Jump to content
Στήριξε την ΑΕΚ Read more... ×
BillR21

Eλλάδα- Επικαιρότητα

Recommended Posts

17 minutes ago, Nestoridis21 said:

Οχι δεν ειμαι, αλλά ούτε νομίζω ότι θσ περίμενα 21 χρόνια. Ο AG21 Aνομίζω έδωσε την εξήγηση.

Απο την στιγμη που κανεις εδω μεσα δεν ειναι σιγουρος αν θα ταν σε θεση να παει στις αρχες και να πει επι λεξη "με χτυπησε ωστε να γονατισω και εκσπερματωσε στο στομα μου/μπηκε μεσα μου" σε περιπτωση που τον βιαζαν υποθετω πως δεν μπορει να ξερει και αν καποτε θα ηταν σε θεση (ακομα και μετα απο χρονια) να το πει.

Το προβλημα μας ως χωρα ειναι οτι ειμαστε ενα απεραντο Κωσταλεξι καθως περαν του οτι το προβλημα ειναι δεδομενο, εδω εχουμε και το "τι θα πει ο κοσμος;". Βρισκει η αλλη το κουραγιο να καταγγειλει μπροστα σε αντρες συνηθως αστυνομικους παρενοχληση/βιασμο συζητηση το "τι φορουσε" ή "μηπως ηταν προκλητικη". Το λεει στους γονεις της, αν ειναι ανηλικη την κλειδωνουν σπιτι. Το λεει στην σχεση της, κατα πασα πιθανοτητα γαμιεται η σχεση τους επιτοπου ή μετα απο λιγο. Σπαει η αλλη και μιλαει μετα απο 15-20 χρονια συζητηση το "τωρα το θυμηθηκε;". Το μηνυμα ουσιαστικα ειναι οτι αν δεν μπορεις να αποφυγεια τον βιασμο απολαυσε τον και τουμπεκι. 

Στο μεταξυ παιζει και το αλλο επος. Ειναι η αλλη απο εμφανισιμη και πανω και αρα δεν παιζει να κατσει στο 80% του αντρικου πληθυσμου; "Ελα μωρε τωρα πουτανα ειναι" για το 80% που θα θελε αλλα δεν παιζει να την γαμησει. Ειναι η αλλη μπαζο; "Ελα μωρε τωρα ποιος εκατσε να την γαμησει ετσι οπως ειναι".

Με λιγα λογια σπανιως θα βρει το δικιο της η αλλη. Εγω παλι θα πω μακαρι να αρχισουν να μιλανε οι διασημες πρωτα απ' ολα μπας και ακολουθησουν και οι αλλες και απενοχοποιηθει η κοινωνια μπας και δει το προβλημα καταματα.

Οι δε αντρες ας μην φοβουνται. Οσο γαμιαδες και να ναι σε περιπτωση που ξερουν να φερονται ακομα και αν τους καταγγειλει καποια ψευδως για παρενοχληση θα βρεθουν φιλες/συνεργατιδες/πρωην να τον υπερασπιστουν. Τωρα αν βρεθουν αλλες 10 να πουν τα ιδια με αυτη που καταγγελει ε κατι αλλο παιζει και σιγουρα δεν προκειται περι συνωμοσιας. Νταξ υπαρχουν και αυτοι που δεν γαμανε ποτε βεβαια, οι οποιοι θεωρουν τις γυναικες δεδομενα καριολες που καλα να παθουν.

23 minutes ago, Nestoridis21 said:

Οχι δεν ειμαι, αλλά ούτε νομίζω ότι θα περίμενα 21 χρόνια. Ο AG21 νομίζω έδωσε την εξήγηση.

Δηλαδη αν αργήσει να το καταγγείλει χάνει το ηθικό δικαίωμα να το κάνει; 

Και στην τελική το πρόβλημα το δημιούργησε αυτός που την βίασε, οχι εκείνη που άργησε να το καταγγείλει. 

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Δηλαδη αν αργήσει να το καταγγείλει χάνει το ηθικό δικαίωμα να το κάνει; 

Και στην τελική το πρόβλημα το δημιούργησε αυτός που την βίασε, οχι εκείνη που άργησε να το καταγγείλει. 

Στο μεταξυ περαν του οτι σαφως και ενα αδικημα/εγκλημα μπορει να καταγγελθει οποτεδηποτε, αρκει να αναρωτηθεις ποσο (πιο) συντηρητικη ηταν η ελληνικη κοινωνια πριν 20 χρονια. Ειναι προφανες πως οσο πιο πισω παμε χρονια και οσο ανατολικοτερα κινουμαστε γεωγραφικα, τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα.

Just now, Bukowski said:

Στο μεταξυ περαν του οτι σαφως και ενα αδικημα/εγκλημα μπορει να καταγγελθει οποτεδηποτε, αρκει να αναρωτηθεις ποσο (πιο) συντηρητικη ηταν η ελληνικη κοινωνια πριν 20 χρονια. Ειναι προφανες πως οσο πιο πισω παμε χρονια και οσο ανατολικοτερα κινουμαστε γεωγραφικα, τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα.

Συμφωνώ, αν και παντού είναι δύσκολο να γίνει τέτοια καταγγελία. Απλά σε κάποιες χώρες είναι ακόμα περισσότερο. 

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Συμφωνώ, αν και παντού είναι δύσκολο να γίνει τέτοια καταγγελία. Απλά σε κάποιες χώρες είναι ακόμα περισσότερο. 

Ε ναι αλλα σε γενικες γραμμες ισχυει πως αλλο Σουηδια και αλλο Ελλαδα, αλλο Ελλαδα του 2020 αλλο Ελλαδα του 1960.

2 minutes ago, Bukowski said:

Ε ναι αλλα σε γενικες γραμμες ισχυει πως αλλο Σουηδια και αλλο Ελλαδα, αλλο Ελλαδα του 2020 αλλο Ελλαδα του 1960.

Σίγουρα. Όπως και άλλο Σουηδία πριν από πολλά χρόνια υποθέτω. 

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σίγουρα. Όπως και άλλο Σουηδία πριν από πολλά χρόνια υποθέτω. 

Μαλλον ετσι θα ναι, αν και οταν μιλαμε για Σουηδους δηλαδη pure προτεσταντες και προτεσταντικη ηθικη, στοχος ειναι να μην σε πιασουν να κανεις κατι ή να μην σε καταγγειλουν. Απαξ και αυτο συμβει, αποκλειται να κατηγορηθει το θυμα που εκανε καταγγελια.

Τωρα στην ορθοδοξη Ελλαδα του "γυρνα και το αλλο μαγουλο" και της "μετα θανατον δικαιωσης" τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα. Οποιος θεωρει τα παραπανω ασημαντα, να του θυμισω οτι απο πρωτη δημοτικου μεχρι τριτη λυκειου κανουμε θρησκευτικα. Και αθεος να σαι, λεγε-λεγε κατι θα σου αποτυπωθει στην κουλτουρα για τον καλο Χριστουλη που σηκωσε τον Σταυρο βουβα και αθορυβα, ωστε μελλοντικα ως πολιτης ειτε να συγκινεισαι οταν επισης βουβα και αθορυβα σβηνει ο ιδιος συγκεκριμενος αστυνομικος καθε τριμηνο, ειτε βουβα και αθορυβα να υπομενεις καθε ειδους καταπιεση. Το αυτο και για τους Καθολικους (βλεπε εκτρωσεις σε Ισπανια, Ιρλανδια κτλ). Για Ισλαμ δεν γινεται καν λογος.

9 hours ago, Bukowski said:

Μαλλον ετσι θα ναι, αν και οταν μιλαμε για Σουηδους δηλαδη pure προτεσταντες και προτεσταντικη ηθικη, στοχος ειναι να μην σε πιασουν να κανεις κατι ή να μην σε καταγγειλουν. Απαξ και αυτο συμβει, αποκλειται να κατηγορηθει το θυμα που εκανε καταγγελια.

Τωρα στην ορθοδοξη Ελλαδα του "γυρνα και το αλλο μαγουλο" και της "μετα θανατον δικαιωσης" τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα. Οποιος θεωρει τα παραπανω ασημαντα, να του θυμισω οτι απο πρωτη δημοτικου μεχρι τριτη λυκειου κανουμε θρησκευτικα. Και αθεος να σαι, λεγε-λεγε κατι θα σου αποτυπωθει στην κουλτουρα για τον καλο Χριστουλη που σηκωσε τον Σταυρο βουβα και αθορυβα, ωστε μελλοντικα ως πολιτης ειτε να συγκινεισαι οταν επισης βουβα και αθορυβα σβηνει ο ιδιος συγκεκριμενος αστυνομικος καθε τριμηνο, ειτε βουβα και αθορυβα να υπομενεις καθε ειδους καταπιεση. Το αυτο και για τους Καθολικους (βλεπε εκτρωσεις σε Ισπανια, Ιρλανδια κτλ). Για Ισλαμ δεν γινεται καν λογος.

Δηλαδή για την μη καταγγελία περιστατικών σεξουαλικής παρενόχλησης και απόκρυψης, φταίει η διδασκαλία του Χριστιανισμού.....το ακούσαμε κι αυτό...

Παιδιά, όπως είπα και στα πρώτα post, ο κωλόγερας που άπλωσε χέρι πάνω της, γαμιέται πατόκορφα. Για τα 21 χρόνια απορώ, αλλά την εξήγηση μάλλον την έδωσε ο AG21. Ίδωμεν τι θα προκύψει στα δικαστήρια. Καλό βέβαια είναι οι Έλληνες κουραδόμαγκες, με παρόμοιες συμπεριφορές και με αφορμή αυτά τα γεγονότα, να σφίξουν...

6 minutes ago, Nestoridis21 said:

Δηλαδή για την μη καταγγελία περιστατικών σεξουαλικής παρενόχλησης και απόκρυψης, φταίει η διδασκαλία του Χριστιανισμού.....το ακούσαμε κι αυτό...

Παιδιά, όπως είπα και στα πρώτα post, ο κωλόγερας που άπλωσε χέρι πάνω της, γαμιέται πατόκορφα. Για τα 21 χρόνια απορώ, αλλά την εξήγηση μάλλον την έδωσε ο AG21. Ίδωμεν τι θα προκύψει στα δικαστήρια. Καλό βέβαια είναι οι Έλληνες κουραδόμαγκες, με παρόμοιες συμπεριφορές και με αφορμή αυτά τα γεγονότα, να σφίξουν...

Η θρησκεια ή για την ακριβεια ο τροπος διδασκαλιας της, καθοριζει σε μεγαλο βαθμο την κουλτουρα ενος λαου. Οι Βυζαντινοι πχ προτιμουσαν τουρλικο φεσι απο παπικη τιαρα. Αργοτερα λεγαν "σφαξε με αγα μου να αγιασω". Δεν ειναι παραδοξο οτι το κυριαρχο δογμα καθε χωρα, καθοριζει σε μεγαλο βαθμο την συμπεριφορα της και την κουλτουρα της.

3 minutes ago, Bukowski said:

Η θρησκεια ή για την ακριβεια ο τροπος διδασκαλιας της, καθοριζει σε μεγαλο βαθμο την κουλτουρα ενος λαου. Οι Βυζαντινοι πχ προτιμουσαν τουρλικο φεσι απο παπικη τιαρα. Αργοτερα λεγαν "σφαξε με αγα μου να αγιασω". Δεν ειναι παραδοξο οτι το κυριαρχο δογμα καθε χωρα, καθοριζει σε μεγαλο βαθμο την συμπεριφορα της και την κουλτουρα της.

Μάλιστα....γιατί τότε δεν λέμε ότι η θρησκεία μας συμβουλεύει τους ανθρώπους σε εγκράτεια, ότι η εντολή Ού μοιχεύσεις είναι βασική, ότι θεωρεί μέγιστο αμάρτημα τον βιασμό, ότι διδάσκει το 'όσα μισείς, έτερω μη ποιήσεις' , ότι ευαγγελίζεται την αγάπη για τον πλησίον???

Τα παραπάνω περί Ανατολικής Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας που λες, αποτελούσαν επιλογές της εξουσίας για να συνεχίσει να έχει προνόμια και σίγουρα δεν αποτελούν την διδασκαλία του Χριστιανισμού.

1 hour ago, Nestoridis21 said:

Μάλιστα....γιατί τότε δεν λέμε ότι η θρησκεία μας συμβουλεύει τους ανθρώπους σε εγκράτεια, ότι η εντολή Ού μοιχεύσεις είναι βασική, ότι θεωρεί μέγιστο αμάρτημα τον βιασμό, ότι διδάσκει το 'όσα μισείς, έτερω μη ποιήσεις' , ότι ευαγγελίζεται την αγάπη για τον πλησίον???

Τα παραπάνω περί Ανατολικής Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας που λες, αποτελούσαν επιλογές της εξουσίας για να συνεχίσει να έχει προνόμια και σίγουρα δεν αποτελούν την διδασκαλία του Χριστιανισμού.

Μην παμε στο γραμμα της διδασκαλιας τωρα γιατι και ο Παυλος λεει διαφορα για τις γυναικες που ευκολα θα πει καποιος οτι δικαιολογουν υποτιμητικες προς αυτες συμπεριφορες.

Η ουσια ειναι πως μας περνανε το μηνυμα πως πρεπει να ανεχομαστε στωικα οτι μας κανουν και τις αδικιες της ζωης γιατι θα δικαιωθουμε μετα θανατον.

Και για να μην νομιζεις οτι τραβαω κανα ζορι με την Ορθοδοξη εκκλησια (την οποια παντως εχω υπερασπιστει κιολας σε αλλα θεματα), και για τους Προτεσταντες εγραψα πως επιτρεπεται να πραξεις οτιδηποτε αρκει να μην σε πιασουν. Δεν ειναι οτι τους βγαζω ηθικα ανωτερους δηλαδη (ξεκαθαριζω την θεση μου). Αλλα ειναι γεγονος πως το δογμα τους τους κανει πιο αποφασιστικους και μαχιμους απο εμας, αφου θεωρουν πως τα αγαθα που απολαμβανει ή δεν στερείται ο καθενας εν ζωη, ειναι απορροια της επιβραβευσης ή της τιμωρίας του Θεου για τον ενάρετο ή έκλυτο βιο που διάγει. Δεν περιμενουν να ψοφολογησουν πρώτα δηλαδή για να επιβραβευτουν.

Ο Προτεσταντης αν υποφερει ή αδικειται στην ζωή αυτή ειναι επειδη δεν ειναι εναρετος και ο θεος του δινει αυτο το επιπεδο ζωης. Ο Ορθοδοξος περιμενει να δικαιωθει σε αυτη την περιπτωση οταν πεθανει. Ε αν δεν βλεπεις διαφορα στο παραπανω, που εξηγει ως εναν βαθμο το επιπεδο ζωης των κοινωνιων αυτων σε σχεση με τις δικες μας (Βαλκανια, Σλαβοι κτλ) δεν μπορω να το εξηγησω παραπανω 

4 hours ago, Nestoridis21 said:

Δεν είναι και τόσο μυστήριο. Για την μη καταγγελία φταίει η ντροπή του θύματος και ο φόβος του στιγματισμού. Το ότι μετά από τόσα χρόνια το απόφασισε   σημαίνει ότι τόσο καιρό  ήταν για αυτήν ένα ψυχικό βάρος.

Ολυμπιακό μετάλλιο,χρήμα ,δόξα , καταξίωση και καταγγελία μετά από 24 χρόνια,παραμονή εκλογών ομοσπονδίας.και ηρωοποιηση τιμές και καμία θεσουλα.

Ο καταγγελομενος ,εν τω μεταξύ,είναι ήδη καταδικασμένος,απλά και μόνο από μια καταγγελία που λόγω παρέλευσης τόσων ετών ,ούτε η καταγγελουσα δεν θα θυμάται λεπτομέρειες,αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα στην εποχή της πολιτικής ορθότητας.

#metoo,#blm #taarxidiamaskounioude

Edited by tony_montana

Η καταδίκη ενός βιασμού δεν έχει να κάνει με πολιτική ορθότητα. Η πολιτική ορθότητα έχει να κάνει με το πως εκφραζόμαστε κτλ.  

Εντύπωση προκαλεί ότι αυτός μίλησε για τεκμήριο αθωότητας αλλά δεν αναφέρθηκε καθόλου στο τι έγινε ή δεν έγινε, πχ ότι τον εχθρευόταν για κάτι ή οτιδήποτε. Σηκώθηκε  ένα πρωί  η Μπεκατώρου και είπε να κάνει τέτοια καταγγελία, μόνο και μόνο για να σπιλώσει έναν άνθρωπο  εν όψει εκλογών και να ηρωποιηθει η ίδια; 

10 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Η καταδίκη ενός βιασμού δεν έχει να κάνει με πολιτική ορθότητα. Η πολιτική ορθότητα έχει να κάνει με το πως εκφραζόμαστε κτλ.  

Εντύπωση προκαλεί ότι αυτός μίλησε για τεκμήριο αθωότητας αλλά δεν αναφέρθηκε καθόλου στο τι έγινε ή δεν έγινε, πχ ότι τον εχθρευόταν για κάτι ή οτιδήποτε. Σηκώθηκε  ένα πρωί  η Μπεκατώρου και είπε να κάνει τέτοια καταγγελία, μόνο και μόνο για να σπιλώσει έναν άνθρωπο  εν όψει εκλογών και να ηρωποιηθει η ίδια; 

Εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί τώρα;

Μήπως έχει να κάνει με την ομοσπονδία;

Ψυχολογία έχει σπουδάσει,πλούσια ήταν και είναι,δεν έπαιζε το θέμα "στίγμα",δεν ήταν και πριν 80 χρόνια σε καμία πόλη της επαρχίας,τέλη 2000 ,κλικ,Κωστόπουλος, Σημίτης δεν μιλάμε και για Κωσταλέξι.

Μιλάμε για συνειδητή επιλογή η απόκρυψη.

Είναι αυτό που λέμε ,ΟΛΑ έχουν την τιμή τους.

Η Μπεκατώρου κοστολογήσε την τιμή της με τα ωφέλη του μεταλλίου.

8 minutes ago, tony_montana said:

Εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί τώρα;

Μήπως έχει να κάνει με την ομοσπονδία;

Ψυχολογία έχει σπουδάσει,πλούσια ήταν και είναι,δεν έπαιζε το θέμα "στίγμα",δεν ήταν και πριν 80 χρόνια σε καμία πόλη της επαρχίας,τέλη 2000 ,κλικ,Κωστόπουλος, Σημίτης δεν μιλάμε και για Κωσταλέξι.

Μιλάμε για συνειδητή επιλογή η απόκρυψη.

Είναι αυτό που λέμε ,ΟΛΑ έχουν την τιμή τους.

Η Μπεκατώρου κοστολογήσε την τιμή της με τα ωφέλη του μεταλλίου.

Βέβαια  όταν μιλάμε για "απόκρυψη",  σημαίνει  ότι πιστεύουμε ότι υπήρξε βιασμός. Δεν ξέρω αλλά  αν κάποιον τον είχαν  σπάσει στο ξύλο και δεν το έλεγε ή αργούσε χρόνια να το πει,   θα μπορούσαμε να τον κατηγορήσουμε για απόκρυψη;.

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Βέβαια  όταν μιλάμε για "απόκρυψη",  σημαίνει  ότι πιστεύουμε ότι υπήρξε βιασμός. Δεν ξέρω αλλά  αν κάποιον τον είχαν  σπάσει στο ξύλο και δεν το έλεγε ή αργούσε χρόνια να το πει,   θα μπορούσαμε να τον κατηγορήσουμε για απόκρυψη;.

Σωστά,λάθος η λέξη απόκρυψη.

Αλλά εδώ έχει καταργηθεί το κράτος δίκαιου και το τεκμήριο της αθωότητας.

Με την καταγγελία,η καταγγελουσσα έγινε δεκτή από την πρόεδρο της Δημοκρατίας, σύσσωμος ο πολιτικός κόσμος πήρε θέση.

Ο καταγγελομενος είναι ένοχος πριν γίνει καν μήνυση.

Οχλοκρατία κανονική.

Να μην μπούμε τώρα στην ουσία της υπόθεσης που ένας μέτριος δικηγόρος έχει αθωώσει τον καταγγελομενο, χαλαρά.

Έχει πάρει θάρρος τώρα και η κάθε είδους σαβουρα ,η κάθε είδους ανύπαρκτη και κάνει καταγγελία.

Η μία σαβουρα θυμήθηκε ότι την κυνηγούσε ένας υφυπουργός το 1994 και της Στάη της πιάνανε το βυζί και δεν ήθελε.

9 minutes ago, tony_montana said:

Σωστά,λάθος η λέξη απόκρυψη.

Αλλά εδώ έχει καταργηθεί το κράτος δίκαιου και το τεκμήριο της αθωότητας.

Με την καταγγελία,η καταγγελουσσα έγινε δεκτή από την πρόεδρο της Δημοκρατίας, σύσσωμος ο πολιτικός κόσμος πήρε θέση.

Ο καταγγελομενος είναι ένοχος πριν γίνει καν μήνυση.

Οχλοκρατία κανονική.

Να μην μπούμε τώρα στην ουσία της υπόθεσης που ένας μέτριος δικηγόρος έχει αθωώσει τον καταγγελομενο, χαλαρά.

Γιατί όμως να καταγγείλει τον συγκεκριμένο; Διάλεξε έναν από την αντίπαλη παράταξη  στην τύχη, πριν τις εκλογές της ομοσπονδίας;

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Γιατί όμως να καταγγείλει τον συγκεκριμένο; Διάλεξε έναν από την αντίπαλη παράταξη  στην τύχη, πριν τις εκλογές της ομοσπονδίας;

Δεν ξέρω , προσωπικά έχω πολλές απορίες αλλά το κυριότερο ,είμαι κατά της ετεροχρονισμενης καταγγελίας.

Δείχνει άλλα κίνητρα και η στιγμή είναι ύποπτη.

Πάντως ,για μένα ,θέμα αξιοπρέπειας δεν υπάρχει.αυτη θίχτηκε τότε αν θίχτηκε.μετα από 24 χρόνια,να χάμε  να λέγαμε.

Υπόψιν ότι έχω κόρη.

Θεωρώ και εγώ λάθος και υπερβολή που την δέκτης η πτδ και είναι και δικαστηκος που θα έπρεπε να κρατάει τα προσχήματα. Τέλοσπαντων. 

Οσο για το χρόνο καταγγελίας έκανα εγώ μια υπόθεση επειδή το συζήτησα αλλά η μπεκατορου ήταν και από μια οικογένεια ευπορη και σε προστατευμενο περιβάλλον που δεν είναι πάντα καλό ή μάλλον ποτέ δεν είναι και δεν θεωρώ απίθανο να ήταν και αφελής στη τελική και να έγινε ότι εγινε και μετά να μην μίλησε από φόβο το τι συνέπειες θα είχε γενικά και ειδικά σε εκείνη. 

3 hours ago, tony_montana said:

Έχει πάρει θάρρος τώρα και η κάθε είδους σαβουρα ,η κάθε είδους ανύπαρκτη και κάνει καταγγελία.

Η μία σαβουρα θυμήθηκε ότι την κυνηγούσε ένας υφυπουργός το 1994 και της Στάη της πιάνανε το βυζί και δεν ήθελε.

Εγώ από αυτά δεν καταλαβαίνω ούτε τι σημασία έχει αν είναι σαβούρα, ούτε πως δεν είναι πρόβλημα να πιάνουνε το βυζί της αλλή ενώ δεν θέλει.

6 hours ago, tony_montana said:

Δεν ξέρω , προσωπικά έχω πολλές απορίες αλλά το κυριότερο ,είμαι κατά της ετεροχρονισμενης καταγγελίας.

Δείχνει άλλα κίνητρα και η στιγμή είναι ύποπτη.

Πάντως ,για μένα ,θέμα αξιοπρέπειας δεν υπάρχει.αυτη θίχτηκε τότε αν θίχτηκε.μετα από 24 χρόνια,να χάμε  να λέγαμε.

Υπόψιν ότι έχω κόρη.

Όλοι έχουμε γυναίκες στις οικογένειες μας, αλλά δεν έχει να κάνει αφού θύμα βιασμού μπορεί να είναι και ένα αγόρι, που αργότερα σαν ενήλικος δεν θα το λέει πουθενά. Τώρα για την Μπεκατώρου, νομίζω ότι αν είχε κάποιο λόγο να καταστρέψει τον συγκεκριμένο, αυτός θα τον ήξερε και θα τον ανέφερε και δεν θα κρυβόταν πίσω από γενικολογιες. Τέλος για το τεκμήριο αθωότητας, αν ισχύει για κάποιον που κατηγορείται για βιασμο, ισχύει και για μια γυναίκα που κατηγορείται ότι λέει ψέμματα, για να ηρωποιηθει. 

Οι γυναικες που μιλάνε είναι πουτάνες απο τη στιγμή που μιλήσανε αλλα τα καθάρματα αθώοι μεχρι να τελεσιδικησει η υποθεσή τους στον αρειο παγο.

Μαλιστα