωπευσει ή να τις παρενοχλήσει χωρις συναινεση.

Για να το πω ακομα πιο χοντροκομμένα, αν μπεις σε ενα δωμάτιο και παρτουζώνεται μια με δέκα νταγλάρια, αν δεν σου πει η ιδια οτι θέλει, ούτε να την γαμησεις μπορεις, ούτε να τη χουφτώσεις, ούτε να πας να της πεις πω πω πως τον παιρνεις καβλιάρα μου, ούτε να την βγάλεις έξω και να αρχισεις το ψωλοβρόντι μπορεις. Χωρις ρητή πρόσκληση, οτιδήποτε αλλο πλήν της μεταβολής και δρόμο, ξεκιναει να γινεται σεξουαλική παρενόχληση.

1 hour ago, Bukowski said:

Γιατι πόσο απίθανο ειναι δηλαδη να παρενοχλησε καποιος την δημοσιογραφο Σταη κατα το παρελθον; Γιατι εγω το θεωρω απο πιθανοτατο εως σιγουρο. Επισης αν μια γυναικα αναμεσα σε 1000 διαθεσιμους αντρες επιλεξει να παει με τους 999, αυτο (περαν του οτι δεν την καθιστα απαραιτητα και πουτανα) δεν δινει δικαιωμα στον 1000ο να την παρενοχλησει/βιασει επειδη "νταξ μωρε σιγα, τοσους πηρε". Οποτε δεν ισχυει το επιχειρημα "ελα μωρε με την πουτανα τωρα που την βιασαν/παρενοχλησε".

Γενικα παντως, οποτε βλεπω αντρες να μπαινουν σε σταση αμυνας οταν μια γυναικα (οποιαδηποτε) κανει τετοια καταγγελια η οποια δεν αφορα καν τους ιδιους, αναρωτιεμαι για ποιο λογο συμβαινει αυτο.

Πιο πιθανό θεωρώ η Στάη να έχει παρενοχλήσει-κακοποιησει 999 άντρες.

11 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πιο πιθανό θεωρώ η Στάη να έχει παρενοχλήσει-κακοποιησει 999 άντρες.

Οταν την καταγγειλει ενας εστω απο αυτους εδω θα μαστε.

2 hours ago, Bukowski said:

Εσενα αν σε βιασει αυριο καποιος, εισαι σιγουρος πως θα τρεξεις να το καταγγειλεις στις αρχες; 

Στο γιατι οι γυναικες δεν καταγγελουν βιασμους τις περισσοτερες φορες εχει απαντησει η ψυχολογια.

Οχι δεν ειμαι, αλλά ούτε νομίζω ότι θα περίμενα 21 χρόνια. Ο AG21 νομίζω έδωσε την εξήγηση.