Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

Όλα καλά με τον Μελ. Εγώ μαζί του. Σιμόες στα 500 κι αν θέλει έχει καλώς. Αυτή είναι η πολιτική μας. Είμαι οκ.

 

Θα φτιάξουμε ομάδα με συμβόλαια που οι άλλοι δίνουν στους αναπληρωματικούς. Πάλι οκ είμαι.

 

Αλλά για να γίνει αυτό χρειάζεται να πλαισιώσεις το τμήμα με ανθρώπους που γνωρίζουν την αγορά και μπορούν να σου φέρουν τους νέους Σιμόες. Εκεί δεν είμαι οκ.

 

Και είναι στην τελική και το μόνο που διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ μαζί με αυτό για τον Ουζουνίδη.

 

Εντάξει είπαμε. Κι εγώ βρίσκω ενδιαφέρον το project αλλά μέχρι εκεί. Μην κάνουμε το ψάρι κρέας Μελ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Και αδελφέ. Δώσε μας πρωταθλήματα να περάσουμε την βαζέλα στα επόμενα χρόνια τώρα που είναι στο καναβάτσο κι ας τελειώσουμε το γήπεδο και το 2035. Δεν τρέχει. Αντιλαμβάνεσαι τί ακριβώς λέω.

 

Δεν είναι αυτοσκοπός το γήπεδο αν είναι να βλέπω τον Μάη αλλού τα πανηγύρια για την επόμενη δεκαετία.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και αδελφέ. Δώσε μας πρωταθλήματα να περάσουμε την βαζέλα στα επόμενα χρόνια τώρα που είναι στο καναβάτσο κι ας τελειώσουμε το γήπεδο και το 2035. Δεν τρέχει. Αντιλαμβάνεσαι τί ακριβώς λέω.

 

Δεν είναι αυτοσκοπός το γήπεδο αν είναι να βλέπω τον Μάη αλλού τα πανηγύρια για την επόμενη δεκαετία.

Συμφωνω 1000%.Πρεπει τουλαχιστον να πλησιασουμε τον ζελα στα 3-4 πρωταθληματα και στο κυπελλο να τους φτασουμε.Δεν ειναι ανεφικτο αυτο πιστευω, αλλα δεν ειναι και ευκολο δεδομενου οτι δεν πιστευω οτι θα εχει αυτα τα προβληματα ο ζελας συνεχεια.Καποια στιγμη θα ανακαμψει.Εμεις ομως δεν πρεπει να πεταμε κυπελλα ελαφρα την καρδια αποκαλωντας τα κυπελλακι.Θελω να πω δεν νοειται να πετας τον γαυρο εξω δυο φορες σερι και να το χανεις απο τον αλλο γαυρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αν ρωταγαν πριν απο 5 χρονια πρωταθλημα ή γηπεδο το 90% θα επαιρνε φτυαρι και θα πηγαινε ΝΦ . οταν ξερεις οτι εχουν πεσει τα μπετα  αλλαζουν οι στοχοι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι ευκαιρία να σπάσεις το δίπολο, λέω.

 

Όλη η ΑΕΚ θα έπρεπε να χτίσει πάνω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι όλη τα λεφτά σε μεταγραφές?

 

25 μύρια αντί για γήπεδο σε παίχτες?

 

Κούπες. Μεθύσια. Νέοι οπαδοί. Χρήματα.

 

Ε?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι όλη τα λεφτά σε μεταγραφές?

 

25 μύρια αντί για γήπεδο σε παίχτες?

 

Κούπες. Μεθύσια. Νέοι οπαδοί. Χρήματα.

 

Ε?

Α ρε mobster, συμφωνω μεχρι τελειας. Μια χαρα ηταν αυτο το πρωταθλημα κ χωρις δικο μας γηπεδο. Αν μας ελεγε καποιος: Μαγκες γηπεδο το 2030, αλλα τα επομενα 12 χρονια θα παρετε 8-9 κουπες, με τα μπουνια θα διαλεγα το δευτερο.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε για να κλείνω την σκέψη μου, απλά θέλει να φτιάξει γρήγορα το γήπεδο (που μόνο αυτός μπορούσε) και να πουλήσει.

 

Χωρίς χρέη club, με δικό της γήπεδο και δικό της προπονητικό, με 6 μύρια έσοδα από γήπεδο + φανέλα + τηλεοπτικά + 21.οοο διαρκείας + έσοδα Ευρώπης νομίζω ότι θα είμαστε καλή νύφη.

 

Ακόμα κι έτσι όμως θα μείνει για πάντα στην ιστορία αυτής της ομάδας.

 

Για πάντα.

 

Στην ερώτηση πρωταθλήματα ή έσοδα, η απάντηση του Μήτσου ήταν αυτή που νομίζετε.

 

Την ΑΕΚ και τα μάτια σου, ωρέ.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το τόπικ είναι για πολλά καντήλια. 

 

Θα αρκεστώ στα εξής:

 

  1. Σας γαμάει ο τίγρης πάνω στο καμπαναριό της Αγιάς Σοφιάς. :wub:
  2. ΑΕΚ γερά στη Φιλαδέλφια παίζουμε ακόμα μια φορά
  3. ΑΕΚ γερά Πρωτάθλημα ξανά

 

 

Αυτά  :D

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της παραπάνω κουβέντας και συμφωνα με τη πληροφόρηση έχουμε με φπα αυτά τα ποσά (μπορεί να ξεφύγουν και προς τα πάνω αν και με μελ λίγο δύσκολο) . 

 

1. Μελέτης και διοίκηση (ίδια κεφάλαια) 5,45εκ

2 Πρώτη φάση ( ίδια κεφάλαια) 32,116 εκ

3.Δεύτερη φάση (περιφέρια) 25,048

4. Τρίτη φάση ( ?) 18,10

Σύνολο                 80,70

 

Μπακαλίστικα έχουμε τα παρακάτω απο αυτά που ξέρουμε

Μελ + Friends                 20-25εκ

Περιφέρεια                       20

Κόσμος-διαρκείας            5-10?

Σύνολο            45-55εκ

Άρα λείπουν   20-30 με το φπα (μπορεί και 5-15εκ αν βρεθεί καμιά φόρμουλα με το φπα με ειδικό καθεστώς ή αργότερη αποπληρωμή) που θα πρέπει να βρεθουν είτε με το όνομα , παε ( ch.l) , δανειο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και που λέγαμε ευχαριστώ στον Μελ περισυ πρόπερσι γιατί με τους παλαιότερους είχαμε γίνει λογιστές, λολ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεχάσει λίγο την πεσάδα αλλά οκ.

 

Εννοείται ότι προχωράμε. Και το γήπεδο θέλω. Η δική μου άποψη είναι μόνο ότι θα μπορούσε να καθυστερήσει για ένα εξάμηνο ή ο χορηγός να πάει για μεγαλύτερο ποσοστό ούτως ώστε να δώσεις χρήματα για μεταγραφές που θα έκαναν φέτος ξανά το πρώτο φαβορί για να ξαναπαίξεις με Βίντι και όχι με Μπενφίκα μήπως και πάρεις ξανά 25 του χρόνου παντελόνι.

 

Και καταγράφω και την άποψη που κυκλοφορεί και λέει τα 15 από τα 25 στην ομάδα. Μιλάμε για το πλεόνασμα που θα ήταν σαν να μην περάσεις ChL. Και το γήπεδο και την ομάδα.

 

Και η Λάρισα έκανε μια χαρά γήπεδο και όταν το έχτισε γουστάραμε να ήταν δικό μας.

 

Αλλά από ομάδα, δεν.

Link to comment
Share on other sites

Ο μάγος έβαλε Αραούχο και Καλέρι με ένα κόστος κάτω του μυρίου κάπου.

 

Ας έκανε αυτό.

 

Μου μοιάζει ότι δίνει τα ΠΑΝΤΑ για το γήπεδο και αφήνει την πιθανότητα να πάρεις ξανά 25 του χρόνου πηγαίνοντας στα σίγουρα και μη ρισκάροντας ούτε ένα μύριο σε παίχτες που θα μπορούσαν να σου κάνουν απόσβεση μόνο με το ματς με την Μπενφίκα στο ΟΑΚΑ.

 

Και όχι. Δεν θέλω τους προηγούμενους.

Link to comment
Share on other sites

Απλα η αποψη του ειναι οτι με το γηπεδο θα μεινει πολυ περισσοτερο το ονομα του απο 3 ξερω ´γω κιουπια ακομα + οτι θα συνδυαστει με μπιζνα.

Οποτε καιγεται και το τελευταιο ευρω να παει εκει.

Λεω πώς φανταζομσι οτι σκεφτεται, ε;

Link to comment
Share on other sites

Απλα η αποψη του ειναι οτι με το γηπεδο θα μεινει πολυ περισσοτερο το ονομα του απο 3 ξερω ´γω κιουπια ακομα + οτι θα συνδυαστει με μπιζνα.

Οποτε καιγεται και το τελευταιο ευρω να παει εκει.

Λεω πώς φανταζομσι οτι σκεφτεται, ε;

 

 

Μέσα είσαι

Link to comment
Share on other sites

Η συζητηση μεταφερθηκε απο το ΚΜ στο BBC...

 

 

Carragher και Nevile διαφωνουν αν ο ..εθνάρχης Ντανιελ Λιβι επρεπε να ξοδεψει φετος το καλοκαιρι περισσοτερα για παιχτες απο την στιγμη που η Τοτεναμ χτιζει νεο γηπεδο το οποιο θα τις κοστισει 500 εκ. λιρες..

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Επισης...

 

Δάνειο 237εκατ. λιρών πήρε η Τότεναμ
 
Το κόστος του νέου γηπέδου έχει εκτροχιαστεί και ο αγγλικός σύλλογος αναγκάστηκε να πάρει νέο δάνειο  
 
Η Τότεναμ συμφώνησε και θα δανειστεί ακόμα 237εκατ. λίρες για να καλύψει τα συνεχώς αυξανόμενα έξοδα της ανέγερσης του νέου της σταδίου. Η αγγλική ομάδα έχει βγει προ πολλού εκτός αρχικού προϋπολογισμού ενώ το πλάνο έχει πέσει έξω και χρονικά καθώς το γήπεδο δεν θα είναι έτοιμο στις αρχές του 2019. Πλέον το κόστος του νέου γηπέδου έχει εκτοξευθεί στα 637εκατ. λίρες ενώ το χρέος της ομάδας αναμένεται να φτάσει τα 600εκατ.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

τα μαθαμε τα νεα;

Μπουγατσα, μπουγατσα το εμαθες το νεο;

Η μανα σου γαμιεται με εναν Αθηναιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπουγατσα, μπουγατσα το εμαθες το νεο;

Η μανα σου γαμιεται με εναν Αθηναιο.

σε μενα απευθυνεσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D locked and locked this topic
  • George_D featured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×